Keresés

Részletes keresés

havybag Creative Commons License 2004.08.02 0 0 437

Huhhh! A közös költséges dolog számomra is meglepően sok, főleg, hogy még azt sem tudjuk, hogy ezért milyen szolgáltatás jár, ill. ez mit tartalmaz!!!

 

A lakással kapcsolatban nincs rossz tapasztalatom, egyedül talán az ablakok lehetnének jobban hangszigeteltek. Az ablak alatt közlekedő autók zaja elég rendesen felhallatszik, pedig nem az elsőn lakunk!

 

A másik ami nem igazán tetszik, hogy a lift reagáló képessége egy tolókocsis nyugdíjashoz van igazítva. Beszállsz, megnyomod a szintgombot, majd az ajtózárót is - remélve, hogy így gyorsabban bezáródik az ajtó - majd 3-4 másodperc múlva el is kezdődik a folyamat. Egy veszett kutya vagy egy perverz szatír elől ne a liftbe meneküljetek! :o)

 

Aránylag egyébként már "sokan" vagyunk, egyre többször találkozom emberkékkel a lépcsőfordulókban. Ez azonban azt is maga után hozza, hogy egyre piszkosabb is a lépcsőház és egyre többször nyitva marad a földszinti bejárati ajtó - nem beszélve a szeméttároló állandóan égve hagyott villanyáról és a szétpöckölt cigicsikkekről.

 

Amikor ideköltöztünk, a bejárat előtti sövénysorban több volt a csikk, mint a bokor, aztán szépen kitakarította valaki - bírta is egy hétig -, s most ismét gyűlik a "szemét". A pici parkunk is - a negyedkörívben - már lassan úgy néz ki mint egy vasúti peron, pedig van kuka is!!! Ez azért dühít! Miért nem lehet a környezetünkre odafigyelni???

dyan Creative Commons License 2004.08.02 0 0 436
... Hűűűűűűű, de magasnak tartom a közös költséget!!!!! ...
Előzmény: gior.go (435)
gior.go Creative Commons License 2004.08.01 0 0 435

HI!

 

Bent vagyok!

Sajna van egy csomó javítani való, de ha jól szétnéz az ember akkor nem gáz, mert kijavítják. Utánna viszont sorry.....

 

Valaki kérdezte mennyi lesz a közös költség!!

CsB  azt mondta, hogy 230ft/nm.

 

Ami pozitív, hogy még nem találkoztam más topicról ismert áthallásos problémával,

és akiket eddig megismertem a házban, az mind jó fej!

agihuszar Creative Commons License 2004.07.30 0 0 434
De jóóóó Nektek! Svenne: te is átvetted már? Nagy a csönd :) Amúgy minden rendben a lakásokkal így a gyakorlatban is? Sokan laknak már bent?
dyan Creative Commons License 2004.07.30 0 0 433

Én még csak most megyek befelé, mivel van hol lennem, akkor szeretnék már csak átmenni, amikor végleg kész van, most a csinosítási fázis zajlik, ezért is kértem az infot, mert szeretnék úgy átmenni, hogy van már telefonom, és kábeltévém is.

 

******

 

Neked van mélygarázs-helyed?

Milyen a benngedőrendszer?

 

Előzmény: havybag (432)
havybag Creative Commons License 2004.07.30 0 0 432

Már Te is bent lax?

 

Egyre többen vagyunk! :o)

 

A költözőknek és a már meglévő lakótársaknak: legyetek kedvesek zárni a lenti bejárati ajtókat, mert érdekes - gyanús - emberkék nézegetik a költözésünket, s nem szeretném, ha költözés címén valaki visszapakolná egy teherautóra a bevitt dolgainkat míg nem vagyunk otthon.

 

A Yard két-három őrszeme éjjel-nappal ügyel a biztonságra, de most nem igen tűnne fel senkinek, ha emberek dobozokkal le-fel pakolásznának egy teherautóról/ra.

 

Előre is köszi mindenki érdekében! ;o)

Előzmény: dyan (431)
dyan Creative Commons License 2004.07.30 0 0 431
Köszönöm az INFO-t!
Előzmény: havybag (430)
havybag Creative Commons License 2004.07.30 0 0 430

Most beszéltem az Internet és kábeltévé szolgáltatóval:

- a házba való bekötés folyamatban van, a csomagokkal kapcsolatos tájékoztatót tegnap rakták össze és nem sokára várhatjuk, hogy felbukkan a postaládánkban.

- a kábeltévét valszeg már hamarabb, a netet viszont csak augusztus végével kezdik el bekötni. :o(

 

Matávról nem tudok, de gondolom, hogy a telefont ők szolgáltatják majd.

tgabika11 Creative Commons License 2004.07.29 0 0 429

Sziasztok

Mennyi a közös költség az Árpád-házban?

NEktek is kellett fizetni áramfejlesztési hozzájárulást?

üdv

dyan Creative Commons License 2004.07.28 0 0 428

Sziasztok,

 

Tudja esetleg valaki, hogy lehetséges-e MATÁV vezetékes telefont bevitetni a lakásba, vagy kell hozzá valami előkészítés??

 

És kábeltévé ügyben mi a teendő (pl. UPC??)

 

Köszi...

nia_gara Creative Commons License 2004.07.23 0 0 427
sziasztok,
orulunk, h azert egyre gyarapszik szomszedaink szama :)))
a minusz harmadikra gyakran lenezek, foleg, ha husolni tamad kedvem. utoljara szerdan voltam lent, az akkori allapothoz kepest lattam mar kevesebb meg tobb vizet is. a tobbet ugy ertsetek, h amekkorak most a tocsak, ahhoz kepest mondjuk 30-40 cm-errel volt nagyobb a karimaja. a kisebbnel pedig nem voltak osszefuggoek. most 2-3 nagy tocsa van (mar amit en neztem), a multkor meg volt vagy tiz, de tortresze, akkora.

na jo, mas most nem jut eszembe. jo pakolaszast es koltozkodest mindenkinek!!!
havybag Creative Commons License 2004.07.23 0 0 426

Hali,

 

A UPC hálózatára csatlakozik rá ez a cég és ő lesz a szolgáltató. Gondolom mi neki, ő pedig a UPC-nek fizet majd - persze csak akkor ha ezt a szolgáltatást vesszük igénybe.

 

Egyébként 11.900 Ft ugyanez a Chellonál, amit viszont itt nem lehet igénybevenni.

 

Invitálásodra ma lemegyek a minusz harmadikra. Remélem nem kell gumicsizma vagy búvárfelszerelés hozzá.

Előzmény: WITTY (425)
WITTY Creative Commons License 2004.07.23 0 0 425

Hi Mindenkinek !

 

Mi is beköltöztünk ! Bár az örömhöz kell még egy kis idő, mert az elmúlt pár hét még az én nyugodt lelkemet  is megviselte !

Most dobozról-dobozra ugrálgatunk, valószínűleg soha nem fogynak el ! Ha valaki már becuccolt, nyugodtan jöhet segíteni :-))

A lakás jól néz ki ! Bár az időnként szemből érkezű porhurrikán nem épp' tüdőkímélő !

Most mi a helyzet az internettel ?  Ha UPC, akkor ki ez a Communigue Kft ? Bár ha ilyen áron adja a korlátlan hozzáférést, s működni is fog....  /A UPC-nél ez kb. 13-14e Ft. /

Ui.: -3-on járt már valaki ? Érdemes !!! :-(((

 

bankos Creative Commons License 2004.07.23 0 0 424

Kérem, hogy aki az OTP-banktól vett, vagy vesz fel hitelt  a lakásvásárláshoz, írja meg, hogy az ügyvédnél letétben lévő nyilatkozat problematikáját hogyan oldotta meg. Az OTP a folyósításhoz kéri a tulajdonjogról lemondó nyilatkozatot, az ügyvéd pedig csak a folyósítás után akarja kiadni! ( 22-es csapdája)

 

üdv

Svenne Creative Commons License 2004.07.23 0 0 423

Nah szijasztok, épp csak beestem egy 2napos Tiszás mulatságról, holnap megyünk Bpre átvenni a 2 lakást. Na nagyon kíváncsi vagyok már.

 

Ágihuszár: drukkolok neked!

Nőgyógyász: hmz, Kleopátrában ien gálánsak voltak? Hát igen, korrekt cég az biztos!

Nia_gara: köszönöm szépen! Absz nem indiszkrét a kérdésed: én az Árpád-házban tervezek lakni, a Rómait kiadni (az árpádos 1+2, a római 1+1, márcsak ezért is). De már naon kíváncsi vagyook!

Dronyi hahó! köszönöm szépen! :D Találkoztál velük végül? Mindegyik legfinomabb torta! :D Már alig várom a móka végét :D

havybag királyak az infoid a nettel kapcs! Elvégre is, ha már netes forum vagyunk, fontos ez nemde? 7000-et megér a net... sztem.

 

na majd holnap este beszámoló

csáóó

Nőgyógyász Creative Commons License 2004.07.22 0 0 422
www.comunique.hu ... a Centrál Parkban is ők fognak szolgáltatni, szóval majd kifaggatunk titeket az első tapasztalatokról :)
Előzmény: havybag (421)
havybag Creative Commons License 2004.07.22 0 0 421

Sziasztok!

 

Tegnap mi is átvettük a lakásunkat miután a banknál töltöttünk egy fél napot. :o) Hozzáteszem, hogy nem rajtuk múlott és nagyon emberségesek voltak.

 

A lakással és az internettel kapcsolatban:

 

A házban jövőhéten csatlakozik rá a szolgáltató (Communique Kft.) a UPC hálózatára és utána kezdi el a lakásokba való bekötést. Állítólag ez a cég ilyen társasházakra van specializálódva (Cesar-ház, Kleopátra-ház) és biztosítják a min. 512 Kb/sec-es le és feltöltési vonalat, s mindezt időbeli korlátozás nélkül (24h-s eléréssel) 6.900,- Ft/hó-ért adják. Biztos vannak más csomagok is, de engem spec ez érdekelt.

 

Az ügyfélszolgálat telefonszáma: 801-2000 (jövőhét közepétől lehet érdeklődni)

 

Várom én is a szomszédokat! :o)

agihuszar Creative Commons License 2004.07.22 0 0 420
Akkor most itt te vagy az elso aki atvette a lakasat? Mert eddig még senkitől nem hallottam! Mikor költözöl?
Előzmény: ratkai (419)
ratkai Creative Commons License 2004.07.22 0 0 419

Hi.

 

Na tegnap en is atvettem a lakast. Minden rendben volt. A banki ugyintezes azonban meglepoen sokaig tartott, vagy harom oraig, de a vegen azonnal folyositottak.

dronyi Creative Commons License 2004.07.21 0 0 418

Szia Svenne !

 

BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK ÉN IS !!!

 

Holnap megyek Debrecenbe egy másik munka miatt is. Beszéltem szüleiddel, hogy találkozunk. Bejelentkeztem egy jó kis fagyira, de nem is mondták, hogy ilyen nagy napot ünnepeltetek .... Azért nem viszek tortát, jó ? ... :-)))  (...esetleg hozok..... melyik a legfinomabb tortátok? )

 

Kitartás, mert már igazán nincs sok hátra, és ha végre vége az egész mókának, akkor már csak élvezni kell ...

 

U.I. : Tényleg, melyik lesz igaziból a Tiéd ? (amit Neked készítettünk ? - a végeredmény izgalmas lesz, mint ahogy indult... )

 

Szép estét  Nektek, és további jó ünneplést !

Előzmény: Svenne (412)
nia_gara Creative Commons License 2004.07.21 0 0 417
boldog szulinapot Svenne!!!
lehet indiszkret kerdesunk? mondtad, h az egyiket neked veszitek, a masikat kiadni. de melyik melyik? :)))
egyebkent az arpad haz is nagyon szep es nagyon jo benne lakni.
es szeretettel varjuk a szomszedokat is, mar akiknek volt turelmuk kivarni...!!!
Nőgyógyász Creative Commons License 2004.07.21 0 0 416
Na ja, az Autóker Holding már bizonyított néhány építkezésen, és a Kleopátra Házban is volt ajándék meglepi a végére ...
Előzmény: Svenne (414)
agihuszar Creative Commons License 2004.07.21 0 0 415
Ha én azt tudnám :( 7 hónapja csücsülnek a lakásainkon és még semmi infó :( Reménykedem egy augusztus közepében :(
Előzmény: Svenne (414)
Svenne Creative Commons License 2004.07.21 0 0 414

Köszönöm szépen Ágika! :D

2 lakást igen, mert mind a kettőbe beszálltunk, egyikben én szeretnék lakni, másikat kiadjuk.

Méghogy ugyanaz építi? Ugyanmár! mégcsak az kéne... nem nem! A Római Kert Kft a másik építtető asszem, és nagyon vicces látni, hogy a NOA-hoz képest mennyivel korrektebbek. Fényévekkel! Határidőre kész vannak, mosogatógép is van, és a banki átutalásokkal sincs semmi para, ők intéznek egymás közt mindent, nemúgy, mint a postabank és a drága noa.

szóval római kert roxx!

másvalaki élménye az átvétellel?

Ágihuszár te mikor veszed át?

Előzmény: agihuszar (413)
agihuszar Creative Commons License 2004.07.20 0 0 413
BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT SVENNE!!! :)) Te! Hogy van ez, hogy két lakást is átveszel??? :))) A Római kertet ugyanazok építették? :) Az sokkal szebb ezek szerint?
Előzmény: Svenne (412)
Svenne Creative Commons License 2004.07.20 0 0 412

Ágika!

Hogy teljesen készen van arról nyilatkozni nem tudok, mert ismerve a cég multilaterális működését az áprilisi műszaki átadáson feljegyzett hibajegyzékből szvsz vajmi keveset javítottak ki, ha egyáltalán kijavítottak. Pénteken megyünk átvenni az Árpád Haust és a Római Kertet is - vicces lesz látni a különbséget.

 

Egyébként ma 20 éve születtem 4,250 kilóval :D

agihuszar Creative Commons License 2004.07.20 0 0 411
Mikorra várható, hogy végre költöztök? Vannak új fejlemények? Amúgy a ház már teljesen készen van?
Svenne Creative Commons License 2004.07.18 0 0 410

Szijasztok!

Ágihuszár! Nekünk elvileg csütörtökön kellett volna átvenni, de természetesen sztornó. Perpill ott tartunk, hogy mi mondtunk 1 időpontot, h jövő pénteken felmegyünk, és átvesszük, mert már mindenünk kivan.

 

Pénzügyi kimutatást kértünk tőlük, hogy állnak a befizetéseink. Nem kaptunk(vagycsak kínkeservesen? nem emléxem). A párhuzamosan átdott (épp most) Római Kertnél 2 napon belül részletes tételezést küldtek postán. Sokkal korrektebb ügyintézés!

gior.go Creative Commons License 2004.07.17 0 0 409

Sziasztok!

 

Hosszú idő után újra itt vagyok, de azt tapasztalom, hogy a gondok csak nem akarnak elfogyni.

Azért egy jó hírem van a kötbérrel kapcsolatban:

-Voltam a Pbankban befizetni az önrészem, mivel én hiteles vagyok, és a kötbért levonták nekem az erdeti önrészből. Tök jó!

 

Talán emlékezetek az "idegenek" ötletére, hogy fizessük ki a teljes összeget, aztán majd ők visszanyomják a kötbért.....

agihuszar Creative Commons License 2004.07.17 0 0 408
Mikorra várható, hogy költözik végre valaki? :( Svenne! Nálad mi a helyzet? Nekünk megint két héttel meghosszabbították a szenvedéseinket!!! :(((( Már szinte semmi nem marad a nyárból, hogy élvezni is lehessen az új lakást :( További kitartást mindenkinek!
Előzmény: havybag (407)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!