Keresés

Részletes keresés

RoBee Creative Commons License 2004.08.12 0 0 18

zwl, én UC33at használok, nagyon jó kis cucc. Amikor megvettem, SXel szerettem volna használni, de az SX Generic Remote-ja elég gázos. Viszont Logic-ban fasza vezérléseket lehet egy ilyen cuccal csinálni. És stabilan, megbízhatóan működik. Én emiatt tértem át Logicra. De bízom benne, hogy a Steinberg is egszer erőt vesz magán, és ezt a részét is megcsinálja rendesen a Cubasenek.

MidiTom Creative Commons License 2004.08.11 0 0 17
Amikor az ember az SX-ben a generic remote eszközökhöz egyedileg megcsinálja a kontroller hozzárendeléseket, ezeket XML kiterjesztésű fájlba le lehet menteni. A gyártók némelyike eleve ad a kontrollereihez olyan XML fájlokat, amelyek az általában használt beállítási sémákat tartalmazzák, így a felhasználót a kár több percnyi munkától is megkímélhetik.
Hogy Behringer vagy Evolution, az olyan "kinke a pap, kinek a papné" jellegű kérdés. Ha kell a sok kontrol, a skinek , sysex lehetőség, akkor Evolution, ha a motorfader imponál, akkor Behringer. Elég erős érv, hogy az uC33e létező, tesztelt és kiforrott eszköz, a BCF -et ugyan itt - ott már hirdetik, de kapni még sehol sem lehet, tehát tapasztalatok sincsenek róla.
Előzmény: zwl (16)
zwl Creative Commons License 2004.08.11 0 0 16
Kösz a gyors válaszokat... Lehet, hogy ciki a kérdés, de mi az az XML? Na és akkor Behringer BCF2000, vagy Evolution UC-33?
Előzmény: MidiTom (15)
MidiTom Creative Commons License 2004.08.10 0 0 15
Az Evolution UC33-at a Cubase generic remote kontrollként kezeli. Az UC-ben vannak eleve presetek, de nem nagy ügy az egészet tetszés szerinti módon testreszabni.
Azt hiszem, léteznek az UC-hoz XML-ek is, de ezt most nem tudom ellenőrizni.
Előzmény: zwl (14)
zwl Creative Commons License 2004.08.10 0 0 14

MidiTom,

 

Nekem is kellene segítség! Cubase SX progit fogok használni leginkább akusztikus zenék felvételére, keverésére. A felvett anyag editálásakor kellene valami vas megoldás a mouse-keyboard kombinációval szemben. Szóval ez az evolution nem néz ki rosszul, de vannak driverek a Steinberghez? Meg úgy minden érdekel erről a témáról...

 

Kösz

 

ZWL

Előzmény: MidiTom (13)
MidiTom Creative Commons License 2004.05.24 0 0 13
Javaslom az Evolution UC 16, ill. UC 33 kontrollereket.
Az UC 33-hoz hamarosan lesznek Reason skinek is.
Előzmény: Symetria (12)
Symetria Creative Commons License 2004.05.24 0 0 12
Üdv mindenkinek!

Midi kontrollerle van szükségem, mégpedig tóló és tekerő potméteres változatra, ami midin vagy usb-n csatlakozik a számítógéphez.
Jó volna, hogyha tudna valaki segíteni ebben, cimek, árak, stb.

Propellerheads - Reason progira kell.
Előre is köszi a segítséget!

Sandor Creative Commons License 2004.05.22 0 0 11
Hello!

Igen nem lehet next/prev kódot küldeni, a MIDI implement chart alapján ez látható. Akkor viszont csak az marad, hogy a kütyü maga képes erre és egy alapértékről indulva megcsinálja ezt. Másik lehetőség a korrekt bankkezelés 1x gombbal/pedállal, mint ahogy azt a szokásos footswitchek is teszik.
Az elektronika kb. elfér egy 10x10 es panelon.

Üdv,
Sándor

Előzmény: Geitenbeffer (10)
Geitenbeffer Creative Commons License 2004.05.20 0 0 10
Ja, es kiderult, hogy az effekre nem is lehet next/previous jeleket kuldeni, csak a konkret program szamat. Tehat kb 4-5 gombos kutyu kene.
Előzmény: Sandor (8)
Geitenbeffer Creative Commons License 2004.05.20 0 0 9
Szia!

Igy utolag gondolkodva nem is fontos, hogy footswitch legyen. A mikrofonallvanyra is ra lehet erositeni... attol fugg, hogy melyiket konnyebb/olcsobb megvalositani.
Tenyleg, mekkora helyet foglal az elektronika?

udv

./ago

Előzmény: Sandor (8)
Sandor Creative Commons License 2004.05.20 0 0 8
Hello!

Megoldható a dolog. A mechanikai megvalósítás inkább a nehézkes. Bármilyen MIDI üzenet küldését könnyű implementálni. Árat nem tudok így, attól függ :)). A gond a lábkapcsolókkal kezdődik + doboz.

Üdv,
Sándor

Előzmény: Geitenbeffer (7)
Geitenbeffer Creative Commons License 2004.05.15 0 0 7
Szia!

Foglalkozol még egyedi kontrollerek gyártásával?

Én egy Behringer Virtualizer DSP2024P -hez szeretnék egy teljesen egyszerű footswitch-et. Két, max három gombosat, programváltáshoz (pl. előre, hátra, effect bypass).
Mennyiből tudnád kihozni?

Több helyen is azt olvastam, hogy nem tökéletesen szabványosra csinálták a MIDI felületet. Idézet egy honlapról:
"The trouble is there is no MIDI input mapping facility and if you have a midi controller or guitar preamp that only sends patch change info (and not MIDI controller info, too) you can only access the factory presets. I e-mailed the guys at Behringer, who are really quick to respond and very helpful. They explained that the only way to access the user presets was to use a preamp or a footswitch that sends MIDI controller 0 information before it sends patch change info."

További info az eszközről (és benne a MIDI kontroll számkiosztásról) a manualban.

Előre is köszi:

Gbeffer

Előzmény: Sandor (5)
Li2ard Creative Commons License 2003.11.01 0 0 6
Hi! Engem érdekelne a dolog, még mindig a tőled rendelt PC-MIDI kábelt használom (kb. 2 éve)... Kb. milyen árban lesznek ezek a controllerek? (Mondjuk egy 8 vagy 16 potméteres?) Mit jelent a hamarosan? Ugyanis mindenképpen szeretnék venni egyet a közeljövőben, de akkor valószínűleg tőled rendelnék.

Li2ard

Előzmény: Sandor (5)
Sandor Creative Commons License 2003.10.31 0 0 5
Hello!

Én is fejlesztek MIDI kontrollert, ami hamarosan rendelhető lesz. Lesz lehetőség egyedi cuccokat is kérni. Lesz USB-s is. A potik és gombok számában elég nagy lesz a mozgástér. Sajnos a motorfader beszerzés döcög, abból még nem lehet kérni.

Üdv,
Sándor

ZSOLTEE Creative Commons License 2003.10.30 0 0 4
Engem a kicsit egzotikusabb kontroller lehetőségek érdekelnének, tehát nem a klasszius fader/rotary/stb. cuccok. Pl. valami Korg Kaoss pad szerű X-Y érintésérzékeny felület, esetleg egy pici touch-screen, amin a rajta megjelenő "virtuális" potikat lehetne tekergetni, stb.
Most több konkrét ötetem nincs, de bízom a fórumtagok kreativitásában... :)

Ja és Doepfer-ügyben egy kis update: maileztem a céggel, és kiderült, hogy az Absolute-tal megszakítják a kapcsolatot, mert nem igazán adnak el semmi Doepfer-terméket, raktáron sem tartanak már ilyesmit. De a lényeg, hogy most november végéig pofátlanul olcsón lehet a Doepfertől közvetlenül rendelni, csak egy kis ízelítő:

POCKET CONTROL MIDI Control Box with 16 rotary knobs: 111
POCKET FADER MIDI Control Box with 16 faders: 177
POCKET DIAL MIDI Control Box with 16 rotary encoders: 166
DREHBANK MIDI Control Box with 64 rotary knobs: 344

Az árak euróban értendők...

romagen Creative Commons License 2003.04.06 0 0 3
Mit jelent az, hogy hamarosan?

Előzmény: Rigor (2)
Rigor Creative Commons License 2003.04.06 0 0 2
Hamarosan lehet majd kapni teljesen magyar gyártmányú midi controllert, (fcr fejleszti) majd beírom ide. Ólcsó lesz, jó, és ha valami baja esnék, akkor meg lehet javíttatni is...
Előzmény: romagen (-)
mollpe Creative Commons License 2003.04.04 0 0 1
az alábbi contr: 06 70 243 1706, ár 25000-Ft
Előzmény: mollpe (0)
mollpe Creative Commons License 2003.04.04 0 0 0
????? DOEPFER POCKET FADER 16 tolópotis MIDI controller, bruttó ár: 49900-Ft!
a hitspace-ben!
Előzmény: romagen (-)
romagen Creative Commons License 2003.04.03 0 0 topiknyitó
hali mindenkinek

mostanában jutottam el oda, hogy kéne egy jófajta midi controller, mert elegem lett a sok kattintgatásból meg gépelésből.

ki is néztem az absolute.hu -n egy pofás Doepfer cuccost (pocket control a neve), de ott azt mondják, már nem foglalkoznak vele.

a kérdésem az lenne, hogy van-e Budapesten olyan hely a HitSpace-n kívül, ahol hozzá juthatnék a fenti, vagy a fentihez nagyban hasonlító (potik száma, ár, stb.) controllerhez?

meg egyáltalán, a Doepfer-en kívül milyen márkájú controllerek vannak a piacon (mármint ebben a kategóriában)?

kösz.

RM

ui.: a midiman oxygent, meg radiumot hagyjuk, billentyűzetem már van.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!