Keresés

Részletes keresés

zsazska Creative Commons License 2014.02.18 0 0 4831

Amit meg a szénhidráttól való nem hízásról, és a hústól való hízásról írtatok, az, hogy a kancellárt idézzem a Süsü a sárkány című remekműből: Teljességgel tudománytalan :)

 

De  ettől még lehet, hogy ti tényleg így működtök.... A magam részéről az utóbbi években hajlamos vagyok azt hinni, hogy én már a levegőtől is hízom, de aztán ha rászánom magam, és közelebbről megvizsgálom, mi mindent teszek annak érdekében, hogy egykor volt, majdnem nádszál alkatomat visszanyerjem, hát mindig rájövök, hogy nem sokat : )

Néha napján az adagokkal bűvészkedek, és azt hiszem, hogy hűűűűű mekkora ász vagyok, néha meg hirtelen felindulásból belekezdek valamilyen aktív testedzésbe, és bizony az első látható jelek megjelenésekor abba is hagyom az egészet. Ilyenkor mindig az jut az eszembe, hogy milyen jó is a disznók élete. Tőlük nem várja el senki, hogy karcsúak legyenek, és annyit, és olyan jó étvággyal zabálhatnak, amennyi csak beléjük fér. 

 

 

Előzmény: Milibindi (4829)
zsazska Creative Commons License 2014.02.18 0 0 4830

Ez igaz lehet a ma élő emberekre, de az illető kutatásban azt is megállapította, hogy melyik vércsoport hány ezer évvel ezelőtt alakult ki, és az ő étkezési szokásaikat is bizonyítottnak állítja be. 

Előzmény: Milibindi (4829)
Milibindi Creative Commons License 2014.02.17 0 0 4829

Én sem hízok a szénhidráttól! Gimis koromban rengeteg teát ittam , ezzel rengeteg cukrot. Nem cukroztam én agyon csak sokat ittam és nem híztam el tőle. Ellenben a stressztől :S:S

 

Azért írom , hogy azt kéne tudni, mire alapozzák, mert két évet jártam bioszra , etológus szeretnék lenni.  Már Msc-s lehetnék csak kipécézett magának egy " kedves" tanár ok nélkül. Én ekkor híztam el.

 

Szóval ennek az lenne a menete , először  hogy kell egy jegyzőkönyv. (Ezt etológiából tanultuk, de nyilván másnál is így kell) Fel kell tenni a kérdést, amit kutatunk, úgy hogy az eldöntendő kérdés legyen. pl" Befolyásolja-e a vércsoport a vegetáriánus életmódot?"

A Igen függ tőle

B Nem ne függ tőle.

 

Keresni kell hozzá alanyokat, mivel jelen esetben emberekről van szó, ki kell kérdezni őket. Mondjuk 3 csoporban 100-100 embert mind a 4 vércsoportból.  Vannak különféle programok , oda be kell írni az adatokat. Mi az órán Instattal dolgoztunk, ez a legegyszerűbb, de az ide nem lenne jó, valamelyik másik bonyolultabb program kéne. Lehet különböző diagramokat készíteni, és számadatokat is kiad. Értelemszerűen az nem elég, ha mondjuk konkrétan kijön, hogy A-ban van a legtöbb vegetáriánus szignifikánsnak kell lenni a különbségnek.  Ennek újra utána kell néznem, hogy melyik érték adja ki , de ha az 1 fölött van akkor szignifikáns. Ha én lennék a kísérletvezető én biztos ennek eredményétől függ keresnék vegetáriánus embereket  és megnézném az ő vércsoportjukat és ugyanúgy megnézném a különbséget. 

 

Aztán ki kell fejteni, mi lett az eredmény az jött-e ki amit vártunk, ha nem annak mi lehet az oka ( pl , ha másik 100 ember lenne akkor nem bizos, hogy náluk is ezt az eredményt kapnánk)

 

Mindegy szóval ezt kb. így kéne tudományosan megvizsgálni. 

kanga 1 Creative Commons License 2014.02.16 0 0 4828

Aranyos a video, de már megint csak bébi pofák.  Persze, hogy az emberek azt hiszik, hogy ilyen kicsik maradnak örökké!  Jól vagytok?

Nyuszi, Shakira és a többiek?

Előzmény: BunnyNo1 (4822)
kanga 1 Creative Commons License 2014.02.16 0 0 4827

Sok puszi a brigádnak a legnagyobb meg Neked Mester!

Előzmény: ez-Ben (4825)
kanga 1 Creative Commons License 2014.02.16 0 0 4826

Szia Bunny! De jó,hogy itt vagy!

Előzmény: BunnyNo1 (4822)
ez-Ben Creative Commons License 2014.02.16 0 0 4825

 

 :)) Nem olyan biztos az ! ( Ahogy a királyfi is mondja Hófehérkének :)

 

                                            Reggel alma, délben alma,

                                            attól nő a kebled halma.

 

 A királyfi után még megjegyezném :

 

 Mi a brigáddal, mindig megnézzük a Savaria táncversenyt. Nem azért, mert olyan táncos lábunk van...a divatbemutatók "csontkollekciójától" meg kiráz bennünket a hideg.

 

 Ennyit a szemmértékről. ( A brigád üdvözletét küldi két szép golden alma kiséreté-ben :)

 

Előzmény: kanga 1 (4821)
ez-Ben Creative Commons License 2014.02.16 0 0 4824

 

 :) Nahát.. nahát egy régi  "Ismerős" ! ( A charly angyalaiból :)

 

 Íppeg tavaly Nőnapkor intettél búcsút. No - ha az égiek kegyesek lesznek hozzám-az évforduló alkalmából majd irok egy szép Nőnapi köszöntőt a Házasoknak és a malacosoknak.  ( Üdv.:)

 

Előzmény: BunnyNo1 (4822)
BunnyNo1 Creative Commons License 2014.02.16 0 0 4823

Ha ez a nézeted, akkor mégis mi a jó nyavalyát keresel itt?:)

Előzmény: japipapi (4756)
BunnyNo1 Creative Commons License 2014.02.16 0 0 4822
kanga 1 Creative Commons License 2014.02.15 0 0 4821

Izgalmas felvetés! :)  Az tény kérdés, hogy én a hústól hízom. Kenyérből meg megehetem a napi szükséges kalóriamennyiség dupláját is mégis fogyok. Nekem semennyi fehérjét nem kellene ennem ahhoz, hogy ne hízzak.  A legtöbb ember akit ismerek a hústól nem hízik és a szénhidráttól igen.

Előzmény: Milibindi (4819)
kanga 1 Creative Commons License 2014.02.15 0 0 4820

Teljesen behozta a lemaradását még a bélműtét sem vetette vissza.

Előzmény: CBNora (4816)
Milibindi Creative Commons License 2014.02.14 0 0 4819

Szóval kérdés, hogy az illető mire alapozza a feltételezését! Vajon  kérdezgette a különböző vércsoportú embereket , hogy mit esznek? Ezt kéne tudni

Előzmény: Milibindi (4817)
Milibindi Creative Commons License 2014.02.14 0 0 4818

Gyönyörű ez a malacka!

Előzmény: kanga 1 (4813)
Milibindi Creative Commons License 2014.02.14 0 0 4817

Igen, de van egy olyan elmélet is, hogy az utód, azt fogja szeretni amit az anyja evett a vemhesség alatt. Emberen is végeztek ilyen vizsgálatot. Ezt a kutyáim is meg én is cáfolom. Mili ne szereti a paprikát , ha adsz neki ki is köpi, Bindi meg él-hal érte, ha leteszel egy darab párizsit meg egy darab paprikát ő a paprikát veszi el előbb! Kérdeztem etológustól  hebegett habogott  közölte lehet férges Bindi.  Azt már nem is mondtam neki, hogy velem meg anyám még a szülés előtt pár órával is pörköltet evett én meg ovis koromtól vega vagyok.  Ez tudományos állítás pedig és az etológus is egyébként egy teljesen normális és jófej! Igaz a kutyákat nem szeretheti nagyon , Csányi Vilmosra is mondta hogy túlbecsülte Jeromost. Van egy kísérlet , hogy ki van kötve a kutya és úgy van oda téve a kaja , hogy kerülni kell neki, hogy odaférjen és Cs. V. állítja, hogy ezt Jeromos képes volt megcsinálni. Ö meg közölte , hogy ezt egy kutya sem tudja megcsinálni. Nem próbáltam Bindivel, de le lennék döbbenve, ha nem csinálná meg! Milire nem mondom 100%-ra ,de pl mikor fülgyulladással kezelték , bizony bedugta a fejét az asztal melletti szék alá, Nem a kutya akart elbújni ,csak a "fejét dugta el". 

Előzmény: zsazska (4815)
CBNora Creative Commons License 2014.02.14 0 0 4816

Most mekkora a kortársaihoz képest?

Előzmény: kanga 1 (4813)
zsazska Creative Commons License 2014.02.14 0 0 4815

Pontosan Kanga! Szerintem ez is egy, a sok elmélet közül, melyeknek nincs szinte semmi valóság alapja, viszont megalkotója egy vagyont keresett a könyv kiadása által. 

Előzmény: kanga 1 (4814)
kanga 1 Creative Commons License 2014.02.14 0 0 4814

Ahogy Zsazska írta, több sebből vérzik a dolog.  Ugye az ember előbb gyűjtögetett, tehát növényi eredetű dolgokat evett, csak később vadászott. Már itt bukik a dolog, mert az elmélet szerint a nullás a legrégibb csoport,tehát ő lenne a növényevő. A mezőgazdaság amit említ nem vega társadalom volt mert a növénytermesztést a vadászat megelőzte. A tudatos növénytermesztés már együtt járt az állattartással.. Így aztán nem túl életszerű az egész.

Előzmény: CBNora (4811)
kanga 1 Creative Commons License 2014.02.14 0 0 4813
Előzmény: CBNora (4810)
Milibindi Creative Commons License 2014.02.13 0 0 4812

Én is irtózom a hústól:) Akkor nincs összefüggés :) 

Előzmény: CBNora (4811)
CBNora Creative Commons License 2014.02.13 0 0 4811

O vércsoportom van, irtózom a hústól, pár évtizede nem is ettem. Minden nap sajtos kenyeret eszem valamilyen nyers zöldséggel, és nem tudok róla, hogy lenne bármilyen bajom. A leírt jellemzés többi része se stimmel.

Előzmény: zsazska (4806)
CBNora Creative Commons License 2014.02.13 0 0 4810

Jaaj, végre képek a kis Vilmáról!

Előzmény: kanga 1 (4805)
Milibindi Creative Commons License 2014.02.13 0 0 4809

Jaaaj! Szegény Vilma Körte!

Előzmény: kanga 1 (4805)
Milibindi Creative Commons License 2014.02.13 0 0 4808

 

köszi, hogy utána néztél:)

Tejterméket, paradicsomot fogyasztok mondjuk, ami itt elvileg ellenjavalt. Zöldségek közül pont a paradicsom a kedvencem. Én bírom a tejet, nincs hasmenésem tőle! ( Bár ez attól függ , hogy van- az embernek laktóz intoleranciája vagy nincs. ) Halat nem eszem ,  tudom van olyan vega aki igen ,azért én megkérdezném tőlük , hogy "és a hal nem állat"?

Anyám , aki 0-s neki valóban sokszor van problémája a savval, ilyenkor gyógyszert is kell szednie rá. Eléggé, húsos és a bátyám is (ő is 0) , ő meg a zöldségeket nem nagyon szereti.  Apám szintén A ő mindkettőt egyformán szereti.

 

Valami okának kell lennie , az biztos, hogy az egyik ember remekül el van vegetáriánusként, a másik meg nem.  Elvileg a szójának van hasonló tápértéke,mint a húsnak.

Én biztos, hogy soha nem fogok állatokat enni!  

Előzmény: zsazska (4806)
zsazska Creative Commons License 2014.02.13 0 0 4807

:D

Előzmény: kanga 1 (4805)
zsazska Creative Commons License 2014.02.13 0 0 4806

Sziasztok! 

 

Ebben az írásban remekül le van írva a vércsoport diéta lényege

http://www.harmonet.hu/szepseg-wellness/649-vercsoport-alapu-taplalkozas.html

 

Aztán az, hogy ez valós, vagy csak egy be nem bizonyított elmélet, az elgondolkodtató, de minden esetre itt van Ködpiszkáló írása, aki jobban utána járt a témának, és jó néhány sebből vérzik az elmélet

http://kodpiszkalo.blog.hu/2013/10/17/vercsoportdieta_563 

annak, aki nem tudná, kikből áll a ködpiszkálók csapata elmondom, hogy orvosok és gyógyszerészek fogtak össze, hogy lerántsák a leplet az áltudományos írásokról, és csodaszerként kínált kamu termékekről. 

Előzmény: kanga 1 (4804)
kanga 1 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 4805

 

 

és aki zabálni valónak találta Vilma Körtét

 

Előzmény: ez-Ben (4801)
kanga 1 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 4804

Érdekes amit írsz a vércsoportok és a húsevés összefüggéséről. Jó lenne mélyebben utánanézni.

Előzmény: Milibindi (4803)
Milibindi Creative Commons License 2014.02.11 0 0 4803

Én ovis korom óta nem eszem húst. Kb. 25  éve és nincs semmi bajom :):) Ismerek pár embert akik soha nem ettek húst , mert a szüleik így nevelték és nekik is semmi bajuk , de olyat is, aki szintén nem bírta. Van egy elmélet, hogy a vércsoporttól függ. A-s a növény evő elvileg és én valóban az is vagyok. Aki nem bírta ő B-s , ha jól emlékszem pont az a húsos vércsoport. A többieket nem tudom nem kérdeztem milyen nekik.

Előzmény: kanga 1 (4510)
Milibindi Creative Commons License 2014.02.11 0 0 4802

Móni mi lett a malackával  végül? Vemhes volt ? 

Előzmény: I.Móni (4572)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!