Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.24 0 0 793

Akkor minden bizonnyal hozzád hasonlóan aluliskolázott a környezeted. Tudniillik minél iskolázottabb, magasabb társadalmi státuszú vagy, annál inkább homepátiás szereket használsz. Ez az indexes cikkből is kiderült. Mintahogy az is, hogy a fejlett nyugati országokban használják már régesrégóta a homeopátiás szereket, nem itt a periférián.

Előzmény: Elminster Aumar (789)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.24 0 0 792

Bitcoin, he-he-he, ami most vesztett 35 %-ot az értékéből. Amúgy is egy piramisjáték. Sőt a prostitúció és a kábítószer is jobban jövedelmezőbb a gyógyszeriparnál. Azért az józan paraszti ésszel is felfogható, hogy kiknek az érdeke a homeopátia besározása.

Előzmény: Elminster Aumar (783)
Fat old Sun Creative Commons License 2017.12.23 -1 0 791
Előzmény: Fat old Sun (790)
Fat old Sun Creative Commons License 2017.12.23 -1 0 790

Foglalkozás körében elkövetett halált okozó gondatlan veszélyeztetés  -  homeopatás "orvos"

 

http://www.repubblica.it/cronaca/2017/05/27/news/ancona_in_fin_di_vita_il_bambino_di_7_anni-166551593/

 

 

Elminster Aumar Creative Commons License 2017.12.23 -1 1 789

"Hihetetlen, hogy nincs a rokonságodban vagy ismeretségi körödben, aki homeopátiás gyógyszereket használ."

 

Lehet, hogy az én ismeretségi köröm intelligensebb az átlagnál.

Szerintem te rossz körökben forgolódsz! Jobban is megválogathatnád az ismerőseidet...

 

"Homeoptiás orvos" Ez mekkora oximoron! :-)

Előzmény: Törölt nick (788)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.23 0 0 788

Hihetetlen, hogy nincs a rokonságodban vagy ismeretségi körödben, aki homeopátiás gyógyszereket használ. Ha már a normális (homeopátiát is használó) orvosoknak nem hiszel. Ne trollkodj, kurva unalmas.

Előzmény: mma (787)
mma Creative Commons License 2017.12.23 0 0 787

 a laikus közönség feszt összekeveri a homeopátia baromságot a gyógynövényes természetgyógyászattal.

 

 

Ez nem csoda, hiszen maguk a homeopaták is direkt összekeverik a kettőt. Azt mondod, hogy hülyeség a homeopátia, erre visszavágnak, hogy de igenis a természetgyógyászat az jó. Legalábbis én már jártam így valakivel.

Előzmény: Elminster Aumar (786)
Elminster Aumar Creative Commons License 2017.12.23 -1 0 786

Sőt!

Bonyolultan és drágán előállítható ritka komplex hatóanyag-vegyületek nélkül!

 

A valódi homeopátiás szereknél csak a desztvíz vagy a szőlőcukor csomagolásának a dizájnjára kell érdemben költeni...

 

 

Amúgy egyébként, ahogy az indexes cikk is írta, a laikus közönség feszt összekeveri a homeopátia baromságot a gyógynövényes természetgyógyászattal. De míg az előbbinél az a "módszer", hogy addig hígítjuk a cuccot, hogy már egyetlen hatóanyag-molekula sem marad benne (vagy ha rosszindulatúak vagyunk, akkor eleve nem is rakunk bele semmi hatóanyagot!), addig az utóbbinál olyan sűrű a cucc, hogy sok esetben éppen a gyógynövény hatóanyagok miatt élvezhetetlen sz@r ízű lesz a gyógyszer. A gyógynövények - tévedés ne legyen -  bizonyos mértékig hatékony gyógyszerek, ellentétben a homeopátiában eladott desztilláltvízzel. Egy baj van a gyógynövényekkel: senki nem tudja érdemben kontrollálni a hatóanyag és a mellékhatásokat okozó anyagok arányát, mivel az "természetes" módon, ahogy esik úgy puffan alapon képződik egy adott termőterület egy adott gyógynövény-populációjában.

Előzmény: mma (785)
mma Creative Commons License 2017.12.23 0 0 785

A fegyvergyártás után a gyógyszergyártás a világ legjövedelmezőbb üzlete.

A homeopátiás szerek gyártása biztos, hogy jövedelmezőbb, mint a gyógyszerek gyártása, hiszen végül is ugyanarról van szó, csak kutatás, fejlesztés, ellenőrzés, stb., tehát az ezekkel járó költségek nélkül.

Előzmény: Törölt nick (772)
mmormota Creative Commons License 2017.12.22 0 0 784

Videokártyának meg szedhetjük elő a régi s3-ast. :-)

Előzmény: Elminster Aumar (783)
Elminster Aumar Creative Commons License 2017.12.22 -1 0 783

"A fegyvergyártás után a gyógyszergyártás a világ legjövedelmezőbb üzlete, ez köztudott ."

 

Te le vagy maradva egy-két brossúrával!

Jelenleg a bitcoin-bányászat a világ legjövedelmezőbb üzlete. Ez köztudott...

Előzmény: Törölt nick (772)
jogértelmező Creative Commons License 2017.12.22 -1 0 782

"A fegyvergyártás után a gyógyszergyártás a világ legjövedelmezőbb üzlete, ez köztudott ."

 

Köztudottnak köztudott, no de igaz-e ?

Előzmény: Törölt nick (772)
Mungo Creative Commons License 2017.12.22 0 1 781

A Magyar Orvostársaságok és Egyesületek Szövetsége viszont bármi probléma nélkül továbbra is tagjai között tudja a Magyar Homeopata Orvosi Egyesületet :))

Büszkék is vagyunk rájuk! Ők tudják a tutit, nem kell az a sok hülye orvos. Ezek a derék terapeuták költséghatékonyan oldják meg a túlnépesedés problémáját. És végre itt lesz a Kánaán.

Előzmény: Soulcake (780)
Soulcake Creative Commons License 2017.12.22 0 0 780

A Magyar Orvostársaságok és Egyesületek Szövetsége viszont bármi probléma nélkül továbbra is tagjai között tudja a Magyar Homeopata Orvosi Egyesületet :))

Előzmény: mmormota (777)
Fat old Sun Creative Commons License 2017.12.22 -1 3 779

az orvos társadalom jelentős része ajánlja elsősorban a homeopátiás szereket ajánlja

 

Ez pedig így jó nagy baromság.

Előzmény: Törölt nick (776)
Fat old Sun Creative Commons License 2017.12.22 -1 2 778

ne játsszuk meg, hogy kurvára értenénk a gyógyszer előállítás folyamatához.

 

 

Nem kell a gyógyszerelőállítás folyamatához érteni. Lejjebb beírtam a hatályos törvény homeopátiás szarokra vonatkozó részét.

Mindössze alapfokú szövegértési kompetencia kell hozzá. Alsó tagozat megvolt?

Előzmény: Törölt nick (772)
mmormota Creative Commons License 2017.12.22 0 2 777

Az Európai Akadémiák Tudományos Tanácsadó Testülete, az EASAC 2017-ben döntött arról. hogy a homeopátia tudománytalan, alapelvei ellentmondanak a fizika és a kémia törvényeinek, és soha nem jelent meg egyetlen valódi bizonyíték sem, ami igazolná a homeopátiás gyógymódok hatékonyságát.

Előzmény: Törölt nick (776)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.21 -4 0 776

Valahogy mégis az orvos társadalom jelentős része ajánlja elsősorban a homeopátiás szereket ajánlja, a gyógyszerek helyett vajon miért? Továbbra is mondom ne Vágó István hazugságaiból induljál ki. 

Előzmény: mmormota (775)
mmormota Creative Commons License 2017.12.21 0 2 775

A homeopátiát Samuel Hahnemann (1755–1843) német orvos, kémikus alkotta meg 1790 és 1843 között.

 

Az emberek meg a penicillin felfedezéséig (1940-ben sikerült először tisztított formában előállítani) simán nagy sansszal belehaltak egy tüdőgyulladásba, meg mindenféle egyéb fertőzésekbe.

Valahogy nem vették észre a homeopátia csodáját, inkább meghaltak. Érdekes módon az antibiotikumokkal történő mérgezés és kifosztás változtatott csak a helyzeten. 

mmormota Creative Commons License 2017.12.21 0 2 774

A mi gyerekorvosunk és a felnőtt háziorvosunk is, mindig először homeopátiás szert ajánl és csak ha az nem hatékony, akkor ajánl hagyományos gyógyszert. Nálunk ez bevált.

 

Ajánlhatna TicTac cukrot is.

Előzmény: Törölt nick (772)
mmormota Creative Commons License 2017.12.21 0 2 773

Tele van a világ hiszékeny, tudatlan emberekkel. Itt vagy pl. te.

Előzmény: Törölt nick (770)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.21 -3 0 772

A fegyvergyártás után a gyógyszergyártás a világ legjövedelmezőbb üzlete, ez köztudott . Ennek ellenére gondolom te sem vagy orvos, vagy gyógyszergyártó, mint ahogy én sem, úgyhogy ne játsszuk meg, hogy kurvára értenénk a gyógyszer előállítás folyamatához.

 

Mivel mi laikusok vagyunk a témában, én is csak orvos ismerőseim véleményére és saját eddigi tapasztalataimra hagyatkozom a témában. Úgy tudom, hogy az orvos társadalom megosztott homeopátia témában. A mi gyerekorvosunk és a felnőtt háziorvosunk is, mindig először homeopátiás szert ajánl és csak ha az nem hatékony, akkor ajánl hagyományos gyógyszert. Nálunk ez bevált. Hozzá kell tennem, hogy a gyerekeimnél a szokásos bölcsödei, óvodai, sulis betegségeken kívül semmi komoly baj nem volt, csakúgy mint nekem és a feleségemnek sem. 

Előzmény: Fat old Sun (771)
Fat old Sun Creative Commons License 2017.12.21 -1 2 771

Értem, köszönöm.

 

 

Vannak tehát a "sima gyógyszergyárak", akiknek mindenféle kemény követelményeknek meg kell felelniük klinikai hatásvizsgálattal és minden egyébbel, ha forgalomba akarnak hozni egy gyógyszert, meg van pl. a Boiron, ami ellenőrzés nélkül BÁRMIT gyógyszernek nevezhet és forgalmazhat.

 

Szerintem az utóbbi jóval nagyobb biznisz, mint az előbbi, azért is visítanak, ha valaki a farkukra lép.

Előzmény: Törölt nick (768)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.21 -3 0 770

Felfogtad, amit írtam, vagy tényleg funkcionális analfabéta vagy?  Leírtam, hogy pl. Németországban és Franciaországban a lakosság többsége használja a homeopátiás gyógyszereket. Talán ez jelent valamit, nem? A gyógyszerlobbi még szép, hogy próbálja kinyírni a homeopátiás orvoslást, mint ahogy az olajlobbi és atomlobbi is évtizedekig próbálta kinyírni a megújuló energiát előállítókat. 

Előzmény: mmormota (766)
Fat old Sun Creative Commons License 2017.12.21 -1 2 769

Volt már, de csak a jegyzőkönyv kedvéért a jelenleg hatályos magyar gyógyszertörvény:

 

 

2005. évi XCV. törvényaz emberi alkalmazásra kerülő gyógyszerekről

 

 

5. §

 

(2) A gyógyszerészeti államigazgatási szerv a gyógyszer forgalomba hozatali engedélyét akkor adja ki, ha annak

 

a) minősége, mennyiségi összetétele - ideértve a gyártás körülményeit is - ismert és meghatározott, továbbá

 

b) terápiás hatásossága - az egyszerűsített eljárással törzskönyvezhető homeopátiás gyógyszerek kivételével - klinikailag is bizonyított

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.21 -2 0 768

A Boiron a legnagyobb homeopátiás gyógyszergyártó. Semmi köze a sima gyógyszergyárakhoz. 

Előzmény: Fat old Sun (765)
mmormota Creative Commons License 2017.12.21 0 2 767

Lehet, hogy ő a kínai piacon veszi. Akkor viszont van egy jó tulajdonsága is: bátor.

Előzmény: Fat old Sun (765)
mmormota Creative Commons License 2017.12.21 0 2 766

A globális összeesküvéselmélet nyilván a magas iq, széles látókör és a természettudományos érzék hatására jött létre nálad. Van itt minden, gyógyszerlobbi (a homeopátiás vackokat ki gyártja szerinted?), Vágó (DK), a NER (Fidesz). Még az EU is belekeveredett, az EASAC nem átallotta hülyeségnek minősíteni a homeopátiát úgy ahogy van.

Előzmény: Törölt nick (763)
Fat old Sun Creative Commons License 2017.12.21 -1 2 765

Még mindig nem árultad el, hogy ha a homeoszarokat nem gyógyszergyárak készítik, akkor vajon kik? 

Én nagyon szívesen tanulok a nálam tájékozottabbaktól, segíts, légy szíves.

Előzmény: Törölt nick (763)
mmormota Creative Commons License 2017.12.21 0 2 764

A csillagjóslásban talán még többen hisznek.

Érdekes ez a harcos elvakultság, ahogy egy baromságot reklámozol. 

Előzmény: Törölt nick (763)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!