Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.01 0 0 639
:))
Most már annyi minden ideköt. Munka, család.
Így legalább az emlékek miatt mindig szép a város, és ha behunyom a szemem és visszarepülök 16 évet, akkor úgyis ott találok mindenkit akit szerettem - szeretek. A gyerekek mindig kicsik, a felnőttek mindig vidámak, és mindig jól érezzük magunkat.
Aztán ha "visszajöttem a való világba" meging visszamehetek...
:)))
Előzmény: Ágicácska (638)
Ágicácska Creative Commons License 2010.09.01 0 0 638
Csak azt nem értem, hogy aki ennyire szereti ezt a várost, mért nem költözik vissza? :)
Nem cserélünk ingatlant? :D
Előzmény: Törölt nick (637)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.01 0 0 637
Az biztos, hogy a Mátyás király út a jéghegy csúcsa, ott a legdrágább minden. Aztán ahogy halad arrébb az ember, egyre nyugodtabb a légkör és egyre olcsóbbak az árak:)
Pl száz méteren fordítottan arányos a hamburges/forint ára: egyre olcsóbb és egyre nagyobb :)
Rossz idő volt, gondolom mindenki berohant fedél alá. Amúgy szerintem is elég kicsi a palace a bekerülési árához képest, pláne a belépő árához képest :)
Az aqua parkba a strandon keresztül lehet eljutni, a park az a plusz, nahát azért fizetni kell! Viszont amíg fizetnek, addig lesz is külön belépő oda. Érdekes lesz, amikor már nem kell fizetni a csúszásért, mert mindenki felmehet.
Na akkor lesz sorállás: kb 5 km! :)) Így is van szezonban tömeg aki várja a csusszanást. Én spec nem próbáltam még ki, de ami késik az még nem múlt el:)
Nelson? A jó öreg Bástya cuki...régi szép emlékek...
Pedig nem is jártam oda sűrűn :)))
Előzmény: widus (636)
widus Creative Commons License 2010.08.31 0 0 636

Eltöltöttünk 3 szép éjjelt Hajdúszoboszlón. Tennék néhány negatív megjegyzést, hátha másoknak segítségére lehet:

 

1. A Mátyás király sétány közepe táján van egy sütöde, amolyan Laci-konyha. Ott tilos enni! Egy adag sültkrumpliért képesek voltak elkérni 730 Ft-ot! Csak az éhes gyerekem kedvéért vettem meg...

2. Szombaton sikeresen bejutottunk a fedett élményfürdőbe...aztán 15 perc múlva visszakértük a belépő árát és futva menekültünk! Iszonyatos tömeg volt, az emberek alig tudtak moszdulni a vízben, a törölközőnket-papucsunkat nem tudtuk letenni, levegőtlenség és káosz! Nem tudom milyen lehet hétköznap, de hétvégén, pláne rossz időben egy borzalom volt! Két embernek adtak 1 öltözőszekrényt, így - szerintem - kétszer annyi vendég tömörült odabenn, mint a megengedett létszám...

3. Aki az Aqua Parkba menne, kalkulálja be, hogy meg kell vennie a strandbelépőt is, akkor is, ha egyetlen percet se tölt el a strandon...Így 2 gyerekkel, négyen 13.000 Ft-ot fizettünk, úgy, hogy a felnőttek nem vettek csúszdajegyet...

 

Viszont nagyon-nagyon kellemes, hangulatos, baráti árakkal dolgozó étteremet-cukrászdát leltünk a Polgármesteri Hivatal szomszédságában: a Nelson Éttermet! Csak ajánlani tudom!

 

Összességében jól pihentünk Szoboszlón, de az árak meghaladják a balatoni árakat is néhol... Az esti Mátyás király sétány nagyon hangulatos, legalábbis a nyár utolsó hétvégéjén az volt.

mkeszter Creative Commons License 2010.08.26 0 0 635
még annyit az előzőekhez, hogy a pavilon amit keresek két részből áll és a kettőt egy kis folyosó választja el egymástól.
E.
mkeszter Creative Commons License 2010.08.26 0 0 634
Pár információra lenne szükségem Hajdúszoboszlón. Aki tudna segíteni, annak megköszönném.
A piacon keresek egy árusnak legalább a címét (v. telefonszámát)vásárlás céljából, de sajna messze lakok. -Remélem nem reménytelen?-
Leírnám a részleteket amit róla tudok:
Nem a fürdő felőli oldalán van, hanem a buszpálya udvar felőlin.
(A főút felőli részén, a buborékpisztolyoson túl). Sok minden félét árul, inkább ajándéktárgyakat.
Ott vettünk múlt héten egy barna porcelánvázát, arany színű virággal Hajdúszoboszlós felirattal (barna, kb. 20 cm-es, 1200 Ft), meg egy kb. 30 cm-es babát (2.700 Ft-ért),de láttunk fából fali díszt, elefántot, antiktárgyakat és órát.
Aki tud lécci segítsen, nagyon kösz előre is!
Üdv:Eszter
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.25 0 0 633
Csak elmentem előtte! :)
Bent nem voltam, csak az előcsarnokban. A szörfös teremnél csak nyitva volt az ablak, oda bedugtam a fényképezőt és befényképeztem.
:)
Előzmény: Ágicácska (632)
Ágicácska Creative Commons License 2010.08.24 0 0 632
Na, akkor megnyugodtam... :)
Látom Cassán is jártál... :D
Előzmény: Törölt nick (631)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.23 0 0 631
Nyugi, nem voltam :)
Csak előtte mászkáltam el.
Volt hol pancsolni a szállodában! Egyedül az enyém volt az egész uszó medence!!
:))




Előzmény: Ágicácska (629)
Ágicácska Creative Commons License 2010.08.23 0 0 630
Remek idő van! Rendelésre sem lehetne jobb! Szerencsések! ;-)
Előzmény: widus (628)
Ágicácska Creative Commons License 2010.08.23 0 0 629
Ne már! Karcsi! te már voltál az Aqua Palace-ban is?
Én tősgyökeser szoboszlói meg még nem láttam csak kivülről...
Na ezen szeptemberben sürgősen változtatni kell! Ráadásul helybelieknek 1x ingyenes is! A család már volt, csak én maradtam le. De úgy látom pótolnom kell!
Előzmény: Törölt nick (627)
widus Creative Commons License 2010.08.23 0 0 628

Köszi! A képeket külön is! Kölyök nekünk is van...kettő is!:)

Már csak a jó időt kell megrendelnem!:)

Előzmény: Törölt nick (627)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.22 0 0 627
Ja, és ha nem tudsz még mindig mit kezdeni a sok szabadidőddel, nézzetek be az új Aqua Palace-ba!
Nem semmi!!!
És ott is vannak bent éttermek, ki sem kell jönnötök!
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.22 0 0 626
Mellesleg Szoboszlón mi mással lehet tölteni az időt, mint ázással!
Szó szerint!
Az Apollótól visszább pár méterrel van a Béke fürdője, be lehet menni az utcáról is, - asszem 900 / fő - ott van meleg gyógyvizes medence, pancsoló, meg kint uszó. Bent meg fedett is. Akár strandpapucsban átcsattoghattok az Apollóból, mindenki úgy szokta Szoboszlón!
Strandpapucs lábon, hűtőláda kézben, törölköző nyakban, meg egy rakás kölök: mennek a strandra :))
Nem hiszed? Ime: ))

Előzmény: widus (623)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.22 0 0 625
Érdekes módon működik mostanában ez a fórum, nem látom az előző hsz-em...
Mindegy!
Cukrászda is van jópár, ahogy elindulsz a város felé. A főút jobb oldalán van egy pár. A végén van a Nelson, ahol bent már régen voltam, de Szoboszlón ami messzebb van a fürdőtől az egyre olcsóbb :)
Amig a Nelsonhoz elérsz útba esik pár vendéglátó ipari egység, ha mindbe bemész...
:))
Előzmény: widus (623)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.22 0 0 624
Szia Widus!
Belülről nem, de kívülről jól néz ki :) Bár ami a Mátyás sétányon van nem lehet rossz, ott adnak a flancra belül is!
Ahogy elindulsz a strand bejárattól a város felé, onnantól kezdve a kánaánba érsz !
Egymás után vannak a vendéglők sorban, de sokan szeretik és ajánlják a Kemencés csárdát.
Igy néz ki kivül-belül:


Előzmény: widus (623)
widus Creative Commons License 2010.08.21 0 0 623

Kedves Szoboszlóiak vagy ott nyaralók!

 

A hónap végén megyünk kis családommal pihenni pár napra. Ismeri valaki az Apollo Hotelt? Aztán szeretnék tippeket merre van a város legjobb cukrászdája, kisvendéglője, pizzázója?:)

Ha nagyon vacak, esetleg esős időnk lenne, mit javasoltok, mivel töltsük az időt az olvasáson kívül? :)

 

Köszi a tippeket!

Widus

muzsikás Creative Commons License 2010.08.18 0 0 622
Ma Debrecenben voltam
Ágicácska Creative Commons License 2010.08.09 0 0 621
Na most már látom, jól van.
Az előbb egy kis manó eldugta valahova. :-)
Előzmény: Törölt nick (619)
Ágicácska Creative Commons License 2010.08.09 0 0 620
Csak én nem látom a VanCoover 619. hozzászólásást itt?
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.08 0 0 619
A 4-es út gázos sajnos....
Néhol lehet menni 110-el is, néhol meg a 90 is életveszélyes...
Ha kicsit hosszabb is az M3-as de időben rövidebb.
A 4-es rövidebb, de 70-es átlagot érsz csak el, főleg, hogy ha a 90-es lehetőségnél csak 60-al tudsz követni egy szakadék kamiont...
Nem értem miért nem csinálnak már ezzel az úttal valamit, ha már az összes cimbinek megcsinálták az autópályákat...???
A cimbi fogyott el vagy már nincs mit lopni ?
Lehet mindkettő...
Ha csinálják is egy kicsit, csak 10 kilométereket csupán.
Amúgy az elkerülők is eszetlen magyar szokás alapján olyan szerencsétlen íveket kaptak, hogy életveszélyes előzni. Vagy balra kanyarodik és azért nem látod be, vagy jobbra, akkor meg azért, egyenes meg alig van nyavalyás kamiont előzni, ami nem megy elég gyorsan, de lassan sem, hogy előzni tudd.
Amúgy 2.5 óra ha nem vagy ideges :)
muzsikás Creative Commons License 2010.08.08 0 0 618
Gyertek. Üdüljetek.
Ágicácska Creative Commons License 2010.08.07 0 0 617
Sajnos a közvetlen utak errefelé még mindig kritikán aluliak Bpest felől. A fiaim is úgy járnak haza, hogy autópályán Debrecenig és Debrecen előtt van egy leágazás onnan vissza a 4-esen. Időben uannyi, km-ben kicsit több, de megéri!
Előzmény: ferpet (616)
ferpet Creative Commons License 2010.08.06 0 0 616
Régebben írták, hogy sok út elég "rázós" errefele. Azóta jók már? Jövő héten megyünk oda BP. felől. Melyik a jó út, hol érdemes menni, ha nem autópályán megyünk?
Pepigabi Creative Commons License 2010.07.31 0 0 615
Sajnos az itthoni gépemen nem mutatja az email címedet :-(

Ha tudsz dobj légyszi nekem egy emailt a fuligabi@yahoo.com-ra. Megköszönöm. Ha régóta ott éltek talán ismeritek a ma élő rokonaimat is. Édesanyám 1969 környékén már Pesten élt, a nővérem 68-ban született.( már ő is Pesten) Előtte levő években dolgozott a Béke szállóban.
Ágicácska Creative Commons License 2010.07.31 0 0 614
Kedves Gabi! Ha megírnád az itteni nyilvános email-címemre nagypapád és édesanyád nevét, megköszönném! Valószínű ismertem őket, mert én születésem óta itt lakom a városban. Sőt édesanyám 1969 környékén dolgozott a Béke Gyógyfürdőjében is egy ideig. Köszönettel: Ági
Előzmény: Pepigabi (613)
Pepigabi Creative Commons License 2010.07.30 0 0 613

Köszönöm, a vatera-t is nézem évek óta, és minden netes aukciót, de valahogy semmi nem maradt meg a cukiról....:-(

Hajdúszoboszló iránt az hogy nincs lelkesedés, nem értem miért nincs... Gyönyörű hely, nálam az első helyen van imádott városaim közül. És nem csak a várost , magukat a hajdúsági embereket is nagyon kedvelem. Nekem Nagymamám sokat mesélt a régi Szilfákaljáról,ngyon szép volt a szállodák építése előtt is az a rész, koromnál fogva én sem láthattam még. Édesanyám a Béke szállóban dolgozott a megnyitás után, Nagyapám tanító és kántor volt Szoboszlón.

Az elmúlt években nagyon sokat változott a város, de így is nagyon szeretem.

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.30 0 0 612
Halihó!
Hát én nem emlékszem olyan régi időkre évjáratomból kifolyólag :)
De én is a szoboszló képeskönyvét akartam ajánlani, aminek a fejlesztése sajnos megállt két éve. Nem tudom minek kell elindítani egy ilyet, ha nincs folytatás. Bár a topikot figyelve, elég nagy az érdektelenség a városból /-ról.
Még egy lehetőség, amire véltetlen jöttem rá: a vatera.hu oldalon be kell írni a keresőbe a Hajdúszoboszló szót és íme láss képe! :)
Vagy lemented vagy megveszed az eredeti képeslapot ;)
Nézz szét itt is, hátha.
Sajnos a 70-től a 90-es évekig alig van fényképem a városról, pedig keresgélek nézegetek, de semmi.
Pepigabi Creative Commons License 2010.07.29 0 0 611
Nagyon köszönöm a válaszodat. Azt tudom hogy egy vasedény üzlet volt szemben az üzlettel, az akkori tulajdonos most élő rokonával is beszéltem telefonon, ő is emlékszik a cukrászatra és dédapámra is. Azt hiszem abban az időben ott volt a piac is. A Szoboszló képeskönyvét néztem, nem találtam ott sem képet. Voltam a Bocskai múzeumban , de ott sem jártam sikerrel. A Könyvtáratokat is felkerestem, rendkívül segítőkészek voltak, ott átnéztem a Független hajdúság régi számait, azokban rengeteg információra, dédapám hírdetéseire is bukkantam, de képek azokban sem voltak.
A Rákóczi utca 305 sz. alatt volt az első cukrászda, akkor Takarékpénztár volt ott. Úgy tudom kb. a mostani Rendőrség helyén volt.
Előzmény: Ágicácska (608)
Ágicácska Creative Commons License 2010.07.29 0 0 610
http://www.szoboszlokepeskonyve.hu/keptar.php
Előzmény: Ágicácska (609)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!