Keresés

Részletes keresés

Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2003.01.17 0 0 18
Hmmm Tavaly kire szavaztál?
Előzmény: Vokálpatrióta (17)
Vokálpatrióta Creative Commons License 2003.01.17 0 0 17
Nekem orbánfóbiám van, készséggel beismerem. Sőt. Még a gyógymódot is tudom, ami a "kutyaharapást szőrivel" népi bölcsességre hajaz:

Orbán lerázza magáról a szélsőjobb retorikát, a népvezéri allűröket, nem törekszik görcsösen megtartani a fideszen belüli illetve a fölötti pozícióját, a választási vereséget beismeri kvázi-visszavonulással, átadja az irányítást a szobatársakon kívüli körből valakinek, aktívkodni kezd, felszólal a parlamentben, érvel, kritizál, meggyőz,rámutat hibákra, megoldásokat javasol, dolgozik, bemozdul középfele, pragmatikus és kompromisszumképes politikussá válik - és már meg is gyógyultam, és övé a szavazatom 2006-ban.

Szerintem meglehetősen egyszerű és nem sok.

Előzmény: suto (-)
suto Creative Commons License 2003.01.17 0 0 16
Ha úgy gondolod, hogy segít, szedjél! :-)

Komolyra fordítva a szót: még nem igazán tudom, hogy mi az ellenszer. Talán az az első és legfontosabb, hogy az orbánfób felismerje, hogy orbánfób.

Előzmény: Kajak Ibrahim (15)
Kajak Ibrahim Creative Commons License 2003.01.17 0 0 15
B@sszus, pont ilyenek a tüneteim. Szedjek széntablettát?

Kajak Ibrahim
baloldali hipohonder.

Előzmény: suto (-)
bammargera Creative Commons License 2003.01.17 0 0 14
Ez utóbbit miböl vezetted le?
Előzmény: Fermina (11)
Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2003.01.17 0 0 13
Szóval, ha valaki köpköd az utcán, viszonzásul te is pöksz egy löttyöset?
Előzmény: hét szűk esztendő (10)
suto Creative Commons License 2003.01.17 0 0 12
Nem írtam, hogy az vagy, csak a beírásodról jutott eszembe az egyik tünet.
Előzmény: hét szűk esztendő (10)
Fermina Creative Commons License 2003.01.17 0 0 11
Nem lehet, hogy neked is szelektív a hallásod ?vagy esetleg süket vagy!
Előzmény: bammargera (9)
hét szűk esztendő Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10
Nem vagyok orbánfób, egyáltalán. Márrégen nem érdekel, s nem is foglalkozom vele, mert nincs miért.
Egyébként a kisfocistát azóta használom, mióta itt Medgyessyt rendszerint a t.jobbosok nem rendes nevén emlitik. Pömpike stb. A kisfocista sokkal szebb. :-)
Előzmény: suto (5)
bammargera Creative Commons License 2003.01.17 0 0 9
'nekem úgy tűnik, hogy a Fidesz jóval kevesebbet handabandázott a szocikról anno mint most teszik a szocik és csatlósaik'
Neked így tünik, másoknak nem.
Hát nem hihetetlen!?
Előzmény: szkd (7)
suto Creative Commons License 2003.01.17 0 0 8
Miért, nekem mi a bajom szerinted?

De ez offtopik.

Előzmény: Derek (6)
szkd Creative Commons License 2003.01.17 0 0 7
"Négy évig mi is azt hallgattuk a kisf0cistáéktól, hogy igen, de a sz0cik"

érdekes, nekem úgy tűnik, hogy a Fidesz jóval kevesebbet handabandázott a szocikról anno mint most teszik a szocik és csatlósaik (a két heti gyűlölködő) a Fideszről
Nem lehet, hogy szelektív hallásod van?

Előzmény: hét szűk esztendő (3)
Derek Creative Commons License 2003.01.17 0 0 6
"Talán segíthetnénk nekik. Mi a véleményetek?"

Nekem pl az,hogy te elsosorban a sajat fobiaiddal torodj es azokat probald kezeltetni, a masoke meg ne aggasszon annyira. Neked sokkal inkabb van szukseged segitsegre.

Előzmény: suto (-)
suto Creative Commons License 2003.01.17 0 0 5
Ez a topik miért tartaná fenn a glóriáját?

Azért nyitottam, mert még a napokban is olvastam kimondottan orbánfób megnyilvánulásokat, holott a választások (és velük a felfokozott politikai hangulat) már rég véget értek.

Egyébként a beírásodról eszembe jutott az orbánfóbok még egy jellemzője:

-szinte képtelenek arra, hogy a rendes nevén említsék, kényszeresen használnak gúnyneveket:
pl. kisfocista.

Kösz :-)

Előzmény: hét szűk esztendő (3)
suto Creative Commons License 2003.01.17 0 0 4
Én megvolnék Orbán nélkül is, köszönöm.

Hogy velük mi lenne?

Talán lenne másvalaki, akitől irtózhatnak, talán nem. Az utóbbi esetben nyugodtabb lehetne az életük.

Előzmény: szkd (0)
hét szűk esztendő Creative Commons License 2003.01.17 0 0 3
A kisf0cista már kutyát-macskát nem érdekel.
Csak az ilyen topikok tartják fenn az ő glóriáját, ami nagy0n megk0p0tt, így nem is érdekes már.Még csak pár h0bap telt el, és teljesen érdektelenné vált 0rbán.
Négy évig mi is azt hallgattuk a kisf0cistáéktól, hogy igen, de a sz0cik.
Előzmény: suto (-)
Tub Creative Commons License 2003.01.17 0 0 2
Megelőztél:)
Előzmény: kezétcsókolom lászló (1)
kezétcsókolom lászló Creative Commons License 2003.01.17 0 0 1
És akkor is:"ORBÁNBÁNYÁK".
Előzmény: suto (-)
szkd Creative Commons License 2003.01.17 0 0 0
Vajon mi lenne velü(n)k Orbán nélkül?
Előzmény: suto (-)
suto Creative Commons License 2003.01.17 0 0 topiknyitó
Kedves olvtársak!

Sokféle fóbia létezik: klausztrofóbia, homofóbia, tériszony, judeofóbia, arachnofóbia stb.

Ezek közös jellemzője a valamilyen körülménytől, állatoktól, emberektől, népcsoportoktól való irracionális félelem, irtózás, iszonyodás.

Amióta az Index politika fórumait olvasgatom, egyre inkább az a véleményem, hogy létezik a politikusoktól való irtózás is, és különösen sűrűn előfordul az orbánfóbia.

Az orbánfóbia ill. az orbánfób ember jellemzői:

-irracionális félelem vagy irtózás, amely esetleg szomatikus tünetekkel is járhat
-a valóságtól való eltávolodás, az irtózat tárgyának démonizálása
-túlzott jelentőség tulajdonít a politikus szavainak
-görcsös kényszert érez, hogy a politikus szavait megmagyarázza, megmondja, hogy a politikus valójában mire gondolt
-az irtózatot kivetíti a politikus pártjára és mindenre, amihez köze van, a szimpatizánsokra, szavazókra is
-mindenért a politikust teszi felelőssé, még magánügyeinek alakulásáért is
-stb.

Nem mindegyik orbánfóbon jön ki az összes tünet és vannak fokozatok. A heveny forma nem különösen káros, de a krónikus változat megmérgezheti az orbánfób ember mindennapjait.

Talán segíthetnénk nekik.

Mi a véleményetek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!