Keresés

Részletes keresés

kukac jani Creative Commons License 2005.11.23 0 0 167
Lehet,hogy nem vagyok tisztában a közgyűrűkkel,de én azt gondoltam,hogy az összes ugyan olyan.Én a novoflexemre csak egy sima(nem tudom a márkanevet),nem blende átvivős(az obi sem az,akkor megy minek olyan közgyűrű),jó acélbol készült darab(ok).
kukac jani Creative Commons License 2005.11.23 0 0 166
A legfelső
papugaja Creative Commons License 2005.11.23 0 0 165
A (145) melyik képén szereplőhöz hasonlít legjobban?
Előzmény: kukac jani (163)
garfieldka Creative Commons License 2005.11.23 0 0 164
Van egy Novoflex Mactub nevű közgyűrű a Novoflex objektívekhez. De sajnos nem ismerem igazán ezt a rendszert. Ha kell, tudok venni.
Előzmény: kukac jani (160)
kukac jani Creative Commons License 2005.11.23 0 0 163
Ja,és a Novoflex az meg egy régi darab(hogy lehet megállapítani,hogy D,c...?)
kukac jani Creative Commons License 2005.11.23 0 0 162
Egy Praktica L-em van.Nincsen benne fénymérő,de már szeretnék venni valamikor egy Nikon FG-t.Csak még nincsen pénz,de az is lehet,hogy csak egy kézi fénymérőt veszek.
papugaja Creative Commons License 2005.11.23 0 0 161
Ha kétmarkolatos modelled van (C vagy D változat), annak van egy beépített kihuzat- tubusa. (145-ös hozzászólás 6. kép).
A régebbi modelleknél ez még egy harmonika-kihuzattal volt megoldva (2.kép), de ez leszerelhető. Ilyen kihuzat beszerezhető használtan az eBayről. Talán van egyszerű közgyűrű is, amivel ez helyettesíthető, és asszem ilyen van az 1. képen, de az úgy kb 25 mm maximum.
A Novoflex telekonverterek közül az 1,5x-szeres úgy van megcsinálva, hogy a lencsetagok egyben kivehetők, és marad egy közgyűrű (kb 40mm).
Ezen kívül használhatsz a váz rendszeréhez való közgyűrűt. Milyen géped van?
Azzal számolni kell, hogy ezek a megoldások (mint a kihuzat-közgyűrű általában) fényerővesztéssel járnak, de ha közelebb kell menni, nincs mit tenni.
Előzmény: kukac jani (160)
kukac jani Creative Commons License 2005.11.22 0 0 160
Nem tudja valaki,hogy lehet-e közgyűrűt rakni a novoflexre(400/5.6),hogy csökkenycsem a közelpontot?
papugaja Creative Commons License 2005.11.22 0 0 159
Ajánlom válltámasz, vagy monopod használatát. Erről a topik legelején morfondíroztam, keresd vissza. Az én megoldásom végül egy gyenge (és olcsó) állvány beáldozásával született meg: a derékszíjra támaszkodó monopodot barkácsoltam belőle. Így a súlyt nem a karod viseli, neked csak az iránytartásra kell figyelni. Érdemes változtatható hosszúságúnak lennie, hogy ha felfelé kell tartani az eszközt, azt is meg lehessen oldani.
Van válltámasz is, de az csak kapáslövésekhez lehet megfelelő, mert azzal sem lehet sokáig célra tartani. Viszont szabad mozgási lehetőséget nyújt a felfelé célzáskor is. A gyári válltámasz mellkasra is támasztható, de még így is több súlyt kell tartani, mint a deréktámasz esetén.
Előzmény: kukac jani (157)
kukac jani Creative Commons License 2005.11.21 0 0 158
kéne egy kis élet a topikba...
kukac jani Creative Commons License 2005.11.21 0 0 157
Már jó régen tettem fel az előző kérdést,és akkor még nem volt.Már löttem vele egy párat.eléggé nehéz kitartani,úgy,hogy az újam az expo gombon legyen,a másik kezemmel meg markoljam a fogantyút(mert ugye ott még előre megy egy kicsit).Nem tom,hogy már valaki próbálta-e már,de én azt csináltam.hogy a bal kezemmel fogtam amit fogni kell,a jobbal meg egy kioldó zzinort,ami előre volt vezetve az obi elejére,és így egy kicsit stabilabban lehetett fogni(na ezt osztán jól megaszontam)
Előzmény: papugaja (156)
papugaja Creative Commons License 2005.11.21 0 0 156
Például azt, hogy neked már van egy olyan.
Várjuk a képeket, kérdéseket, véleményeket!
Előzmény: kukac jani (155)
kukac jani Creative Commons License 2005.09.29 0 0 155
Mit tudtok mondani a Noviflex 5.6/400-ról?
BoriBori Creative Commons License 2005.09.29 0 0 154
Üdvözlet Mindenkinek! A 145. sz. hozzászólás képein láttam legalul, hogy az objektív egy puskatusra van szerelve. Tekintettel arra, hogy nekem ilyen ambícióim nincsenek (egyelőre) ezért felajánlanám (csere-bere??) azoknak akik ilyesmiben törik a fejüket azt az 1-2 puskatust (nyers fa, lakkozatlan, fúrható-faragható stb., Apám csinálta vagy 20 éve, és azóta a padláson porosodik) ami esetleg erre a célra simán felhasználható. Ha érdekel valakit akkor a Praktica Fórumon (hébe-hóba) megtalál, vagy: atttilakukacfwponthu-n. (3 't'-vel!!!) üdv BoriAttila
AmoSH Creative Commons License 2005.05.11 0 0 153
Már én is egy boldog novoflex tulaj vagyok, igaz egyelőre csak egy Mina-AF adaptergyűrű erejéig.
Javában vadászom az ebayt, de úgy tűnik, hogy a koratavasszal sokkal nagyobb volt a mozgolódás Novoflex fronton. Ment el szép állapotú C válltámasszal meg egy 1.5 texxel 170 Euro körül, most meg 200ért teszik fel a lepukkantakat is válltámasz nélkül.
Sajnos akkoriban még nem volt meg az anyagi fedezet :-(
Pedig majdnem elcsábultam egy B szettre. 400/5,6, 600/8 fejek 1,5 és 2 TEX kofferban. Asszem 121 Euroért ment el.
garfieldka Creative Commons License 2005.03.12 0 0 152

Nagyon kedves vagy, köszönöm. Az panorámatalpat figyelem én is, a másik viszont vákumtalp, az nem kell nekem.

Új áruként kinti boltból meg tudnám venni, de gondoltam, hátha van valakinek itthon eladó.

 

Előzmény: papugaja (151)
papugaja Creative Commons License 2005.03.12 0 0 151
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=11381&item=3879846892
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=8319&item=3879765178
Előzmény: garfieldka (149)
papugaja Creative Commons License 2005.03.12 0 0 150
Ahogy nézem, legutóbb 20 euroért sem kellett senkinek egy MINA adapter, tehát ha ezt (+maniküldés postaköltség) állítom szembe az Orbán és Társa által Canon adapterre adott 25e +Áfa ajánlatával, vagy az eredeti 69 euros kinti árral, arkor ez nem olyan rossz.
Előzmény: AmoSH (148)
garfieldka Creative Commons License 2005.03.12 0 0 149
Véletlenül nem szeretne valaki megszabadulni a Novoflex Mini Connecthez való derékszög sínjétől? Vennék egy ilyet. A panoráma talpat már nem is merem kérdezni. Az is kéne.
AmoSH Creative Commons License 2005.03.11 0 0 148
Köszi a novoflex rendszertant! :-)
Már kezd tisztulni a kép.
Most csak a C-D típusú obikra fogom rávetni magam.
Gondolom itthon szinta lehetetlen Minolta AF-hez adaptert kapni. Az ebay árak ebből a szempontból sem húzósak, csak a sok járulékos költség ne lenne.
papugaja Creative Commons License 2005.03.10 0 0 147
Itt látszik az elfordító retesze:


Ez a darab jól körbe van fényképezve, C típus. Az adapter Nikonnak tűnik.





Ez a D Leica 560/6,8-as fejjel rendelkezik, és 382 angol font volt a nyerő licit.
Előzmény: papugaja (146)
papugaja Creative Commons License 2005.03.09 0 0 146
Ja, majd elfelejtettem:
Hasznos fícsör a C,D változatban az elfordítható csatlakozás.
Az előző hozzászólásban szereplő "D" verzió képén a csatlakozás felőli végen látható egy kis fémnyelv. Ezt benyomva egy mozdulattal elfordítható a gépváz portré állásába, nem kell az egész objektívvel küzdeni. Ez állványon, és kézből is jól jön. A "C" verziót bemutató képen pont ilyen állásban van a gép az objektíven.
papugaja Creative Commons License 2005.03.08 0 0 145
No, akkor egy kis Novoflex morfológia:

Amit AmoSH mutat, az valszeg "A", 240mm-es fejjel. Asse tudom, ven-e rajta rekeszgyűrű.
Ez is az, de 400-as fejjel, stílusos bőrtokkal:


Ez itten egy "B":


Ez is csak egymarkolatos, nincs rajta semmilyen kioldócsatlakoztatás, viszont nem rövid, hanem hosszú rajta a lencsefej >> háromlencsés (T-Noflexar), de érdemes lenne rákérdezni. A közelpont beljebbhozását itt a kihuzattal lehet megoldani, ami magában is használható (a váz felé ugyanaz az adapter), viszont csak Novolfex makro lencsét lehet rátenni (vagy barkácsolni adaptert).

Ez egy egyszerű régi lencsefej (f=40cm!!):


Ez meg egy Leica Telyt R:


Ez egy "C":


A kihuzat tubusos (rögzítésére egy szorítógyűrű szolgál), a fókuszrögzítő csavar már felül van. Az elülső markolaton expo-gomb van, ami drótos és elektromos bekötésű is lehet, de itt az egész fel van hajtva, hogy az állványfejnek ne legyen útban. Jól látszik az adapter és a kihuzat szorítógyűrűje között a szűrőfiók..

Ez az én obim szétkapva:

adapter, szűrőfiók, rekeszegység, lencsefej,
kioldózsinór, fődarab (kicsit kihúzott tubus), napellenző objektívsapka.

Itt látható egy "D":


Az előzőhöz képest annyi a különbség, hogy a kihuzat rögzítése nem gyűrűs, hanem kétoldalon alsó csavar szolgál erre, a rekeszmodul mögött nem kúposan, hanem lépcsőszerűen szűkül, és vannak rajta valami feliratok. Lencsefej nincs rajta, látható viszont, hol kell bekötni az elektromos kioldót.
A Lyra által citált darab fura, mert a lépcsőzetes szűkülés és a rekeszegységen szereplő feliratok szerint "D", de hiányzik a végéről a kihuzatrögzítő csavar, sőt mintha az egész tubus ki lenne szerelve, de valami vég azért rá lenne applikálva. A rajta lévő fej egyszerű háromlencsés T-Noflexar. Van még rajta valami barkács, de ötletes támasztó (az elülső állványcsavar-helyhez rögzítve), és jól látszik az elülső markolaton a kioldó bowben bekötési helye.

A lencsefejek az összes szériában azonos menettel csatlakoznak a rekeszegységhez, de ennek a csatlakozása nem egyforma az A-B és a C-D szériák között. A régi verziókra is lehet valamilyen módon másik fogantyút szerelni, a legszebb példa ez:

Alpha Lyrae Creative Commons License 2005.03.07 0 0 144
no nézd meg ezt.
ez biztos, hogy D+egy kis leica váz hozzá:-)

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=3330&item=3877672807&rd=1
Alpha Lyrae Creative Commons License 2005.03.07 0 0 143
az biztos, hogy nem c és d...valszeg B, de ilyet már ne vegyél.
üdv.
lyra
Előzmény: AmoSH (142)
AmoSH Creative Commons License 2005.03.07 0 0 142
Vetnétek egy pillantást erre a példányra: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=48556&item=3878844667&rd=1 Talán B széria?
AmoSH Creative Commons License 2005.03.05 0 0 141
Köszi a válaszokat!
Teljesen meghódított most ez a Novoflex. Bújom az ebayt ezerrel.
Ránézésre, fényképről, hogyan lehet az egyes szériákat megkülönböztetni? Mit kérdezzek, ha az eladó sem tudja? :-)
Elképzeltem, milyen lesz majd a távoli jövőben a Dynax 7D + Novoflex házasság: AS + 1,5X szorzó...
Alpha Lyrae Creative Commons License 2005.03.05 0 0 140
most, hogy van digi a novoflex igen hiányzik :-(
no de.
azt hiszem a-c között simán lehetett a fejeket rakosgatni (persze a c optikailag jobb és, ahogy a kolléga írta 3 lencsés). a d-nél a blendét a fejből átrakták a pisztolyba, de a fej szorítógyűrűs bajonett csatlakozása (talán) megmaradt. ha ez így van akkor D fejet is lehet C pisztolyon használni (A-B sorozatot szvsz már nem érdemes venni), de nem lesz rekeszed....ha belegondolok, hogy én soha 1 blendét sem rekeszeltem le az obit, akkor ez nem is olyan nagy gond. az optikán nem tudom, hogy a c-hez képest történt e változás.
(lesz még nekem (is) novoflexem!! :-))))
Előzmény: AmoSH (139)
AmoSH Creative Commons License 2005.03.04 0 0 139
Minolta AF-hez használnám.
A-D sorozatok között csak a mechanikában van különbség, vagy a fejekben is? Tehát ha veszek egy külön fejet, akkor az bármelyik szériájú markolatra ráaplikálható?
Előzmény: papugaja (138)
papugaja Creative Commons License 2005.03.04 0 0 138
A régi (A, B sorozatú) Novoflexek harmonikakihuzatosok, de ez akár le is szerelhető róluk. Igen, a közelpont csökkentésére jó a dolog. Az újabbak (C, D változat) beépített kihuzattal rendelkeznek:












Érdemes C vagy D változatot venni, ezek már elektromos kioldó-csatlakozással is a géphez köthetők, és jó minőségű, háromlencsés, apokromatikus T-Noflexar fejük van.
Mivel szándékozod használni?
Előzmény: AmoSH (137)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!