Keresés

Részletes keresés

exhighand Creative Commons License 2017.05.21 0 0 28279

A Canon 285HS az a kompakt kategóriában, amelyik beépített perspektíva korrekcióval rendelekezik a nagylátószögű tartományban.

Előzmény: gesszti (28277)
gesszti Creative Commons License 2017.05.21 0 0 28278

Videó téren a HD felbontás elég, nem kell 4k. Fontosabb a jó mozgáskompenzáció nekem.

Előzmény: exhighand (28276)
gesszti Creative Commons License 2017.05.21 0 0 28277

Majdnem jó is a sorrend, amit írtál.

 

A pixelekből nekem a 10 mega környéki bőven elég. Nincs olyan eszközöm, amivel HD-nál nagyobb felbontásban meg tudnék jeleníteni egy képet.

 

Másik kérdőjeles téma a zoom kiterjedése. Ha jól értem, akkor minél nagyobb a kiterjedés, annál nagyobb nagy látószög esetén a torzítás a képek széle felé haladva. Sokszor fényképezek autókat, motorokat, és elég hülyén néz ki, mikor tojás alakúak a kerekek. Szóval egy kis zoom-ot hajlandó lennék feláldozni egy "egyenes" képért.

Másrészt meg, ahogy tapasztaltam, hiába a ~30-as zoom, ha nem optimálisak a fényviszonyok, nem pont front utáni "vegytiszta" levegő van, és nincs kéznél egy állvány, akkor nem lesz jó a kép.

Előzmény: exhighand (28276)
exhighand Creative Commons License 2017.05.21 0 0 28276

A fontossági sorrendet kellene meghatároznod a következő tulajdonságok közül:

- Fókusz beállítás gyorsasága, pontossága

- expozíció késése

- képzaj szürkületben

- video felbontása, minősége

- zoom kiterjedése nagylátószög-tele irányban

- kontraszt, színkezelés

- súly, méret

- pixelszám

 

130e Ft keretbe már egy Canon SX60 is beleférhet.

Előzmény: gesszti (28275)
gesszti Creative Commons License 2017.05.21 0 0 28275

Köszönöm a választ!

 

Nem profi gépet keresek. (nem értek fotózáshoz annyira) Az értékhatár is valahol 100-130e maximum. Ebből kellene a legjobbat kihoznom.

Előzmény: faki (28273)
exhighand Creative Commons License 2017.05.20 0 0 28274

Ennyi pénzért FZ72-st is vehet, ami hasonló minőségű, de a zoom sokkal jobb benne és a stabilizátor is. Egyértelmű előrelépés az FZ1000-res, nagyobb érzékelőjével, de még elégséges zoom-al.

faki Creative Commons License 2017.05.20 0 0 28273

A másik topikban írta, hogy az L830 bejött neki, ehhez viszonyítva az FZ200 valószínűleg jó választás és talán még előrelépés is lenne számára. (Most jó áron adja a Telekom, ~88e Ft!)

Előzmény: KawaBazsy (28272)
KawaBazsy Creative Commons License 2017.05.20 0 0 28272

Nem ismerem a gépet, de az adatlapja alapján nagyon pici a ccd-je (1/2.3"), s kontraszt alapú az AF, ami ekkora lapka mellet sem gyors, sem nagyon pontos nem lesz sztem..

Előzmény: gesszti (28271)
gesszti Creative Commons License 2017.05.18 0 0 28271

Sziasztok!

 

Betegeskedik a nikon L830-am, és keresgélek valami utódot.

 

Amire használnám a gépet: Kirándulás, nyaralás megörökítése. Tájfotók, mozgó járművek, általános családi képek, kert - virágok, gyümölcsfák, stb.

 

Fontos szempontok:

-cserélhető akkumulátoros legyen, legjobb, ha AA akksik kellenek bele. Ha nem cserélhetős, akkor usb-ről legyen tölthető.

-bírja a mechanikus igénybevételt, pl. motorozás közben kabát alá betesz-kivesz, kesztyűben fog, fotóz, dobozban zötykölődik, stb.

-gyors, és tűéles fókusz. Mozgásban levő járműből, egy kézzel tartva is lehessen értelmes fotót készíteni.

-a képek szélei felé ne torzítson nagyon. Pl. egy autó kereke a kép sarkánál is kör alakú legyen.

-jól kezelje a szembefényt, és a nagy kontrasztú helyzeteket. Pl. este hegy felét még süti a nap, másik fele meg árnyékban.

-előny a 30 körüli optikai zoom, és mindenféle okos hardveres képstabilizátor

-viszonylag normális rendes HD felbontású videókat készítsen, tűrhető hanggal. Az se baj, ha jól kezeli a szélzajt.

-a piros legyen piros, a kék kék, a zöld zöld, a sárga sárga, stb...

 

Van ötletetek, hogy ilyen felhasználásra milyen gép felelne meg legjobban?

 

 

A Pana DMC-FZ200-ról mi a véleményetek?

Pl. ez miatt tetszik nekem: F2.8-as maximális rekeszértéket a teljes zoomtartományon.

 

 

 

exhighand Creative Commons License 2017.05.01 0 0 28270

Köszönöm.

Előzmény: scarabaeus (28269)
scarabaeus Creative Commons License 2017.05.01 0 0 28269

A Sample Images menü alján a Studio scene comparison tool.

Van ott egy Old studio comparison tool is, az a korábban használt összehasonlító oldaluk, korábbi gépekkel, az új gépek már az új teszttel mennek.

Előzmény: exhighand (28268)
exhighand Creative Commons License 2017.05.01 0 0 28268

Ezt az általad linkelt oldalt egyébként hogyan lehet elérni a DPprewiev menűsorából? - én nem jöttem rá. Van ilyen összehasonlító oldaluk az objektívekkel is?

Előzmény: scarabaeus (28265)
KawaBazsy Creative Commons License 2017.05.01 0 0 28267

 Leírta a kérdező, h van bridge gépe, s azt cserélné, tehát a kezdő lépések kihagyhatóak.

 Ja, s 200 lovas Honda Vti nem létezik, az 160 lóerőt tud max. :-)

Előzmény: exhighand (28254)
exhighand Creative Commons License 2017.04.30 0 0 28266

Köszi az oldalt, nem ismertem. Én ezen az oldalon is az FZ1000-ret látom jobbnak. 

Előzmény: scarabaeus (28265)
scarabaeus Creative Commons License 2017.04.30 0 0 28265

(Attól is függ, hogy sikerült a tesztkép. Nekik máshogyan)

Előzmény: exhighand (28263)
exhighand Creative Commons License 2017.04.30 0 0 28264
exhighand Creative Commons License 2017.04.30 0 0 28263

Én a kerítés tövében több részletet látok a fűszálakon az s5600-nál. Viszont az 5600-nál nincsen szoftveresen javítva a kromatikus aberráció.

 

Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy egyáltalán versenyben lehet a 20eFt a 150eFt-al és még ott a zoom és paraméterezhetőség is.

 

Itt van még egy másik elgondolkodtató link páros. Nikon d3200 vs. Lumix FZ1000:

 

fz1000: https://pixinfo.com/img/Panasonic/DMC-FZ1000/a/ISO80_oa.jpg

d3400: https://pixinfo.com/wp-content/uploads/articles/82585/ISO100_oa.jpg

Előzmény: scarabaeus (28262)
scarabaeus Creative Commons License 2017.04.30 0 0 28262


A Fuji mintha a villanyoszlopra fókuszált volna, és elmosottabb a háttér, a villanyoszlopon hasonlóak, de azért az iPhone felé hajlik a több részlet ott is, a lombok az S5600-nál nincsenek fókuszban, az iPhone-nál benne maradt még a fókuszban az is.

Mondjuk van egy 12 MP-es Canon SX220-asom is, annál megvannak a részletek (1/2,3", F5,9 70 mm (ekv. 392 mm) ), itt egy képből egy 100% 640x480-as kivágás. Itt már jelen van a diffrakció, de még vannak részletek.

Rendben, ez itt bőven off, tudom, majd ha valahol beleütközöl a szenzorfelépítésbe, majd jelezd.

Előzmény: exhighand (28261)
exhighand Creative Commons License 2017.04.30 0 0 28261

Most jó sok ideig kellene kutakodnom az angol irodalom után, ahonnan az infó rögzült nálam. Emlékem szerint valami olyat írtak, hogy azért volt muszáj így továbblépni, mert már nem volt hová tenni a vezetékezést. Azért megpróbálom visszakeresni, majd beteszem a linket, ha meglesz.

 

Inkább szemláéltetném az eredményét. Beteszek két linket. Az egyik egy Iphone SE-vel készült kép, ami azért eléggé jónak számít. A másik a kőkorszaki s5600-al. Kíváncsi vagyok a véleménydre. A kisebb képet felinterpoláltam 12Mp-re.

 

https://goo.gl/VvUPIv

https://goo.gl/mWg9Jo

Előzmény: scarabaeus (28259)
scarabaeus Creative Commons License 2017.04.30 0 0 28260

(Hát, bizony, különösen a nem túl fényerős objektívű kompaktoknál már alapból beüt a diffrakció. Itt lehet játszani pár nem is annyira régi géppel. Bőven ott van a nagyságrend)

Előzmény: exhighand (28258)
scarabaeus Creative Commons License 2017.04.30 0 0 28259

Nem is vitatkozni: de van erről linked? A subpixelek fölötti mikrolencsék, maguk a subpixelek érzékelő felületei egy szintben kell lenniük, a több réteges Foveon-elvű dolog az más tészta.

Előzmény: exhighand (28257)
exhighand Creative Commons License 2017.04.30 0 0 28258

Az Airy jelenség hulláminterferencia és nem is tudom, hogy egy nagyságrendbe esik-e az 1/2,3"-os érzékelők relatív pixel méretével. Ráadásul kis leképezési arányoknál nem is jelentkezik, márpedig amiről én írok az nagylátószögnél is igaz. 

Előzmény: scarabaeus (28256)
exhighand Creative Commons License 2017.04.30 0 0 28257

A mostani nagyobb pixelszámú érzékelőknél 4 rétegben egymás felett vannak az érzékelők és részlegesen átfedik egymást. Éppen ezért a kiolvasásuk is eléggé bonyolult. A pixelszám már csak egy matematikai összegzés eredménye.

 

Vitatkozni viszont nem szeretnék, sem pedig ütközni más meggyőződésével. 

Előzmény: scarabaeus (28255)
scarabaeus Creative Commons License 2017.04.30 0 0 28256

Csak úgy tovább gondolkodtam... Arra gondolsz, hogy ezeken a kompakt szenzorokon az Airy-korong nagysága már a legtágabb rekesznél is nagyobb, mint a pixelek nagysága, így alapból jön a diffrakciós homály?

Előzmény: scarabaeus (28255)
scarabaeus Creative Commons License 2017.04.30 0 0 28255

<i>"A pixeleknek 5Mp felett már nincsen jelentősége. Az 5Mp érzékelők voltak az utólsók, amiken az elemi pixelek ténylegesen szgetekként voltak kialakítva, átfedések nélkül. Így ezeknek a képe minden további nélkül felinterpolálható 20Mp-ig, megfelelő eredménnyel. A mostani 20Mp érzékelők átfedésesek, azonos érzékelő méretben zajosabbak, amit a gyártók különféle algoritmusokkal igyekeznek szűrni. Ennek eredménye az, hogy a zajjal együtt kiszűrik a részleteket is - tehát hasonló vagy rosszabb a képminőség, mint 5Mp-ről felinterpolálva."</i>

 

Mi mit fed át? Valahogy ez a bekezdés az elejétől a végéig nem jön át nekem, egyik mondata sem, pedig 17 éve foglalkoztatnak digitális fényképezők, a számtech oldal pedig dupla annyi ideje. Vannak forrásaid, amik ezeket a dolgokat leírják? Leginkább az átfedéses dolgot.

Előzmény: exhighand (28254)
exhighand Creative Commons License 2017.04.30 0 0 28254

Önmagában az otthoni, családi fotózáshoz nem szükséges tükrös gépet venni. Ez egyfajta sznobizmus ma a fotózásban. Az otthoni felhasználók többsége  nem kiállításra fotózik, nem címlapra, valamelyik profi színes magazinba. A facebook a feltöltés után elképesztően lebutítja a legjobb fotót is.

 

100e Ft felett akkor érdemes gépet venni, ha saját magadnak van igényed és időd a jó minőségű fotózásra.

 

Kezdőként én egy 8-10 éves Fuji zoom-os bridge gépet vennék 10-20e Ft-ért. Ezek között kiemelkedő az s5600-as, amelyik minden olyan finombeállítást tud, amit a középkategóriás tükrösök, így tanulásra egyszerűen nincs is jobb.

 

Amikor már már kezded észrevenni ennek a gyengéit akkor kell gondolkodni, hogy egy középméretű érzékelős bridge legyen a választás 20x-os körüli zoom-al, vagy belépő tükrös, ami a csereobjektívekkel együtt minimum a kétszeresébe fog kerülni, úgy, hogy semmivel sem fog jobb képminőséget produkálni.

 

A pixeleknek 5Mp felett már nincsen jelentősége. Az 5Mp érzékelők voltak az utólsók, amiken az elemi pixelek ténylegesen szgetekként voltak kialakítva, átfedések nélkül. Így ezeknek a képe minden további nélkül felinterpolálható 20Mp-ig, megfelelő eredménnyel. A mostani 20Mp érzékelők átfedésesek, azonos érzékelő méretben zajosabbak, amit a gyártók különféle algoritmusokkal igyekeznek szűrni. Ennek eredménye az, hogy a zajjal együtt kiszűrik a részleteket is - tehát hasonló vagy rosszabb a képminőség, mint 5Mp-ről felinterpolálva.

 

A dolog arra hasonlít, amikor a tehetősebb hölgyek Honda 200LE-s VTI-t vásárolnak maguknak. Az autó náluk van 4-6 évig és a szervizesek látják a komputer logjában, hogy sohasem használta ki a hölgy 100-120 LE felett, mert megfagyna az ereiben a vér.

Előzmény: NS84 (28253)
NS84 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 28253

Segítségkérés - Belépő szintű DSLR fényképező kiválasztása (otthoni felhasználás, kirándulás, utazás céljára)

 

Sziasztok! 

Szeretném a segítségeteket kérni, abban, hogy megfelelő gépet tudjak választani.

Régi kompakt és bridge gépemet szeretném pótolni egy családi mindenessel (terveztem, hogy veszek videó kamerát, de olvastam, hogy a DSLR épek is tudhatnak elfogadható videót rögzíteni) tehát lényegében kellene egy 2 in1 eszköz. 100-150e a keretem erre a célra. Néztem használt gépeket de laikusként nem merem megkockáztatni, mivel nincs elegendő ismeretem.

 

Véleményetek szerint

Nikon D3300/D3400 fényképezőgép kit (AF-P 18-55 VR objektívvel) vagy

Canon EOS 1300D fényképezőgép kit (18-55 IS objektívvel)

megfelelő lehet számomra (otthoni felhasználás, kirándulás, utazás céljára)

 

Nikon vagy Canon (tudom ez örök vita kérdés) hozzá nem értőként én csak azt látom, hogy nikonra van 3 év garancia canonra 1 (ami laikusként engem nikon felé tol)


Továbbá egy ilyen DSLR gép videónál kb. milyen minőségű hangot képes rögzíteni?
Vagy ahhoz kell valamilyen külső mikrofon, hogy egyáltalán legyen hang a videó alatt? 

 

Segítséget javaslatot és tanácsot köszönöm!

KawaBazsy Creative Commons License 2017.04.11 0 0 28252

Meg is jött a gép. Asszem kezdhetek hozzászokni, h ekkora érzékelőnél a mélységélesség is számít.. :-)

KawaBazsy Creative Commons License 2017.04.09 0 0 28251

A kölköcske most másfél. Legalább egy éve le akarom váltani a gépem, most érett meg (a zasszony rámszólt, h kapjam össze magam :-).

Előzmény: exhighand (28250)
exhighand Creative Commons License 2017.04.09 0 0 28250

A babafotózás még megoldható, mert a baba még lassan mozog. De egy 3 éves gyerek az egyik legnehezebb fotóstéma.

Előzmény: KawaBazsy (28249)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!