Keresés

Részletes keresés

ef_ Creative Commons License 2002.12.06 0 0 477
Az szdsz-t. És a szélsőliberalizmust!

a valós liberalizmussal semmi gondom.

Előzmény: kvantum (474)
Amorf Creative Commons License 2002.12.06 0 0 476
Egy, csak egyetlenegy példát írj lécci, mikor akart az SZDSZ akár ellened, akár az un. értékeid ellen támadni?

Jászladány - megfelelő példa? Bárhol, bármikor megtörténhet még egyszer. Vagy talán a liberalizmus szerint nem ott tanul mindenki, ahol szeretne/ amit megengedhet magának? Vagy talán Budapesten is tiltsuk be az összes alapítványi iskolát, mert úgymond kirekesztőek? Egy kis közösséget - csak mert kicsi - nem illetik meg ugyanazok a jogok, mint egy nagyobbat?

Előzmény: kvantum (472)
ef_ Creative Commons License 2002.12.06 0 0 475
Azét nyílt a topic, ha ilyet tapasztalok, akkor itt mementót állítok neki.
Mint bevezetőül írtam.
Az aktuális példák jönni fognak, a régebbiek közül egyet-*kettőt már itt olvtársaim megemlítettek, én most nem akarok visszafele nézni.
Előzmény: kvantum (472)
kvantum Creative Commons License 2002.12.06 0 0 474
Döntsd már el, hogy a liberalizmust vagy az SZDSZ-t akarod támadni!
Előzmény: ef_ (471)
ef_ Creative Commons License 2002.12.06 0 0 473
kedves kovvacs.

mint mondta, szeretnék számomra tartalmasabb és értékesebb környezetben élni,
szeretném, hogy az utódaim, a sokadik generációs is ugyanilyen értékgazdag környezetben éljen,
bizonyos küldetés tudatom is van, ezért a cél érdekében saját egyéni érdekeimről is képes vagyok lemondani,
és végül, mint írtam, most még csak egy tendenciát vélek felfedezni, de most még nem késő felébredni és tenni ellene.
A vizíóm szerint nem lenne szerencsés földalatti mozgalomban ugyanezt tenni a gondolatrendőrség felügyelete közt.
Lásd Orwell 1984!

Előzmény: kovvacs (466)
kvantum Creative Commons License 2002.12.06 0 0 472
Most már kezdelek érteni... te szegény:-)

A fejedben kavarog mindenféle félelem, innen-onnan olvasott gondoltszerűség, és mivel olyan gyenge az identitásod, ezért próbálod a magad bizonytalanságát külső, ellenséges erők támadásának betudni...

Egy, csak egyetlenegy példát írj lécci, mikor akart az SZDSZ akár ellened, akár az un. értékeid ellen támadni?

Előzmény: ef_ (468)
ef_ Creative Commons License 2002.12.06 0 0 471
"Az SZDSZ önmagát liberális pártnak tartja. "
állítja be.
Előzmény: kvantum (464)
ef_ Creative Commons License 2002.12.06 0 0 470
kedves kovvacs.

bocs, az előbb lemaradt.

"beáldozzák saját boldogságukat (szívük joga) és a gyerekekét (ez viszont szemétség). "

elég vitatott dolog a psichológusok között, van aki szerint a gyereknek többet árt, ha fél családban nő fel és fél szerepeket, vagy legalábbis nem egészen teljes szerepeket kap mintául.

Előzmény: kovvacs (463)
Amorf Creative Commons License 2002.12.06 0 0 469
SZVSZ azért témája e topiknak az általam leírtak, mert az SZDSZ liberalizmusértelmezése jelenti ma Magyarországon a liberalizmust. Holott ez annyira távol van attól, mint Makó Jeruzsálemtől.

Nem a liberalizmus eszméjével van a probléma, hanem azokkal, akik a liberalizmus eszméjét kicsavarva, eltorzítva alantas politikai céljaikra használják azt fel. Ezzel pedig társadalmilag nem számítanak haladónak, pontosabban a társadalom problémáira adott válaszaik nem oldják meg a problémákat, mert ebben megakadályozza őket az, hogy POLITIKUSOK.

Előzmény: kvantum (464)
ef_ Creative Commons License 2002.12.06 0 0 468
nem akarom a központi útmutatást és nem is várom, de azt sem szeretném, ha központilag (most ezen lehetne vitatkozni, hogy van ilyen, vagy csak egy 'láthatatlan kéz') szétforgácsolnák az általam vallott értékeket.
szubjektívnek meg azért az, mert egy közösség által elfogadott értékvilág mégiscsak egy közösség egyedeinek valamilyen konszenzuson alapuló értékvilágát tükrözi.
Persze, ha ezek az értékek eltünnek (lásd South Park karácsonyi példáját) akkor is kialakul egy konszenzus, de mégis szegényebbnek érzem azt (szürkeség, növény és állatvilág nélküliség stb. mindent meg lehet szokni, és az adott környezethez igazodik majd az új értékvilág. De az utódaim számára nem ilyeneket szeretnék. S nem szeretnék valamiféle rezervátumot sem. lásd: indián kultúra. A kultúra elhalásával az adott nép, nemzet is kihal. Ugye nyelvében él a nemzet. A nyelv is egyfajta kultúra)

"Nincs szükségünk negatív, kirekesztő toleranciára. "
Ezt nevezem szélső liberalizmusnak! És ennek a jele a példában szereplő ünnepek betiltása.
Az is egyfajta kirekesztés. És nem a pozitív toleranciáról szól.

pozitív tolerancia: ez az igazi liberalizmus, és nem az a szélsőséges, amit az Szdsz képvisel.

"a pozitív tolerancia nem tartalmazhat kötelező előírást .."
Még szerencsére ez a helyzet jellemző Magyarországra. (Addig kell felemelni a hangunkat)
Példa erre amit a hugom mondott, hogy náluk az oskolában a jehovások gyerekei igazoltan maradhattak távol az iskolai ünnepségről!
(ha gonosz akarnék lenni, akkor azt mondanám, Magyar Bálint még szerencsére nem régtől van a helyén. De már doplgozik.)

Nekem sem a szocpol miatt lett két gyerekem. De sok mindent megkönnyített, és talán a 3. gyerek vállalása egyéb okok miatt is egyelőre akadályokba ütközik. Legfőképpen, hogy szeretném a gyerekeimet tisztességesen és becsületesen felnevelni és szeretnék nekik segíteni majdan az életben való elindulásban.

"Ami "jó", az önmagért beszél"
kivéve, ha valakit virtuális valóságba kergetnek, mert az már nem képest ezt felfogni.
Aki az elején bizonytalan, de végül is belekényszerítenek egy rossz útra, és nem veszi észre, hogy az egy spirál, annak nem lesz kiszállás belőle, pedig csak az út elején kellett volna segíteni neki!

"Amelyiket szét lehet verni, az nem ÉRTÉK. "
Mért vannak a néprajz, népdal kutatók pl.?
Vannak feledésbe merülő értékek.
De vannak pl. népek, akik asszimilálódnak, vagy kihalnak. Az általuk képviselt értékek is kihalnak, pedig azok voltak.
Szűken nézve, ha a magyarságot sikerül valakiknek asszimilálni, multikulturizálni, akkor a nemzettel együtt az értékeink is elvesznek.
azok az értékek már senkinek nem lesznek fontosak.
Nézd meg az ámerikai magyarságot. Kevés hagyományt őriznek.
S félő, hogy az itteni magyarsággal is ez történik, ha hagyjuk a szélső liberálisok ténykedését.
Most még van idő, és ezért csak jelek vannak, erre kell felhívni a figyelmet, mert később már kéző lesz.

Előzmény: kovvacs (275)
kvantum Creative Commons License 2002.12.06 0 0 467
Én, mint gaz liberális, tegnap éjjel előre megfontolt szándékkal ébren maradtam, és meglestem a Mikulást. Amikor be akart osonni, hogy gyermekeim csizmáit megtöltse minden földi jóval, egy hatalmas virgáccsal jól fejbe vágtam, majd hívtam a rendőrséget, hogy betörőt fogtam.
A Mikulást bilincsbe verve szállították el...
Na, ezért nem volt ma reggel sok kiscsizmában ajándék.
:-)
Előzmény: Demim úr (465)
kovvacs Creative Commons License 2002.12.06 0 0 466
Kedves ef_!

Nem válaszoltál a 275-ösre, de azért megpróbálom folytatni a gondolatmenetet.

Mitől félsz és miért?

Úgy tűnik számomra, hogy fenyegetve érzed magad valami elsöprő valami miatt, ami jön, és megsemmisít Téged.

Hogyan tudna megsemmisíteni, ha Neked védelem-biztos ÉRTÉKeid vannak? Ezt abszolút nem gúnynak szánom!
Te Magad sem bízol a saját ÉRTÉKeid stabilitásában? Vagy Magadban nem bízol?

Demim úr Creative Commons License 2002.12.06 0 0 465
De ki akarja betiltani a Mikulást??????
rájöttem: a Mikulás Ellenes Liga!!!! ;-)
Előzmény: kvantum (464)
kvantum Creative Commons License 2002.12.06 0 0 464
Na, itt megint összemosódnak a dolgok...

A topik témája, ha jól értem:-), a liberalizmus értékpuszító mivoltának igazolása lenne...

Az SZDSZ önmagát liberális pártnak tartja.
Az SZDSZ értékrendjében is liberális.
Az SZDSZ politikája liberális - próbál lenni.
Néha bénán, néha szerencsétlen kézzel nyúlva dolgokhoz - de liberális szándékkal.

Az általad leírt ügynek is több olvasata van, de ez egy elméleti topik lenne, úgyhogy most nem mennék bele...

De ki akarja betiltani a Mikulást??????
:-)

Előzmény: Amorf (461)
kovvacs Creative Commons License 2002.12.06 0 0 463
Leo77, ezt írod:
A keresztény értékrendben a család a következőkből áll:
1 db férfi (aki a szereti a nőt)
1 db nő (aki szereti a férfit)
n db gyermek (akit mindenki szeret és fordítva)

Ha egy kicsit szabadabban nézzük:
min. 1 db felnőtt (nemiirányultság mindegy)
n db gyerek

A kérdés az, hogy melyik tűnik jobbnak.

helyesbítenék egy kicsit kisarkítva:
A keresztény értékrendben a család a következőkből áll:
1 db férfi (aki akkor sem fog elválni, ha nem szereti a nőt és szenvednek együtt)
1 db nő (aki akkor sem fog elválni, ha nem szereti a férfit és szenvednek együtt)
n db gyermek (akinek vagy mázlija van, mert a szülei szeretik egymást, vagy nyomorult lesz, mert a szülei egymást és őt is kínozzák a boldogtalanságukkal)

Ha egy kicsit szabadabban nézzük:
min. 1 db felnőtt (nemiirányultság mindegy, de szereti a gyermeket és boldogságot ad neki)
n db gyerek

A kérdés az, hogy melyik tűnik jobbnak.

Tipikus példa a görcsös értékőrzésre a hagyományos vallásos családokban, hogy a "hűség" ÉRTÉKének oltárán beáldozzák saját boldogságukat (szívük joga) és a gyerekekét (ez viszont szemétség).

Előzmény: Leo77 (415)
Demim úr Creative Commons License 2002.12.06 0 0 462
Mikulás, Karácsony betiltása ráeröltetés, kényszer, vagy sem.
és ki tiltotta be ezeket?

egyre zavarosabban írsz. délelőtt nem kellene szürcsölni!!! ;-)))

Előzmény: ef_ (460)
Amorf Creative Commons License 2002.12.06 0 0 461
Az alapkérdés, mitől nem liberális párt az SZDSZ, avagy máshogyan mitől tartják őket sokan szélsőliberálisnak.

Talán olyanok miatt, amikor az SZDSZ-hez közeli Horváth Aladár Jászladányba lelátogatva a cigány-magyar problémát a cigányok fellázításával képzeli el, vagy amikor Magyar Bálint - azóta már kiderült, hogy jogellenessen - nem adja ki a működési engedélyt a jászladányi alapítványi iskolának. Megjegyzem, az önkormányzat képviseletét Kolláth alkotmányjogász önként vállalta fel.
Magyarán, a problémákat tüneti kezeléssel vélik megoldottnak, azaz az egyszerűbb utat választva kendőzik el a valóban a megoldandó kérdéseket.

Ezért nem liberális párt az SZDSZ, avagy ezért szélsőliberális -ezt már mindenki maga döntse el.

ef_ Creative Commons License 2002.12.06 0 0 460
Mikulás, Karácsony betiltása ráeröltetés, kényszer, vagy sem.
Előzmény: Demim úr (456)
kovvacs Creative Commons License 2002.12.06 0 0 459
Liberális: több szabadságot az egyénnek!
Konzervatív: a közösség érdekei fontosabbak!

Huhh. Itt valami gyökeres szintű kavar van!
Nem a szocializmus hirdette azt, hogy a közösség érdekei a fontosabbak?

És mi van az amerikai republikánus és demokrata pártokkal? Múltkor egy órás műsor volt ezekről az egyik rádióban.

Leegyszerűsítve összefoglalom:
Republikánus: - ez ott a jobboldal. Gazdasági szempontból liberális, etikai szempontból konzervatív.
Demokrata: - ez ott a bal/liberális. Gazdasági szempontból szabályozáspárti, etikai szempontból liberális.

Akkor most melyik milyen és hogyan?

Előzmény: Leo77 (413)
kvantum Creative Commons License 2002.12.06 0 0 458
Mit erőltet rád??

Hacsak azt nem, hogy ne utálj valakit pusztán azért, mert más az értékrendje, mint a tied:-)

Előzmény: ef_ (452)
kvantum Creative Commons License 2002.12.06 0 0 457
Pim, meg az antiszemitizmus, meg hasonló politikai támákról írtál - én viszont a NANE által képviselt dolgok fontosságát próbálom védeni...
Előzmény: Amorf (451)
Demim úr Creative Commons License 2002.12.06 0 0 456
ki erőltet rád mit????
Előzmény: ef_ (452)
Demim úr Creative Commons License 2002.12.06 0 0 455
alátámasztani azonban még mindig nem sikerült a csacsiságaidat. állítasz valamit, aztán szün-szün... semmi szinkópa-tá-tá... ;-))))
Előzmény: ef_ (453)
kovvacs Creative Commons License 2002.12.06 0 0 454
bugylibicska!
Nazarene ügyesen élt egy lehetőséggel, amelyre módja volt. Azért nyílhatott rá módja, mert a Pannon meg nem volt ügyes.
Valójában ezt az ügyet nem nazarene nyerte meg, hanem a Pannon veszítette el. Inkább őket kérdezd, hogy 1, miért nem kapcsoltak időben; 2, ha nazarene hajlandó lett volna megegyezésre jutni, miért nem éltek a lehetőséggel.

Ha valóban törvénytelennek tartod az ügyet, akkor pereld be. Itt hiába mondod, hogy törvénytelen.
A Te szemszögedből ítélve etikátlan lehetett ez a viselkedés. De mondok ellenpéldát. Ha Te megtudod, hogy indul egy Liberál-rádió, amely éjjel-nappal azzal fog foglalkozni, hogy ez az ország mennyire antiszemita, és melyik jobboldali vezető miért "disznó", vajon ölbetett kézzel fogsz üldögélni és mosolyogni, vagy megpróbálsz a saját mozgástereden belül tenni valamit? Én nem ítélnélek el azért, ha ebben a helyzetben bejegyeznéd a liberal-radio.hu-t, és ott gyűjtenéd a panaszos és tiltakozó leveleket. Ez így van rendjén.

Én pont azt tartom szomorúnak, hogy egy ilyen szituációban egy átlagjobboldali maximum sírva fakadna, de majdnem biztos, hogy ölbetett kézzel üldögélne és panaszkodna a "sors"-ra.

Tanulj nazarene-től: ez a világ nem a semmitsemcsináló panaszkodók világa.

Előzmény: bugylibicska (400)
ef_ Creative Commons License 2002.12.06 0 0 453
Szélsőliberálist írtam. Amilyen az Szdsz.
Előzmény: Demim úr (448)
ef_ Creative Commons License 2002.12.06 0 0 452
A liberális igen. És nem utasítom el.

De a szélső liberális rámerölteti!! És ezt nem fogadom el.

Előzmény: kvantum (442)
Amorf Creative Commons License 2002.12.06 0 0 451
Olvasd el a kicsit lejjebb lévő hozzászólásomat, mindjárt világosabb lesz mire gondolok.
Előzmény: kvantum (447)
cc Creative Commons License 2002.12.06 0 0 450
mint minden lenyegre toro definicio, ez sem igaz. a konzervativ ertekrend a hagyomanyos egyeni erdekeket helyezi eloterbe, onmagaval a kozosseggel, a kozossegben levok egyeni problemajaval csak nagyon atvitten foglalkozik. szvsz.
Előzmény: Leo77 (413)
ef_ Creative Commons License 2002.12.06 0 0 449
Nem csak Magyarországról szól ez a topic, hanem a világméretű szélsőliberalizmus terjedéséről terjesztéséről, aminek a magyar helyőrsége az Szdsz.
Előzmény: kvantum (439)
Demim úr Creative Commons License 2002.12.06 0 0 448
A szélsőliberálisok szerint ezek a túlhaladott dolgok.

(lásd, ahogy Terry néni mellett kiálltak, vagy ahogy a homokos Radics zsarolta a Pápát stb.)
Te edzel a hülyeségre vagy ez csak úgy jön, séróból?
a liberálisok szerint (pl. szerintem ;-) sem túlhaladott dolgok.
csak én pl. biztos vagyok benne, hogy nem nálam van az örök igazság forrása, ezért jó néhány olyan dolgot tudok tolerálni, amit (a mai eszemmel :-) én magam nem tennék!

Előzmény: ef_ (438)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!