Keresés

Részletes keresés

withopeneyes Creative Commons License 2007.08.23 0 0 352
Plustek FILM és Lap szkenner Eladó!
11 hónapos, nem túl használt, archiválásra tökéletesen alkalmas szkenner.
ár: 13000 Huf

ff-et szkenneltem vele leginkább, mintaképek itt: woe.aminus3.com

info: http://www.plustek.hu/ST48.htm

jan.kummer kukac gmail.com
06 hetven 392 3006
wagcina+ Creative Commons License 2007.08.05 0 0 351

Ezta tipust is nézegettem. Neked mika tapasztalataid vele? Főleg nega szkennelésre kellene.

Üdv.

Előzmény: Pohi (345)
wagcina+ Creative Commons License 2007.08.05 0 0 350

Sziasztok!

 

most akarok venni egy canoscan 4400F tipusú szkennert, amit főleg régi negatív filmek szkennelésére használnék. van valakinek ezzel a géppel tapasztalata?

Üdv.

drdoktor Creative Commons License 2007.07.25 0 0 349
megfelelő feltét kell, nézz szét a honlapjukon van-e olyan.
Előzmény: eonos (348)
eonos Creative Commons License 2007.07.23 0 0 348

Sziasztok !

Van egy HP 3800-as szkennerem. Ez kisfilmet tud szkennelni, de 6x9-eset nem.

Hogyan lehetne 6x9-es filmet szkennelni?

köszi!

kóboráram Creative Commons License 2007.07.05 0 0 347
Nézd meg itt:
http://www.genius.hu/genius2/bel.php?kateg=14&oldal=1
Előzmény: vigusz (346)
vigusz Creative Commons License 2007.06.25 0 0 346
Helló !
Szerettem volna vásárolni egy Genius Colorpage HR7X Slim típusú scanner-t de úgy néz ki már nem gyártják, pedig árban nagyon jó volt (17-20 eFt) és tudott 6x9-es filmet is szkennelni. Hasonló gépről tud valaki (6x9 FONTOS SZEMPONT)?
Köszi a választ.
Pohi Creative Commons License 2007.06.02 0 0 345
1 hete azt mondtam volna, hogy:
Epson Perfection V100,
pont, ami Neked kell, de 6 napja, pont amikor diázni akartam, figyelemre sem méltatta szándékomat. Most keresem a garijegyét, áprilisban vettem...:-(
-azért újra ilyet vennék, mert nekem itthonra pöpec! -volt:-(
Előzmény: karas (342)
zizikém Creative Commons License 2007.05.22 0 0 344

Szóval szerintem nem rossz, csak usb 2.0-val is elég lassú.  Ha már képes 480 megabitre a nyavajás szabvány akkor miért nem csinálják meg a szkennert is olyanra, hogy tolni  is tudja ilyen sebességgel?

Ja és trükkös megfogalmazás a technikai jellemzők oldalon:

'Hi-Speed USB - kompatibilis az USB 2.0 specifikációval'

Hehe, ettől akár még usb 1.0 is lehet, olyan lassú, azzal meg a 2.0 visszafele kompatibilis.

Előzmény: varjan01 (331)
zizikém Creative Commons License 2007.05.22 0 0 343
Nekem HP ScanJet 3800 van. Elég jó ár/érték aránya van.
karas Creative Commons License 2007.05.11 0 0 342
sziasztok!

szeretnék scannert vásárolni, a következő kritériumokkal:
- oprendszer: mac os/x
- amit tudjon: negatívot és diát scannelni (otthoni használatra)
- fotó scannelés (azt remélem ez alap:))

kérlek segítsetek megtalálni a nekem valót, ami természetesen a legolcsóbb (vagy az egyel drágább:))

előre is köszönöm!
drdoktor Creative Commons License 2007.05.02 0 0 341
próbálj innen elindulni:

http://global.acer.com/support/download.htm
Előzmény: beresmaria (340)
beresmaria Creative Commons License 2007.05.02 0 0 340

Sziasztok!

 

Hátha tud nekem valaki segíteni. Van egy Acer ScanPrisa 640UT szkennerem, de nincs hozzá használati utasításom. Úgy tudom, hogy ezzel lehet diát szkennelni, mert felül is van megvilágítása, de egy olyan fekete borítás van rajta, amit sehogy sem tudok róla levenni.

 

Amikor kiválasztom, hogy negatívot, vagyis diát szkennelnék, megkérdezi, hogy 1-be van-e kapcsolva a gép, 2-a TPO kábel be va-e dugva ill. 3-a lámpa borítás el van-e távolítva. Szóval ez az ami nem megy nekem. Van két-három pecek, ami a borítást tartja, de úgy tűnik, hogy csak lefeszíteni tudom.

 

Köszönöm a segítséget.

Bubódoctor Creative Commons License 2007.01.09 0 0 339
Kicsit bövebben, milyen a szkennered? Model, márka stb.
Előzmény: Beszterczán Mónika (336)
schlumberger Creative Commons License 2007.01.08 0 0 338
Szia Mónika!

USB-s, paralell-portos?
HA paralell-portos, akkor lehet, hogy a port nem alkalmas a kétirányú adatforgalomra, vagy csak nem úgy van installírozva. Meg kéne próbálni előbb azt.
Előzmény: Beszterczán Mónika (336)
Beszterczán Mónika Creative Commons License 2007.01.08 0 0 337
Talán nincs is itt még senki,na mindegy,majd visszanézek.
Beszterczán Mónika Creative Commons License 2007.01.08 0 0 336
Sziasztok! Új nézelődő vagyok.Azt szeretném kérdezni,mi a teendő,ha nem ismeri fel a gép a szkennert.Már kétszer újratelepítettem,de csak azt írja ki,nem található a hardver.Köszi
drdoktor Creative Commons License 2007.01.04 0 0 335
hülyefórumszoft, mindig elfelejtem, hogy a páratlan backslasheket lenyeli, na így mégis szebb:

"C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\MSPaper\MSPVIEW.EXE"
Előzmény: drdoktor (334)
drdoktor Creative Commons License 2007.01.04 0 0 334
MS Office 10-ben van olyan, hogy Document imaging, .tif-el dolgozik csak
programok > kellékek > imaging
ha véletlen nem jó a hozzárendelése, akkor nálam ez az elérhetősége
"C:PROGRA~1COMMON~1MICROS~1MSPaperMSPVIEW.EXE"
Előzmény: imray (332)
imray Creative Commons License 2007.01.01 0 0 333
(Amúgy a szkenner HP 3670-es, csak az eredeti szoftverekkel valami problémám van a gépen, és nincs időm/lelki erőm Windowst telepíteni. A már említett program meg nem is járt hozzá még annak idején.)
Előzmény: imray (332)
imray Creative Commons License 2007.01.01 0 0 332
Egy kis gyors segítséget szeretnék kérni: olyan programot keresek (lehetőleg freeware, vagy shareware változatban) Windows alá, amivel nagyon gyorsan lehet fekete-fehérben szöveget scannelni (legalábbis én erre szeretném használni). Nem fontos hogy felismerje a betűket, csak az a lényeg, hogy gyors legyen, és a végeredmény ne foglaljon túl sok helyet. Pl. a HP Imaging (vagy hogy is hívják) nevű programjához hasonló lenne a legpraktikusabb: ott csak egy entert kell ütni, és más scanneli is az új oldalt.
varjan01 Creative Commons License 2006.11.13 0 0 331
Szaisztok!

Szerintetek milyen a HP 3800as cucca? Mondjatok már véleményt róla! Előre is THX!
areacode212 Creative Commons License 2006.11.10 0 0 330
Hello!

Tanacsotokat kernem,hogy ki mivel szkenneli a 120mm-es negativjait?
Mitol jobb egy $250-os scanner a $40-os tol? A leirasban technkiailag nem sok kulonbseget latok. Mindketto scannel negativokat! EGyenlore a legolcsobb, de meg elfogathato minosegu, megoldas erdekelne mert jovore nagy koltozes elott allok ami miatt lehet, hogy a 110 volt-os berendezesek nem nagyon szeretik majd a 220 at.... :) Na meg a meret miatt sem nagyon szivesen vinnem magammal!

koszonom mindenkinek a hozza fuzni valot!


udv

ac212:)
rkozma Creative Commons License 2006.11.07 0 0 329
Igazad van, szerintem is, de a költségvetésemben most csak ennyi van rá (és ennek is örülnöm kell).

Tudnál ajánlani egy típust (-okat)?
Előzmény: edk440 (328)
edk440 Creative Commons License 2006.11.07 0 0 328
Szerintem az ebbe az árkategóriába tartozó eszközök nem nyilvános használatra valók. Hamar megnyakkannának...
Előzmény: rkozma (327)
rkozma Creative Commons License 2006.11.07 0 0 327
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.
Szkennert akarok vásárolni, nem saját részre, hanem egy könyvtárba, nyilvános használatra.
10 - 15 ezer Ft körüli árban. A lényeg, hogy megbízható legyen (ne kelljen visszavinnem két hét múlva). Van ilyen gép? ("Olcsó, de jó").
Mit tanácsoltok, ebben az árkategóriában milyen típust vegyek?

Köszi!
drdoktor Creative Commons License 2006.10.12 0 0 326
egyébként sajnos ez a topik elég néptelen, hw topik linkje a #305-ben
Előzmény: M61 021 (324)
drdoktor Creative Commons License 2006.10.12 0 0 325
driverfrissítés?
nálam a hp scannerhez egy 600 kilós filét kellett feltenni a negatívscan javításhoz.
epson honlapon keresgélj, írj nekik.
Előzmény: M61 021 (324)
M61 021 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 324
Sajnos az Epson kitüntetett szkennere roppant érzékeny a színes negák tónusára, a sötétebbre hívott csíkokat nem hajlandó normálisan feldolgozni, az eleje még jó, de valahogy nagyobb kockatávolságot érzékel és elcsúsznak a dolgok. Az automatikáját nem lehet kiiktatni, a 24*36-os méretnél kisebbet érzékel és ettől nem lehet eltántorítani! Már a szervízbe is elvitték, de csak annyit tudtak hogy továbbítják a központnak a problémát. Mellesleg nem tudom telefonon se felvenni velük a kapcsolatot. Létezik hogy nincs is magyarországi Epson központ???
drdoktor Creative Commons License 2006.09.05 0 0 323
ki van írva a linken, amit adtam.
Előzmény: szomorce (322)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!