Keresés

Részletes keresés

Ponyvalegény Creative Commons License 2002.12.28 0 0 74
Hm, gondoltam.A #71-es felvetésemre sosem érkezik ésszerű válasz, csak hasonló(72) "labda visszadobások"...
Ponyvalegény Creative Commons License 2002.12.24 0 0 73
Ezt nem egészen értem.
Előzmény: Iván Gábor (72)
Iván Gábor Creative Commons License 2002.12.18 0 0 72

Akó ne tessék jönni azzal a kérdéssel, hogy a világ keletkezhet-e magától.

Előzmény: Ponyvalegény (71)
Ponyvalegény Creative Commons License 2002.12.12 0 0 71
Ez annyira jó, amikor egyesek jönnek ezzel az "Isten miből keletkezett?" kérdéssel és azt gondolják, most jól megmondták a frankót.Amíg a (szerintük)"nyílvánvaló" ténynél sem tudják a választ, arra a kérdésre, hogy a (szerintük) ősrobbanás előtti,előtti,előtti időkben a legelső gázmolekula miből jött létre, addig e kérdésnek sincs létjogosúltsága.
De hát nem is tudom miért akar az ősember a kőbalta után egyből űrállomást építeni?Miért akarják egyesek mindenáron a létező legnagyobb falatot, ráadásul keresztbe lenyelni?
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.27 0 0 70
Kösz az infót, de választ továbbra sem kaptam :-)
Előzmény: Iván Gábor (68)
luyo57 Creative Commons License 2002.11.27 0 0 69
Keletkezhet-e ivángábor magától?

Avagy vannak-e, akik ösztönzik áldásos munkájában, immár két fórumon is a vallásról vitatkozó topikok felhígításában, a témakörök szétverésében?

Iván Gábor Creative Commons License 2002.11.26 0 0 68
A kérdésben p-dox tanítás van elrejtve.
Előzmény: Törölt nick (67)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.26 0 0 67
Nem választoltál az (50)-re.
Előzmény: Iván Gábor (66)
Iván Gábor Creative Commons License 2002.11.25 0 0 66
Sokan igy vélekednek a topik témájáról;

" A nyolcadik napon az ember teremté Istent. És lőn ostobaság."

Iván Gábor Creative Commons License 2002.11.23 0 0 65
Nagyon Kedves RatzingerFan !

Micimackó, Hófehérke és Karakutty is jobban szeret téged, mint Jézus vallásalapító kollégám, aki egy kicsit flugos volt, de azért rendes ember. Kár érte, hogy 'öngyilkos' lett.

Nézz tükörbe! És magad próbáld meg szeretni, ha megy:-)

Punktum, NeMÁ

Előzmény: RatzingerFan (64)
RatzingerFan Creative Commons License 2002.11.23 0 0 64
Kedves Iván Gábor!

Tudom, hogy te valójában nem is írod ezeket a sorokat. Tudom, hogy valójában ki beszél belőled!

Jn 8.42 Jézus ezt válaszolta: "Ha Isten volna az atyátok, akkor szeretnétek engem. Mert az Istentől való vagyok, tőle jöttem. Hisz nem magamtól jöttem, hanem ő küldött.
43 Miért nem értitek a beszédemet? Azért, mert nem vagytok képesek meghallani a szavamat.
44 A sátán az atyátok, és atyátok kedvére igyekeztek tenni, aki kezdettől fogva gyilkos, nem tartott ki az igazságban, mert nincs benne igazság. Amikor hazudik, magából meríti, mert hazug, és a hazugság atyja.

Nézz magadba!

Szeretettel:
RatzingerFan

Előzmény: Iván Gábor (63)
Iván Gábor Creative Commons License 2002.11.23 0 0 63
Isten csak Karakutty teremtménye. Hogyan mered tagadni Karakutty létét, amikor nyilvánvaló.
Zalátára jutsz, aki meg hisz Karakuttyban az annak nyihahában lesz része.

A Sánta meg a te beteg elméd terméke.

Ja én ne feledd. Hófehérke szeret téged!

punktum és nemÁ

Előzmény: RatzingerFan (62)
RatzingerFan Creative Commons License 2002.11.23 0 0 62
Kedves Iván Gábor!

Időközben utánad érdeklődtem, és már tudom, hogy megrögzötten próbálod terjeszteni az Élő Hittel szemben a butácska tanaidat. Ha Isten keresését nyitott szívvel végeznéd, ennyi belefektetett energiával már rég megtaláltad volna és nem éreznéd azt a hatalmas űrt a lelkedben, amiben jelenleg is a Sátán rejtőzik és onnan mérgezi a gondolataidat. Megígérem, hogy imádkozni fogok Érted is, hogy minél hamarabb megmerítkezhess Krisztus végtelen szeretetében.

Szeretettel:
RatzingerFan

Jn 3.16
Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta oda, hogy aki hisz benne, az el ne vesszen, hanem örökké éljen.

Előzmény: Iván Gábor (60)
Nuraddin Creative Commons License 2002.11.23 0 0 61
Talán jobban illene meghatározásként a "faszkalap".
Avagy a sátán által bérelt agymosott szerencsétlen.
Vagy mittomén..
Előzmény: elterito (51)
Iván Gábor Creative Commons License 2002.11.23 0 0 60
Jézus csak Karakutty egyik unikája.

Előzmény: RatzingerFan (58)
Iván Gábor Creative Commons License 2002.11.23 0 0 59

Köztudott, hogy a Mindenek Előtt Lévő Határtalan Karakutty teremtette Istent az igazsággal együtt jókedvében.

Téves tanaiddal a tagadás szellemét hozod be az emberek közzé.

:-)

Előzmény: RatzingerFan (58)
RatzingerFan Creative Commons License 2002.11.23 0 0 58
Kedves Iván Gábor!

Hogyan? Mi ez az antikarakuttyizmus? Minek tagadom a létét? Épp azt írtam, hogy Jézus Krisztus az Élő és Örökkévaló Isten!

Szeretettel:
RatzingerFan

Előzmény: Iván Gábor (57)
Iván Gábor Creative Commons License 2002.11.23 0 0 57
Tudatlanságod és antikarakuttyizmusod nem róható fel bünödül. Az hogy tadadod valaminek a létét, az semmit sem jelent.
Előzmény: RatzingerFan (56)
RatzingerFan Creative Commons License 2002.11.23 0 0 56
Isten öröktől fogva létezett, és örökké létezni fog. Az Úr örökkévaló, hogyan is kételkedhettek egyáltalán!
Chitravati Creative Commons License 2002.11.22 0 0 55
Természetesen, mindenki mást ért ez a szó alatt. Én sem szívesen használom ezt a kifejezést- nem áll hozzám közel, mintahogy a keresztény büntető istenkép sem.
Előzmény: Törölt nick (53)
Iván Gábor Creative Commons License 2002.11.21 0 0 54

Az antikarakuttyizmus semmit sem ad az embereknek. Csak tagadás. Tehát egy ellentan.

Karakutty viszont jobban szeret minden másnál és vidámságot és életet ad a tagadással szemben:-)

Előzmény: elterito (51)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.21 0 0 53
Mindenki mást ért az "isten" kifejezés alatt, nem? Én személy szerint azért nem használom ezt a szót, mert túlságosan összeforrt az általad is említett keresztény istenképpel, a büntető, parancsolatokat szabó uralkodó fogalmával.
Chitravati Creative Commons License 2002.11.21 0 0 52
Isten semmiképpen sem szubjektív, hanem objektiv:))Ő az Élet, Belőle fakad minden és oda tér vissza minden. Persze, most nem a rőtszakállúra gondolok:))) Viszont a Róla alkotott alak/forma/név/elképzelés szubjektív.Mivel az emberfia sem alka, sem név, sem forma nélkül nemigen tud gondolkodni-még képzelődni sem igen - így nem baj, ha mindenkinek van valamilyen elképzelése- csak nem kell szem elől téveszteni,hogy Isten nem azonos ezzel a formával:)))
Előzmény: Iván Gábor (49)
elterito Creative Commons License 2002.11.21 0 0 51
Ááááúúúáá húú hú jaj. IvánGábor csapból is. Origón már elsütötted ezt a "poént". Nem unod még?
Te kis karakuttyista.:-)
elterito
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.21 0 0 50
Ha szubjektív, akkor miért érdekel, hogy keletkezhet-e magától?
Előzmény: Iván Gábor (49)
Iván Gábor Creative Commons License 2002.11.21 0 0 49
Isten egy szubjektív dolog, így Te azt kérzelsz róla amit akarsz. Képzelheted, hogy Te vagy az és azt is, hogy ő a legfőbb bóré a világban.

Lásd www.p-dox.hu Isten Definiciói

Előzmény: Törölt nick (48)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.21 0 0 48
De ha Isten mindenható, akkor Isten ért Isten teremtéséhez IS. Tehát sokkal több, mint Karakutty. Vagy pont annyit tudnak, de akkor ugyanaz a személy.

"Azt a marhaságot meg honnét veszed, hogy Isten mindenható lenne, hisz már a biblia Isten sem tud semmi apróságot sem elintézni."

Azt a marhaságo meg honnan veszed, hogy a bibliai Isten maga ISTEN? Vagy szerinted ő az Isten? Vegyem ezt Iván Gábor Isten-definíciójának?

Előzmény: Iván Gábor (47)
Iván Gábor Creative Commons License 2002.11.20 0 0 47
Katakutty meg "tudja, amit tud". Tehát Ő az Isten teremtéshez ért.

Azt a marhaságot meg honnét veszed, hogy Isten mindenható lenne, hisz már a biblia Isten sem tud semmi apróságot sem elintézni.

Előzmény: Törölt nick (45)
devereaux Creative Commons License 2002.11.20 0 0 46
"Valahogyan..."

Ez itt a kulcsszó. A sok-sok hízott liba meg kétségbeesetten gágogott a vizsgaidőszak környékén. Nagy mészárlás lehetett.

Ha állatbarát lennél, akkor nem szereztél volna egy diplomát sem. Most már MIcimackó is reszket, hogy mikor szottyan kedved egy újabbhoz. Fél attól, hogy elfogytak a libák.

"...írástudás nélkül nehezen megy." Ezért is haltak kínhalált szegények.

"...mostában (...) leromlott." Ja. Biztos így van. Annyira negatívan hatunk rád, hogy kompleSSZusod lesz ettől a mentális PORfóliódban.

"...porból gyúrt valami hencegő." ???

Ki kelL jelentenem, hogy: Aaaarrrghhhh... :)

Előzmény: Iván Gábor (40)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.20 0 0 45
Na de ha Karakutty mindenható és Isten is az, akkor a kettő ugyanaz a "személy". Sherlock Holmes után: ha kihúztál minden lehetetlen variációt, akkor amelyik fennmaradt, akármilyen valószínűtlen is, de az az igazság.

Persze, ha mondjuk Karakutty nem mindenható, de Isten az, akkor nagyon érdekes esettel állunk szemben ...

Előzmény: Iván Gábor (44)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!