Keresés

Részletes keresés

Ludmilla. Creative Commons License 2012.09.19 0 0 44364

Semmi gond :) Köszönöm! :) A "Furminátor"-ról van valakinek tapasztalata? Mikor kozmetikusnál  voltunk, nagyon meg lettem dícsérve, hogy látszik, hogy rengeteget foglalkozok a szőrével is Bogyókának.. Meg lett fodrászkodva, azóta meg csimbók csimbók hátán. Este kifésülöm, egy óra múlva megint ott a gubanc :( Ezt a furminátort ajánlották nekem, de nemtudom, hogy merjem e. 

Előzmény: vidima (44362)
Ency85 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 44363

Szofi: már be is jelöltelek:) eddig is nézegettem a csoportban milyen szépeket készítettél! :)

 

Vidima: én is a zanniról rendeltem a mi kifésülőnket :) tényleg nagyon jó cuccaik vannak, és még telefonban is nagyon segítőkészek:) szerencsére a kozmetikusunk is az ő termékeiket használja, így van lehetőségünk elég sokféle terméküket kipróbálni:)

 

közben megérkezett Kókuszom első kabátkája is, nézzétek milyen gyönyörűű:))

vidima Creative Commons License 2012.09.19 0 0 44362

Elnézést, hogy eddig nem válaszoltam, valószínű átugrottam a kérdést.

Jelenleg ezt a spary-t használjuk, nem olcsó, de kevés kell belőle, hatékony  és kiváló minőségű cucc, ezt is a Zanniban vettük, ahol nagyon kedvesek az eladók és szívesen ajánlanak kutyára szabott anyagokat. Mi időnként el is visszük Chilit és akkor meg is nézik, hogy milyen a szőr állaga, mert ugye az is változik...

 

 

Kondicionáló spray, mely javítja a szőr struktúráját, könnyebbé teszi kezelhetőségét. Különösen ajánlott száraz, töredezett szőrre. Enyhén olajos.

Használat:
Nedves és száraz szőrre is felvihetjük öblítés nélkül.

250 ml - 5.390 .-

Előzmény: Ludmilla. (44349)
SZOFY72 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 44361

Sziasztok!

Tudom, hogy ez itt nem a reklám helye. De csatokról beszéltetek és én készítek masnikat. Szilikon gumit, pamutgumit, kis csatot vagy franciacsatot is tudok rátenni. A facebookon több mint 250db masni található! Itt egy kis ízelítő, van fiús, lányos masnim is:)

 

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.390015367697736.95823.100000678283429&type=3

 

               

 

               

Eraa* Creative Commons License 2012.09.13 0 0 44360
Nekunk onnan van a yorki, igy csak jot tudok mondani a tenyeszto holgyrol! Amikor havaneset kerestunk, kuldott fotot egy fiucskarol, gyonyoru volt csak fiu es trikolor, en meg fekete kislanyt szerettem volna es szept vegen amikor mar alig vannak kiskutyusok (tobbnyire juniusban szuletnek es augban mar el is adjak oket) szoval igy mi tovabb keresgeltunk es nem kifejezetten tenyesztotol lett Molly
Előzmény: Semado (44354)
Ency85 Creative Commons License 2012.09.12 0 0 44359

*készíttettem(bocs, még korán volt:)

vidima Creative Commons License 2012.09.12 0 0 44358

Szépek a kiskutyák és a szülők is, rendezettek a körülmények. Én is elmennék körülnézni.

Előzmény: Semado (44354)
Ency85 Creative Commons License 2012.09.12 0 0 44357

Semado: úgy készítettem egy csajszival, aki baromi ügyes és kreatív! az anyaga az a nagyon puha wellsoft/bababysoft, és a legjobb, hogy csak 2500 volt:) már leadtam a rendelést vízálló mellényre is!:) 

Semado Creative Commons License 2012.09.11 0 0 44356

Fuhhh ez a ruci nagyon tetszik:) Ilyet majd biztos én is csináltatok:) Honnét veted? Vagy TE készítetted?

Előzmény: Ency85 (44350)
Ency85 Creative Commons License 2012.09.11 0 0 44355

Vidima: köszönjük! és ha tudnád milyen pihepuha az a ruci:) (és nem is volt drága:)

 

Semado: én nem hallottam róluk, de szimpinek tűnik a csajszi a leírás alapján! Ha tehetném, tuti megnézném élőben a keneljét a helyedben:)

Semado Creative Commons License 2012.09.11 0 0 44354

Sziasztok!

Az http://aranyhaj.tvn.hu/kennelről mik a tapasztalatok illetva a vélemények?

 

Köszönöm

vidima Creative Commons License 2012.09.10 0 0 44353

Ha a kozmetikus szerint is ok, akkor jó.

Helyes kis ruhája lett és még a neve is rajta van....

Előzmény: Ency85 (44350)
Ency85 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 44352

Beáta: köszönjük szépen:)

VBeata Creative Commons License 2012.09.07 0 0 44351

Jé, ezt lájkoltam a Facebookon. :))) Nem tudtam, kié a kutyus, csak olyan aranyos. Nagyon csinos pulcsi. :))

Előzmény: Ency85 (44350)
Ency85 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 44350

Sziasztok!:)

 

megérkezett Kókusz első ruhácskája, kaptunk hozzá csatot is:) naggyon jól bírja, sőt fel van pörögve, hogy a gazdija sikítvavisítva örvendezik milyen csudaszép babája van:))

 

Fésülésről már írtam, hogy egy alapos van egy nap, plusz minden sétánál nagyjábóli, amikor a sok mindent kifésülöm a szőrébe, amibe őnagysága belehempergett egy-egy játék során:) általában a negyed szemeteslapát meg is telik, főleg most, hogy így kiszáradt a növényzet erre..

Én Double K és Biogance termékeket használok a szőrére, és gyönyörű, pihepuha, csillogó bundája van! Kozmetikus szerint jól csinálom, (ő mutatta egyébként, oktat is, meg kiállításra is készít fel,nagyon ért a dolgához!)és eddig Kókusz sem panaszkodott :))

Ludmilla. Creative Commons License 2012.09.07 0 0 44349

melyik az a kiváló minőségű spray? :) :) 

Előzmény: vidima (44347)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.09.07 0 0 44348

Na akkor Kókusz Bogyó ellentéte.. :D Reggel először 9-kor szoktam levinni és tegnap reggel esett az eső.. Az Bogyónak a gyengéje. Rohangál ugrál pancsol a tócsákba és egész nap meg van zavarodva a lakásba, fél óránként le akar menni, mert élvezi, ha vizes a mancsa meg mindene.. :D Úgyhogy tegnap minimum8szor voltunk lent :D 
Én ki szoktam vágni a szőrt a szeménél :)  

Előzmény: Ency85 (44345)
vidima Creative Commons License 2012.09.07 0 0 44347

1. Chilinek a fejéhez nem engedünk nyúlni, kivéve közvetlenül a szeme felett és a szemei között, ott magunk is vágjuk, hogy nem zavarja a látásban. A fején olyan hosszú a szőr, ahogy eddig megnőtt.

 

2. Csatt van a "hajában", amit a Zanniban (http://www.zanni.hu/index_hu.html)  vettünk (legalább 7-8 különböző, de főleg a rózsaszín árnyalatai), műanyag, erős, tartós, remekül tart, bepattintható és egyszerű kiszedni. Mi a gumival nem boldogultunk, mert ami tartott is, azt alig tudtuk kiszedni, ill. csak szőr veszteséggel. Mellékelek két képet, amin jobbban látszik a csatt...

 

    

 

3: Az esőt Chili is utálja, ha meglátja, már fordulna is vissza a lakásba, póráz néllkül nem is lehet ilyenkor sétáltatni, mert olyan, mint egy lassított felvétel és csak néz kétségbeesetten....:-). A havat, hideget, meleget viszont szereti.

 

4. Nem értek hozzá, de szerintem napi 3x nem biztos, hogy kéne fésülni, napi egy is bőven elég, még ha szereti is, nehogy a túl gyakor fésülés megtörje, tönkre tegye a szőrét. Mit mondott erre a kutyakozmetikus? Mi heti max. 2-3x fésülünk (persze kiváló minőségű kifésülő sprayvel), és így is szép a szőre.

 

 

Előzmény: Ency85 (44345)
Ency85 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 44346

és ilyen volt: (így utólag már sokkal-sokkal édesebb volt:))

Ency85 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 44345

Sziasztok!

Chili nagyon szépséges kutyus:)

Kókusznak is hosszúra szeretném a szőrét, csak a buksiján vagyok tanácstalan... ugye ő még csak 6 hónapos, és tapasztalgatom az egészet :)

eddig csak ritkítgatva volt a pofiján,homlokán, de most utoljára annyira megnőtt, hogy kértem a kozmetikust, hogy vágja ilyen tüsis-fiúsra a haját:) de most annyira nem tetszik, főleg, hogy láttam Chilit és a kis copfját:) szerencsére baromi gyorsan nő neki, csak a köztes állapotot kell valahogy kihúzni:) és így, hogy fel van gumizva Chili "haja", így is kivágjátok közvetlen a szeménél a szőrt?

 

Ma jön meg este az első pulcsink, nagyon izgulok már, mi lesz a reakció:) Biztos, hogy kutyafüggő! Kókusz pl utál vízes lenni,így esőben olyan gyorsan elintézi a kötelező köreit, hogy ihajj:) meg minden reggel 5 után megyünk szaladgálni vele, és most, hogy csípősebbek a hajnalok, úgy néz ki, hogy jobban pörög, de sokkal kevesebbet akar kint lenni:) eddig nem volt gond a szőrével, nem zavarta, ugyanolyan aktív volt, de majd meglátjuk :) Mint már írtam, napi3x fésülöm, és szerencsére szereti is:) persze megfelelő jutalomfalat ellenében :)))

 

ilyen lett:

VBeata Creative Commons License 2012.09.06 0 0 44344

Biztos, hogy kutyafüggő. Jamie egyébként sem szereti a meleget. Hűvös, száraz időben szeret legjobban sétálni.

 

Előzmény: vidima (44343)
vidima Creative Commons License 2012.09.06 0 0 44343

Akkor ez kutyafüggő is, mert nekünk Chili remekül bírta ezt az iszonyú hőséget is  hosszú szőrben. Jobban, mint mi szőrtelenül..:-)

Persze volt a kis medencéje vízzel, amibe bele-beleállt, de friss volt és mozgékony.

Előzmény: VBeata (44342)
VBeata Creative Commons License 2012.09.06 0 0 44342

Szia, örülök, hogy nincs semmi baj Kókusszal! :)

 

Jamie késő ősztől pulcsiban vagy kabátban sétál, Most rövid a szőre, de akkor is így volt, mikor hosszú volt, csak akkor rendesen csomósodott a kabát miatt.

Télen fűt, nyáron hűt, elméletileg. Sokáig én is így voltam vele, nem vágtam le, hiába kérdezte mindenki, nincs melege szegény kutyának? Láttam, persze, hogy nagyon melege van, nem szaladgál, egész nap alszik. Aztán mikor mégis megszabadultunk nyár közepén a nagy szőrtől, a kutya felélénkült. Hordta a játékait, ugrált, futkosott. Nekem is jobban tetszik hosszű szőrben, de nyáron többet nem kínzom.

Előzmény: Ency85 (44340)
vidima Creative Commons License 2012.09.06 0 0 44341

Mivel az enyém is hosszúszőrű, csak ha már elég hideg és eső vagy hó van. A hosszú szőr olyan, mint egy légkondi, ha rendszeresen ápolva, kifésülve van télen fűt, nyáron hűt.

Chilinek két téli kabátja van, egy kapucnis, meg egy galléros, ennél több nálunk nem kell, a lábát séta után megtöröljük. Vannak akiknek, ha jól emlékszem itt a fórumon is kezes-lábasa van, de abban Chil nem hajlandó menni, ezek pedig kényelmesek és a test nagy területét védik és melegítik:

 

Kapucnis

 

 

Galléros, világítós (Hurtta)

 

 

 

 

 

Előzmény: Ency85 (44340)
Ency85 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 44340

Szia!:)

Köszönöm, hogy válaszoltál!!

Nem találtak semmi rendelleneset Kókuszon, így 3 dologra tippeltek: egyik az volt, amit te is leírtál:) a másik, hogy most nőnek a hátsó fogai elég erőteljesen! Neki eddig az összes foga sokkal gyorsabban cserélődött, mint az átlag, ráadásul nem egyesével, hanem csoportosan:) a harmadik pedig, hogy a bajuszkája letört, és ahogy nőtt újból, visszakunkorodott a pofácskája felé, és lehet az is csikizte :)

most már ritkábban csinálja, de még mindig ébredés után!

 

Más: Ti szoktatok pulcsit, kabit adni a kuytmorgótokra? Kókusznak hosszúra van hagyva a szőre!

 

vidima Creative Commons License 2012.09.05 0 0 44339

Nem tudom mi lehet. Sikerült kideríteni orvos vagy kozmetikus segítségével?

 

Nálunk felkelés után mondjuk mindig dobálja magát Chilike a szőnyegen, a hátán ide-oda mozog, próbálja a mancsával leszedni a csatját, olyan, mint aki nagy keddvel beleveti magát a napba, huncutkodik egy kicsit, majd megrázza magát és megy tovább a nap. Közben ő is tolja az arcát ide-oda a szőnyegen.

 

Nekem egyébként kifejezetten csak az arcát akkor tolja a szőnyegen, ha beleragad a szája környékén valami kaja a szőrébe, vagy a fogai közé, és így próbálja kiszedni.

Előzmény: Ency85 (44338)
Ency85 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 44338

Sziasztok!

Valaki tapasztalt már olyat, hogy a kutyusa pizkálja jobb oldalon az orrát? nem konkrétan vakarja, hanem tolja a kis lábával vagy a szőnyegen? mindig ébredés után csinálja! már átnéztem nagyon alaposan, de én semmit nem láttam benne, a dokink meg csak 3tól van! most elviszem gyorsan kozmetikushoz, hátha ő lát benne valamit, de addig ha valakinek volt ilyennel dolga, leírhatná miért csinálta  a kutyusa!

 

 

vidima Creative Commons License 2012.08.31 0 0 44337

Követni fog, az biztos, én is imádom, hogy állandóan a sarkamban liheg. Szerintem  is legyen szuka, amelyik a viselkedése alapján is passzol hozzád, a szin meg mindegy is. Biztos hamarosan megtalálod  a TE KUTYÁD!

Kíváncsian várjuk.

Előzmény: Semado (44336)
Semado Creative Commons License 2012.08.30 0 0 44336

Egyre nehezebb kritériumokt állítok fel magamnak:( De az olvasottak alapján egyre bizutosabb vagyok benne, hogy a szuka kutya jobb választás lenne. Ohh én pont arra vágyom, hogy egy szönyeg kövessen árnyékként. De eddig azt a szín kombinációt még nem találtam meg tenyésztőnél csak fiúkban:(

Mindenesetre nagyon köszönöm nektek a rengetek segítséget. Természetesen ha megtalálom a megfelelő kutyust akkor mindenképp bemutatom nektek:) Bár a szín már teljesen harmad rendű lett:)

Előzmény: vidima (44329)
vidima Creative Commons License 2012.08.30 0 0 44335

Ez Semado felé is fontos info, tehát aki nem szeretni, ha folyamatosan és mindenhova követi egy kedves kis árnyék, az ne havaneset válasszon.

Előzmény: VBeata (44334)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!