Keresés

Részletes keresés

karibbean Creative Commons License 2009.08.02 0 0 1239
S.O.S !!!AKI VENEZUELÁBAN ÉL VEGYE FEL A KAPCSOLATOT VELEM mukika@live.com.es !köszönöm!!!emilt ne mert nem kapom meg csak az msn-t!!!!!
Előzmény: Altamara (1236)
karibbean Creative Commons License 2009.08.02 0 0 1238
S.O.S !!!!! AKI VENEZUELÁBAN ÉL,KÉREM VEGYE FEL A KAPCSOLATOT VELEM!!!mukika@live.com.es  ! emailt ne küldj mert nem kapom meg,csak msn!!!köszönöm!!
Előzmény: Altamara (1236)
karibbean Creative Commons License 2009.07.28 0 0 1237
Szia Altamara! Legyszives vedd fel velem a kapcsolatot MSN-en: mukika@live.com.es emailt ne kuldj mert nemkapom meg!Koszonom!
Altamara Creative Commons License 2009.06.24 0 0 1236

Szia!

 

1.  Csak a bolivar fuertét fogadd el papírpénzben,  (aprópénzben van még a régi 50, 100,  500 Bs. forgalomban.)

2.  Dollár fekete ára: 6,65, Euró ára: 9,85  (reptéren váltanak be a nepperek és sok helyen az utcán, de nagyon résen kell lenni)

3. Venezueában inkább a dollárnak örülnek, de az Eurót is be szokták váltani azért.

4. Lehetöleg ne a belvárosban keress szállát, mert az veszélyes, próbálj a keleti (el este) városrészen lakni. Sok szálloda van, lehet érdeklödni, de nem olcsók.

5. A közbiztonság Caracasban tök olyan mint az átlag latin-amerikai országokban, vigyázni kell az értékekre, fénymásold az útleveled és azzal közlekedj, ne hordj értékes órát, ne mutogasd a fényképezögépedet és a mobilodat. Annyi pénz legyen nálad ami kell, ne vidd magaddal az összeset ha az utcán járkálsz.

 

Előzmény: CSI-rajongó (1234)
Hechizada Creative Commons License 2009.06.23 0 0 1235
Írtam mailt.
Előzmény: CSI-rajongó (1234)
CSI-rajongó Creative Commons License 2009.06.21 0 0 1234

Helló Utazók!

 

Tud nekem vki válaszolni, mert Venezuelába készülök.

1. érvényes fizetőeszközök-e a régi bolivar még, vagy már csak a bolivar fuertét fogadjam el?

2. a hivatalos 2,15-ös árfolyam helyett könnyen lehet-e szállodában v bárhol máshol jobban váltani biztonságosan dollárt?

3. dollár v euró?

4. tudtok-e ajánlani Caracas belvárosában egy olcsó (budget), jó(szívvel) szállást?

5. milyen a közbiztonság Caracasban? Mint az átlag latin-amerikai v vmire jobban oda kell figyelni? (Mexikóvárostól La Pazig eddig eddig mindent megúsztam baj nélkül.)

Köszönök minden infót.

Altamara Creative Commons License 2009.05.19 0 0 1233

Az email cím jó, nem tudom, hogy neked miért nem müködik.

hungria@proquim.com  ez a tiszteletbeli konzulátus email címe

magyarhaz.caracas@gmail.com ez pedig a Magyar ház email címe

 

 

 

Előzmény: balatoni zsolti (1232)
balatoni zsolti Creative Commons License 2009.05.18 0 0 1232
Sziaszok! Próbáltam írni az Ildikónak, de valószínű nem jó ez az e-mail cím, mert nem megy át neki a levelem, már többször is próbálkoztam. Esetleg nem tudtok valaki mást? vagy a helyes e-mail címet?
Altamara Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1231

Szerintem vedd fel a kapcsolatot Ildikóval:

ildiko_kunckel@yahoo.com

Előzmény: balatoni zsolti (1230)
balatoni zsolti Creative Commons License 2009.04.19 0 0 1230

Sziasztok!

 

Én a rokonaimat szeretném megtalálni Venezuelában, Maracaibo-ban élnek, 1956-ban mentek ki és már 30 éve jelentkeztek utoljára. Hol kéne kezdenem a keresést, tud valaki esetleg segíteni benne. Válaszotokat előre is köszönöm!

cataflam71 Creative Commons License 2009.03.20 0 0 1229
Szia!
Én és a családom na meg a barátaink április 8-án indulunk Venezuelába.Margarita szigetre megyünk.Már nagyon várjuk.Remélem mi is jól fogjuk érezni magunkat.
Üdv.cata
Előzmény: killergeri (1228)
killergeri Creative Commons License 2009.03.06 0 0 1228
Sziasztok!

Tegnap jöttem haza Venezuelából. 3 hetet töltöttem ott, immáron másodszor. Mindenkinek csak ajánlom. A következő helyeken jártam: Morrocoy, Choroni, Los Roques, Caracas, Valencia, Maracay. Semmilyen negatív dologgal nem találkoztam.

Üdv:

G
Altamara Creative Commons License 2009.02.10 0 0 1227

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9155098

bocs, de ide akartam írni, de a másik fórumba sikerült.

Altamara Creative Commons License 2009.02.09 0 0 1226

Gondoltam berakok pár képet  Colonia Tovar-ról

 

cataflam71 Creative Commons License 2009.02.02 0 0 1225
Szia Huszas!
Köszönöm az információkat és a fotokat is .(jól néz ki)
Azt hiszem minden meg lesz ahhoz hogy jól érezzük magunkat:-)
Már nagyon várom !!!
Üdv.cata
Előzmény: Huszas (1224)
Huszas Creative Commons License 2009.02.02 0 0 1224
Szia!
Átalakítót a frankfurti reptéren vettünk, de vigyázz hol veszed meg.
Mi egy újságárusnál vettük a műszaki boltokban a termináloknál bizony horror árakat kérnek.
Playa Caribe strandján van egy-két étterem, kérésre meg is mutatják neked a halacskákat, mi egy szép nagy pirosat választottunk a párommal.
Előétellel (rizses tenger gyümölcsei), körettel és egy üveg jó argentin fehérborral volt úgy ötven euró.

A szállóban a kajára nem volt panasz.
A Jeep Szafarit ne hagyd ki, majd ami tetszett, oda menj vissza később egyénileg!
Utcán ne válts, inkább árusoknál, akiknek állandó standjuk van a parton.
Kérdezgesd végig őket bátran, aki túl sokat ajánl az gyanús...
A helyiektől ne félj, bármilyen körülmények között is élnek, nagyon barátságosak.
A sziget vámmentes, olcsó minden, de vigyázz vissza felé a túlsúlyos bőröndökért nagyon megbüntetnek!
Hirtelen ennyi.
Jó szórakozást!
Előzmény: cataflam71 (1223)
cataflam71 Creative Commons License 2009.01.31 0 0 1223
Szia!
Köszönöm a tanácsokat!
Igen már olvasgattam előre és sok okosságra leltem.Többek közt arra is hogy a homokos parton ne vegyem le a gyűrűmet mert elveszhet!:-))Remélem még meg van!?:-)
Azt nem tudod véletlenül hogy átalakítót tudok -e ott venni?
Milyen a kaja? Brazíliában voltam ott jó volt csak kevés volt a tengeri herkentyű.
(all inclusive )
Ha van még valami a szigettel és a szállodával kapcsolatos tudnivalód azt szivesen venném.Persze csak ha van kedved:-)
Köszönöm szépen.!
Üdv.:cata
Előzmény: Huszas (1222)
Huszas Creative Commons License 2009.01.30 0 0 1222
Szia!
Olvass vissza, szerintem minden kérdésedre megtalálod a választ!
Átalakítót vigyél, mert 110 v az ottani hálózat.
Fürdeni mi a Playa Caribe partjára jártunk, nem volt tömeg, csak hétvégén, a Taxi mindenhová elvisz olcsón.
A medencék tiszták, vigyázz a napon, mert hihetetlenül éget!
Robogó bérlésről nem tudok,de autó bérlés van bőven, de a közlekedési körülményeket ismerve ezt azért én megfontolnám a helyedben...
Kellemes időtöltést!
Eurót vigyél, főleg, ha olcsón vetted meg, nem mint mostanság...
Előzmény: cataflam71 (1221)
cataflam71 Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1221
Szia mindenkinek ha még szokott itt lenni valaki!!??:-)

Kérdéseim lennének!
Áprilisban Venezuelába utazunk,egészen pontosan Isla Margaritára .
Az előzményekben sok mindent olvastam de jó lenne tudni,hogy mostanában mi a helyzet?
Ha valaki tudna valamit mondani Costa Caribe nevű szállodárol annak nagyon örülnék?!
Pl.:áram (kell-e átalakitó vagy nem ) ha igen ott van-e?Parton milyen a fürdési lehetőség ill.a medencék milyenek?
Robogó bérlési lehetőség van-e?
Nagyon köszönöm előre is az infókat:-)
killergeri Creative Commons License 2008.12.26 0 0 1220
egyébként hogy váltják a dollárt a feketepiacon most? és az eurót? Melyiket éri meg jobban?
killergeri Creative Commons License 2008.12.26 0 0 1219

Miért ült le ez a topic? és hova lett Etus?

 

k

Katicababy Creative Commons License 2008.08.18 0 0 1218

Sziasztok!

Nyitottam egy új topicot:

Karib-tenger

 

Várok mindenkit!

 

Kat

El Rapido Creative Commons License 2008.07.11 0 0 1217
Sziasztok!

A következő kérdésem lenne mind az utazókhoz, mind az ott élőkhöz:
Ha jól emlékszem, augusztustól a régi Bs-t felváltja a fuerte bolivares. Ha tudtok, írjatok nekem légyszi árakat fuerte-ben, mert amikor odautazunk (október) elvileg már csak az lesz.
Pl: ivóvíz, ételek, utazás, szuvenirek, stb.

Előre is köszi!
csaszara Creative Commons License 2008.06.08 0 0 1216

Köszi, de még csak június 21-én lesz az esküvő, ezért most elég kaotikusak a mindennapjaim, nem is tudtam megnézni azóta a fórumot.

 

Természetesen átolvastam a korábbi hozzászólásokat is, amiből sok infot szereztem, de vannak ellentmondások, és lesznek még kérdések, amik felmerülnek bennem.

 

A bolivar fuertéd érdekel, majd jelentkezem, ha kicsit jobban lesz időm erre koncentrálni...

 

Üdv:

Előzmény: vagabond77 (1215)
vagabond77 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 1215

Szia,

 

Gratulálok! Mármint a friss házasságodhoz!

Szóval, ha egy kicsit visszanézed a korábbi hozzászólásokat, akkor találsz élménybeszámolókat, én most márciusban voltam ott.

És még mindig megvan az az 530 Bolivar Fuertem ami megmaradt az útból. Ha érdekel szólj, megegyezünk abban is! :)

Előzmény: csaszara (1214)
csaszara Creative Commons License 2008.05.31 0 0 1214

Sziasztok!

 

Júliusban ha minden igaz nászútra megyünk Isla Magaritára. Akadna itt olyan vállalkozó szellemű, a helyet megjárt fórumozó, akivel e-mailen felvehetném a kapcsolatot, hogy részletesen is jól kifaggassam?

 

Előre is köszönöm!

 

Attila

Altamara Creative Commons License 2008.05.29 0 0 1213

Hehe, Venezuelában nincs is vonat.  (Építik vagy 30-40 éve, de nincs készen, mint a Luca széke.)

Busz árakat nem tudok mondani, csak annyit, hogy olcsó, mivel a benzinár olyan kevés, hogy szinte nevetséges. 

Például egy litert tej áráért teletankolsz egy kisebb kocsit.

Előzmény: zmrzlna23 (1212)
zmrzlna23 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 1212
Sziasztok,

Szeretném, ha a távolsági busz és a vonat közlekedés árairól írnátok, akár példában, akár, ha meg tudjátok saccolni a km-re eső költségeket.

Érdekelne egy "top ten" lista is a látnivalókat illetően.

Közi és üdv,
Z.
Police.07 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 1211
Sziasztok!

A képek nem semmik! Véleményetek szerint hogyan lehetne legolcsóbb repjegyet szerezni Caracasba, vagy még inkább Porlamarba? Az időpont 2009 január.
Altamara Creative Commons License 2008.04.09 0 0 1210

Igen elég tipikusak.

Itt van még három. Az egyiken a híd alatt lakók szatelit antennája, a másik egy "porpuesto" vagyis kisbusz ami az utasokat szállítja. Érdemes megnézni az állagát. A harmadik kép pedig a helyesírásról árulkodik, mert helyesen ESTACIONAMIENTO és parkolót jelent.

Előzmény: vagabond77 (1204)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!