Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.08 -2 7 8868

Pfff... nemáááá... már megint megússzuk a kihalást..? Már annyira várom pedig...

Előzmény: emem (8867)
emem Creative Commons License 2016.04.08 -6 0 8867

"Az új cikk érdekes, ám az általunk megkérdezett szakértők szerint egyszerűen nincs benne komoly erőfeszítés a feltevés igazolására. Ráadásul egy-egy ilyen meteorviharnak nemcsak a Földön lenne nyoma, de a környező, lassan változó felszínű égitesteken is látnánk friss krátereket - egy kihalási esemény megindításához elégséges méretű, csillagászati értelemben vett friss becsapódás azonban se a Marson, se a jeges holdakon, és ami azt illeti, magán a Holdon sem látszik."

Előzmény: Törölt nick (8861)
pk1 Creative Commons License 2016.04.08 -3 1 8866

Ugyan mit árthat neked ez a hat szó?

Előzmény: Törölt nick (8865)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.08 -2 6 8865

Engem inkább ez aggaszt:

"could destroy Earth any day now"

Előzmény: pk1 (8864)
pk1 Creative Commons License 2016.04.08 -2 2 8864

"átmérője 3,7-szer nagyobb, mint a Földé, hőmérséklete mínusz 226 Celsius-fok."

 

Az adatok pontossága és jellege gyanút keltő. Kit érdekel az átmérő, amikor a modellekben tömeg szerepel (amit meg nem közölnek)? Kit érdekel a hőmérséklet, ami a távolság függvénye (amit meg nem közölnek)?

Előzmény: Rejtélyvadász (8863)
Rejtélyvadász Creative Commons License 2016.04.08 -2 3 8863

Számítógépes modellel mutatták be svájci asztrofizikusok, hogy milyen lehet és mi jellemezheti a messze a Neptunuszon túl keringő, titokzatos kilencedik bolygót.

 

"....A szakemberek egy része már évek óta állítja, hogy a planéta létezik. Amerikai csillagászok idén januárban jelentették be, meggyőző bizonyítékot találtak létezésére, amelyet nem sokkal később a Cassini űrszonda adatait tanulmányozó francia csillagászok is megerősítettek.

Esther Linder és Christoph Mordasini, a Berni Egyetem kutatói szerint a kilencedik bolygó átmérője 3,7-szer nagyobb, mint a Földé, hőmérséklete mínusz 226 Celsius-fok. A gázóriást eddig nem sikerült közvetlenül megfigyelni.

A Kaliforniai Műszaki Egyetem (Caltech) két kutatója, Mike Brown és Konstantin Batygin az úgynevezett Kuiper-övi objektumok mozgása alapján számította ki az eddig ismeretlen planéta létét. Azóta szakértők világszerte gyűjtik az információkat, hogy távoli pályáján azonosítsák helyzetét.

A berni szakértők számítógépes modellekkel szimulálták, hogyan fejlődhetett a Naprendszer 4,6 milliárd évvel ezelőtti születése óta. Eredményeikről az Astronomy & Astrophysics című szaklapban számoltak be......"

 

Kreezpeebékön Creative Commons License 2016.04.07 -4 0 8862

ihaj-csuhaj, sose halunk meg! :-D  hátha jönnek az ufók és megmentenek minket!

Előzmény: Törölt nick (8861)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.07 -2 6 8861

Nah akkor tehát szóval mégiscsak kidöglünk hamarosan? Ránktol egy valag kisbolygót és üstököst..?

Rá is fér erre az elcseszett planétára egy nagy reset...

Előzmény: Kreezpeebékön (8860)
Kreezpeebékön Creative Commons License 2016.04.07 -2 0 8860
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.31 -2 6 8859
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.29 -2 6 8858
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.07 -3 8 8855

Azt mutasd meg kérlek, hogy én hol írtam olyat, hogy megtalálták a kilencedik bolygót..! Citáld kérlek, ahol azt közöltem, hogy van valamiféle felfedezett bolygó... a legkíváncsibb én vagyok erre, hogy mégis hol állítottam volna ilyet... Nos kedves, ha ez sikerül neked, nagyon magas jutalomban részesítelek...

Előzmény: and0626 (8854)
and0626 Creative Commons License 2016.03.07 -5 4 8854

Nem találtak semmilyen kilencedik bolygót. Ha kell, szótagolva is leírom neked. Az origo tudomány rovata, ahol kommunikáció szakos gyakornok kislányok fogalmaznak tudományos híreket a te igényeid szinteden, az max neked lehet forrás. 

 

De ha magadtól akarsz rájönni: kutakodjál inkább csillagászati oldalakon. Nincs semmiféle felfedezett bolygó. 

Előzmény: Törölt nick (8853)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.29 -2 8 8853

Sajnos szövegértési problémáid vannak láthatóan.

Segítek.

Idézem csak a cikk címét:  Megtalálták a Naprendszer kilencedik bolygóját

Ebben a mondatban te hol látsz feltételezést? Ez egy kijelentés barátom.

 

De menjünk tovább!

Amerikai csillagászok új bizonyítékokat találtak a Naprendszer kilencedik bolygójának létezésére, amely tízszer nagyobb tömegű és legalább kétszer akkora, mint a Föld. Mike Brown és Konstantin Batygin a Kilences bolygó nevet adták az égitestnek.
A kutatók arra a tényre alapozzák elméletüket, hogy a Naprendszer külső, fagyos részén lévő Kuiper-öv hat objektumának mozgását a jelek szerint egy valódi bolygó gravitációs ereje befolyásolja.

Szerinted ez mi? Nem ténybejelentés? Akkor mi? Uborkasaláta?

Az, hogy a tudósok nem pont ezt mondják, hogy nem tettek még nagy végérvényes tudományos bejelentést, egy másik dolog; ám e bizonyos poszt, azaz ez a híradás, tényként jelenti be vitathatatlanul... és én pedig erről írtam, hogy itt (tehát ebben az idézett cikkben) már tényként jelentik be... Ha vitatod ezt, akkor szövegértési problémáid vannak... ennyi

Előzmény: and0626 (8852)
and0626 Creative Commons License 2016.02.29 -5 2 8852

"Itt már tényként jelentik be... :o"

 

Nem igaz, semmilyen tényt nem jelentettek be azóta sem. 

Előzmény: Törölt nick (8847)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.24 -2 7 8851
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.22 -3 8 8850

Tehát azt mondod, hogy Planet9 és Nemezis, két dudás megfér arrafelé a messzi messzi naprendszeri aglomerációban? Egyébként van egy elmélet, hogy a Sedna, ami ugye törpebolygónak számít félig meddig, lényegében a legnagyobb aszteroida és ott kuksol szegény borzalmasan messze, az szórt korong túlvégén, az Oort felhő határában... egy másik kisebb nap körül keringett, csak elhagyták egymást, erre utalnak állítólag erőteljesen jelek, mármár bizonyítékok, tehát valaha igen valószínű hogy Naprendszer peremén kódorgott még egy kósza csillagocska... csak aztán elillant.. tehát a Sedna-val kapcsolatos elmélet némileg támogatja a Nemezis elméletet. Szerintem a csillagászok nem azért nem kerestek ott fekete törpét, mert ilyen létezése is vitatott, még nem találtak ilyet, akkor már inkább fekete lyuk sanszosabb, ha már fekete... egy fekete törpe, akár egy fekete lyuk, gravitációja alapján mutatható ki, de ha ott még van egy gázóriás is a környéken, ami főleg gravitációs nyomokból, anomáliákból látszik és nem vizuálisan, akkor talán félő, hogy a kettő gravitációs zavar esetleg összegerjedhet, és valami egészen mást vélünk oda, mint ami van... mégiscsak Nibiru...? huuuuuuu.... XD

Előzmény: Menroting (8848)
Menroting Creative Commons License 2016.01.22 0 0 8849

Sosem lehet tudni.Bár már feltalálni vélik a spanyolviaszt de szerintem még nem elég spanyolok hozzá..:-D

 

http://iopscience.iop.org/article/10.3847/0004-6256/151/2/22;jsessionid=9DAB98EED9CB30448604A2F4CA0F8752.c5.iopscience.cld.iop.org

 

Előzmény: emem (8844)
Menroting Creative Commons License 2016.01.22 0 0 8848

S ha fekete törpe ?A minimális kibocsátott sugárzás miatt nehéz észlelni egy ilyen objektumot, talán csak a gravitációs hatásuk alapján lehetne észlelni őket.Bár ehhez állítólag még nem elég vén a világegyetem.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (8845)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.22 -2 7 8847
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.22 -2 5 8846

Spanyol csillagászok publikálhatnak szenzációkat a Nature-ben? ;)

Előzmény: emem (8844)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.21 -2 6 8845

Összemoshatunk mindent.. egy tévedés mentén persze vígan lehet hogy a bizonyos rejtélyes, hajkurászott nagy X indukálta a Nemezis teóriát is... de azt úgy tudom, konkrétan cáfolták.. mert a Nemezist, az Oort felhő túlszélén keringő kihűlt (a Napunk körül keringő) törpecsillagként definiálták és nem óriás gázbolygóként, de a WISE képeinek elemzései megcáfolták, mivel semmi infravörös nem jött onnan... nemde?

Előzmény: Menroting (8843)
emem Creative Commons License 2016.01.21 -1 1 8844

"Olyan gravitációs nyomot fedeztünk fel, ami arra enged következtetni, hogy egy hatalmas bolygó van a Naprendszer külső részén”- mondta a Nature híroldalának Konstantin Batygin, a tanulmány egyik szerzője."

 

gyanús nekem ez a Batygin, nem spanyol csillagász ez véletlenül...?

;-)

Előzmény: Menroting (8843)
Menroting Creative Commons License 2016.01.21 -2 1 8843

"akkor csak az lehet, hogy az X Planet és a Nibiru azonos"

 

Lehet az a Nemezis is ... :-)

 

http://astro.u-szeged.hu/szakdolg/csizmazia/xbolygo5.html

Előzmény: Törölt nick (8839)
Rejtélygyilkos Creative Commons License 2016.01.21 -2 2 8842

Mi benne a különös? Nem először van csillagászati cikk a Nature-ben.

Előzmény: Törölt nick (8841)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.21 -2 5 8841
Előzmény: Rejtélygyilkos (8840)
Rejtélygyilkos Creative Commons License 2016.01.21 -2 2 8840

igen komoly szűrés van, hogy ne zagyváljanak benne áltudományos marhaságokat

 

Éppen ezért is a Nibiru-féle hülyeségek ott nem is kerülnek szóba.

 

Előzmény: Törölt nick (8839)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.21 -2 6 8839

A szerzők úgy gondolják, hogy a hipotetikus égitest tömege tízszerese a Földének és elnyújtott, ellipszis alakú pályán kering a Nap körül. Központi csillagát 10 – 20 ezer év alatt kerüli meg. Ez azt jelenti, hogy nagyon távol van, még napközeli pozícióban is 200-szor távolabb lehet csillagunktól, mint a Föld.

 

Azonban az új tudományos bejelentés a Nature-ben (tehát nem a Füles magazinban), ahová csak igen komoly koncepciókkal próbálkoznak bekerülni tudományos cikkek, és igen komoly szűrés van, hogy ne zagyváljanak benne áltudományos marhaságokat; hiszen ugyebár ha jól tévedek, a legkomolyabb, elit vezető tudományos lap a világon. Ezt a tanulmányt márpedig lehozta, és eme koncepció bolygó "személyleírása" nagyjából stimmel, illik a képletbe (némi kis kozmetikázással, de hát a Nibirus része a történetnek úgysem túlzottan egzakt és objektív)
Nekem mindig is az volt a saját kis elképzelésem (nem hit, csak egyszerű hipotetikus vélemény, semmi több), hogy ha létezik ez a bolygó - ami nyilván most sem biztos, hiszen egy erős, plauzibilis tudományos teóriáról beszélünk és messze nem bizonyos tényről - akkor a Nibiru mítosz(oka)t, ha esetleg valóban ő ihlette (és nem pusztán kitaláció, naiv ősnépálom), akkor csak az lehet, hogy az X Planet és a Nibiru azonos... hiszen két kóbor, bujkáló óriásbolygó nem túl valószínű azért már (ugyebár még egy sem túlzottan, bár ez a bejelentés némileg azért szerintem emelt eme sanszon). A X bolygó teória jó ideje létezik, nem cáfolt. A Nibiru már inkább.. azonban annak lehetnek elemei, amik valósak és esetleg mítikusan valóban arról referál, amikor eme 20 ezer éves elliptikus pályán a közelünkben járt... (persze itt be kell vezetnünk újabb paratudományos tényezőket, pl hogy honnan tudtak róla az őskori emberek ugyebár, hiszen szabad szemmel nyilván nem látszik... és még ha valami katasztrófát is okozott, mágnes vihar, vagy erősebb napvihar stb -mittudoménmi, felőlem pólusváltás és kéreglemozdulás is lehet, ezek újabb vitákat indukálnak)
Kérdés mikor jön(ne, ha létezne) legközelebb újra ilyen közel..? És mire számíthatunk ha ideér? Az ábra alapján elég mélyen bejön a Naprendszer bolygói közé, amikor erre jár... ekkor csinál valami zűrt vagy sem? (mit tudom én, pl taszajt egyet a Jupiteren mondjuk, vagy más bolygókon, az meg dominó elven tovább ad ránk egy nagy adag valamit, gravitációt, vagy repkedő kavicsokat... pl beledarál a kisbolygó övbe és ránktol ezt -azt... szóval, ha létezik e bolygó, akkor várható-e katasztrófa vagy sem és szerintük... vagy semmi hatása sem lesz, ha netán valóban jön...?) Ezt a koncepcióban még kidolgozhatták volna. A gravitációs nyom ugyebár nem mesebeszéd, eme elven (is) fedezgetjük fel az exobolygókat, sok fényévnyi távolságban is... jelen esetben viszont ugyebár asztronómiai léptékben igen közel vagyunk... lényegében annyira, hogy a Naprendszer tagjának tekinti a teória ez a bizonyos hipotetikus bolygót, amit én bátran neveznék akár X bolygónak, de még ha nagyon muszáj, akár Nibirunak is... nem pedig planet 9-nek... bár felőlem legyen az, de mindhárom név szerintem ugyanazt az objektumot takarja, szigorúan ötletelés szintjén.

http://www.nature.com/news/planets-graphic-jpg-7.33255?article=1.19182

Előzmény: Rejtélygyilkos (8838)
Rejtélygyilkos Creative Commons License 2016.01.21 -1 2 8838

azért mégsem lehet egyből beismerni....

 

elég is nehéz lenne egyből beismerni, mert csak ebben a topikban eddig a következőket hordtátok össze a Nibiruról:

 

 

 

A  Nibiru egy...


kisbolygó

nagybolygó

üstökös

hatalmas üstökös

fekete lyuk

barna törpe 

fehér törpe

fekete törpe

gravitációs sötét felhő

a Jupiter

a Vénusz

a Mars

a Merkur

a Jupiter egyik holdja

láthatatlan sötét Jupiter az Oort-felhőben

mindezek 65 millió évvel ezelőtt felrobbant változatai

a valamikori Sarkcsillag

vándorbolygó és nincs rászorulva a napra, mert a "belső hője" élteti

egy valamilyen nép nyelve által Nemezisnek nevezett Nibiru egy másik nép nyelve szerint

fekete -nap, ami ugyan 1/3da a fényesnapnak, hasonlóan dogozik mint a napnap, csak éppen fekete -anyagu

az 1999.08.11-én realizálódott napfogyatkozással hatásfokozott kozmikus kereszt

a Naprendszerünknek a Világegyetem egy bizonyos tulajdonságú részén való áthaladásának vagyis avval való találkájának a neve

általában átkelés

egy közeli bolygó netán a Vénusz találkozása valamivel, netán a Holdjával

 egy saját fénnyel (gáz légkör) rendelkező bolygóféle

a "párduc-csillag", lakói 3600 évenként eljönnek közénk

a tejút, vagy egy része

a szupernovaként felrobbanó Betelgeuse, amit először röntgennel fedeznek fel

a 2005 YU 55 kisbolygó

az Elenin üstökös, amely lehet, hogy egy barna törpe, és egy UFO jön mögötte, a megsemmisülése után pedig  a magjából a csóváján keresztül baktériumokat és vírusokat jutatt a Földre

a betlehemi csillag Jupiter-Szaturnusz együttállás

a sötét fényű Szíriusz

100 százalék, hogy a Orion csillagkép, de nem zárkózunk el más tippektől sem

a nyári napforduló pontja az Ekliptikán

 

 

ezenkívül


2002-ben szabad szemmel látni lehet

2006-ban ideér

2009 tavaszán szabad szemmel látható

2010-ben a Hold távolságára ér és második Napként virít az égen

2011 májusában szabad szemmel látható

egy új info szerint a a Nibiru 2087-ben fog eljönni

egyes számítások szerint még kell pár tíz-száz év, mire ideér

a Plutó távolságában van, de fél éven belül ideér

kizárólag az Antarktiszról látható

mindig a Nap túloldalán van

ugrál a naprendszerek között, a "semmiből" fog előbukkanni itt is egy időre

Sitchinék egészen pontosan kiszámolták a pályáját, de nem biztos, hogy a mi naprendszerünkben van

3600 évenként mágneses gravitációs felfordulást okoz a Földön

visszajönnek rajta a gyíkformájú istenlények

a Vatikán a kezdetektől fogva tudja, hogy a sumérok tudták 

közel kerül, és a mágneses mezeje állítja meg a földet, hasonlóan két mágneshez, amik ellentétes irányba forognak.

Ezékiel korában járt itt utoljára

exponenciális gyorsulással közeledik

azért nem látja senki, mert ahonnan látni lehetne, ott éppen rossz az időjárás

azért nem látjuk, mert egyelőre maximum az égbolt 15%-át tudják figyelni az összes távcsővel 

ha mégis felfedezik, a kormányok eltitkolják a felfedezést, majd kiadnak egy közleményt, amivel elterelik a figyelmet.

Ha csak infravörösben látható, a hagyományos eszközökkel nem, akkor valószínűleg közeledik

 

 

 

A tudományotok mai állása szerint melyik lenne  az érvényes álláspont?

 

 

Előzmény: Rejtélyvadász (8836)
emem Creative Commons License 2016.01.21 -1 1 8837

az már régen kiderült, hogy egyes topiktársakhoz képest valóban többet tudtak.

minden relatív, ahogyan azt Einstein is megmondta....

Előzmény: Rejtélyvadász (8836)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!