Keresés

Részletes keresés

kri078 Creative Commons License 2020.02.26 0 0 891

Most már komolyan nem értem. :-( Az előbb beszéltem telefonon a megyei építésügyi ügyintézővel. Ő is arra hivatkozik, hogy mivel a hasznos alapterület nő kell egyszerű bejelentés. Hiába érveltem azzal, hogy nem jár térfogat növekedéssel, ragaszkodott a hasznos alapterület növekedési miatti bejelentéshez. Akkor is kelenel,  ha nem vennénk fel CSOK-ot. Egyedül az e-naplót mondta, hogy nem fog kelleni, de a bank kérheti. Minden egyéb kell hozzá ami eddig is (művezetés stb)

Előzmény: KömKel (890)
KömKel Creative Commons License 2020.02.26 0 0 890

Ha nem veszel fel hitelt vagy csokot, akkor nem kell egyszerusitett bejelentes ra, mivel tavaly marciusban a tetoterbeepitest kivettek ez alol, teljesen minden nelkul beepitheto.

(Eleg sok ilyen tervezesi munkam van, tudom)

 

Ha megvagy a beepitessel, akkor kersz ra egy hatosagi bizonyitvanyt, ami a hasznalatbavetelije is ennek, azaz esetleges ertekesitesnel igazolva van a megnovelt alapterulet.

 

Ha van csok/hitel, akkor a legtobb bank keri az egyszerusitett bejelentest+enaplot. Jelenlegi tudomasom szerint a Budapest Bank es a Takarekbank nem keri.

Előzmény: kri078 (886)
kri078 Creative Commons License 2020.02.26 0 0 889

Köszönöm, közben találtam egy másik állásfoglalást ami a 253/1997 (XII. 20) kormányrendelet fogalom  meghatározására hivatkozik.
“17. 
Bővítés: olyan építési tevékenység, amely az építmény térfogatát növeli.”

Amit kaptam email, abban erre hivatkozik: 

az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény

33/A. §.

(1) Egyszerű bejelentéssel történik

a) a 300 négyzetméter összes hasznos alapterületet meg nem haladó új lakóépület építése,

b) műemlék kivételével, a meglévő lakóépület 300 négyzetméter összes hasznos alapterületet meg nem haladó méretűre bővítése, valamint

c) az a) és b) pontban foglalt építési munkákhoz szükséges tereprendezés, támfalépítés.

 

 

Melyik minisztériumhoz tartozik az építésügy? Kérnék állásfoglalást. Köszönöm 

Előzmény: kiggyo (888)
kiggyo Creative Commons License 2020.02.25 0 0 888

Jók ezek az egységes szabályok :-)

 

 

Én ezt kaptam, írásban:

Előzmény: kri078 (886)
kiggyo Creative Commons License 2020.02.25 0 0 887

Teősíkban van.

Előzmény: Palási (885)
kri078 Creative Commons License 2020.02.25 0 0 886

Azt a választ kaptam, hogy egyszerű bejelentés köteles, mert az lakás alapterülete nő. Most átszámoljuk megéri-e Csokra vagy sem. 

Előzmény: kiggyo (884)
Palási Creative Commons License 2020.02.24 0 0 885

 Elég olcsón megúsztad.

 De ha megengeded.  az ablakokkal  mi van   Azok oromfalba  vagy a tető síkba lettek beépítve ,

 valami olyant haallottam, hogy   arra azért engedély kell.

 Nálunk lesz 3 ablak - 2 db. álló és 1 db. a tetősíkba.

Előzmény: kiggyo (884)
kiggyo Creative Commons License 2020.02.24 0 1 884

nem bejelentésköteles, úgyhogy semmiféle komoly rajz sem kell

Én CAD-ben csináltam alaprajzot (csak a tetőtérről!!!!), oldalnézetet, egy A4-es oldalnyi műszaki leírást, beadtam, elfogadták.

 

Ha nem tudod magad megcsinálni szerintem nem nagy pénzért valami öreg tervezővel meg tudod csináltatni.

 

nm ár?

 

Az attól függ hogy mit akarsz.

 

Nekem a 10x10 kockaház meglévő tetőjének

- szigetelés

- gipszkarton fémváz

- mennyezetfűtés

- gipszkartonozás

- festés

- padlószőnyeg

- lépcsőfeljáró

- villanyszerelés

 

lett 3MFt (2M anyag + 1M munka) úgy hogy mindent mi csinálunk.

Számla 2.2MFt-ról kell, na lesz is annyi anyag a fene vigye el...

 

Előzmény: kri078 (882)
Palási Creative Commons License 2020.02.23 0 0 883

 Ez hasznos lehet neked  is :

 

"Nos van nekem  egy házrészem - egy nagy ház kisebbik fele. A lakás   50nm / fél nm  hijján /. A  tető szerkezet  úgy van kialakítva, hogy  az teljesen beépíthető. csak  1 db. oszlopot kell némileg áthelyezni.

 

 Tehát nem kell alapozás, nem kell   alsó vizszigetelés , a falazat     3/4 e kész.... csak külsőleg kell  hőszigetelni  . Nem nagy felület.

 Megvan a víz, a csatorna   a gáz és a villanybekötés  , ez útóbbi 32  Amp -t  tud. tehát a közművekre  csak rá kell kötni.

 Sajnos a tetőzet egyrészét cserélni kell , ez a lécezést és a héjalást jeleni... némi bádog szegéllyel és egy db. tetőkibuvó.

 Amit kell  . válaszfalak  gipszkartonból, ajtók, belső lépcső,   padozat  laminált és kerámia,  3db  ablak. Plusz egy  központ gázfűtés .

 Ez sem semmi, de előzetes  számítás szerint 10 millából kijöhet.

 Egy olyan  helyen ahol egy  telek  40 milla körüli.

 De van aki inkább az új építésbe kezd - ha van sok pénze és bírja erővel,  miért ne.

 Ja bónuszként van egy mellék épület, van fészer szerű garázs  és egy  18 nm -es pince."

 

 

   "akkor meg kellene rajzoltatunk az egész házat, mert nem kaptuk meg a rajzokat mikor megvettük" 

 

  Elkészítheted magad is.  Némi gyakorás   pl.  1 : 100 léptéknél 1 cm  1 m.

  Gyakorlatlannak javasolható a kockás papír,  de lehet egy számítástechnikában jártas fiatal pillanatok alatt elkészíti.

 Nem árt ha megismered a házadat. Első lépés az alaprajz. Természetesen a tervezés az azért egy bonyolultabb dolog… a rajz csak egy része ennek !

Előzmény: kri078 (882)
kri078 Creative Commons License 2020.02.23 0 0 882

Szia, 

 

mi is tetőteret építenénk be CSOK-ból. Most érdeklődtem az építési osztálynál (Fejér megye) hogy mi vonatkozik a bővítésre, mert össze-vissza olvastam egyszer azt, hogy bejelentés köteles, egyszer azt, hogy anélkül is elfogadták. Ha csak bejelentéssel fogadják el, akkor meg kellene rajzoltatunk az egész házat, mert nem kaptuk meg a rajzokat mikor megvettük. Szóval most még számolgatásban vagyunk, hogy CSOKKal bővítsünk-e vagy sem. Tudnál kb négyzetméter árat mondani, hogy mivel számoljunk? Nálunk kb 100 m2 az alapterület. Köszi 

Előzmény: kiggyo (881)
kiggyo Creative Commons License 2019.12.27 0 0 881

Bár nem engem kérdezel, de én épp a vége felé járok egy tetőcsere/beépítés projektnek úgy hogy a befoglaló méretek nem változnak.

 

Az építési osztály kiállította a papírt hogy nem engedély/bejelentés köteles, a bank (OTP) elfogadta, a bővítésre CSOK-ot kaptunk, az értékbecslő felvette a kiindulási állapotot és éppen készül a kartonozáshoz a váz.

 

Semmi engedély nem kellett hozzá, többször rákérdeztem, írásban adták. 

Csongrád megye, Szeged, az egyik legjobban aktakukacoskodó hivatal pedig. 

Előzmény: Fogibaby81 (880)
Fogibaby81 Creative Commons License 2019.12.27 0 0 880

Szia! 

 

Hátha olvasod.

 

Hogy alakult a kálvária?

Nálunk az építési hatóság is kérte az egyszerű bejelentést és a bank is, mivel a jogszabály elég egyértelműen úgy fogalmaz, hogy amennyiben hasznos alapterület növekedés van kell.

 

Viszont azóta októberben volt egy újabb könnyítés- már nem kell e napló,meg egy csomó minden nem kell.

 

Kíváncsi vagyok,hogy mi lett a folyamata a dolgoknak.

 

Mi majd nyáron ugrunk neki a háznak- egy komplett tetőcserével-régi le,új fel-alapvetően geometria nem változik,és tetőtérbeépítés megy alá egy részen. Az a csúnya,hogy erről még az építészek is vitatkoznak sok esetben mikor mi kell...és akkor jön a bankos mindenhezsemmihez sem értő aktakukac...

 

Előzmény: DEdrásDEnnis (873)
Sirjames73 Creative Commons License 2019.04.22 0 1 879

Sziasztok,

 

Milyen párazáró fóliában érdemes gondolkodni? Annyi fajta van mint égen a csillag és árban is elég nagy szórással találkozni.

A Dörken Delta Reflex ér annyit, mint amennyivel drágább?

 

Üdv,

James

 

DEdrásDEnnis Creative Commons License 2019.04.17 0 0 878

Igen, én is úgy döntöttem, hogy ezentúl írásban kommunikálok mindenkivel. Ugye a szó elszáll...

 

A poén egyébként az, hogy az OTP-nél a kirendeltségben a hölgy kötötte az ebet, de a központi számukat hívva az volt a válasz, hogy ök tudják, hogy így van, mondjam meg a kolléganőnek, hogy a központban tudják. Kérdeztem a telefonos hölgytől, hogy mennyire korrekt, hogy én adom át az üzenetüket. Nem kaptam választ...

 

sylvianus64: 

Szerintem, ha bejáratós lennék, vagy volna ismerős, biztosan gördülékenyebben menne az ügymenet. Ilyen errefelé a levegő... :P

 

 

Előzmény: kiggyo (876)
sylvanus67 Creative Commons License 2019.04.17 0 1 877

A legutóbbi "tanács" az építésügytől az volt, hogy nyissak enaplót, azt elfogadja a bank.

 

Basszus, ha nem kell enapló akkor mért akarja az enapló nyügét a nyakadba tenni. Megáll az ész.

Nem volna állampolgárbarátabb kiadni azt a nyilatkozatot???

 

Óh, én idealista:(

Előzmény: DEdrásDEnnis (875)
kiggyo Creative Commons License 2019.04.16 0 0 876
Írásban meg kell kérni az építési irodától hogy engedély köteles-e. A válasz nem lesz valószínűleg, én is ezt fogom most megkérni.

A csok szabályok között elvileg már benne van a nem engedélyköteles dolog is, olyankor neked kell nyilatkoznod hogy alkalmas lakhatásra, kész a beruházás.

Van valami "használatbavétel tudomásul vételét igazoló dokumentum" is, amit az építési irodán lehet kérni, és a banknak el kell fogadni.

Én is az elején járok, ha valaki kap infót feltétlenül ossza meg itt, sokunknak kérdés ez most.
Előzmény: sylvanus67 (874)
DEdrásDEnnis Creative Commons License 2019.04.16 0 0 875

Nos, hát igen, most ezzel játszok. próbálom nyomatni a banknak, hogy nem kell papír és kérlelem az építésügyet, hogy adjanak már valamit. A legutóbbi "tanács" az építésügytől az volt, hogy nyissak enaplót, azt elfogadja a bank. De őszintén szólva nem akarom ezzel bonyolítani az életet, főleg, ha nincs is rá jogszabályilag szükség..

 

Előzmény: sylvanus67 (874)
sylvanus67 Creative Commons License 2019.04.16 0 0 874

A bank sajnos csak az enaplóban hisz, tud gondolkodni.

 

Talán mégis leírhatná a hatóság egy félmondatos levélben, vagy legalább a jogszabályi helyet megmutathatná.

Előzmény: DEdrásDEnnis (873)
DEdrásDEnnis Creative Commons License 2019.04.16 0 0 873

Kedves Fórumozók!

 

Végre találtam egy jelenleg engem is foglalkoztató témájú helyet! :)

 

Van is mindjárt egy kérdésem, ami jelenleg foglalkoztat:

 

Tetőtér beépítés CSOK-kal. Az építésügy szerint nekik ezzel semmi dolga, semmilyen szinten nem kell nekik jeleznem. A bankok szerint bejelentés köteles. Ha ragaszkodom ahhoz, hogy márpedig nem, akkor a gépies válasz, hogy hozzak erről papírt az építésügytől. Ők meg azt mondják, hogy ami benne van a jogszabályban arról nem adnak papírt, a bank olvassa el azt.

 

Mit lehet ilyenkor tenni? Járt már így valaki rajtam kívül? 

 

 

murray Creative Commons License 2019.04.11 0 0 872

parasztházban lakom.

azért ezt így elég nehéz elképzelni. 

max a végére egy 90fokban elfordított házrész. 

Előzmény: -carcass- (870)
kiggyo Creative Commons License 2019.04.06 0 0 871
Ez laikus nyelvre lefordítva mit jelent? Ha van egy főközfalas kockaház, amin 4.2m-es födémpallók vannak elvileg akkor az a támaszköz?

A tető ugyanilyen távokra van alátámasztva (a főközfalon szintén) akkor az is kisebb.

Próbáltam alaposan utánajárni, mindenhol elküldtek hogy nem kell terv, csináljam. A tető le lett cserélve (ugyanolyanra), tetőablakok beépítve. Erről van írásos válaszom az ép. Irodától hogy nem engedélyköteles, csináljam.

Már csak a szigetelés, gipszkartonozás, villany és fűtés van, erre is azt állítják hogy nem kell, de megkérem ezt is írásban.

Nekem oly mindegy lett volna az elején megterveztetni mert minden számlásan történt eddig is az LTP miatt (is). Statikust is önszorgalomból hívtam, az is hülyének nézett...
Előzmény: -carcass- (869)
-carcass- Creative Commons License 2019.04.06 0 1 870

Errefelé van olyan is aki a hosszú parasztházból kocka házat csinált mindenféle papír nélkül.

Azért ha kútba ugrik, ne ugorj utána...:-P)

Előzmény: Kalalaa (866)
-carcass- Creative Commons License 2019.04.06 0 0 869

Amit írtál, az részben igaz.

Ha a 191/2009 Krom rend. 22§ szerint viszont kell kiviteli terv (gondolok itt az 5,40m fesztávra), akkor már egyszerű bejelenés, e-napló, stbstb.

Ja és előtte - ha jól emlékszem - nem árt futni egy kört településképi véleménnyel, ez az "új" sz0patás...

Előzmény: KoRUND (865)
Sirjames73 Creative Commons License 2019.04.06 0 0 868

Most szembesülök azzal, hogy ezeket a nyamvadt szigetelőanyagokat (rockwool delta és airrock ld) csak raklapos mennyiségben lehet rendelni. 

kiggyo Creative Commons License 2019.04.05 0 0 867
Na asszem a jövő héten bemegyek és írásban felteszem a kérdést mert ennek az ellenkezőjét mondta az ügyintéző személyesen :-)

Nekem fontos mert bővítős csokot akarok igénybe venni majd.
Előzmény: Kalalaa (866)
Kalalaa Creative Commons License 2019.04.05 0 0 866

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!

Arra jutottam végül, hogy berakom az ablakokat meg nekiállok a szigetelésnek, aztán majd a jelenleg kiszedett egy db betontálca helyett mjad csak jövőre nyitom ki teljesen és csináltatok lépcsőt. Addig simán mondhatom hogy padlás, ha meg addig nem dob fel senki akkor nem is fog. Úgysem lesz ez egy gyors meló, főleg nem nyáron. Még hővisszanyerős szellőzés is megy a födémbe, meg a jelenleg részben lebetonozott részt (így vettem) is fel kell bontanom, mert elég silány minőségű. Szóval lesz meló bőven, de úgysem sietős így az ügy.Errefelé van olyan is aki a hosszú parasztházból kocka házat csinált mindenféle papír nélkül. Szóval ha nincs jelentés akkor tényleg senkit nem érdekel.

 

Sajnos jelenleg a 17/2016-os kormány rendelet szerint:

9. § (1) Lakás bővítésének minősül

a) a lakás hasznos alapterületének legalább egy lakószobával történő növelése érdekében végzett építési tevékenység, ideértve az építmény térfogatnövelésével nem járó tetőtér-beépítést is

 és a 155/2016 szerint:

egyszerű bejelentéshez kötött építési tevékenység:

b) műemlék kivételével meglévő lakóépület 300 négyzetméter összes hasznos alapterületet meg nem haladó méretűre bővítése

 

A térfogatnöveléssel nem járó beépítés még a 2007-es rendeletben volt. Azt 2013-ban váltotta egy rendelet, amiben ezt megváltoztatták.

KoRUND Creative Commons License 2019.04.05 0 0 865

Mi is benne vagyunk egy tetőtérbeépítés tervezésében, és nekünk is azt mondták, hogy ha nem jár térfogatnövekedéssel és tartószerkezet módosítással akkor nem kell bejelenteni.

Előzmény: kiggyo (863)
Sirjames73 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 864

Köszönöm a válaszaid. Marad a légréses megoldás, nem kockáztatunk páralecsapodást. 15-ös a szarufa, hagyunk 3 cm.-t, alul pedig megoldjuk a beszellőzést. Igy 12 cm lesz a szarufák között, rockwool deltarock-ra gondoltam.

A távtartást hogyan oldanád meg? 3 cm vastag tetőléc a szarufák oldalára csavarozva? Hogy biztos meglegyen a rés, és véletlenül se toljuk a fóliának a szigetelést.

 

Előzmény: SolnesMM (858)
kiggyo Creative Commons License 2019.04.04 0 0 863
Ez érdekes, nekem az építési irodán mondták hogy ha nem jár térfogat növekedéssel akkor nem érdekli őket, sem engedély sem egyszerű bejelentés kötelezettség sincs. Akkor most hogy is van ez, neked miért mondják hogy kell?
Előzmény: Kalalaa (859)
Palási Creative Commons License 2019.04.04 0 0 862

  Hát igen a szomszéd.

 

 "Viszont ha a szomszédom, aki egy igazi bunkó, feljelent, "

 

 Megelőző hadműveletbe kell kezdeni   szintén feljelenteni. Valami ok csak lesz.

Előzmény: Kalalaa (859)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!