Keresés

Részletes keresés

Gotika Creative Commons License 2008.11.07 0 0 1412
Bocsika, de a kengurut 2 hónapos korától használhatja. Illetve, ha már tudja tartani a fejét.
Előzmény: Templomegere W123/220D (1411)
Templomegere W123/220D Creative Commons License 2008.11.07 0 0 1411
Kengurut vettünk , de ahhoz még pici a Lili mint kiderült 4 hónapos korától használhatja , vagyis gyakorlatilag attól kezdve hogy üldögél . A kendőt most nézegetjük , kipróbáljuk hamarosan azt is .
Előzmény: Gotika (1410)
Gotika Creative Commons License 2008.11.07 0 0 1410
Nem akarnátok inkább a kenguruval, vagy a hordozókendővel próbálkozni?
Előzmény: Templomegere W123/220D (1407)
Templomegere W123/220D Creative Commons License 2008.11.07 0 0 1409
8 hetes , és ezek szerint igen . Gyerek sír , szinte már üvölt 10 perce , bemegyek hozzá , ha csak megmozdítom már csend is van , pár pillanatig , ha nincs további inger akkor sír tovább , ha kiveszem , már csend is van . A hasa nem fáj , hiszen ha fájna akkor felvéve is fájna . Ezt szerintem hívhatjuk hisztinek , vagy inkább reklamációnak hogy nem az ölünkben van hanem a kiságyban .
Előzmény: AliceCsodaországban01 (1408)
AliceCsodaországban01 Creative Commons License 2008.11.07 0 0 1408
Gondolod, hogy egy pár hetes csecsemő képes arra, hogy "hisztizzen"???
Előzmény: Templomegere W123/220D (1407)
Templomegere W123/220D Creative Commons License 2008.11.07 0 0 1407
Féltünk a tegnap estétől kissé , mivel a fürcsi utáni szopi után nem akart elaludni , csak akkor nem sírt ha betalált a szájába az ujjával , de amint kiesett rögtön balhézott . Asszonykám pedig bevágta a kemény vagyok lemezt és nem ment be hozzá , és engem is letiltott :) 10 percig csak sírdogált nyöszörgött , majd 10 perc tisztességes hiszti , üvöltés , stb . Verus kitartott , nem ment be , és egyszer csak csend . Vártunk vártunk mikor kezdi el ismét de semmi , mondom én megnézem nem ám valami baj van , (légzésfigyelő be van kapcsolva mindig ) benéztem , csend , nyugalom , Lili alszik kezei szanaszét , jó messze a szájától . Na egészen hajnali fél 3-ig így aludt . Aztán reggel 7-ig . Most viszont éber mint a vadászkutya , figyel sasol, és ha senki nem foglalkozik vele akkor hiszti , márpedig apa dolgozik , anya pedig ebédet csinál , úgyhogy marad a durcás hiszti még legalább fél órát :)
Gotika Creative Commons License 2008.11.06 0 0 1406
Az 1ik ismerősöm beszerzett 6 cumit, azt felakasztotta a kiságy melletti falvédőre és nem kellett keresgetnie éjszaka, csak leakasztott 1et, bedugta a kicsi szájába és ment aludni :)
Előzmény: Aminah (1395)
Gotika Creative Commons License 2008.11.06 0 0 1405
Erős a szopóreflexe. Ilyenkor szokták bevetni a cumit. Az én gyerekem is ilyen volt, gyakorlatilag egész nap a cicin lógott volna, de ő nem volt hajlandó sem az ujját a szájába venni, sem a cumit elfogadni. Így cicifüggő lett és nagyon nehéz leszoktatni.
Pont ezért nem tudom igazán, hogy tulajdonképpen mit is jelent az igény szerinti szoptatás.
Valaki elmagyarázná?!
Előzmény: Templomegere W123/220D (1403)
Gotika Creative Commons License 2008.11.06 0 0 1404
Jaj dehogyis. Ne csináljatok semmit, csak örüljetek, ha már ilyen korán megtalált magának valamit, amitől megnyugszik. Ha jól tudom, 3-4 hónapos kor előtt nem tudatos az ököl/kéz szájhoz emelése.
A fogai miatt még korai aggódni és különben is létezik a fogszabályzás, az elalvás miatt meg annál jobb, ha így majd el tud aludni.

Amúgy én is szoptam az ujjamat, olyan 6 éves koromig (nem kellett fogszabályzó). A mai napig emlékszem arra, hogyan szoktam le: Észre vettem, hogy Úristen, milyen ronda a hüvelykujjamon az a dudor. Többet nem szoptam.
De lám, milyen az élet, manapság a rengeteg olló használattól van dudor (bőrkeményedés) az ujjamon.

A nővérem pedig még 14 évesen is beszaladt az iskolai wc-be, hogy 1-1 pillanatra bekapja az ujját :))))
Előzmény: Templomegere W123/220D (1402)
Templomegere W123/220D Creative Commons License 2008.11.06 0 0 1403
Ja és mi lehet az oka annak hogy így rákapott erre az ujjszopásra ? Ciciből szopizik , igaz bimbóvédővel , de 15-30 perceket van a cicin ,ebből neki 10 perc a rendes szopi , ugyanis ennyi idő alatt megissza a 120-150 ml-t majd csak cumizgat , aztán kitolja , vagy elalszik rajta .
Templomegere W123/220D Creative Commons License 2008.11.06 0 0 1402
Sziasztok!

Kérdés !!

Lili kb 1 hete megtalálta az öklét és intenzíven elkezdte szopogatni , majd a mai napon rájött hogy nem kell az egész öklét betömnie a szájába , elég csak a hüvelykujját betennie és lőn a boldogság .

Na most kicsit olvasgattunk és nem tudjuk eldönteni hogy ez most jó vagy sem . Fogai szempontjából , elalvás szempontjából stb ... Ugyanis jelenleg ugye nem tudatosan teszi bele az ujját a szájába , hanem ahogyan éppen sikerül neki , és ugyanúgy sokszor el is veszíti ami miatt ma például többször felébredt , és sírt.



szóval? lekössük a kezét ? vagy leragasszuk a száját ? :-)

zsuzsahd Creative Commons License 2008.11.06 0 0 1401
Nálunk kicsit bonyolultabb a helyzet: a nagy igényli a világítást, a kicsi meg ponthogy nem. :-) Úgyhogy azt csináltuk, h. van egy gyenge fényforrás (nekem erős, de hát én nem ők vagyok és a hálószoba ajtaja szerencsére nem fényáteresztő), amit este úgy kell elhelyeznem, hogy a nagy rálásson, de a kicsi ágyáról már takarásban legyen. Az ágyuk között max fél méter van, de olyan is van, h. a nagy szeretetben összetoljuk... :-D
Előzmény: Aminah (1397)
zsuzsahd Creative Commons License 2008.11.06 0 0 1400
Most biztassalak azzal, hogy lehet, hogy a foga jön? :-) Mert ezt persze nem tudom, lehet. h tényleg csak ez van. Enyémek is nagyobb koruktól (4 hó+) sokat, és egyre többet ébredtek éjjel, egyszerűen kialakult náluk ez a szokás. Pontosabban bizonyára úgy van, ahogy mondják az okosok, hogy azóta is meg-megébrednek, csak már vissza tudnak maguktól aludni. Nagyon sokáig hagytam, keltem hozzájuk szorgosan éjjelenként ezerszer, ill. magamhoz vettem őket az ágyba. Azért közben magamban reménykedtem :-), de csak az hozta meg végül a megoldást, h. eldöntöttem és velük is tudattam, h. ilyenkor nincs szopi és egyéb "foglalkozás" :-), soha, nem csak lehetőleg. :-) Attól még nem kell egyedül hagyni, pláne, ha egy szobában alszotok. (Vagy arra gondolsz, amikor ő már alszik, ti még nem? Nos, igen, az külön kérdés.) Nem tudom pontosan, mit jelent a visszaaltatás nálatok, amikor épp nem elég a "csitt-csitt". De el tudom képzelni, hogy ha megpróbálnád egyre inkább csökkenteni a segítséget, akkor megtanulna előbb-utóbb magától visszaaludni. Persze egyszerűbb egy ágyban első rezzenésre visszasimogatni, de attól még valsz. valamikor meg fog kelleni tanulnia egyedül is visszaaludni. Persze nem muszáj pont most, én pl. a második gyerekemmel sokkal-sokkal tovább csináltam ezt a szopizós-együttvisszaalvásos üzemmódot, mint amennyi idős most a tiéd. :-) És ez nagyon jó is volt. :-) De ha megelégeled, ez egy lehetőség, amitől szerintem nem kell úgy érezned, hogy kitolsz a gyerekeddel, ha ezt teszed. Én abszolút úgy láttam, hogy ezt csak egy napirendi változásként élték meg az enyémek. Lehet, hogy a harmadik gyerekemnél majd én is korábban járok el így. :-) De nem ígérem. :-)
Előzmény: pleasures8 (1392)
H_G Creative Commons License 2008.11.06 0 0 1399
Akkor mi szerencsések vagyunk, mert egy komoly 20 wattos égő a kiságy mellett (igaz, tejüveg mögött, ikeás kockakő-lámpában) egyikünket sem zavarja a háromból. (Testvér itt nincs.) Imádom azt, amikor éjjel felül, kinyitja a száját, azután meglátja maga mellett a cumit, betömi és már vissza is dőlt aludni :)

Előzmény: Aminah (1397)
Aminah Creative Commons License 2008.11.06 0 0 1398
"és aludt sokszor 6 órán keresztül folyamatosan, cumival a szájában."

mármint a normál cumival:-)
Előzmény: Aminah (1395)
Aminah Creative Commons License 2008.11.06 0 0 1397
"Miért van sötét, a testvére igényli?"

Meg mi is igényeljük. Mondjuk igazság szerint tök sötét azért nincs, mert valamennyi fény bejut a szobába a közvilágításból, szóval a gyereket azért megtalálom:-), de apró dolgokat, mint amilyen egy cumi, már nehéz megtalálni....a földön hagyott kisvonaton is simán elcsúszom és lefejelem a kiságyat:-)
Előzmény: H_G (1396)
H_G Creative Commons License 2008.11.06 0 0 1396
Miért van sötét, a testvére igényli?
Előzmény: Aminah (1395)
Aminah Creative Commons License 2008.11.06 0 0 1395
Második fiamnál én egy ágyban aludtam vele, 8 hónapos koráig. Amikor született, még anyósoméknál laktunk (felújítottuk a lakást...mikor máskor?:-))), 8 hónapos volt, amikor végre költöztünk. ott volt egy külön szobánk, amiből a baba születésénél a férjem a nagyobb fiammal együtt kiköltözött egy másikba, hogy legalább ők tudjanak aludni. Én meg egy nagy franciaágyon aludtam a picivel. Jó volt, mert az első nyösszre felriadtam, 10-ből 8-szor sikerült visszapuszilgatni az álmába. Ha meg nem, hát belenyomtam a mellem a szájába és szopi közben még szundikáltam is egy kicsit :-)
Ja, és én csináltam valamit, amiért mindenki leszedte rólam a keresztvizet, de ennél a babánál bejött: alvás előtti szopi után (egész nap kizárólag anyatejet kapott, többnyire igény szerint) adtam neki egy kis tápszert. Azon elaludt, büfizni már álmában büfizett, és aludt sokszor 6 órán keresztül folyamatosan, cumival a szájában.

És minden előzetes károgás ellenére:
1./ Semmi jelét nem láttam, hogy kevésbé kellene neki a cici
2./ Amikor 8 hónaposan átköltöztünk ide, első éjszakától kezdve a saját kiságyában, a testvérével együtt egy külön szobában alszik. Mondjuk én meg egy onnan nyíló szobában, ajtó nyitva, és szívok a mai napig, mert ha kiesik a szájából a cumi, akkor pattanhatok ki az ágyból és szaladhatok visszatenni. A legjobb buli, amikor leesik a földre és félálomban, hang nélkül szitkozódva,tök sötétben tapogatom, hogy hova a fenébe esett az a vacak?! :o)
Előzmény: pleasures8 (1392)
H_G Creative Commons License 2008.11.06 0 0 1394
Mi sokáig örültünk, hogy nem szokott rá a cumizásra -- azután mégiscsak rászokott, és attól bizony sokkal könnyebbé vált a visszaaltatás.

Szilárd kaját amúgy eszik már? A 8 hónapos kornál már előfordulhat, hogy a tej akkor sem tartja jóllakottan egész éjszakára, ha degeszre szívta magát vele.
Előzmény: pleasures8 (1392)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.11.06 0 0 1393
Az ilyen éjszakai felsírásoknál egyébként alszik ám amúgy... tudom hihetetlen, de semmire nem emlékszik ébredés után, a lányom még 3 éves korában is csinálta, semmivel nem lehetett megnyugtatni, és a gyerekorvos is mondta, hogy ezek nem igazi ébredések. (Csak a szülők készülnek ki tőle...)
Előzmény: pleasures8 (1392)
pleasures8 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1392

Nálunk nem!

8 hónapos, 6,5 hónapos koráig egyszer kelt, hajnal 3és 5 között szopizott aztán aludt hét óráig. De másfél hónapja kikészít. Óránként,fél óránként felsír, vagy csak felébred és vissza kell altatni. Néha elég egy kis simi,-meg csitt-csitt, néha szopi, de néha 1-1,5 órát fent van és csak úgy alszik vissza. Már minden próbán túl vagyunk. kevessebb-több enni-inni ; este szokásos rend van. A családban nincs semmi változás, soha nem hagytuk magára, sírni sem sír szinte soha.Egy boldog nyugodt baba, mindig mosolyog. Egy szobában alszunk, most már inkább egy ágyban, mert úgy az első rezdülésekre már visszasimogatom és sokkal többször visszaalszik, míg ha kiságyban van (tőlem 1 méterre) rögtön felül, és úgy már nehezebb. Tudom ez az úgynevezett szeparációs szorongás, már nagyon fárasztó,de egész jól birom. Fura, hogy az emberi szervezet hogyan alkalmazkodik mindenhez. :))  Holnap még megnézem milyen homeobogyó ami jó lehet erre.  Szerintem már végigpróbáltam mindent ami javíthatna a helyzeten evés-ivásügyileg, ágyban-karban- cicin elalvás, előbb- később fürdetés-altatás, apa megy be nem anya(üvölt) stb. De ha valakinek van valami ötlete, hát ne kíméljen. :)))) (ja és az amódszer, hogy sírni, hagyni és néha bemenni azt én nem csinálom mert szerintem akkor ugyan sok gyerek megtanulja, hogy ne kelljen fel, de szerintem egyben azt is megtanulja, hogy a szüleire nem számíthat, mert nem válaszoltak neki amikor baja volt. De ez csak az én véleményem,elfogadom, ha valaki így csinálja, de én nem fogom. Akkor inkább évekig 10* kelek éjszakánként. :)))

Előzmény: Templomegere W123/220D (1391)
Templomegere W123/220D Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1391
mi ez a nagy pangás??? mindenkinél alszik mindenki rendben ?????
könyvmoly Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1390
Á, kell a kötő, újabban megint rángatja, akkor is, ha hideg van...
Előzmény: H_G (1385)
Templomegere W123/220D Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1389
Gondoltam beírom :)

Lili hercegnő este 8-tól aludt hajnal fél 2-ig , majd 5.30-ig majd 10.00 -ig .
Aztán azóta fent van és nézeget :))))) Az anyuja este azon parázott hogy nincsen -e valami baja hogy így alszik , most meg hogy nem alszik , az a para hogy nem -e lesz baja hogy nem alszik :D Édesek ezek a lányok :)
Templomegere W123/220D Creative Commons License 2008.10.29 0 0 1388
Tisztában vagyok vele hogy hát-al nem kezdünk mondatot , na éppen ezért kezdtem most így :-) , szóval háát örülök neki hogy ilyen érzéseket kelt benned az irományom , eddig még ilyet sem mondtak nekem :) De örülök , jól esik nagyon !

Amiket írtál , teljesen egyet értünk , nagyon jókat derültünk rajta !!!


Ma voltunk Zalaegerszegen , kardiológián kontrol vizsgálaton . Lilibogyót becsomagoltuk a hordozójába , és útnak indultunk . Természetesen volt sapka felvétel is most csak kisebb sírással fűszerezve . Jajjj a legjobb mostani történés az a Gripe Water bevetése Lilinél a hasimasi ellen , hááát embert nem láttunk még így lenyelni folyadékot , mint amit Lili művel ezzel . Szóval kb úgy néz az emberre mintha a világ legundorítóbb löttyét adtuk volna be neki ....természetesen üvöltés , bőgés , hiszti , majd napi egyszer öklendezés is kíséri az áldásos tevékenységünket . Pedig minden alkalommal elmondjuk neki hogy miatta tesszük és hogy ne haragudjon ránk . Ma már harmadik napja adjuk neki , és mintha jobban lenne tőle Lili . Könnyebben mennek neki a dolgok . Szóval odaértünk egerszegre , Lilit kivesszük a hordozóból, Vera mondja mi ez a nedves itt a Lili hátán , háát kérem egy nagy sárga kakifolt a rucin ....és a gyerek keserves bőgésbe kezd ..... kocsiba letesz rugi levesz róla ....tiszta .......kaki , body detto egymerő kakkancs , valamiért a pelus félre csúszott és a lábánál hátul kifolyt a cucc..... szegény Lili nagyon el volt keseredve még anyán sem akart megnyugodni , meguntam betettem a babakocsiba és irány a kórház , végig üvöltötte az utat , beértünk bejelentkeztünk kivettem a babakocsiból paskoltam a popsiját és séta , kicsit megnyugodott , majd átadtam Verának , rajta kb 8 perc után bealudt . Féltünk a vizsgálattól rendesen , Lili mit fog produkálni , Dokinő mikor adja fel a küzdelmet örökmozgó bömbölő Lilivel . Behívtak (Le kell írnom hogy a megadott időpontban !!!!!) bemehettünk mindketten , Lilit letettük az ágyra , Vera levetkőztette , rá aggattak minden féle kütyüt , és Lili meg sem moccant , egy hangja nem volt . Csak bámultunk ............és csodáltuk . A lényeg hogy minden rendben van Lili szivével , 3 hónap múlva +1x vissza kell mennünk . Ennyi .Boldogok vagyunk most nagyon . Hazafelé jó kiscsaj volt , és itthon jött a következő meglepi . megfürdettük , szopizott egy nagyot , és 2 órája alszik !!!! Ilyen hogy Lili este 7-8-9 körül lefekszik és 30-50 percnél többet alszik az elmúlt 2-3 hete nem volt . Gripe Woter asszem velünk van , igaz harcok árán , de segít . Jaa és pár napja Lili megtalálta a kezét , és nagyon sokszor azt szopogatja , olyan édes :) sokat mosolygunk rajta . ÉÉÉÉS pár napja mintha nyugodtabb lenne , sőt tovább elvan egymagában is . Szóval imádjuk , lessük , figyeljük , és minden nap megajándékoz minket pár kis csodával !!!

Előzmény: Aminah (1387)
Aminah Creative Commons License 2008.10.28 0 0 1387

Egész nosztalgikus hangulatba kerültem, ahogy olvastalak :o)

Minden szavadból süt a szeretet, komolyan, itt ültem, egyszer csak a férjem megszólal itt mellettem, hogy "mit olvasol ilyen ábrándos szemekkel?" :o)

 

A mi első fiunk is rendesen szivatott minket anno, áááááá, emlészem, toltam a babakocsit félkómásan az utcán és háborús hősként tekintettem a háromgyerekes anyukákra és szívből sajnáltam a pocakos kismamákat, ha tudnák mi vár rájuk...:o)))

 

Ami az egymásnak szögesen ellentmondó tanácsokat illeti, majd megszokjátok, ez most már mindig így lesz. Etetés, altatás, gyereknevelés... jön a védőnő, az orvos, anyuka, anyós pajtás, a nagypapák, a szomszéd, a postás, a rendőr, a villanyszerelő, mind-mind el fogja mondani, hogy szerinte ezt hogy kell csinálni és még véletlenül sem fognak egyetérteni egymással. és hogy én se maradjak ki a sorból :o), ímhol az én két aranyszabályom kisbabákhoz:

 

1. A baba anyukájának mindig igaza van. Akkor is, ha egy perce még ő maga állította az ellenkezőjét.

2. Egy gyereket nem lehet "elrontani".

 

Remélem még sokat írsz, imádlak olvasni! :o))))

 

 

Előzmény: Templomegere W123/220D (1373)
Aminah Creative Commons License 2008.10.28 0 0 1386

Mi kölcsön kaptunk egyet amikor a második fiam született. Imádta!

Az elsőt a babahordozóban cipeltem magammal a lakásban oda, ahol épp voltam, na ez a pihenőszék sokkal jobb volt, ebben könyeben hintáztatta magát a gyerek.

 

Mivel -úgy tudom- ezt csak kb. 6 hónapos koráig használja a baba, szerintem szinte mindegy, hogy milyet vesztek. (bár ha van testvér, aki gyepálhatja, akkor valami strapabírót! :-)) Az nagyban megkönnyíti az életet, ha levehető és mosógépben mosható rajta a huzat. Lehet kapni mindenfélét, olyat is, amiről mindenféle fityegő lóg, olyat is, ami zenél és közben mindenféle fények villognak. Mi ilyet kaptunk kölcsön, de az én gyerekemet igazán csak a hintázás meg a fityegők érdekelték, fityegőt meg akáármelyikre rá lehet kötni utólag is, azért kár +10ezret kiadni.

Előzmény: atthany (1383)
H_G Creative Commons License 2008.10.28 0 0 1385
A miénk is nyomban megpróbálja lekapni és eldobni az állszíj nélküli kalapot is, legalábbis melegben így tett -- hideg időben szerencsére rájött már, hogy jobb fönnhagyni.

Előzmény: AliceCsodaországban (1381)
rollller Creative Commons License 2008.10.28 0 0 1384
ismeroseimnel bevalt, elonye, hogy tudod vinni epp oda, ahol vagy, es mar sok babanal az, hogy latja az anyukajat, az is szamit, es hintaztatja magat benne akar

de a jatszoszonyeg is jo talalmany, ha nem az a fontos, h lasson teged, inkabb olyat szerezzetek be

de gyerek fuggo, mi a z igenye
Előzmény: atthany (1383)
atthany Creative Commons License 2008.10.28 0 0 1383

Szasztok!

 

PIHENŐSZÉK ügyben kérem a segítségeteket:

3 hós babánk gyakran "unatkozik", sztetek jó 5let lenne egy ilyen beszerzése? (egyébként hintázni is tud benne)

milyen márkát ismertek?

kösz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!