Keresés

Részletes keresés

Robotka2019 Creative Commons License 2019.07.18 0 0 314

Kedves Dániel! Írtad, hogy tudod Nagy Lajos elérhetőségét, címét. Meg tudnád írni? A közelmúltban, vagyis 2019-ben vagy 7 embert (akik írtak erre a fórumra) károsított meg hasonló módon, mint Téged. Nekem a fizetési meghagyási eljárást javasolták. Ehhez kell a kézbesítési cím. Sajnos nálunk olyan lakcímkártyát mutatott, amin egy másik Nagy Lajos címe szerepelt, így hiába indítottam el az eljárást, rossz helyre került. Bízom benne, hogy talán kapsz értesítést az e-mail címedre, ha valaki válaszol a bejegyzésedre. Mert téged 2 éve károsított meg. Előre is köszönjük! Végül tettél feljelentést?

Előzmény: DékányDániel (237)
Robotka2019 Creative Commons License 2019.07.18 0 0 313

Kedves Pepi2!

Azt hiszem a pénzről le lehet modani, hacsak nem tudjuk beszerezni a valódi címét, ahova a fizetési meghagyást kézbesíteni lehet. Az Olló u-i címet írta valaki. Dékány Dániel írta korábban, hogy ő tudja, de nem írta meg.

Előzmény: Pepi2 (312)
Pepi2 Creative Commons License 2019.07.17 0 0 312

Sajnos a fórumot csak azután olvastam, amikor már engem is lóvá tett a "Nagy Lajos"-nak nevezett gázszerelő. Június közepe óta folyamatosan hiteget, már aha elérem telefonon. Kifogást mindig talált, így kénytelen voltam más vállalkozóval megcsináltatni a készüléket. Most az alkatrészre adott előleget próbálom visszakapni, de eddig mindig átvert. Kénytelen leszek én is jelenteni a rendőrségen. Sajnos nem tudtam elég óvatos lenni. Mindenkit lebeszélek arról, hogy ennek a vállalkozónak (70 632 4049) adjon megbízást. 

Robotka2019 Creative Commons License 2019.07.17 0 1 311

Sziasztok!

 

Május elején meghibásodott a gázkazánunk. A neten böngészve találtuk az általatok emlegetett Nagy Lajost (gazkeszulekek-szervize.hu - jelenleg nem található ez a honlap), aki egy hétre a megkeresésére ki is jött. Átvett közel 40 E Ft előleget alkatrészre, írt átvételi elismervényt, megmutatta a személyi igazolványát, lakcímkártyáját. Majd örökre eltűnt. Rengeteg időpont meg volt beszélve, hogy jön beszerelni az alkatrészt, de sosem jelent meg. Néha Magyar Tibornak adta ki magát. Ha más, neki ismeretlen telefonszámról hívtam, akkor sikerült csak beszélni vele. Végül egy hónap után megadtam a számlaszámomat, és kértem, hogy utalja vissza az előleget, de ezt sem tette meg. Cégadatbázisban kikerestem, és közjegyzőnél fizetési meghagyási eljárást indítottam. Sajnos azonban egy másik Nagy Lajos nevű vállalkozó címét használja (Tétényi út 28.), így nem jártam sikerrel. Ezt az Olló u-i címet honnan tudjátok? 

 

Az általam tévesen megtalált Nagy Lajos feljelentést tett a rendőrségen, és arra biztatott, hogy én is tegyem meg. Most fontolgatom ezt a lépést.

 

Ha jól számolom, akkor velem együtt már 9-en vagyunk. Legalább...

Portas88 Creative Commons License 2019.07.10 0 0 310

Nagy Lajos, 70 6324049, Olló u. 4, Budapest, 1164,

kata350 Creative Commons License 2019.06.11 0 1 309
A pontos címét én sem tudom.
Attiladdd Creative Commons License 2019.06.10 0 1 308

esetleg Nagy Lajos pontos címét meg tudod nekem adni? Egyszerűsítené az ügyintézést. Amúgy dumáltam egy nyomozó haverommal, ő azt mondta hogy ha több feljelentés is fut, az nagyon felpörgeti a dolgot. Bár szte pénzre 5 évnél hamarabb semmi esélyem

Előzmény: kata350 (306)
Szigeti A Lex Creative Commons License 2019.06.09 0 1 307

Sziasztok!

 

Végigböngésztem a 10 oldalt. Rengeteg hozzászólásban jogi lépésekért kiáltó  hiányosságok szerepelnek!

 

Kis történetem: Gimnázium után apám (épületgépész) azt javasolta, menjek gázkészülékszerelőnek tanulni, szakmunka, könnyű fizikai munka és jól lehet vele keresni.  A képzésem során külső gyakorlatot végeztem egy gázkészülékszerelő vállalkozónál. Kölyök fejemmel, akarva - akaratlanul sok tudás ragadt rám. Azt hittem, enyém a világ.  Innen elkerültem egy budai 0-24 mindent megpatkolunk gyorsszolgálathoz, ahol megtanultam 2,5 év alatt, hogy NEM kell dolgozni. Megismertem egy 51 éves mestert. Elege lett. Elköltözött. Átadta a vállalkozást. A mestertől mindent megtanultam. Szakmunkás bizonyítvány után eltelt 5 év után mentem mesterképző tanfolymra. Temérdek pénz és idő, amit a képzés felemésztett. De nem érdekelt, mert a CÉL lebegett a szemem előtt. 

Meglett a mestervizsga, arcképes igazolványt szereztem. 26 éves voltam. Szerződött partnere lettem 3 gázkészülék márkaképviseletnek. Vállalkozást nyitottam. 

 

Rengeteg gyorsszolgálatos csalódást olvastam.

Ha van egy vadi új Mercedesem, nem fogom bevinni a Lajos bá'-hoz szerelni zsaluköveken. 

Ugyanez igaz a gázkészülékekre is. Van egy gyártó. Van neki márkaszervíze. 21 századot írunk. Neten rendelünk mindent.

Keressük már ki a gyártó hivatalos magyarországi képviseletét és kérjünk egy vele leszerződött MÁRKASZERVIZEST! 

Jár tanfolyamokra, képzésekre, pár napon belül van alkatrésze és milliós nagyságrendű műszerparkkal rendelkezik. Ezért 20-25 ezer forint egy minőségi, szakszerű munka.

Nekem jelenleg 8 év erőfeszítésembe, munkámba és lemondásomba került hogy ELKEZDHESSEK DOLGOZNI!

A minőségi munka mindig pénzbe került! 

Ha valaki smucig, olcsójános, takarodjon fát vágni a Totyához, vagy fűtsön havi 150 ezerért olajkályhával!

Autót veszünk 4-10 millióért? A gázfűtés csak meleget csinál a CSALÁDNAK, ami évi 20-40 ezer forintba kerül. 

Be kéne fejezni a picsogást!

A felelősség igenis a tulajdonosé!

A munka felelőssége a szerelőé. Pont. 

 

Szigeti Alex, gázkészülékszerelő mester. Kibaszott 27 éves!!!

 

 

kata350 Creative Commons License 2019.06.07 0 1 306
Részemről megtörtént a feljelentés. Nagy Lajos szerepel is a rendőrségi nyilvántartásban, szóval nem most kezdte! Akit szintén átvert, tegyen minél előbb feljelentést, ez nagyon fontos minden szemszögből!
Attiladdd Creative Commons License 2019.06.06 0 0 305

Dékány Dániel - írtad hogy sikerült megszerezned Nagy Lajos privát adatait. Esetleg elkérhetném? 

Előzmény: DékányDániel (237)
Katalin1121 Creative Commons License 2019.06.06 0 0 304

Sajnos mi is így jártunk Nagy Lajossal (bár szerintem nem is így hívják). Előleget elvitt, de az e-mail a megrendelés visszaigazolásáról azóta sem érkezett meg; telefonon csak hiteget.

Ráadásul azóta kiderült, hogy nem is kellett volna kicserélni a gázkazán vezérlőpaneljét. Elvitt egy jó alkatrészt így. 

A Rendőrség az eddigi feljelentésekre reagált? Tudnak valamit kezdeni ezzel?

Előzmény: Attiladdd (303)
Attiladdd Creative Commons License 2019.06.01 0 0 303

Nos, sikerült Nagy Lajosba nekem is belefutnom. http://gazkeszulekek-szervize.hu/70 632 4049. Szerelt valamit horror pénzért, 3 napig működött, utána még ígérgette hogy jön, de hetek óta nem veszi fel a telefont. Szlát se adott persze. Szóval óvakodjatok tőle, jövő héten én is megyek feljelenteni...

Ateszka850000 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 302

kata350 Nálunk is járt a Nagy Lajos viszont csak pénzt vitt el!Kérdésem az lenne feljelentetted?És esetleg nem mondták hogy már indult ellene eljárás?Mi is felfogjuk jelenteni.

kata350 Creative Commons License 2019.05.14 0 0 301
Nagy Lajos gázszerelő mástól is kért előleget, fel is lett jeletnve. Tanácsos mindenkinek ugyanezt a lépést megtenni, hogy legyen nyoma.
Előzmény: Györgyi Géza (299)
Novinszki István Creative Commons License 2019.05.08 0 0 300

Novinszki István vagyok.

 

Gazkeszulekek :vizmelegitok,konvektorok ,falimelegitok,tuzhelyek es gazkazanok tisztitasat,javitasat vallalom.

 

Kezdvezo arakal rendelkezem  rugalmas idopont egyeztetessel.

 

06706227066

 

 

Györgyi Géza Creative Commons License 2019.04.13 0 1 299

Helló Bardi Ildikó és Nagy Lajos gázszerelő ügyfélköre: Nekem is tartozik az illető, november óta 30eFt-tal, melyet előlegként vett fel alkatrészre, de végül nem ő javította meg a kazánomat. 

Most jutottam el a gázszerelők aktuális jegyzékéhez

 

http://mkeh.gov.hu/index.php?name=OE-eLibrary&file=download&keret=N&showheader=N&id=76578 ,

melyben más Nagy Lajosok szerepelnek, de az általam megismert, 706324049 mobilszámú budapesti szerelő, nincs köztük. Profi honlapján keresztül találtam rá, de Csaba_53-nak tökéletesen igaza van, a honlap nem garancia a szakértelemre és tisztességre, Nagynál mindkettővel probléma van.

 

Korábbi károsultak követik még ezt a fonalat? Érdemes lenne összefogni.

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.10 0 0 298

Dékány Dániel! 

Sikerűlt elérni az ügyben valamit? Nagy Lajos engem is becsapott idén januárba, 60 000 ft- ot vett át alkatrészre 2 hónapja! Azóta persze se anyag, se pénz!  

Előzmény: DékányDániel (237)
Csaba_53 Creative Commons License 2018.12.25 0 0 297

Sziasztok,

Vigyázzatok a weben talált szerelőkkel. Gyakran fordul elő szakértelem hiány és túlárazás.

Legutóbb a futes-gazszereles pont hu szakemberei nagy pénzért "karbantartották" a kazánomat, pedig a tágulási tartály hibája miatt

hívtam ki őket a 20 366 7906-as számon. Aztán inkább másokat hívtam, akik beraktak a rendszerbe egy plusz tartályt.

A jó web oldal nem garancia a szakértelemre.

Sok sikert a szerelő keresésben.

ktngbrfrnc Creative Commons License 2018.11.07 0 0 296

Ezt a céget? Euro Gáz Hungaria kft

Előzmény: ktngbrfrnc (295)
ktngbrfrnc Creative Commons License 2018.11.07 0 1 295

Egy ismerősöm hasonló képpen járt. Mi lenne ha közösen feljelentenénk? 

Zempléner Creative Commons License 2018.03.02 0 0 294

Ja! És ha egymáshoz közel több kisebb munka adódik az annyiszor 5000.  Ez már a plusz nyereség és ez az üzlet.

Előzmény: Zempléner (293)
Zempléner Creative Commons License 2018.03.02 0 0 293

Kiszállási díj  településen (városon) belül pl. Budapest egész területén általában egyforma, mindegy,hogy 200 méterről vagy 20 km-ről megy a szerelő. Nagyobb távolságra kilométerenként szokták meghatározni a tarifát ami nem feltétlenül az elfogyasztott benzint jelenti. Általában taxi tarifával számolnak de mindenkinél más és más az összeg. Példának okáért ha valaki 5000 Ft. kiszállási díjjal dolgozik az utca másik végén is annyit fog elkérni mint a város másik végén. Azért van így, mert a nagyobb távolságon lakó sem járhat rosszabbul ha valamit meg kell javítani és a kettő távolság így kompenzálódik. Természetesen ettől jócskán eltérhetnek egyes vállalkozók, nincsenek előírások. Azért tudom mert én is így csináltam amíg nyugdíjba nem vonultam.

Előzmény: eekeili (292)
eekeili Creative Commons License 2018.03.02 0 0 292

"és természetesen a kiszállási költséget."

 

 

 Na ja. 

 

Így én majd minden  mesterrel ha tárgyalok.... telefonon az első kérdésem az, hogy vajon honnan jön a mester úr  .

 

 Pl.   gázszerelőnél is ha éppen az kerestetik. Ha messziről, akkor mondom neki,   ne fáradjon mester úr,   ne autókázzon a kontómra.

 Néha persze nem jön be. Pl.  szintén gázostémánál vagy 15 éve az un. EPH -nál kerestem villanyszerelőt. Általában a közelben.

 Első kérdésem az volt mit kóstálhat. Megkerülték a választ,  vesztükre,  mert nem kaptak munkát. Végül egy nagyon messziről jövő villanyos  - vagy 36 km autózott, ott a helyszínen kibökte, hogy 25 lenne. Nem fogadtam fel. Elhadarta, hogy   az anyagok fixek   6 - 8db. bilincs,   2 és 6 m közötti vezeték, ez a változó  ez a titok, amit nem akartak telefonba elárulni.... Mondták volna 20 és 26 eft között.

 Aztán másnap   a másodszomszédban éppen villanyos mester és a segédje dolgozott.

Az utcán megszólítom :

Jónapot mester,  EPH lenne,  van szabad kapacítása ?

Hát ma nem , de holnap igen.

Mennyi lenne ?

  Gondolkodik,  4 eft,

ok. Jöhet.

Másnap a segédjével átjött, 10 perc alatt megcsinálta,  ja és mondta van egy kisproblém, az meg az, hogy a még nem felrakott mérőre nem lehet felrakni, de ha nem vagyok félős,     kettő bilincset csak fel rakhatok.   Nos kifizettem és kb. 2 hét múlva a gázosok által felrakott órát " megbilincseltem ". Ja most már kb. 30 rugó az irányár egy EPH -nál.

 

 

 

 Tehát mit kell tenni egy hiba elhárításánál ?

 Mestert keresni, elsőre még a telefonban megkérdezni mennyi lenne , ha mellébeszélés van , másikat keresni.

 

 

 Természetesen pontosan soha sem lehet megmondani, de a határokat igen.

Előzmény: Zempléner (290)
eekeili Creative Commons License 2018.03.02 0 0 291

Legtöbb ember egy egyszerű dugulásnál bepáníkol és a vége az lesz hogy vagyonokat fizet az elhárításért.

 Pedig nagyon egyszerű a megelőzés. Illik figyelni a víznyelés sebességét. Ha az valamiért csökken  oda kell figyelni és mechanikusan  majd mindig elejét lehet venni a teljes dugulásnak.

 erre van az un víz /vagy  másnéven WC  /  pumpa.

 A lényege, hogy   nagyon intenzív áramlást lehet vele produkálni  és az esetleges szennyeződés   tovább megy.

 Természetesen ez csak akkor lehetséges ha megvan a minimális áramlás. Ilyen  helyek majd mindig a vizes edények /  /mosdókagyló , mosogató, kád  stb. / szifonjai.

 Ha a teljes dugulás bekövetkezett, akkor viszont ez a módszer már nem alkalmazható.

 Ilyenkor a szennyvíz vezetéket visszafelé - tehát cs. háznál a szennyvízcsatlakoztató aknától kezdve a lakásig szakaszosan vizsgálni  és a dugulást felszámolni.  és sohasem a lakás felől nyomkodni... az a teljes csőd.

 Olyan mint az autóknál a torlódás.- nem hátulról nyomatni, hanem a hibás autót kivenni a sorból.

 Egy akármilyen hosszú szennyvízvezetéknél  kettő - néha  3 db. feltáró nyílással / ezek nem nagyobbak mint az ember  mutató ujja / szakaszolni lehet a vezeték rendszert.

 Pl. kettő nyílásnál  3 részre lehet osztani a vezetéket.

 Ha megvan a nyílás akkor oda vizet önteni és nézni megtelik vagy sem.

 tehát egy 15 m hosszú vezetéknél vissza felé  5 és 10 méternél. ha  az első nyílásnál ömlik ki a szennyvíz akkor lefelé van a dugulás , ha nem jöhet a következő , ha itt már ömlik akkor a kettő között - tehát az 5 és 10 m között. na ilyenkor vissza  a lentebbihez, azt bővíteni és  slagot vezetni bele és víz sugárral kimosni a szennyeződést. Majd mindig megindul az áramlás. Ha igen betömni a két luzkat.

 Az egész megvan   1 - és 2 óra közötti idő kell és ezalatt kerestünk na mennyit ?

 Hát  92 és 28 eft között mint a panaszos apukája.

 Mondjuk 50 eft -ot.  2óra munkáért csak elfogadható órabér.

 

 

 Tehát nem bepánikolni, hanem cselekedni !!

Zempléner Creative Commons License 2018.03.02 0 0 290

Dugulás elhárításban nemcsak a munkát kell megfizetni (az a legkevesebb) hanem a vele járó kellemetlenséget, fertőzés veszélyt és nem utolsó sorban a folyamatos munka hiányával járó idő veszteséget és természetesen a kiszállási költséget. Az irreális  díj viszont elfogadhatatlan, nem kell kifizetni és a vállalkozó mehet a bíróságra.  Nem fogja megtenni, inkább elfogadja a reális összeget.

Előzmény: eekeili (289)
eekeili Creative Commons License 2018.03.02 0 0 289

Minden félcédulás  hirdető a dugulás elhárítással kezdi !

 Lassan venni kell egy csőgörényt !

 Mennyi az ?

  3  vagy  5 eft ?

Előzmény: Yagry (287)
Zempléner Creative Commons License 2018.03.02 0 0 288

Apukád hozzám képest még fiatal, velem biztosan nem fordulna elő ilyesmi. Korosztályomból kevés ember akad aki nem követi a kor eseményeit és nem rendelkezik számítógéppel. Még most sem késő elkezdeni, mondani szokás,hogy a tudás hatalom ami  pénzt is jelent, olykor sok pénzt.

Előzmény: Yagry (287)
Yagry Creative Commons License 2018.02.28 0 0 287

Az Euro Gáz Hungaria kft apukámhoz jött ki duguláselhárításra. Persze az alapáruk is durva (28e Ft, ami 3m csőgörényledugást jelent). Ezentúl méterenként 8 métert számláznak, de természetesn addig tolja a csőgörényt ameddig a nem létező lelkiismerete engedi, hogy minél többet számlázhasson. Persze számlát nem ad. Így lett egy egyszerű dugulás 92e Ft. Amit apukám sajnos ki is fizetett. Aztán később megint felhívta őket, hogy valami nem stimmel, mire visszahoztak 16e Ft-ot. Persze még így is irreális. Panaszt tettem náluk, hogy ne a 71 éves apukámból akarjanak meggazdagodni, mire utólag kiállítottak egy számlát, persze még csak nem is helyesen. Iszonyat gerinctelen szemét banda, de sajnos apukám már nem az a generáció aki azzal kezdi hogy felmegy a netre és szóba se áll olyan céggel ami nem hirdeti az árait, hanem megkeresi a normális áron dolgozó, szimpatikusnak tűnő céget, és hát ezek ebből élnek. A kerületi kisokosban úgy hirdetik magukat h panaszmentes cég, és hát sajnos ezt sokan el is hiszik. Nagy ívben kerülendő szemét banda.

Josszi Creative Commons License 2018.02.25 0 0 286

sajnos az egészről utólag értesültem, anyám kiadott garzonjában történt a dolog, az albérlőt (rokkantnyugdíjas idős férfi) sikerült így átverni..

szegénykém  megpróbálta nélkülünk intézni.. pechjére(pechünkre) a kerületi Kisokosból választott.

Én csak a károkat próbálom utólag elhárítani, arra próbáltam rávílágítani hogy a szaknévsorban szereplő cég aki a megbízhatóságot hirdeti, annak pont ellenkezőjét cselekszi.

 

Előzmény: Vernichter (273)
Téli nap Creative Commons License 2018.02.22 0 0 285

 Mondjuk az ajánlat és a számla között eltelik bizonyos idő.

 Ajánlat  - munka   - kifizetés számla ellenében.

 sajnos vannak ilyen vállalkozók nem is kevesen.

 

 

 Így jártam anno vagy  15 éve egy kéménybélelővel.   A számla még csak elment, hanem a mellékelt kivitelezői nyilatkozat egy kalap szart se ért, kezdve attól, hogy fals cím  és  nem megfelelő dátum volt rajta.

 Még szerencse, hogy semmire sem kellett, mivel akkor kazánt nem cseréltem.

 

 A bélelés viszont  jól sikerült.

Előzmény: pienga (284)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!