Keresés

Részletes keresés

neutrofil Creative Commons License 2023.01.28 -1 0 3993

Sziasztok! 
Még mindig a vietnami vízumon rugózok. Kambodzsábol megyünk repülővel Ho Sí Minh -be, ott átszállunk ,Hanoi, Halong.

8 an megyünk az egyik fele belépésnek Ho Sí Minht írta, a másik fele Hanoit.

Hivatalosan senki semmire nem válaszolt melyik a helyes.Még talán lenne idő új vízumot kérni, de melyik a jó. 
A repteret nem hagyjuk el, tranzit, az vietnamnak számít? Mert ha nem a belépés Hanoi.

pannn Creative Commons License 2023.01.27 -3 0 3992

Irtam. Koszi.

Előzmény: pó_apó (3991)
pó_apó Creative Commons License 2023.01.27 -3 0 3991

Átmentem, 2019 óta ott nem történik semmi se, és biztos, hogy az én 2008-as tapasztalatomra szeretnél építeni? :-) De írhatsz direktben is.

Előzmény: pannn (3989)
szofi762 Creative Commons License 2023.01.27 -2 0 3990

Szerintem neki már tökmindegy volt, úgyis elhagyod az országot.... Meg az is lehet hogy a vietnámiak a ki/be léptetésnél nem fognak emiatt szívatni de egy másik ország hatósági köteles betartani amit hivatalosan Vietnám kér. Ezért ha repülstz és nem közúton léped át a határt ott simán kérhetik a dokumentumok ellenőrzésénél hogy minden stimmeljen. De az is lehet csak a plusz pénzre hajtottak!

Előzmény: pó_apó (3988)
pannn Creative Commons License 2023.01.27 -2 0 3989

Szia Po apo!

Atjonnel egy kicsot a Madagaszkar topikba? Ha jol emlekszem te voltal es a velemenyedre lennek kivancsi.

Előzmény: pó_apó (3988)
pó_apó Creative Commons License 2023.01.27 -3 0 3988

Vietnámi konzulátus? Ha-ha-ha... Ha a vietnámiakra gondolsz, Budapesten, hát ők levélre nem válaszolnak, telefonban gőzük sincs a dolgokról (a kötelező 1.000 USD-s biztosítást kérdeztem, többet tudtam róla, mint a túlsó fél). De lehet benne valami, ugyanis eredetileg Saigonból léptem volna ki, de végül Phu Quoc lett, a kiléptető tiszt elkérte a kinyomtatott vízumomat, de azon csak a belépési pont volt feltüntetve. Akkor nem értettem, de nagyon csóválta a fejét, neki biztosan bent volt a gépben a Saigon, de aztán nem okoskodott... Mázli?

Előzmény: szofi762 (3987)
szofi762 Creative Commons License 2023.01.27 -2 0 3987

Szia, a tripadvisor forumot olvasva pont most írt valaki egy ilyen esetről. A kambodzsai reptéren belekötöttek és nem engedték felszállni mert nem az volt a belépési pont a vízumon ahová a repjegy szólt  változott az útvonal. Kénytelen volt helyben egy új vízumot venni, persze jó drágán aztán felengedték. De lehet ez csak egyszeri eset. Meg lehet a helyi hatóságon múlt, a hivatalos verziót nem ismerem ilyen helyzetre. Azért ha repülővel utazol előtte szerintem érdeklődj a vietnámi konzulátuson  hogy tudják e módosítani.

Előzmény: neutrofil (3986)
neutrofil Creative Commons License 2023.01.26 -3 0 3986

Sziasztok !

Informaciőt szeretnék kérni, hogy Vietnami vízumom belépési pontja megváltozott, jelenthet-e ez problémát a belépéskor. Konkrétan nem ott lépek be, ami a vízumon szerepel.Segítséget köszönöm.

 

szofi762 Creative Commons License 2023.01.23 -3 0 3985

Fent volt a listámon de mivel előtte 4 napot töltünk Angkorban így most átkerült a " ha marad  rá idő" programok közé.

Előzmény: W.L. (3984)
W.L. Creative Commons License 2023.01.23 0 0 3984

My Son benne van az utitervben?

Nyilvan nem egy Angkor, de szamomra a legerdekesebb latnivalo volt azon a videken.

Előzmény: szofi762 (3983)
szofi762 Creative Commons License 2023.01.23 -3 0 3983

Igen, látom...  és pont ez a bajom mert az egészből kizárólag a Golden Bridge az amit megnéznénk, ez a Bana Hills-i "Disneyland"  sajnos kicsit se vonz. 

Valószínűleg inkább ezt az útvonalat fogjuk választani, erre   is 6-7 órát ír  de  több dolog van benne ami érdekel:

 

https://stopandgo-hue.com/tour-name-transfer-c/  (Hai Van Pass / Fishing village / Monkey Montains / Marble Montains)

 

Előzmény: Replay (3982)
Replay Creative Commons License 2023.01.22 -2 0 3982

Ha a Golden bridge-t akarjátok megnézni, arra kalkuláljatok jó pár órát, nem úgy van, hogy kiszálltok a kocsiból aztán félóra nézelődés és mentek tovább. A Bana hills-re eleve kabinos felvonókkal lehet feljutni. Fönt meg van minden, jó pár órát el lehet ott tölteni nézelődéssel, ha gyerek is van veletek akkor még többet.

Előzmény: szofi762 (3981)
szofi762 Creative Commons License 2023.01.22 -3 0 3981

Danangból megy a járatunk vissza Kuala Lumpurba így oda mindenképp megyünk. És  mivel a vonat keresztülhalad Huén így egyértelműnek tünt ott megállni. Reggel megérkezünk, ott töltjük a napot majd masnap reggel egy privat sofőrrel mennénk Hoi Anba, közben megállhatunk útközben is (Hai Van pass, Golden bridge, Marble montains...stb). Ez lenne a terv.

 

Viszont a vonatra felszállhatunkNinh Binhben is, akkor nem kell visszamenni Hanoiba. Ráadasul szivesebben fedezném fel a salját tempónkban a helyet mint egy "tour"-ral. Lattam hogy vannak nagyon olcsó "homstay" szállasok, mégha nem is alszunk ott de kiveszem a szobát a csomagunkat ott tudjuk hagyni es este a vonat indulas előtt  még le is tudunk zuhanyozni, átöltözni. 

 

Ez lesz az elsö ázsiai utunk. Nem akarunk mindent látni, nem is lehet, sokkal inkább szeretnénk egy nagyon pozitív "első élményt" kapni hogy legyen kedvünk visszamenni! Inkább kevesebb de az legyen tartalmas és élvezhető, szóval semmiképp sem szerernénk végigrohanni minden!

 

 

 

 

Előzmény: W.L. (3980)
W.L. Creative Commons License 2023.01.22 0 0 3980

Akkor igy az egesz hetet Hanoira es kornyekere szannatok?

Szerintem az sem lenne rossz, akkor kenyelmesebben fernenek bele a korabban felsorolt latnivalok.

Amugy persze 1 napot Hue is megerne, de csak azert levonatozni oda... tajkepileg az eszaki latnivalok mindenkepp szebb kornyezetben vannak. Ha valahol sporolni kell az idovel, akkor a Pagoda es Hoa Lu viszonylag hasonlo elmenyt nyujtanak, tehat szukseg eseten az egyik kihagyhato.

Előzmény: szofi762 (3979)
szofi762 Creative Commons License 2023.01.22 -3 0 3979

Köszönöm  a tippeket, még nem vettük meg a vonatjegyeket, így mobilis a dolog. Igen, néztem Hoa Lu/ Ninh Binh  1 napos túrakat, az úgy férne bele ha Huét kihagynánk es Danangig vennénk meg a jegyet. Így még repülni is tudunk Hanoiból, ezzel nyerhetünk +1 napot. ...Hát nem egyszerű, könnyebb lenne ha 2 héttel terveznénk!

 

Angkorban tavaly az 1 napos jegy 2 napig volt érvényes, ez az akció viszont  januártól megszünt így mindenképp meg kell vennünk a több napos jegyet.

KAti Creative Commons License 2023.01.21 -4 0 3978

2016-os lonely planet, angol nyelvű Kambodzsa útikönyvet eladnék. 

Ha érdekel, kérlek küldj üzenetet, mennyit adnál érte.

Átvétel Budapest XX. személyesen vagy postázom, megbeszélhetjük.

W.L. Creative Commons License 2023.01.21 -3 0 3977

E felett a poszt felett elsiklottam.

Hat szerintem nem, nem eleg Hanoira es kornyekere 2 nap.

2 napot siman el lehetne tolteni csak magaban a varosban, plus 1 nap Illatos/Parfum Pagoda, 1 nap Hoa Lu es 2 nap Halong. 

Utobbiba en 2x is elmentem, szoval szerintem abszolut erdemes, de ha tenyleg csak 2 napotok lesz Hanoiban, akkor felejtos. Annyival vagy csak a varos, vagy 1 napra a Zs ajanlotta Pagoda vagy Hoa Lu.

 

Viszont Huera es Hoi Anra 1-1 nap is eleg lehet, ugyhigy en a 7 vietnami napbol mindenkepp tobbet szannek Hanoi kornyekere, meg ha uj vonatjegyet is kell venni ehhez.

 

 

Előzmény: szofi762 (3973)
Zs... Creative Commons License 2023.01.21 -4 1 3976

Ha csak egy napotok lenne a Halongra akkor sztem hagyjátok ki, annak nem sok értelme lenne. Vagy szervezzétek át, és töltsetek ott minimum kettőt, de inkább hármat. Amúgy szvsz igen, elég nagy hiba lenne kihagyni. Ha csak egy napotok van, akkor inkább a Parfüm pagoda.

 

Angkorban három napot érdemes eltölteni, ha kicsit is érdekel nem fogjátok megunni. Ráadásul ha jól emlékszem két napos jegy úgysincs, bár ennek most aktuálisan nem néztem utána. A harmadik nap lehet pl Bantay Srei és Kbal Spean. A negyediken pedig megnézném Beng Mealeat.

Előzmény: szofi762 (3973)
W.L. Creative Commons License 2023.01.20 -2 0 3975

1 honappal?

Par nap alatt megvan - legalabb is nekem megvolt.

Előzmény: szofi762 (3974)
szofi762 Creative Commons License 2023.01.20 -4 0 3974

Még két fontos kérdés:

Tényleg nem szórakoznak a biztosítással? Alap biztosítást természetesen kötünk, elvileg a kiírt értékhatár is benne van csak a covid részt nem találom....

Illetve az e-visa ügyintézés mennnyi idő? Elég indulás előtt 1 hónappal kérvényezni?

szofi762 Creative Commons License 2023.01.20 -5 0 3973

Sziasztok, mi március közebén leszünk Hanoiban és két dologban nehezen tudok dönteni. 2 nap elég e Hanoira és menjünk e a Halong öbölbe?

Ez utóbbi teljesen magától értetődő volt, ha mást nem is de a Halong öblöt megnézzük. Aztán elkedtem utánaolvasni és elbizonytalanodtam... A Halong öböl valóban annyira megér egy napot? Nagyon nem szeretjük ezeket  a "full of tourists" helyeket és azt olvastam hogy ott is sokminden változott nem jó írányba....Pusztán a hajókázás, kajakozás másik több száz túristával nem hoz lázba. Szóval órási hiba lenne  a Halong öblöt kihagyni? 

 

 18-án délután érkezünk Hanoiban Siem Reapből. Majd 21-én, az esti (északai) vonattal tervezünk továbbutazni Huéba. Tehát lesz 2 esténk és 2 teljes napunk Hanoira +1 nap ami lehet a Halong öböl. Vagy van környéken érdemesebb látnivaó?  

 

Siem Reapben 3 éjszakát terveztünk eredetileg de a repülőjáratok ára maitt (fejenként 130 dollárral lett volna drágább előző napon) végül 4 lett. Angkor 2 nap az fix. Kora reggel leszáll a gépünk így marad még teljes 2 nap Angkor mellett. Mi az amit még a környéken javasoltok? Az úszófalu félnapost néztem. Illetve találtam egxy ilyen 1 napos kirándulós programot: "Kulen Mountain, Killing Fields and War Museum Tour" Esetleg valaki volt ilyenen vagy a háborús múzeumban? Minket kifejezetten érdekel a történelem, azért gondoltam erre a programra.

 

Összeségében Kuala Lumpurba érkezünk, 2 éjszaka után onnan megyünk át Kambodzsába 4 éjszakára majd Vietnam jön 7 éjszakával, Danangból repülünk vissza KL-ba. (Saigont kihagyjuk) Bármilyen ötletet, tanácsot szívesen fogadok!

Előzmény: W.L. (3970)
pó_apó Creative Commons License 2023.01.19 -3 0 3972

Egyetértek, Saigon sehol sincs Hanoihoz képest.

 

Előzmény: W.L. (3970)
COOP Creative Commons License 2023.01.18 -3 0 3971

2020.február közepén voltunk Saigonban, én előre megvettem ezeket a kirándulásokat, hogy odaérünk ne ezzel menjen el az idő, nem drágák most sem. Chu Chi alagutak és a Mekong Delta 1-1 nap, de menjetek el rá, jó volt.

Saigonban viszont sokat gyalogoltunk mászkáltunk, mivel nem sok időnk volt és nem autóból akartuk nézni-látni.

Szállás jó helyen a District 1-ben-tényleg közel mindenhez.

Taxi sem drága.

https://www.getyourguide.com/ho-chi-minh-city-l272/

Előzmény: Idonra00 (3966)
W.L. Creative Commons License 2023.01.18 0 0 3970

Ezen a ponton bevallom, hogy a nosztalgia engem csak Eszakra huzott vissza eddig, Del-Vietnam nekem eleg volt egyszer. Saigonba kulonosen nem vagyom vissza, mig Hanoiba barmikor, sokadszorra is!

Előzmény: pó_apó (3969)
pó_apó Creative Commons License 2023.01.18 -2 1 3969

Persze, a 3 napos az igazi, mi a végén egyből mentünk tovább Kambodzsába. Ez most csak nosztalgia volt :-)

Előzmény: W.L. (3968)
W.L. Creative Commons License 2023.01.17 0 0 3968

En anno 3 napos Mekong Delta turan voltam, az pont jo volt, valtozatos programokkal es latnivalokkal. Az egynapos kb ertelmetlen lehet.

Ezen kivul szerintem is "kotelezo" az egynapos Cu Chi & Tay Ninh kirandulas. Magara Saigonra 1-2 nap eleg.

Szoval a tervezett 5-6 napotok pont elegendo.

Előzmény: Idonra00 (3966)
pó_apó Creative Commons License 2023.01.17 -3 1 3967

Először a malacajégen kérdése: elviekben kell a biztosítás, de a belépéskor a kutya sem nézi, gyorsabban bejuthatsz, mint a ferihegyen, magyar útlevéllel:-)

Mekong hány napos? Nézd meg a neten, van több is. Mivel mi már voltunk ilyenen, most csak egy napos volt, rendben volt, de nem estem ájulatba. A chu-chi  a másik egynapos Saigonból, aki még nem volt, menjen.

Saigonban a riksa? Nem is láttam. Meg mindek is? Saigon látnivalói... Vagy gyalog -ezért nem is kéne riksa- , a központi részen, vagy Hop-On busszal, mindenfelé. Amúgy taxi, órával, ha nem kerüli meg a fél várost, akkor nem is drága. Ha megkerüli, akkor sem.

 

Előzmény: Idonra00 (3966)
Idonra00 Creative Commons License 2023.01.17 0 0 3966

Sziasztok,tapasztalatokat erdekelnenek minket Saigonbol tervezzuk a Mekong Delta turat,volt valaki esetleg?milyen volt es menyibe kerult?es adna felvilagositast valaki Saigonba riksa milyen arban van?taxi?Kambodzsaba voltunk ,Siem Reap varosaba ,Angkor maga a csoda,tuk tuk nagyon olcso 1 dollar,Angkorba is olcson visznek a tuk tuk fiatalok,es tudjak hova ,merre kell menni,mindent megmutatnak,es most vegre szeretnenk eljutni Vietnamba a cel a Mekong Delta tura lenne,tehat 5-6 nap lenne Saigon.Koszonom szepen

malacajégen Creative Commons License 2022.08.30 -3 0 3964

Sziasztok, úgy tudom, Vietnámba 10000 dolláros egészségügyi biztosítás kell. A bankkártyámhoz tartozó utasbiztosítás ezt fedezi, de hogyan tudom bizonyítani és hol kell? A bank ugyan kiad egy magyar nyelvű igazolást, hogy van, de abban nincsenek ott az összeghatárok.

KAti Creative Commons License 2022.08.03 -3 0 3963

Kambodzsába Angkor miatt érdemes menni, de az nagyon, főleg, ha csak pár napod van. Ha Balira mész, szerintem szigetlátogatás, strandolás miatt kár másik országba is menni. Bár nagyon szép helyek vannak Kambodzsában és Vietnamban is, de ha nekem dönteni kellene, hogy Bali mellett egy másik tengerpart vagy Angkor, nem kérdés, Angkor lenne a nyerő. Friss még az élmény, a Covid előtt voltunk Angkorban és Koh Rong Samloen szigeten is. (ami amúgy szuper)

Vietnam - úgy olvasom - egyébként több látnivalóval bír, mint Kambodzsa, de az meg nem néhány napos felfedezőtúra :-)

 

Előzmény: Idonra00 (3962)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!