Keresés

Részletes keresés

ádám92 Creative Commons License 2005.06.01 0 0 49
köszi a segitséget.
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.01 0 0 48
Szerintem fűtés és világítás sem feltétlenül kell, ha olyan helyen van az akvárium. De a szűrést és a levegőztetést mindenképpen javaslom (ez egy szerkenytűvel megoldható).
Előzmény: ádám92 (45)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.01 0 0 47
Bocsi: muszály helyesen muszáj
Előzmény: ádám92 (45)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.01 0 0 46

Nem muszály. Tavaly kb. 65 forint/liter-be került egy akvárium. Persze, ha kicsi a helyed, akkor nem gondolkodhatsz nagy akváriumban. Itt egy oldal a számításhoz http://www.tropus-szeged.hu/calc.html. Azt is vedd figyelembe, hogy öreg korukra 10 centinél is hosszabbak lesznek.

Előzmény: ádám92 (45)
ádám92 Creative Commons License 2005.06.01 0 0 45
muszáj 1 ráknak 40 l. akvárium én aszt olvastam hogy elég 15l ez igaz?
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.31 0 0 44
Az árukereső.hu-n egy teljesen felszerelt 40 literes akvárium 18eFt.
Előzmény: ádám92 (43)
ádám92 Creative Commons License 2005.05.31 0 0 43
azt értem a cak pak alat hogy levegöztetö,vizmelegítő,terárium... meg minden ilyen
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.31 0 0 42
1-2 éve 700-900 körül mozgott az áruk, mostanában nem néztem és az interneten sem találtam, lehet, hogy Te ügyesebb leszel. "cak pak" alatt mit értesz? Csak egészben lehet kapni, kivéve amikor vedléskor elvesztik az ollójukat, de az a következő vedléskor újra előtűnik. :-)
Előzmény: ádám92 (41)
ádám92 Creative Commons License 2005.05.31 0 0 41
helosztok!!!!szeretnék veni rákot de nem tom hogy cak pak menyibe kerül.hogy menyire számicsak
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.20 0 0 40
Itt egy kékrákos oldal: http://www.extra.hu/ysty/rakok.html.frame
Előzmény: neoFelis (38)
Crambe Creative Commons License 2005.01.19 0 0 39
Üdv!

Nem próbáltuk leszedni a gombát róluk, azzal saját maguk próbálkoznak időnként. (Döbbenetes, de a testük bármely részét elérik!) Vedléskor nem tűnik el, csak jelentősen visszaszorul. Viszont a fertőzöttek nem nagyon vedlenek, nyilván jelentősen lassabban tudnak növekedni. Megpróbálkozom a képpel újra:

Beteg nőstény

(A potrohlábak elmosódottak, mert a petecsomók lóbálását a fotó kedvéért se volt hajlandó szüneteltetni.)

Hali!

Crambe
neoFelis Creative Commons License 2005.01.19 0 0 38
Sziasztok


nekem is volt kék rákom, Sean volt a neve.. sajnos elpusztult.... Mit lehet róluk tudni? mekkorára nőnek, hány évig élnek ilyesmi... Az enyém míg nálam volt 2x vedlett, kinyírt egy almacsigát is:-)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.19 0 0 37
Hát ez a kép olyan kicsire sikerült, hogy nem is látszik :-) A gombára nem tudok választ, leszedni nem próbáltad? Talán a következő vedléskor megszabadulnak tőlük.
Előzmény: Crambe (36)
Crambe Creative Commons License 2005.01.19 0 0 36
Szervusztok!

Kb. fél éve tartunk kékrákokat akváriumban, eddig egész jó eredménnyel. Egy 40x85 cm alapterületű 120 literes tartályban 4 darab jól fejlett példány éldegélt szép sziklák, hínárok, fatörzsek között. Az utóbbi hetekben viszont sikerült behurcolni valami gombát, ami megtámadta őket. A beteg példányoknak először a színe kezdett vörösessé válni, aztán mindenhol a testükön megjelentek az apró esernyőszerű termőtestek. (Na ekkor esett le a tantusz, hogy mi is a gond.) A legnagyobb és legerősebb hím színe maradt kék, de rajta is látszanak a gombatestek. A legcsúnyábban a petéző nőstényünkön harapózott el, de ezt csak akkor láttuk, amikor előmászott a barlangjából az ifjúsággal. Azóta már elpusztult - valószínűleg gomba nélkül is így lett volna-, de szerencsére a picikből megmaradt pár egészséges példány.
Mellékelek egy kis felbontású képet róla, hátha valakinek ismerősek a tünetek. (Megvan nagyban is, csak nem merem úgy belinkelni, nehogy meglincseljetek.)

Próbáltuk megfogni a dolgot Xantakridinnel. Valami hatása volt is. A betegek kezdenek
visszakékülni, de a gomba nem tűnt el róluk. Nem találkozott már valaki ilyesmivel? Nincs tippetek, hogy milyen gyógyszert volna érdemes adnunk a rákoknak?

Előre is köszi!

Crambe
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.11 0 0 35
Szia Zsófi! Biztos, hogy nem eszik? A nap 24 órájában biztos nem érsz rá figyelni. Most, hogy ezt a problémát felvetetted, én is elkezdtem rajta gondolkodni. Reggelente teszem be a kaját az akváriumba, és a rák nem veti rá magát, pedig ott van az orra előtt. Ha jobban belegondolok, hónapok óta nem láttam enni, de még él. Szerintem ne aggódj.
Előzmény: zsofi.. (34)
zsofi.. Creative Commons License 2005.01.10 0 0 34

és arra nincs valami ötleted hogy miért nem eszik?

már 13 napja nem evett...

pedig próbálok adni neki mindent!

van száraz tápja, fagyasztott hal...

holnap veszek neki átok hínárt is

de nem értem miért nem eszik

van valami ötletetek?

Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.06 0 0 33
Szia! A mi rákunk legalább fél éve egyedül van (a többiek kipusztultak mellőle), már csak halak vannak mellette. Azt még nem vettem észre, hogy vedlés előtt koplalt volna.
Viszont vedlés előtt kb. egy nappal a háta és a farka között picit szétválik a páncél, itt fog kibújni. Nagy mázli kell, hogy elkapd a pillanatot. A www.gportal.hu/mmp honlapon a kékrákok között a 21. képen éppen kiugrik a páncélból (videóról készült animált gif).
Előzmény: zsofi.. (32)
zsofi.. Creative Commons License 2005.01.06 0 0 32

Heló!

Én is most kaptam egy kék rákot.

eddíg halak közt volt egy akváriumban, de ma kapott egy új, saját akváriumot, aminek az oldalán a szárazföldre is ki tud menni. Ugye ezzel nem csináltam semmi rosszat? mármint nem baj hogy egyedül van?

 bár szerintem veszek menné egy gőtét.

Viszont már egy hete nem evett. Egy ráktartó ismerősöm szerint le fog vedleni. Ez igaz?

Zsófi

Jah, és egy kép a rákomról (Béla a neve)

Most Creative Commons License 2004.04.30 0 0 31
Sziasztok!

A kékrák már fél éves kora előtt ivaréretté válhat!! Az ivarérettség elérése nagyban függ az etetés változatosságától, illetve a kaja mennyiségétől. Nálam a január végén születettek között már 6-8cm-esek is vannak és nagyban gyakorolják a párosodást :).

Most

SolaX Creative Commons License 2004.04.28 0 0 30
Köszi az infót. Bár voltam 3 kisállat kereskedésben is, továbbra sem tudok sokat, mindenhol mást mondtak:) Én sok vízben szeretném tartani, hogy inkább hasonlítson egy akváriumra, mint akva-terráriumra, na mindegy, majd kiderítem valahogy...
Előzmény: nikki24 (29)
nikki24 Creative Commons License 2004.04.23 0 0 29
Szia Anna!

Most hogy elpusztult a rákocskám lehet hogy beszerzek majd egy másikat :-) Csak még azt nem tudom eldönteni, hogy milyen legyen. Mert már gondoltodtam a tarisznyarákon is, nekem az valahogy cukibb mint a kék rák.

A tarisznyarák tartásáról sokat nem tudok, csak annyit, hogy nehezebb megfogni, ill. kivenni az akváriumból, mert a hálóban kifeszíti magát és ráadásul a lábai szúrnak. Ja, és ha leesik a földre nagyon fürge és elfut :-) Komolyan, ezt mondta a tulaj az állatkereskedésben ahova járok. Amúgy semmi extra nincs a tartásában, be kell tenni neki valamit amire ki tud mászni (nem kell neki nagy víz, csak annyi, hogy egy picit még ki is lógjon a vízből), és néha 1-1 kisebb halat betenni neki amit - ha ügyes - el tud kapni és megenni.

SolaX Creative Commons License 2004.04.22 0 0 28
Hello Mindenki!

Nem pont a kékrákokról kérdeznék, de mégis csak rák...Nem régen kaptam egy tarisznyarákot, de semmit sem tudok a tartásáról...tudnátok segíteni?

Törölt nick Creative Commons License 2004.04.21 0 0 27
Nem tudom hányadik akció volt eredményes, de pár héttel később jelennek meg a peték a nőstény farka alatti nyúlványokon. Tapasztalataim szerint 1 éves koruk környékén lesznek ivarérettek. Péter
Előzmény: Anna ) (26)
Anna ) Creative Commons License 2004.04.20 0 0 26
Nikki!
Sajnálom a rákodat! Lesz másik? :)

mmp:
Köszi szépen a képeket. Most már tudom, hogy nem szaporodtak! :) Azért nem voltam benne biztos, hogy télleg egy aktus folyt le közöttük, mert olyan "lehetetlen" pozíícióban voltak ahhoz, hogy kisrákok fognajanak... :)
Nálad mennyi idő volt az első kisrákcsapat érkezése? Elég nagynak tűnnek a képen a rákok...

Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.20 0 0 25
Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.20 0 0 24
Feltettem egy képet az aktusról a honlapomra. Kattints a kis képre!

Előzmény: Anna ) (22)
nikki24 Creative Commons License 2004.04.20 0 0 23
Sziasztok!

Az én rákom tegnap este pusztult el :-( 2,5 éves volt már, de jó egy éve nem vedlett, össz-vissz nálam kétszer vedlett miután elhoztam a kereskedőtől. Két almacsiga volt bent mellette, őket nem bántotta, néha azért rámásztak szegényre de mindig próbálta leszedni magáról :-)
Én is adtam neki borsót,amit nagyon szeretett és a répával is próbálkoztam, megkóstolta, de azt nem ette meg. Viszont ezek a csigák mindent megesznek,ők szeretik a répát is és a salátalevelet!
Egyszer láttam amikor pont vedlett, érdekes jelenség volt.

Üdv, további jó állattartást!
Nikki

Anna ) Creative Commons License 2004.04.20 0 0 22
Hi!
Egy kérdésem lenne! Ne nézz hülyének... :o)
Hogy szaporodnak a rákok? Tehát milyen "pozícióban" folyik az aktus? Nem tudom értelmesebben kérdezni...

Anna

Törölt nick Creative Commons License 2004.04.13 0 0 21
3-4 perc volt, nem tudom mennyi ideig élnek, nálunk 1-2 év a rekord.
Előzmény: Anna ) (20)
Anna ) Creative Commons License 2004.04.13 0 0 20
Azt értem, hogy kifekszenek, és lebegnek! :)
Hason. Van bent egy növényük. Olyan, mint amit szálasban szoktak árulni, csak ez cserepes.
Arra fölmásznak, és úgy.
Jópárszor már rám hozták a szívbajt, csak nem tudom miért csinálják...:-/

Jól néz ki, ahogy vedlenek, főleg ahogy "kilő" a régi bőrből!
Mennyi idő egy ilyen folyamat?

Télleg, hány évig él egy ilyen rák?

Előzmény: Törölt nick (18)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!