Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2014.05.17 0 0 1130

A bontással megszenvedtek, a házgyári csempe kegyetlen nehezen jött le.

 

Azzal én is. Kilós kapaláccsal oda ütöttem és úgy pattant vissza mint a gumikalapács. :) Bo se baj szomszédok nagy örömére elő vettem a fúrókalapács + megfelelő véső+védőszemüveg kombót és 1 napi melóval 8közben volt gép pihentetés is) sikerült leverni.

Békebeli Szileton R ragasztóval rakták anno, ami nem olyan ragasztó mint a napjainkban kapható, amit ha megüt az ember alul az első csempesornál, le esik az egész ;)

Előzmény: Törölt nick (1114)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.16 0 0 1129

Másik oldalról ellent kell neki tartani izomból, akkor van esélyed, hogy nem esik le a csempe. 10-es tiplit felejtsd el, még a 8-as is necces ennyire vékony falnál. Nálam a konyhaszekrény van ilyen vékony falra téve, sajnos két csempe leesett a másik oldalon a fürdőben amikor raktam fel. De inkább visszaragasztok két csempét minthogy esetleg a konyhaszekrény essen le a gyenge tipli miatt :)

Előzmény: umbriel73 (1128)
umbriel73 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 1128

Köszi a válaszokat, akkor lényeg hogy bárki kicserélheti nyomás alatt is...

Flexi csövet csak a gázcsap után akarok tenni, ha a sütőt kötjük be.

 

Még egy kérdés:

 

A vékony 60-65-ös falat mennyire szabad befúrni, hogy a másik oldalon a csempe ne repüljön le? A fürdőszobai tükrös szekrényt szeretném feltenni. A falon mindkét oldalon van csempe, ami még plusz 1-1 centi. 10-es átmérőjű 55 mm hosszú tipli elég? Ugye az akkor 45 mélyre menne a falba...

Előzmény: morgen66 (1124)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.16 0 0 1127

Nyomás alatt kicseréli bármelyik gázszerelő a csapot pár perc alatt. Nekem az új gáztűzhely beüzemelésekor cserélték ki két hónapja. Ha a gázvezetékből is vágni akarsz, akkor sajnos valóban az van amit írsz, hogy komplett leeresztés, közös képviselőnek bejelentés, szomszédok anyáznak, stb.

Előzmény: tom-y (1126)
tom-y Creative Commons License 2014.05.16 0 0 1126

Szólni kell szolgáltatónak,eressze ki a gázt a rendszerből.Majd miután visszakerült a csap,nyomáspróbázni,levegőteleníteni kell az egész hálózatot.Nem kis pénz,a szomszédoknak meg kellemetlenség.Pár éve szerettem volna rövidebbre vágatni a feljövő csövet.(4.emelet,zárószint)Amikor tájékoztatott az Eon,hogy mi kell egy ilyen művelethez,elment a "kedvem" az egésztől.

Előzmény: umbriel73 (1123)
morgen66 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 1125

Mosdó alatt a hideg meleg és a lefolyót hogy oldották meg?

 

Egy kép esetleg.

Előzmény: Törölt nick (1114)
morgen66 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 1124

Bárki megcsinálhatja,lényeg hogy ellenőrizze le nem e enged valahol.

De ha már cseréled érdemes a flexitömlőt is lecserélni,szabványos sárgára.

Mennyi?

Hivatalosan 8 000ft ért cserélik a tömlőt(ha jól tudom) , plusz még a csap csere és az anyagdíj.

Előzmény: umbriel73 (1123)
umbriel73 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 1123

Sziasztok!

Panellakásban lévő régi gázcsapot (kékszínű, nagy aluminium fogantyús) szeretném kicseréltetni. Sajnos közel van a falhoz és a csempézés miatt nem nagyon fér már el.
Ki végezheti ezt el hivatalosan, úgy hogy a csere nyomás alatt történjen?
Csak a Főgáz szakemberei vagy bárki más gázszerelő?
Ennek az ára kb. mennyibe kerül, melyik az olcsóbb megoldás?

Köszönöm.

gepesjozef Creative Commons License 2014.04.21 0 0 1122

Felújításkor érdemes átgondolni burkolás előtt hogy a mai kor adta technikai lehetőségekkel élve, nincs kedvünk egy sokkal nagyobb fürdőt kialakítani.

Hogy mekkorát?  Trend most a fürdő szélességét min. 1m-rel megnagyítani, legkönnyebb esetben a fürdő melletti szoba felé (lsd. képen) vagy egybenyitni a fürdőblokkot betonvágással. Ilyenkor a falvágással történő betonmegmunkálás rezgésmentesen történik gyémánttechnikával. Betonfal vágása mindenféleképp szakembert igényel, aki járatos a panelvágás terén is.

Átalakítás után fürdő nyitott részét érdemes gipszkarton (zöld, vízálló) fallal megépíteni , nagyított tér aljzatát feltölteni fürdő, wc blokk szintre akár egy egyszerű eisztrich betonnal  (kb. 4cm) ha van szintkülönbség. Megfelelő szellőzés és páraelszívás megoldható betonfúrással történő kivezetéssel, ami eldobozolható így rejtve marad.

Falkivágás, betonfúrás megfelelő technikával akár fél napos kivitelési időre lecsökkenti a munkaidőt.

Infók, ötletek :  http://www.falvagas.com .

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.01 0 0 1121

Rövid összefoglalóm egy panellakás házilag elkészített villamos felújításáról:

http://cyrex.hu/2014/03/29/a-villanyszereles-oromei-panelben/

KellerV Creative Commons License 2014.03.01 0 0 1120

Nagyon szép lett! Köszi a részletes leírást!

Nálunk sajna nem lehetne megcsinálni a wc teljes lezárását, mert legalább fél évente van valami gebasz:( Majd ki kell találni valami leszedhetős megoldást. Erre még várom a tippeket.

Előzmény: Törölt nick (1114)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.27 0 0 1119

Számlát adnak róla? Számold ki hány négyzetméter ami burkolva lesz, a burkolás négyzetmétere 2500-3000 Ft szokott lenni. Bontásnál is általában négyzetméterre számolnak, kalkulálj mondjuk 1000 Ft-al négyzetméterenként. A fürdőkád bontásért felszámolhatnak plusz pénzt, illetve lehet, hogy konténert is hozatnak a sittnek ami szintén növeli a költségeket. Kérj tételes ajánlatot ahol le van írva mi mennyibe kerül, az a legtisztább. Ha nem akarnak ilyet adni keress másik kivitelezőt.

Előzmény: dori005 (1118)
dori005 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 1118

Sziasztok!

 

Szerintetek az alábbi ár reális panel fürdőszoba felújítására? 5 napot ígérnek.

 

Kádas fürdő + wc burkolás új hátfallal: Vizes munka: 109.000 Ft, Burkoló munka: 159.000 Ft

 

Az árak fix árak bontással, sittszállítással, teljes gépészeti szereléssel, lámpák-konnektorok-kapcsolók ki és visszaszerelésével, 2-méterig burkolva, kád vagy zuhanytálca elfalazással, gipszkarton hátfallal, vízóra szerelő ajtókkal és új szellőzőkkel valamint az összes segédanyaggal (összes víz és lefolyó cső, ragasztó, tégla, falazó habarcs, aljzatkiegyenlítő, gipszkarton, profilok, revíziós ajtók, szellőzők).

 

Az árak nem tartalmazzák: csempe, fuga, csapok, kád, mosdó, mosdószekrény, wc, wc tartály, radiátor és lámpák vagy egyéb fürdőszoba kiegészítők árát.

 

Köszi a választ előre is!

si Creative Commons License 2014.02.26 0 0 1116

Nálunk osb lap es gipszkarton lett bevágva, es arra burkolva a csempe. A középso része lenyithto, kivehető ha kell.

Előzmény: KellerV (1113)
si Creative Commons License 2014.02.26 0 0 1115

Nagyon szép lett!

 

Előzmény: Törölt nick (1114)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.26 0 0 1114

Nem tudom pontosan megmondani, mert az egész lakás egyben lett felújítva. Zalakerámia Travertino burkolatokat vettünk, nekem nagyon tetszett a színe és annyira nem is drága. Vannak hozzá nagyon szép díszítőelemek, de arra most sajnos nem volt keret. Itt vannak minták: http://www.zalakeramia.hu/csalad/travertino

 

Ezekből építkeztünk:

  • járólap: Zalakerámia Travertino ZRG 222 (kb 2500 Ft / nm)
  • csempe: Zalakerámia Travertino ZBK 625 (kb 2500 Ft / nm)
  • WC tartály: Geberit AP112 (kb 7000 Ft)
  • WC: Alföldi 4030 hátsó kifolyású, lapos öblítésű (kb 14000 Ft)
  • kád: Kolpa San Tamia 150x70 akril (kb 47000 Ft + láb ami 7000 Ft)
  • kádtöltő csap: Mofém Inka (kb 19000 Ft)
  • mosdó 60cm (8000 Ft + 4000 Ft a szifon)
  • mosdó csaptelep: Mofém Inka (kb 14000 Ft)
  • a lámpa nem volt drága, de a LED izzók darabja 1800 Ft körül volt, illetve ugyanilyen van a WC-ben is csak egyizzós kivitelben.

Fugát, ragasztót, szilikont, gipszkartonlapot és a szellőzőrácsokat a mesterek hozták. A bontással megszenvedtek, a házgyári csempe kegyetlen nehezen jött le.

 

    

 

Én bevállaltam a klotyó hátfal csempézését, remélem úgy 15 évig nem lesz csőtörés vagy felújítás :)

Előzmény: KellerV (1112)
KellerV Creative Commons License 2014.02.26 0 0 1113

WC hátlapjára tud valaki jó megoldást, hogy lehetne kipofozni? Mivel az egészet leszedhetősnek kéne meghagyni, a csempézés nem a legjobb. Képeket, módszereket, tippeket várok:)

KellerV Creative Commons License 2014.02.26 0 0 1112

Megkérdezhetem, Neked mennyiből jött ki a felujítás? Átlagos árú, nem luxuskategóriás burkolatokkal számolva kb mennyiből hozható ki egy panel fürdő + wc kombó felujítása?

Előzmény: Törölt nick (1107)
_Bende_ Creative Commons License 2014.02.17 0 0 1111

Néhány ötlet, tanács, ha még tervezel belevágni. A wc tartály áthelyezése esetében új vízkiállást kell kiépítened. Amennyiben különálló, falon kívüli tartályt választasz, tudjál arról, hogy lehet olyat kapni, ahol a vízcsap kiállásnak meg van a helye a tartály belsejében! Tehát el tudod rejteni -nincsen flexi cső.. Állítólag kerámia tartályoknál a hideg víz és meleg szoba hatása miatt számolni lehet a víz kicsapódására, tehát "úszhat" a vízben a járólap a fajansz körül. A komolyabb tartályok emiatt szigetelve vannak belül hungarocellel. Ha a lehetőséged engedi és a mosógép is a fürdőben foglal helyet, ekkora felújításkor hasznos külön víz és csatornakiállást kialakítania részére. Csempe, a burkoló nem fogja helyetted kitalálni mit szeretnél, ezt neked kell intézned. Legfeljebb a szállításban jöhet a segítségedre. A dekor csempék/csíkok drágák, viszont helyette sokkal olcsóbb megoldás tud lenni a mozaik csempe választása, és abból csíkokat használni, de annak a vastagsága kisebb a mezei csempénél. Ha ezt az utat választod, beszélj róla a burkolóval, hogy mit tervezel -ne utólag derüljön ki a gyenge képessége. Ha meg van a csempe család, érdemes az interneten körbenézni, árajánlatokat kérni több kereskedőtől. Még ha kicsi is a fürdőszoba.. m2-ként akár 5-600Ft-t is meg lehet takarítani. Nem barkács áruházban keresgélnék akciósat. Oda kerülhetnek selejtek is, amit laikus észre sem vesz.. pl. íve van, vacak az élei. nem lehet normálisan vágni, törik stb. elszámolod magad, pótolni kell és utólag nem tudod már beszerezni vagy szaladgálnod kell a láncon belül. Számoláskor célszerű tartalékot is képezni, utólagos javításokra. Fugából feháret ne válassz, mert egy idő után ronda és koszos lesz.. Olyan színmintát keress, ami nem nyomdában nyomtatott, hanem konkrétan maga a fuga van mintába "öntve" -ha nem akarsz meglepetést. Komolyabb burkolók rendelkeznek ilyennel, és amikor el megy megvásárolni a csemperagasztót, mert azt inkább már maga választja ki, hogy milyen alapanyaggal végzett munkára vállal garanciát, ott meg is tudja venni neked a fugát is, mert a mintát is onnan hozta.

morgen66 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 1110

Azt neked kell eldöntened hogy megtervezteted a fürdőszobát vagy sem,vannak jó ötletek a neten is.

 

A Ravak-nak van olyan katalógusa amiben kész fürdőszobák vannak , kérj tőlük postán vagy nézd meg a mintatermükben.

 

Náluk vannak egyedi dolgok , igaz nem olcsó.

 

http://www.ravak.hu/hu/

Előzmény: Fyrexxx (1106)
morgen66 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 1109

Csempét mindenféleképpen neked érdemes megvenni,esetleg a hozzávaló fugázót is.

Villanyszereléshez max a lámpát érdemes megvenni, a vezetéket és az apróbb alkatrészeket a villszerelő szokta vinni.

Árat csak a burkolásra szoktam mondani 2000-2500 ft/nm, a többit a helyszínen érdemes megbeszélni.

A mosdót és a wc-t le kell szerelni , hogy a burkoló tudjon burkolni,és még a kád feletti csempét se egyszerű úgy leverni ha marad a kád. Van megoldás , írhatsz privátban is.

Előzmény: balee13 (1108)
balee13 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 1108

Sziasztok,

Budapesten, egy panellakás fürdőszobáját szeretném felújíttatni.

Teljes burkolat cserére lenne szükség, de nem kell cserélni kádat, wc-t és mosdót. Viszont a lámpákat lecserélném, és akkor már a vezetékeket is, valamint a wc tartályt (hogy ne a plafonon legyen).

Kit (kiket) ajánlanátok? Fontos lenne hogy ne húzódjon el a felújítás, mivel a lakás használatban van...

Árban mire lehet számítani? Érdemes nekem beszereznem a csempét, és egyéb anyagokat?

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.07 0 0 1107

Én ezért a tervezésért tuti nem fizetnék 15 rongyot. Egy panel fürdőszobája max 2x2méter, ekkora területen nem lehet csodákat művelni. 

 

Fél éve újítottuk fel teljesen a fürdőt. Lemértem miből mennyi kell, elmentem egy fürdőszobaszalonba, és ott összeválogattam mindent. A csempéhez voltak képek elkészített fürdőszobákról, az alapján választottam ki a burkolatot. Kádat, zuhanykabint, csaptelepet is tudsz így választani. Fürdőszobaszekrényt meg érdemes asztalossal csináltatni, hogy teljesen ki tudd használni a megmaradt helyet. Ez a része még nekem is hátravan.

 

Gugliba beírva is találsz szép megoldásokat: https://www.google.hu/search?q=panellak%C3%A1s+f%C3%BCrd%C5%91szoba&tbm=isch

Előzmény: Fyrexxx (1104)
Fyrexxx Creative Commons License 2014.02.07 0 0 1106

Hát most leginkább ez a cikk foglalkoztat, hogy ez a 3D tervezés megéri e? Még nem hallottam róla, de utána olvastam ez német cég, kint elég ismertek, remélhetőleg elég precízek. Neked, esetleg valaki másnak aki nézte ezt a honlapot vagy ehhez hasonló írásokat, sztorikat - van valami személyes véleménye vagy amit mástól hallott?

morgen66 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 1105

Én már több fürdőszobát felújítottam.

Mitől félsz? 

Konkrét kérdés?

 

Képet is küldök ha kell.

Előzmény: Fyrexxx (1104)
Fyrexxx Creative Commons License 2014.02.07 0 0 1104

Sziasztok!
Mi éppen most készülünk felújításra, és nagyon félek, itt olvasgatok mostanában de nem tudom miben hihetek, elsőre eléggé tetszenek a cikkek, de nem tudom. Valakinek tapasztalat vagy vélemény?

 

http://imhaus.hu/index.php/tippek-es-inspiraciok/tervezes-es-felujitas/40-alom-furdo-panelban

cavalry Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1103

Neten rákerestem, és képen láttam.

A keskeny rés egy dolog. Nekem is egy papírvastagságnyi hézagon húz a nagyszobai erkélyajtó, és nem szaunázok még akkor sem ha maxon megy a fűtés. Igaz, ott kicsit szélesebb is a rés

Ha azt mondod, hogy nem vészes a hőveszteség, hát legyen. Legalább a penésznek kisebb esélye lesz.

Köszi a véleményeket!

 

Előzmény: tom-y (1100)
cavalry Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1102

Azt megnézném, hogy a mai amerikai konyhás házakban hogy oldják meg ezt. Új építésű hirdetésben még nem láttam külön konyhást, hacsak valaki saját részre át nem variáltatja.

Jó hogy azt még nem ültették jogszabályokba, hogy a nők csak ülve a férfiak meg csak állva végezhetik a dolgukat a saját lakásukban is ...bár ami késik, nem múlik...:S

Előzmény: Törölt nick (1101)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1101

Előző lakásomban leszedtük a konyha ajtót mert útba volt, viszont addig nem kaptunk meg az engedélyt a gáztervre amíg vissza nem raktuk, ugyanis az biztosította a zárást a konyha és a lakótér között. Tehát abból is problémát csinálnak, ha a gáztűzhelyed úgy van elhelyezve, hogy nincs valahol ajtó közte és a szoba között. De egy panelben ezt soha senki nem fogja ellenőrizni.

Előzmény: cavalry (1099)
tom-y Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1100

Egyébként láttál már közelről ilyen eszközt?Nekünk automata van és szintén nincs konyhaajtó.Szerintem nem csökkenti a konyha hőmérsékletét számottevően.Nálunk a falban is van gyárilag kialakítva 1 nem kicsi szellőzőnyílás.Ha azon keresztül nem hűl ki a helyiség,ezen keresztül pláne nem fog.Nagyon keskeny a rés. 

Előzmény: cavalry (1099)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!