Keresés

Részletes keresés

Vilmoskorte Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1134
Szegény google úrfi már a haját tépte, annyit dolgozott nekem, de csak kinyögte:
apt-get install libx11-dev libxv-dev
Ezek kelletek (az archivum kedvéért). Köszönöm a segítséged!
Előzmény: RogerWilco (1133)
RogerWilco Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1133
Aha, értem. Debianon nem tudom mi kell hozzá, bár egy debian alapú Mepisen simán bekonfigurálja az xv-t - szóval nem tudom, nem vagyok sem Debian, sem X guru :-( Azt azért gyanítom, hogy nem az x-devel hiányozhat, mert az x11-et bekonfigurálta.

Ami az utsó kérdése dilleti, szvsz ebbe már nem nagyon kell más, hacsak a dts és mad nem kell, azok meg értelemszerüen azon libek felpakolását igénylik.
Előzmény: Vilmoskorte (1132)
Vilmoskorte Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1132
Pnt az a bajom, hogy bele kellene forgatni egy debianos gépen:) Itt a részlete a kimenetnek:

Enabled optional drivers:
Input: ftp network edl tv matroska mpdvdkit2 vcd dvb
Codecs: qtx xvid libavcodec real xanim dshow/dmo win32 faad2(internal) libmpeg2 liba52 mp3lib tremor(internal)
Audio output: oss mpegpes(dvb)
Video output: xvidix cvidix vesa md5sum pnm png mpegpes(dvb) opengl x11 xover tga
Audio filters:
Disabled optional drivers:
Input: vstream tv-v4l2 tv-v4l tv-bsdbt848 live.com cdda dvdread smb
Codecs: opendivx x264 libdv amr_wb amr_nb libdts libtheora toolame libmad liblzo gif
Audio output: sgi sun alsa jack polyp esd arts dxr2 nas dsound win32 sdl macosx
Video output: winvidix bl zr zr2 dxr3 dxr2 directx sdl gif89a jpeg fbdev svga caca aa ggi xmga mga dga xvmc xv directfb tdfx_vid tdfxfb 3dfx quartz
Audio filters: ladspa


Hogyan kellene ezen még finomítani, mit tegyek még fel, hogy minél sokrétűbb legyen az mplayer? Köszi.
Előzmény: RogerWilco (1131)
RogerWilco Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1131
Tiltva? Bele van egyáltalán forgatva? mplayer -vo help
Előzmény: Vilmoskorte (1130)
Vilmoskorte Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1130
Huh, melyik csomagot kell ahhoz feltegyem debian/sid alatt, hogy az xv videokimenet ne legyen tiltva? xorg-dev?
Celtix Creative Commons License 2006.01.16 0 0 1129
Hmm, en multkor probaltam egy regebben kiirt filmet megnezni, es teljesen rossz volt a felirat. Eltartott egy ideig, mig rajottem, hogy az MPSub kornyeken van a galiba, regebbiben tizedesvesszot irt, mai cvs-ekben meg tizedespontot olvas :(
De lehet, hogy a Debianban lett valami elallitva, sajna, mplayer forrasban semmi ilyesmire utalot nem talaltam :(
Szoval, talalkoott mar a problemaval mas is?
Mondjuk egy eve csinaltal a filmhez atidozites vagy hasonlo miatt egy mpsub feliratot es ha mostanaban akarod lejatszani, akkor halott a felirat. Ha mostanaban csinalok vele, akkor mar pontot ir a sub-ba, es igy le is jatssza. De a regi filmeket huzos lesz cd-rol leszedni es megint kodolgatni :(
Ványi Norbert Creative Commons License 2006.01.11 0 0 1128
A GUI-n se gondolkodjon tovább senki, az is megvan. 2.8-as GTK-t visszafrissítettem 1.2-re, és minden rendben. Remélem, más programot ez nem érint érzékenyen. Fura, hogy az új GTK a régebbi cvs-ek GUI-ját rendben összerakja...
Előzmény: Ványi Norbert (1127)
Ványi Norbert Creative Commons License 2006.01.10 0 0 1127
A feliratos gondomat megoldottam. Olvasgattam a man-t, és próbálkoztam különböző opciókkal. Végül a "-fribidi-charset ISO8859-6" oldotta meg az 'ü' és a nagy ékezetes betűk helyes megjelenítését.
Előzmény: Ványi Norbert (1126)
Ványi Norbert Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1126
A GUI-ban minden csak az első ékezetes betűig olvasható. Játszottam egy kicsit a "Bet" menüponttal, de semmi változás (Unicode-ra konvertálás esetén (Feliratok menü) a jól működő ékezetek is elromlottak).
Előzmény: Apostrophe (1125)
Apostrophe Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1125
Lehet hogy a beallitott betutipus nem azonos kodolasu a kodolas-ban beallitott ertekkel, de mindenkeppen rossz beallitas.

Nekem a betu Sans a kodolas Unicode es jol mukodik, de nekem csak 1.0pre7try2-m van
Előzmény: Ványi Norbert (1124)
Ványi Norbert Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1124
Valaki használ új cvs verziókat? 3 gépen próbáltam ki egy január 4-i forrást. Mindhárom gépen Mandriva 2006 van fenn. A háromból kettőn nem lehet feliratos filmeket rendesen nézni. A 8859-2-es fonttal az ékezetes betűk egy része (pl 'ü') helyén valami egészen más jelenik meg (pl: '.', ':'). A GUI-ban a menüpontok csak az 1. ékezetes betűig jelennek meg mindhárom gépen.
RogerWilco Creative Commons License 2005.12.29 0 0 1123
Na ja, én azt adottnak tekintettem, hogy a kollega beleforgatta a real támogatást + a codec fenn van.
Előzmény: ex_lx (1122)
ex_lx Creative Commons License 2005.12.29 0 0 1122
Próbáltál lokális rm fájlt lejátszani? Mert ha esetleg nincs a mplayer real* lejátszásra összelőve, nem érdemes az url-ekben keresni a hibát. :)
Előzmény: dzsoki_jóing (1120)
RogerWilco Creative Commons License 2005.12.29 0 0 1121
"A HTTP:" előtagot is kicseréltem "mms:" -re
...
rtsp://rmv8.bbc.net.uk/worldservice/learningenglish/words/wo051228.rm


Te itt hol látsz http-t? Mi lenne, ha ezt az rtps://.... címet próbálnád meg lejátszani?
Előzmény: dzsoki_jóing (1120)
dzsoki_jóing Creative Commons License 2005.12.29 0 0 1120

Szeretnék *.ram kiterjesztésű REALMEDIA fájlt lejátszani, ami webről jön. Az Mplayer cimsorába bemásolva webcímet, nem indítja el a lejátszást. "A HTTP:" előtagot is kicseréltem "mms:" -re, de ekkor sem sikerült. Elég valószínűtlennek tartom, hogy az mplayer ezt ne tudná lejátszani. Mit kell áthekkelni, hogy menjen?

 

 A fájl tartalma::

 

rtsp://rmv8.bbc.net.uk/worldservice/learningenglish/words/wo051228.rm
--stop--
pnm://rmv8.bbc.net.uk/worldservice/learningenglish/words/wo051228.rm

 

RogerWilco Creative Commons License 2005.11.30 0 0 1119
Az kiderült, hogy 64-bites procin 64-bites Suse van, ezzel nehéz lesz az mplayer+codecet összehozni - legalábbis az okosok szerint.

Viszont sima dvd nézésre próbáld meg az ogle progit, remek. A másik, sokkal szélesebb körü, a xine, amiből 99,99% van suse csomag is és majdnem mplayer szintü (illetve sokak szerint jobb is, de ez ízlés kérdése és hitvita)
Előzmény: bozsoi (1117)
locsemege Creative Commons License 2005.11.29 0 0 1118
A másik topicban már a segítségüket is felajánlották, de -szerintem- megunták a fejem!

Nem erről van szó. Nagyon nehéz úgy segíteni, ha a kérdező kb. azt mondja, hogy valamitől valami nem működik, jaj-jaj, most mit csináljak. Erre egyetlen ésszerű válasz létezik: valamit. Nem kérdeztél pontosan, mi meg nem vagyunk gondolatolvasók. De ha jól látom, függőségi gondjaid vannak. Próbáld kideríteni - Google -, hogy az illető library-k mely csomagokban vannak. Töltsd le a hiányzó csomagokat, installáld fel, aztán próbáld újra. Valószínűleg nem lesz jó, de kevesebb hibaüzeneted lesz. Addig keresed a hiányzó dolgokat, míg minden meglesz, és akkor fel tudod végre installálni. Ha mégis forrásból fordításra adnád a fejed, érdemes tudni, hogy nem csak azok a csomagok kellenek, amelytől függőségeid vannak, hanem azok devel (fejlesztői) csomagjai is.
Előzmény: bozsoi (1117)
bozsoi Creative Commons License 2005.11.29 0 0 1117
köszi!
De nem tudom feltenni. Ma nagyon hülye vagyok mindenhez!
A másik topicban már a segítségüket is felajánlották, de -szerintem- megunták a fejem!
RogerWilco Creative Commons License 2005.11.29 0 0 1116
Helló itt is :-))

Guglilt nem próbáltad? Első találat...
Előzmény: bozsoi (1115)
bozsoi Creative Commons License 2005.11.29 0 0 1115
Sziasztok!
Hol találhatnék olyan mplayert, ami gont nélkül feltelepül és fut is a suse-ra?
ex_lx Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1114
Köívetlenül kódoltad át, vagy előbb kinyomtad dumpba, és abból tömörítetted? Nem állítom, hogy az utóbbi szikrányit is jobb lenne, de uccsó szalmaszálként belekapaszkodnék.
Előzmény: Első Polgár (1113)
Első Polgár Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1113
hopp a mencoder rontotta le a minőséget ( wmv-ből fordítottam mpeg4-re lavc-vel)!
van valakinek valami tippje, hogyan kódoljam át wmv-ből mp4be minőségromlás nélkül? próbáltam a bitrate-et emelni, de nem nagyon tojt rá.
de az mkvmerge se rakta rá a felirator a streamre.
Előzmény: Első Polgár (1112)
Első Polgár Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1112
na megértettem vele az mp4-et ( a hangot is lavc-vel kellet kódolni), de egyrészt marhára nem dolgozta rá a filmre az srt fileomat, másrészt meg teljesen lerontotta a képminőséget.
másképp nem lehet feliratot gyártani?
Előzmény: Első Polgár (1111)
Első Polgár Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1111
Ez a matroska meg tud érteni akármit is, amit a mencoder kidob?
próbáltam mpeg4-et azt sehogy sem érti
Előzmény: paca6 (1097)
norbika Creative Commons License 2005.11.22 0 0 1110
-dumpstream
Előzmény: bastardo (1109)
bastardo Creative Commons License 2005.11.21 0 0 1109
Hali,

Meg lehet csinalni valahogy MPlayerrel, hogy online stream videot egy file-ba mentsen?

Koszi!
G.
dzsoki_jóing Creative Commons License 2005.11.15 0 0 1108
Nem mertem gondolni sem, hogy ilyen egyszerű lesz! Köszönöm!
Előzmény: Apostrophe (1107)
Apostrophe Creative Commons License 2005.11.14 0 0 1107
Azt sem art megnezni, nem foglalt e az audio. pl arts vagy valamilyen hangszolgaltatas.
Előzmény: dzsoki_jóing (1105)
Apostrophe Creative Commons License 2005.11.14 0 0 1106
Jobb egergomb az mplayerre, beállitasok menupont, figyelmezteto ablak leokez, audio ful. onnan valassz 1et, probald ki, ha nem szol valassz masikat... minden valtozas utan inditsd ujra a filmet.

Azonfelul nem art megnezni, hogy nics e elnemitva a hangkartyadon a mester, es/vagy apcm csatorna.
Előzmény: dzsoki_jóing (1105)
dzsoki_jóing Creative Commons License 2005.11.14 0 0 1105
Sziasztok! Kellene egy kis segítség! Az mplayerem simán működik, de szeretném használni a grafikus kezelőfelületét. Azonban bármit indítok gmplayerrel, nincs hang. Nem állítgattam semmit. Mit kéne átállítanom, hogy megszólaljon a gmplayerrel is? Üdv: Simon_I.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!