Keresés

Részletes keresés

agitator Creative Commons License 2012.03.23 0 0 35

végre valaki

Előzmény: paranormális (33)
paranormális Creative Commons License 2012.03.23 0 0 33

Egyetértek.

Előzmény: agitator (32)
agitator Creative Commons License 2012.03.23 0 0 32

ennek a topiknak nem kéne elsüllyednie. túl fontos dologról van szó.

agitator Creative Commons License 2012.03.23 0 0 31

mióta?

Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.23 0 0 30

0rbán figyelembe veszi.

agitator Creative Commons License 2012.03.23 0 0 28

http://www.ohchr.org/EN/UDHR/Pages/Language.aspx?LangID=hng

 

ez 60 éve létezik. miért van, hogy mégse veszi senki figyelembe?

Potyli Creative Commons License 2012.03.23 0 0 27

Mert az emberek csak azt tartanak be amit be is tartatnak veluk,kulonben csak egymasnak tartanak be.

Előzmény: agitator (24)
agitator Creative Commons License 2012.03.23 0 0 26
Előzmény: agitator (25)
agitator Creative Commons License 2012.03.23 0 0 25

be akartam linkelni

www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.ohchr.org%2FEN%2FUDHR%2FPages%2FLanguage.aspx%3FLangID%3Dhng&h=aAQFCdlhM

Előzmény: agitator (24)
agitator Creative Commons License 2012.03.23 0 0 24

miért van az, hogy ez a nyilatkozat több, mint 60 éve létezik, mégse tartja senki tiszteletben?

Tamás Creative Commons License 2002.07.13 0 0 23
Igen, ennyire én is rájöttem, úgy értettem, hogy személyesen nem volt hozzás szerencsém, és munkássága sem igen gyökerezett meg bennem eddig. Ezután sem fog. :-)))
Előzmény: Rézeleje (22)
Rézeleje Creative Commons License 2002.07.13 0 0 22
Bécsi ügyvédnő, 1990 előtt támogatta az ellenzék "népies szárnyát".
Előzmény: Tamás (20)
Rézeleje Creative Commons License 2002.07.13 0 0 21
Kösz, átolvastam.
Előzmény: Tamás (19)
Tamás Creative Commons License 2002.07.13 0 0 20
Hmm. Nem tudom, személyesen ki ez a Dr. Eva Maria Barki, de a jelek szerint egyfajta fekete lyukat képez ott Bécsben. :-)))

Az a fajta jogász, aki "a természetjogot nem lehet negligálni" felkiáltással úgy alakítja a jogértelmezést - ráadásul rosszul - hogy a saját mondanivalóját támassza alá.

Legalábbis gyors utánakutatásom alapján erre a következtetésre jutottam.

Szóval, amit itt a gondolán ír, az akkora baromság, hogy a fal adja a másikat, de a laikus - ám elfogult - olvasó számára tökéletesen befogadható.

Üveggyöngy.

Persze nem biztos, hogy igazam van, de nagyon egyszerű: tessék beperelni az államot. Aztán ha már minden fokon bukott az ügy, lehet menni Strasbourg-ba. Ha a Bíróság helyt ad a keresetnek, megkövetem Dr. Eva Maria Barki-t, ellenkező esetben a fekete lyukakat. :-)

Előzmény: Rézeleje (15)
Tamás Creative Commons License 2002.07.13 0 0 19
Előzmény: Rézeleje (15)
devereaux Creative Commons License 2002.07.13 0 0 18
-off-
Szia!
Akkor látogasd meg 'Az emberi jogok mítosza' című topicot! Kíváncsi lennék a véleményedre.
Üdv:
devereaux
-on-
Előzmény: Tamás (14)
.vertigo. Creative Commons License 2002.07.13 0 0 17
A rendőrök elvégezték a feladatukat, csak sajnos kicsit megkésve, és egy csöppet enyhén.

Miért hivatkozol azokra az emberekre, mint tüntetőkre? Jogtalanul tüntettek, többszöri felszólításra se hagyták el a hidat, így aztán azt kapták, amit megérdemeltek.

Előzmény: glasswalker (2)
Rézeleje Creative Commons License 2002.07.13 0 0 16
Az ismétlés véletlen. Bocs.
Előzmény: Rézeleje (15)
Rézeleje Creative Commons License 2002.07.13 0 0 15
Kedves Tamás,

Az "Emberi Jogok Európai Egyezménye" c. hol lelhető fel a neten?

Itt hivatkozik rá Eva Maria Barki.Itt hivatkozik rá Eva Maria Barki.

Érdekelne a véleményed is.

Üdv: Rézeleje

Előzmény: Tamás (14)
Tamás Creative Commons License 2002.07.12 0 0 14
Az ENSZ emberi jogok egyetemes nyilatkozatát (amit Magyarország is aláírt) több ponton sértette a múlthét csütörtöki tüntetés szétverése. Itt van kinyomtatva a kezemben a nyilatkozat - mit csináljak vele ? Tépjem össze és felejtsem el?

Töröld ki vele. :-)))

Magyarország nem írta alá, senki nem írta alá, mert a Közgyűlés fogadta el, határozatként, és mint olyan, jogilag nem kötelező erejű dokumentum.

Nemzetközi jogot tanítok két egyetemen is.

Előzmény: glasswalker (-)
Rézeleje Creative Commons License 2002.07.12 0 0 13
Csak még egy gondolatkísérlet volna azt latolgati, hogy mi történt volna, ha engedély nélküli demonstrálók csak egy sávban akadályozták volna a forgalmat?

Szvsz az akadály eltávolítása akkor is jogos lett volna, de lehet, hogy a tüntetők több rokonszenvet gyűjtöttek volna be.

Ahol már vitatnám a be nem jelentett akciók felszámolásának a jogosságát, az a figyelemfelhívás (pl. a Greenpeace kifüggesztett nagy feliratai), amikor mások szabadságát az akció semmiben sem korlátozza. A jog az ilyen akciókat sem védi, ha jól tudom, ilyen esetekben a "közeg" a közterület engedély nélküli igénybevételére szokott hivatkozni. "Talán a civil szervezetek felvethetnék a jogi szabályozás kérdését.

Ám ha pl. lenne a fővárosban néhány ingyenes óriás-mega-plakáthely egy-egy figyelemfelhívó akció számára, akkor éppen a meglepetés, a meghökkentés maradna el, és lehet, hogy ezért egy idő múlva már a kutya se tartana igényt erre a lehetőségre.

Előzmény: Rézeleje (12)
Rézeleje Creative Commons License 2002.07.12 0 0 12
Én azt hiszem, elég bőven érveltem, ha nem haragszol, most nem folytatom tovább ezt a diskurzust.
Előzmény: Rézeleje (10)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.12 0 0 11
Nem vagyok jogász, de törvényesen kezelhették úgy, ahogy kezelték.

Sőt kezelhették volna még durvábban is.
( Vízágyú, könnygáz, gumibot, mindenkinek az előállítása).

A topicot átolvasva az értelmezésedben nagy hiba, hogy a jogi szövegeket is összességében kell értelmezni. A jogokat is csak más jogainak figyelembevételével lehet gyakorolni. (30. pont, ahogy már utaltak rá.)

Előzmény: glasswalker (8)
Rézeleje Creative Commons License 2002.07.12 0 0 10
"Jó lenne ha egy jogászt is meg lehetne err?l kérdezni"

Sok vita folyt erről a neten és a lapokban is, biztos találsz jogi érveléseket is.

Előzmény: glasswalker (8)
Rézeleje Creative Commons License 2002.07.12 0 0 9
Így van, a blokád a közút jogos igénybevételét akadályozta. Vannak esetek, amikor előre bejelentett demonstrációk éppen ilyen eszközzel akarnak nyomást gyakorolni a döntéshozókra. Ilyen például a félpályás útlezárás, amit mezőgazdasági érdekképviseletek szoktak alkalmazni. Ezekben az esetekben azonban ezeket az akciókat előre bejelentik, a kérdéses útszakaszt van esély elkerülni, az ügyben közvetlenül nem érdekelteknek van esélyük a káruk csökkentésére. Az Erzsébet-híd blokádja viszont a nagyforgalmú út előzetes értesítés nélküli teljes elzárása volt.

Megjegyzem, a demonstrálók nyilvánvalóan rosszhiszeműek voltak, amikor nem kértek engedélyt erre az akcióra, mert tisztában voltak vele, hogy Budapest közlekedésének ilyen mérvű akadályozására nem kaptak volna engedélyt.

A forgalmat részben akadályozó engedélyezett demonstráció számos alkalommal volt már Budapesten is, ezeknél a médiumokon keresztül, amennyire lehetett, a polgárokat előre tájékoztatták, és a rendőrség mindig ellátta a demonstráció biztosításának a feladatát, például a forgalom elterelését, vagy - sokszor a rendezők kérésére - a provokátorok eltávolítását.

Előfordult, hogy engedélyezett tüntetés esetében is néhány polgár dühös volt a tüntetőkre, sőt szidalmazta őket. Nem tudok róla, hogy tettlegességhez folyamodás ilyen esetekben előfordult volna, de biztos vagyok, hogy ilyen esetben még a sok hibát elkövető magyar rendőrség is megvédte volna a tüntetőket.

Előzmény: glasswalker (6)
glasswalker Creative Commons License 2002.07.12 0 0 8
Jó lenne ha egy jogászt is meg lehetne err?l kérdezni, mert komolyan érdekelne, hogy a magyar törvények szerint hogyan kellett volna kezelni az esetet.
Előzmény: Rézeleje (7)
Rézeleje Creative Commons License 2002.07.12 0 0 7
"A tüntet?knek nem voltak biztonságban és a személyi szabadságukban korlátozták ?ket."

A tüntetők tudatosan sodort
k magukat veszélybe, mert számos felszólítás ellenére sem hagyták abba a mások emberi jogait korlátozó, sértő cselekedetüket.

"Amikor ok nélkül pisztolyt fognak egy emberre és leteperik a földre emberi mivoltában alázzák meg."

A pisztollyal való fenyegetőzést én is elítélem, de nem gondolom, hogy ettől a blokád felszámolása egészében törvénytelen lett volna.

"Jogtalanul vittek be embereket és tartották ?ket az ?rszobán."

Ebben már óvatosabb lennék, úgy tudom, az őrizetbevétel rövid időre jogszerű pl. a rendőri intézkedést akadályozókkal, a közrendet sértőkkel szemben. Pro forma, a felszólításoknak nem engedelmeskedő összes demonstrálót őrizetbe lehetett volna venni. Ha bárkit a jogosnál hosszabb ideig tartottak őrizetben, vagy közben sérültek a jogai, az természetesen jogsértés, ami ellen fel kell lépni a jog eszközeivel, de ha történt is ilyen (nem tudok róla), ismétlem, egészében ettől még a feloszlatást jogosnak tartom.

Előzmény: glasswalker (4)
glasswalker Creative Commons License 2002.07.12 0 0 6
Kicsit paradox a dolog - hasonlít a t?z ellen t?zzel gondolathoz. Mindezeken túl, elmondanád, hogy kiknek a személyiségi jogait sértették a tüntet?k ? Az autósokét ? Talán nem engedték nekik, hogy kiszáljanak a gépjárm?vekb?l és oda menjenek ahova akarnak ? :)

Rézeleje Creative Commons License 2002.07.12 0 0 5
Szvsz az alapkérdés az, hogy az Erzsébet-híd lezárása nemcsak jogtalan demonstráció volt, hanem sértette mások emberi jogait. Továbbá a blokádot létrehozók és azok támogatói a blokád eltávolítását tudatosan, fizikailag, az elhangzott felszólítások ellenére akadályozták. Ezért a rendőrségnek fizikai kényszert kellett alkalmaznia, akármennyire furcsán hangzik, mások emberi jogainak a védelmében.

"A jelen Nyilatkozat egyetlen rendelkezése sem értelmezhető úgy, hogy az valamely állam, valamely csoport, vagy valamely egyén részére bármilyen jogot adna arra, hogy az itt kinyilvánított jogok és szabadságok megsemmisítésére irányuló tevékenységet fejtsen ki, vagy ilyen cselekményt elkövessen."

Előzmény: glasswalker (2)
glasswalker Creative Commons License 2002.07.12 0 0 4
Nézd, szerintem a pontok magukért beszélnek - milyen érveket vársz ? Ha gondolod elmondom mire gondolok.

3. cikk :

A tüntet?knek nem voltak biztonságban és a személyi szabadságukban korlátozták ?ket.

5.cikk :

Amikor ok nélkül pisztolyt fognak egy emberre és leteperik a földre emberi mivoltában alázzák meg.

9. cikk :

Jogtalanul vittek be embereket és tartották ?ket az ?rszobán.

19. cikk :

Gondolom ez nem szorul magyarázatra

28. cikk : Az el?z? pontok sérelme miatt ez a pont is sérült.

30. cikk : Akár az el?z?

Erre gondoltál vagy ha nem akkor milyen érvelést szeretnél ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!