Keresés

Részletes keresés

Cichlid15 Creative Commons License 2017.08.10 0 0 11170

Sziasztok,

szívesen vennék egy két tippet jó ár-érték arányú, vagy olcsó éttermekkel kacsolatban Firában. Októberben megyünk 5 napra, ha valakinek van még hasznos infója akkor köszönettel veszem.

A fórumot 2014-ig visszaolvastam de erre vonatkozó infókat nem nagyon írt senki.

KISKOMAM68 Creative Commons License 2017.07.25 0 0 11169

Szia.  Mikor vetted a rep jegyet és az átszállásnál menyi idő volt a várakozás? 

Előzmény: Flower2000 (11146)
Flower2000 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 11168

Köszi, fogom nézegetni.

Előzmény: bokor.istvan (11166)
bokor.istvan Creative Commons License 2017.07.12 -1 1 11167

Köszönöm, egyszerű amatőrképek.

Nagy vágyam volt Santorini, örülök, hogy ott lehettem.

Persze egy igazi látványsziget kifejezetten turistáknak.

De annak örülök, hogy láthattam görögországból mást is másfajta utazással, amikor is egy görög barátommal jöttünk mentünk mindennap más rokonnál aludtunk, és közel kerültem ahhoz ami teljesen eltér a turista utvonalak által felfedezhető görögországtól.

Előzmény: vae victiske (11165)
bokor.istvan Creative Commons License 2017.07.12 -1 1 11166

Köszönöm az elismerő szavakat - de egyáltalán nem így történt :-)

Nem volt idő keresgélni a beállításokat. Talán ha sokkal tovább maradhattam volna ott és egyedül.

Így ezek a képek csak úgy "menetközben" készültek. Pláne, hogy az utitársaim menettempójához is alkalmazkodtam.

Azt hiszem a Toszkánás-Olaszos fórumból ismerem a nicked, ha nem baj beillesztem ide a mappáim

azokat is nézd meg. Talán elnézik itt nekem, főleg, hogy van benne Korfu, Kréta és más görögországi kép is szép számmal. 

Persze azok is csak "menetközben".

Jó nézelődést.

http://www.flickr.com/photos/bokoristvan/albums

 

Előzmény: Flower2000 (11164)
vae victiske Creative Commons License 2017.06.29 0 0 11165

Gyönyörű képek, gratulálok!

Előzmény: bokor.istvan (11163)
Flower2000 Creative Commons License 2017.06.29 -2 0 11164

Hát ezek után be se merném tenni a fotóimat, ha le lennének kicsinyítve sem. Látszik némelyik fotón, hogy jó sok időt szántál rájuk, meg kerested a legmegfelelőbb helyet a gomb lenyomásához, ami egyáltalán nem könnyű azon a terepen és akkora turistatömeggel. Ügyes vagy azt kell mondjam.

Előzmény: bokor.istvan (11163)
bokor.istvan Creative Commons License 2017.06.29 0 3 11163

Nekem (nekünk) nagyon tetszett a romváros.

Érdemes megnézni. Görög-magyar ismerőssel különösen. Sok mindent megtudtam ami felett elsiklottam volna.

 

másfél nap képei...

 

http://www.flickr.com/photos/bokoristvan/albums/72157645033266368

Előzmény: Flower2000 (11159)
Flower2000 Creative Commons License 2017.06.29 -1 0 11162

Reflextion volt az egyik, az van ráírva. Volt ott többféle Princess is.

Előzmény: KISKOMAM68 (11160)
Flower2000 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 11161

Azt hiszem nem láttam ezt Santorinin, csak egy másikat, de annak is olyan volt az orra, kék hullámos. De még az is lehet, hogy ez volt, mert rengeteg emelete van az egyiknek, amit én fotóztam.

Előzmény: KISKOMAM68 (11160)
KISKOMAM68 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 11160
Flower2000 Creative Commons License 2017.06.17 -1 0 11159

A National Geographich csatornán most mutatják Akrotinit, ami Santorinin van, a minoszi kultúra helye. érdekes. 

Flower2000 Creative Commons License 2017.06.17 -1 0 11158

Jaj de nagyon bonyolítod. Én 4 db Ryanair jegyet vettem, athéni átszállással, ott alvás nélkül. Igaz nem minden nap van ilyen. 

Előzmény: KISKOMAM68 (11157)
KISKOMAM68 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 11157
Flower2000 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 11156

De honnan tudod, hogy elgyalogoltam? Ide le se írtam.

Előzmény: 'szti (11153)
Flower2000 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 11155

Most nincs kéznél kicsinyítő programom, mert újra lett a gép telepítve. De majd ha lesz energiám megcsinálom. 

Előzmény: 'szti (11153)
Flower2000 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 11154

Lekicsinyítem őket és akkor felteszek. Most érkeztem haza. Felejthetetlen élmény azt tudom mondani. Párja nincs ennek a szigetnek a világon, jönnek is ide a világ minden tájékáról, ennyi ausztrált, kanadait, amerikait, stb. nem láttam még mint itt. 

Ha én meg tudtam csinálni az utat Oiáig akkor egy 8 éves gyerek is simán megtudja. Találkoztam 2 olyan emberrel akik a cruise-ról jöttek, alig volt idejük, de végigmentek rajta, pedig leülni sem volt idejük sietni kellett a hajóhoz. Én kényelmesen, többször leülve tettem meg az utat, hisz volt időm.

Víz kell az biztos és túracipő, de nem esik bele senki a tengerbe, néhol szögesdrót véd ettől, de csúszásveszély van, esés lehetőség nincs.

Előzmény: 'szti (11153)
'szti Creative Commons License 2017.05.28 -2 0 11153

elgyalogoltál a szállásról oiába? elég szép távolság.

azért kérdem, mert még nem sikerült rászánni magam, pedig tavaly vagy 2 kilométerrel közelebb voltam.

nem akarsz pár tavaszi fotót felrakni? ilyenkor sose láttam a szigetet, jó lenne látni, milyen.

Előzmény: Flower2000 (11152)
Flower2000 Creative Commons License 2017.05.23 -3 3 11152

Santorini tényleg überel mindent a maga nemében. Gyönyörű látvány. Luxus a köbön ami itt van. De az egyszerű ember is el lehet itt mert van sok hotel olcson.

Flower2000 Creative Commons License 2017.05.18 -2 0 11151

Hát igen. Még jó, hogy megtaláltam ezt a linket.

Előzmény: 'szti (11150)
'szti Creative Commons License 2017.05.18 0 0 11150

a 8 ezer is brutálisan sok, ha azt vesszük, hogy milyen kis helyen koncentrálódnak (fira és oia)

Előzmény: Flower2000 (11149)
Flower2000 Creative Commons License 2017.05.18 -2 0 11149

http://www.santorini.net/information/cruise-ship-calendar/

 

Beteszem, hogy lehessen látni melyik nap mikor köt ki Cruise Santorinin, mivel tavaly napi 10 ezer embert vittek ezek a hajók és most 8 ezerben akarják korlátozni. Ha jön a tömeg átmegyek a másik oldalra napozni, fürdeni.

Flower2000 Creative Commons License 2017.05.13 -2 0 11148
Flower2000 Creative Commons License 2017.05.04 0 0 11147
Flower2000 Creative Commons License 2017.05.03 -1 0 11146

Most ötször annyiba kerül a repjegy oda, mint amennyiért megvettem.

Előzmény: KISKOMAM68 (11144)
Flower2000 Creative Commons License 2017.05.03 0 0 11145

Köszi, hát ez nagyon jól esett, hogy elküldtek ezeket.  Már rá vagyok hangolódva Szantorinire. 

Előzmény: KISKOMAM68 (11144)
KISKOMAM68 Creative Commons License 2017.05.03 0 0 11144

A régi santoinfo már tényleg régen meg szűnt, de van egy kis utódja annak ez a címe.https://www.facebook.com/Santoinfo/?fref=ts Ez nem olyan mint a régi  nagy oldal nincs annyi infó de nagyon jó főleg azoknak akik szeretik ezt a csodás szigetet. Mi jövőre szeretnénk eljutni ( 2008 után) újból és már most kezdem tervezgetni. November környékén már lehet jövőre rep. jegyeket foglalni. Jó utat addig is a szigetre jutóknak.

Egy kis emlék 1997-ből.https://youtu.be/JHPlQXgFb6g én ez után szerettem meg a szigetet.

Előzmény: Flower2000 (11112)
kvalcsi Creative Commons License 2017.04.27 -2 1 11143

Nézd meg a 10896 számú hozzászólásomat, ott találsz pár saját képemet Santoríniről.

Előzmény: pinnipedia (11141)
kvalcsi Creative Commons License 2017.04.27 0 0 11142

Szia pinipedia!

 

Igen, a valóságban is olyan szép, sőt még annál is szebb Santorini mint a filmeken vagy fotókon. Turisták elég sokan vannak, de mi pl. Oiát  (ami a leggyönyörűbb szerintem) reggel kb. 7:30 órától jártuk körbe amikor még nem érkeznek meg a nagy kirándulóhajók Krétáról és akkor még alig találkoztunk emberrel. Már mentünk vissza a kocsihoz mikor befutottak a hajók és bizony rengetegen lettek. Érdemes korán felkelni és akkor nézni meg a látnivalókat, az élet kb. 10 óra után indul be.

 

Előzmény: pinnipedia (11141)
pinnipedia Creative Commons License 2017.04.24 -2 0 11141

Sziasztok! Régóta szeretnék elutazni Santorinire. A valóságban is olyan szép és hangulatos, mint filmeken és fotókon? Mennyire hemzseg a turistáktól?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!