Keresés

Részletes keresés

Hárpia Creative Commons License 2002.06.17 0 0 5
Az egyedisége lesz 60 év múlva az értéke!:-)
(nem offolok ide neked, de soha nem láttad az én apám által felújított szekrényt, a ma napig azon röhögünk, ha eszünkbe jut. Hát hiába, nem egy asztalos, na:-))
Előzmény: Spanci (4)
Spanci Creative Commons License 2002.06.17 0 0 4
Állítólag kint van valami sátorcölöp, amire a huzatot rá kell csak húzni.
Atyám által felállított bungik? Húúúúúú azok nagyon csúnyák bírnak lenni:o)
Előzmény: Hárpia (3)
Hárpia Creative Commons License 2002.06.17 0 0 3
Nem akartok olyan "valamit" összeütni, ami a fáknál nagyon árnyékot is ad?
Előzmény: Spanci (2)
Spanci Creative Commons License 2002.06.17 0 0 2
Szombaton összeütöttünk egy klotyót. A szomszéd vizével meglocsáztuk a fák alját. Kerítés az van, meg sok szép tuja. Fű nem van. Tervbe van véve egy kútfúrás is.
Szedtünk kb. 3 kg cserit, meg 1/2 kg meggyet:o)
Előzmény: outdownS (1)
outdownS Creative Commons License 2002.06.14 0 0 1
Nem írtad, mi van a gyümölcsfák között (amelyekből irigylésreméltó a választékod). Ha fű, hagyd meg, még ha nem is gyönyörű.

Ha akarsz egy kis veteményest (és kezdőként, víz nélkül ne akarj nagyot), válasssz ki egy olyan földdarabkát, amire nem vetnek árnyékot a fák. Ásd fel, minden gyökérdarabot szedj ki belőle.

Kezdő növénynek ajánlom a tököt, a zöldbabot, csemege kukoricát, esetleg érdekességképpen pár napraforgót. Ezek mind melegigényesek, tehát nem vagy végképp elkésve, ezen kívül jó társnövényei egymásnak. Nézz körül egy piacon, és vegyél pár paradicsompalántát is.

Vizet pedig hordanod kell nekik! Száraz időben legalább heti egy, de akkor nagyon alapos locsolás kell. Voltunk régen mi is víztelen földbirtokosok: a legközelebbi nyomós kúthoz jártunk 20 literes kannákkal. Erre be kell rendezkedni... Meg az esővízgyűjtésre is.

Szeretettel várunk a többi "kert"-ben is!

U.i.: kerítés az van?

Előzmény: Spanci (-)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.14 0 0 0
Először is gyomlálás, aztán irány a piac. Vehetsz még palántákat, vagy borsó, zöldség, bab megvakat és hajrá.
Bár víz nélkül?
Előzmény: Spanci (-)
Spanci Creative Commons License 2002.06.14 0 0 topiknyitó
Zizin nevelkedett városlakó vagyok, de tegnaptól egy 200 négyszögölös(les) telek tulajdonosa. A telken egyelőre nincs semmi (még víz sem), csak sok gyümölcsfa. Cseresznye, meggy, dió, mandula, mogyoró, körte, sárgabarack.
Akitől a telkett vettem azt mondta, nagyon jó a föld, Ő locsolás nélkül egy csomó mindent megtermelt.
Én egyáltalában semmihez sem értek (a cseresznye evésén kívül).
Mit gondoltok, most június közepén mi legyen az első dolog, amit én ültetek el, nem igényel nagyszaktudást, de rövidesen büszke termelővé nőhetném magam (ja és nem drága):o)
Asszem majd még nagyon sok kérdésem lesz, teljesen analfabéta vagyok minden kerti témában.
Segítsetek. Jó???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!