Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2020.10.06 0 0 57998

:)  NINCS!  :))

 

...de nekem nem ez a legnagyobb bajom, mert ez egy egyszemelyes haz... a gondom, az agy csak falra tolva fer el.  Ugy meg nehez agyazni egy oregasszonynak...

Előzmény: rferi (57996)
Soká Creative Commons License 2020.10.06 0 0 57997

Ez egy legénylakás (kb. 36nm), annak teljesen jó. Különben az sem túl szerencsés ha nincs egy külön WC.  Mondjuk, egy rejtett tolóajtót be lehetne építeni az ágy és fal közé, ha már nagyon szeretnéd :)
Az ilyen középre szervezett vizesblokkoknak meg nem árt a szellőzését megoldani.
Majdnem azt írtam, hogy tároló viszont  nincs, de jobbra az végig egy beépített szekrényfal?

Na, jó, a tv szar helyen van, szemben az ablakkal :)

Előzmény: rferi (57996)
rferi Creative Commons License 2020.10.06 0 0 57996

Az ágytól a bejáratig nincs egy ajtó, amit magadra csukhatnál?

Előzmény: ZsuR (57995)
ZsuR Creative Commons License 2020.10.06 0 0 57995

Nem igazan tudom a mereteket, de az egesz elrendezes tetszik...

ZsuR Creative Commons License 2020.10.03 0 0 57994

Nem neztem, nem ismerem...

Előzmény: szuszetti (57993)
szuszetti Creative Commons License 2020.10.03 -1 1 57993

A Zombiház-alakítást (Zombie House Flipping) szoktad nézni?

Eléggé kedvenc itthon.

Előzmény: ZsuR (57990)
szuszetti Creative Commons License 2020.10.03 -1 1 57992

Van egy kedvenc házam, kb. 25 éve az, pici ékszerdoboz, fantasztikus kerttel.

Élőben.

Nemrég eladó sorba került, a tulaj ismerőse fotózta, aki nem ingatlanfotós. Valami förtelem volt minden kép, két éven keresztül alig jöttek rá az érdeklődők.

Nemcsak emelhet, de sokat is ronthat egy ingatlan esélyein, hogy milyen fotókat látni róla.

 

 

 

Előzmény: Bubo.Bubo. (57977)
ZsuR Creative Commons License 2020.10.02 0 0 57991

Emlekszem arra,  mennyire irigyeltem azokat akik ilyen lakasba koltoztek... aki meg meg IKEA-bol is butorozott, hat... egyik rokon tette, es azok a voros mubor szekek meg ma is divatosak lennenek... tenyleg tartos volt, nem szaradt ki - toredezett mint a legtobb mubor... es ilyen is van... (volt)...

Előzmény: szuszetti (57483)
ZsuR Creative Commons License 2020.10.02 0 0 57990

Nem mindenkinek jar igy az agya... vannak akik nem tudnak elkepzelni dolgokat, meg kell nekik ragni a falatot... "Staging" egy komoly penzkereseti lehetoseg...Annyira komoly, hogy az ures hazba (ami igencsak magas arkategorias) bevisznek butort, berendezik, hogy a vevok lassak a leheto legelonyosebb oldlarol.

 

Aztan ott van az a vevo is, aki alaprajz nelkul is ranezesre latja, mit fog rajta atszabni, hogy fogja berendezni...

 

A fenykep sokat segit.

Előzmény: Bubo.Bubo. (57977)
Caipi Creative Commons License 2020.10.02 0 1 57989

Én mindig olyat kerestem, hogy ne kelljen vele komolyabban foglalkozni. :)

És igen, emlékszem, hogy most ilyen szuper lakásod van, jó lehet nagyon. 

Előzmény: mouser (57988)
mouser Creative Commons License 2020.10.02 0 0 57988

Nekem két szempontom volt, az alaprajzi adottságok (milyen most, mit lehet belőle kihozni) illetve, hogy milyen a környezete. mert ezen a kettőn nem lehet változtatni. A helynél nekem mindig számított, hogy ha kilépek a házból, akkor is szeressem azt a környéket, ne csak alvóhelynek használjam a lakást. Az állapot, a berendezés, a fotók annyira soha nem érdekeltek. Ugyanakkor megfogadtam, ha valaha még egyszer költözöm az életben, akkor csak és kizárólag olyan helyre, amit nem kell felújítani, max csak minimális mértékben. Két teljes lakásfelújításon vagyok túl az elmúlt 12 évben, mindkétszer új helyiségeket alakítottunk ki, a fürdőszobát át is helyeztük máshova, de ezt a másodikat nagyon nehezen viseltem már. Most nagyon a helyemen vagyok, közel a belváros, de van kis kertem. Viszont belső kétszintes a lakás, erre mondtam, csak akkor fontolgatom a költözést, valamelyikünk kettőnk közül már nem tud lépcsőzni.

Előzmény: Caipi (57985)
Boszorka Creative Commons License 2020.10.02 0 0 57987

Az alaprajzon túl, engem a tájolása is érdekelt mindig a lakásnak. Döbbenetesen sokan csak néztek rám mikor kérdeztem. Floridai lakáshirdetéseknél szinte soha ne, volt alaprajz. Lehet, hogy a házaknál van, de mi kifejezetten 2 hálószobás apartmant kerestünk és soha nem volt alaprajz.

Előzmény: Caipi (57985)
Soká Creative Commons License 2020.10.02 0 0 57986

Persze, teljesen igazad van, a tálalás sokat számít, de aki ügyes, az éppenséggel a fotón kevésbé mutatós hirdetésben is meglátja a jót. És valószínűleg az nem csak rosszabbul van fotózva, de az ára is kedvezőbb. Jó esetben...

 

Előzmény: Caipi (57985)
Caipi Creative Commons License 2020.10.02 0 0 57985

Persze hogy az alaprajz a lényeg, meg nekem még az is, hogy hogyan laknak a lakás körül. (Minél kevesebben legyenek!)

De mivel én csak kislakásokat kerestem (38-49-51 nm -esek voltak a befutók), ott az alaprajzzal túl sok variáció nincs, tucatjával voltak megfelelőek. És a képek sokban segítenek, pl. milyenek az ajtók és az ablakok? Soha nem vágytam a cseréjükkel foglalkozni. És mire néz a lakás? Igényes-e a tulajdonos? Szakadt lakástól nem sok jót vártam egyéb tulajdonságaiban sem.

Meg egyáltalán, ha két tökugyanolyan, ugyanarra néző lakás eladó ugyanazon az emeleten, és az egyik jól van fényképezve, a másik meg nem, akkor nyilván az elsőt mennek el többen megézni.

 

Előzmény: Boszorka (57982)
rferi Creative Commons License 2020.10.02 0 0 57984

Az első képen levő takaró teljesen olyan, mintha perzsaszőnyeg lenne, nagyon rövid hurkolással, szálakkal.

Kíváncsi lennék, vajon milyen a visszája!?

Előzmény: mouser (57983)
mouser Creative Commons License 2020.10.02 0 0 57983

nem tudom már, hogy hol hallottam ezt a megnevezést (talán egy régi lakáskultúrában), de azóta használom az anyu régi ágytakaró és asztaltakaró szettjére, amit pár éve-évtizede lenyúltam tőle. de ha megnézed a google-ban, akkor pontosan lehet látni, hogy mit takar a kifejezés. Vastag, mintás, szövött anyag, jellegzetes mintával és színvilággal.

Előzmény: Savonarola1498 (57981)
Boszorka Creative Commons License 2020.10.02 0 0 57982

Mikor még lakást kerestem, néztem, mindig csak az alaprajz érdekelt. Én abból látom, hogy nekem megfelelne-e vagy sem.

Egyébként muris. Mikor a marbellai lakásomat adtam el, a vevő azt mondta, hogy csak akkor veszi meg ha a tényleg szép és érdekes, nagy tükröt benne hagyom. Én is a tükörrel együtt kaptam a lakást.

Aztán sok évvel később, nem is olyan régen az amerikai lakást árultuk. A vevő végül is kikötötte, hogy a falon lévő képet hagyjam ott. Egyébként minden ott maradt, berendezve árultuk. Tudod mi volt a kép? Egy régi pesti poszter a Rákoczi út és Körut sarkáról a mult századfordulón. Párezer forintért vettem, hogy ne legyen olyan üres a fal.

Szóval nyilván vannak emberek, akikre a berendezés is hat, nem csak az alaprajz.

Előzmény: Caipi (57978)
Savonarola1498 Creative Commons License 2020.10.02 0 0 57981

Esetleg a terítőféléknek is van pontosabb nevük?

Előzmény: mouser (57975)
Savonarola1498 Creative Commons License 2020.10.02 0 0 57980

Köszönöm.

Előzmény: mouser (57975)
Soká Creative Commons License 2020.10.02 0 0 57979

A dolog érthető, nem vagyunk egyformák. Az emberek egy része képes alaprajzban gondolkodni és az ilyen ember elképzelni sem tudja, hogy másoknak az alaprajz teljesen kínai. Nekik inkább arra van szükségük, hogy azt lássák, más milyen bútorok között él. Őket újabb és jobb fotókkal lazán meg lehet fogni.

Amikor ingatlant keresgéltem, akkor Anyám volt a fő keresgélő, aki csak annyiból nem volt jó "előszűrő", hogy rá lehetett ismerni az ízlésére, mert előszeretettel olyan hirdetéseket ajánlott, ahol neki tetsző bútorok voltak a képeken, meg neki tetsző festmények a falakon :) Nehezen tudtam megértetni vele, hogy ne ez befolyásolja, mert nem a berendezést akarom megvenni hanem a falakat. :)
Persze, ha nekem tetsző enteriőrt látok, akkor az engem is befolyásol, mondván akinek hasonló az ízlése, attól olyan ingatlant vehetek, ami nekem is meg fog felelni :)
Vagy nem...


Szóval, a legtöbbet egy alaprajz és egy pontos műszaki leírás ér. De ilyet kevés eladó tud prezentálni. Talán nem véletlen, hogy én olyan hirdetésre "ugrottam rá", ahol alaprajz gyanánt az eredeti építész alaprajzot tudták prezentálni. Mert amit az ingatlanosok készítenek, az gyakorta az alaprajz megcsúfolása...

 

Néha megdöbbentő látni, hogy emberek mennyire nem tudnak egyébként választani. Egyszer mi is adtunk el egy lakást úgy, hogy tudtam, nem való a vevőnek. A néni alig bírt felmászni az első emeletre, annyira rozoga állapotban volt. Mégis ragaszkodott hozzá. Utólag még annyit mondott - ekkor megkérdőjeleztem a beszámíthatóságát - hogy a wc-ben a villanykapcsoló nagyon megtetszett neki. Amit persze értettem, mert egy porcelán+sárgaréz békebeli kapcsoló volt, de ezért megvenni egy lakást?... Arról nem beszélve, hogy amikor pár hét múlva visszamentem valamiért, a melósok teljes felújítást végeztek és az a "drága" villanykapcsoló ott volt a sitt tetejére dobva. Törötten :(

Elhoztam...

Előzmény: Bubo.Bubo. (57977)
Caipi Creative Commons License 2020.10.01 0 0 57978

Engem biztos hogy befolyásolnak a fotók abban, hogy meg akarom-e nézni azt az ingatlant, vagy nem. 

Előzmény: Bubo.Bubo. (57977)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2020.10.01 0 0 57977

ezt én soha nem értettem - ha nincs túl sok vevő egy környéken levő házra / lakásra, akkor akárhogy fotózom, nem fog új vevő teremni, ha meg kereslet van, akkor az alaprajz is elegendő, hogy eldöntse a vevőjelölt - szerintem kevés hatása van a fotóknak (persze, a nagy kupi nem vonzó, de elsősorban konkrét helyen keres az ember, nem?)

Előzmény: ZsuR (57976)
ZsuR Creative Commons License 2020.10.01 0 0 57976

https://www.nar.realtor/blogs/styled-staged-sold/home-sells-in-a-mere-12-hours-after-remote-staging?fbclid=IwAR1JoTB-kepnVRlSEM9ODHqF64KD9_Xg7RYrW8Gz--NOT8_b3k5upBuI_XI

 

Hogyan fenykepezzuk le az eladasra varo lakast... mert az atrendezes nem volt sok - kifele a szemettel, ritkitani a berendezest - es sokkal tavolabbbrol fenykepezni....

mouser Creative Commons License 2020.10.01 0 0 57975

mokett takaró

Előzmény: Savonarola1498 (57969)
Savonarola1498 Creative Commons License 2020.10.01 0 0 57974

szia.

150x150 / 130x130 / 170x130 cm

úgy emlékszem, ezeknek van szakneve, de lehet, hogy tévedek, mint soha...:-)

Előzmény: szuszetti (57970)
ZsuR Creative Commons License 2020.09.30 0 0 57973

Igen... a kek es a szurke nagyon fakulnak...

Előzmény: szuszetti (57971)
ZsuR Creative Commons License 2020.09.30 0 0 57972

Vannak olyan szonyegek amiket falra tesznek - es van amik ala tesznek valamilyen anyagot (szivacs, gumi amitol nem csuszik es vastagabb lesz a takaras, puhabb - es a szonyeg nem kopik annyira.

Előzmény: Savonarola1498 (57969)
szuszetti Creative Commons License 2020.09.30 -1 0 57971

Úgy vettem észre, hogy a házfalak kevésbé fakulnak, talán azért, mert itt nem nagyon jellemző a festés, hanem színezett a vakolat, amiben alapól a szemcse is színes.
A többi pedig földfesték vagy mi, ami nem fakulós

Előzmény: ZsuR (57968)
szuszetti Creative Commons License 2020.09.30 -1 0 57970

Régi szövött ágytakaró?! Nem lehet?
Vagy faliszőnyeg, falvédő.

Mi a mérete?

Előzmény: Savonarola1498 (57969)
Savonarola1498 Creative Commons License 2020.09.30 0 0 57969

Ezeknek a textiliáknak mi a neve? Szőnyegnek vékony, a másikak meg terítőnek vastagok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!