Keresés

Részletes keresés

kuperta Creative Commons License 2019.10.31 0 3 9170

A térképnek nagyobb a kijelzője. :)

 

Előzmény: caputo1988 (9166)
hul Creative Commons License 2019.10.30 -2 2 9169

A térkép, mint céleszköz gyakorlati haszon nélkül. Mert van net. 

Nincs kivel, min vitatkozni. Ezek az okosságok viszik előre a fejlődést és a nagy arcokat :-) 

Előzmény: caputo1988 (9168)
caputo1988 Creative Commons License 2019.10.29 -2 0 9168

Egy könyv vagy egy festmény művészeti értéket képvisel. így ezeknek sosem fog leáldozni ellenben egy céleszközzel aminek már gyakorlati haszna nincs fejlett országokban.

A történelemhez megint nem kell könyv mert akit érdekel már fent  van róla minden info.

Bár gyanítom hogy a legtöbb turista nem egy lexikonnal a fejében megy nyaralni az összes helyet ismerve ától cettig.

Prága egyébként valamelyest kirakat város. Ha könyvben érdekelne egy város története akkor már inkább Budapestét venném meg.

Előzmény: hul (9167)
hul Creative Commons License 2019.10.28 0 3 9167

Aha! Idejétmúlt! Mint a könyv, a festmény, régi építészet és a hasonló dolgok! :-) 

Csak egy megjegyzés: a net, az online stb. pazar, ott az info. Minden. Azért ha tényleg Prágába mész, ne feledd a történelmét, művészetét, még akkor se, ha már idejét múltnak tűnik a digitális világban. Egy két szép könyvet mindenképp hozz!:-) Ha lefotózod az "okossal" hát tudod az nem ugyanaz.

Jó utat! 

 

Előzmény: caputo1988 (9166)
caputo1988 Creative Commons License 2019.10.28 -1 0 9166

Ahogy gondolod.

Ez nem a szocializáción múlik egyszerűen azon hogy idejétmúlt.

Jelenleg ott tartok hogy pár hét és elmegyek repülővel Prágába.

Amilyen jegyet csak tudok azt online veszem meg nem kinyomtatva

Az információk a neten vannak fent.

Városon belüli és kívüi közlekedést tömegközlekedést meg tudok okostelefonnal tervezni.

Mivel nincsenek már roaming díjak a net sem lehet akadály.

Előzmény: hul (9164)
hul Creative Commons License 2019.10.27 0 0 9165

A gyártó majdnem mindegy, jók, de a jobb felbontásúakat/részletesebbeket keresd, ha kell több területről is.

Az a rész csodás és érdemes beruházni.

Előzmény: hanuci (9162)
hul Creative Commons License 2019.10.27 0 2 9164

Bocs, van net, de olvasunk is.... akik így szocializálódtunk! :-) 

 

Előzmény: caputo1988 (9163)
caputo1988 Creative Commons License 2019.10.27 -1 0 9163

Manapság offline térkép és és eu-s országokban is használható külön díj nélküli online térképek mellett mi szükség már papír alapra?

Előzmény: hanuci (9162)
hanuci Creative Commons License 2019.09.30 0 1 9162

Sziasztok!

 

Dél-Olasz útra készülünk és térképet szeretnék beszerezni. GPS mellett is használok térképet.

 

Tudtok ajánlani térképet, hogy melyiket vegyem? Freytag és Berndt oldalát nézegettem.

 

bence1991 Creative Commons License 2019.08.31 0 0 9161
Sziasztok!

Régóta lappang bennem a gondolat, hogy egy hétre elmegyek egyedül a hegyekbe, Lengyelország, Szlovákia, Csehország, nem tudom pontosan hogy hova. Gyerekkoromban bejártuk mindhárom országot lakókocsival és sátorral. Élénken élnek bennem a képek, hogy egy hegyi tó mellett vagy éppen egy nagy fenyőerdőben alszunk a lakókocsiban, egy kempingben. A túraútvonalak pedig a közelben vannak. De sajnos nem emlékszem a helységnevekre, akkor csak elindultunk és mentünk. Viszont szeretnék jól felkészülni , mivel egyedül mennék, ami nagyon fontos. Tudnátok ajánlani valami olyan kempinget, ahova érdemes menni, sátrazni ? Meg egyáltalán bármilyen tanácsot elfogadok :)
Yoshi Toranaga Creative Commons License 2019.08.17 0 0 9160

Megvan, elhoztam. Holnapután próba.

Viszont, videókon nézegettem a külső ponyvát (azt most nem kaptam hozzá), és azon a bejáraton kívül nem láttam semmi más szellőző felületet, semmi nyithatót. Így eléggé állhat benne a levegő. Hűvös időben talán nem annyira gond, de melegben nem tudom, milyen lehet. A hajnali lehűléskor mennyire párásodhat, főleg, ha többen alszanak benne. 

Előzmény: sarajhwh (9159)
sarajhwh Creative Commons License 2019.08.09 0 0 9159

Igen, elég masszívak, és ha nincs viharos szél, akkor elég a ponyva szoknyát (az alját) körbe leszurkálni a sátorhoz mellékelt tüskékkel,  és tényleg nincs bukdácsolás.

 

Ha az időjárási körülmény indokolttá teszi,  akkor mindenképp meg kell erősíteni a rögzítést,  mert az erős viharos szél felboríthatja a sátrat.   Nem fog összetörni, elhajolni a rudazat,  de a feje tetejére állítja,  mi is így jártunk .

A plusz rögzítés történhet sokkal hosszabb,  erősebb  tüskékkel,  vagy cölöpölni, és lekötni.

 

A decathlon-os általad kinézett sátor is remek választás,  ebbe az árkategóriába tudnak prémium minőséget gyártani,  gyártatni a franciák.

 

A döntés a tiéd!

Előzmény: Yoshi Toranaga (9158)
Yoshi Toranaga Creative Commons License 2019.08.09 0 0 9158

Vasárnap benézek a Dekába. Megpróbálom megnézni élőben. Nekem az tetszik benne, hogy minden oldalán van némi kilátási lehetőség. Céljaimnak elvileg megfelel, mert csak nyáron szoktunk kijárni két-három éjszakákra vadkempingezni a Dunához. 

Ezekben a horgászsátrakban az tetszik, hogy masszív a rudazatuk és nem kell még zsinórokkal is lecövekelni (nincs miben pofáraesni). 

 

Ha mégsem tetszik élőben, akkor majd nézek mást. 

Előzmény: sarajhwh (9156)
vonalzoo Creative Commons License 2019.08.08 0 0 9157

Én nézegettem ezt a sátrat, tetszett a belső nagy tér, de baromira hatalmasnak tűnt a csomagolása, gondolom a vastag rudak miatt is, szerintem be sem fért volna a kocsimba:)

Előzmény: Yoshi Toranaga (9155)
sarajhwh Creative Commons License 2019.08.08 0 0 9156

Mi nagyon szeretjük,  jó minőségű anyagokat használ a gyártó,  a piacon minőségre veri az összeset,  kivéve a Trakkert.

Ha precízen, jó le van kötve,  bírja a viharos szelet is.

Én 180 cm  vagyok,  a fejemet jól le kell hajtanom,  de fel tudok állni benne.

 

A Dekás sátrat nem ismerem,  de szerintem vállalható,  és a vélemények is jók.

Előzmény: Yoshi Toranaga (9155)
Yoshi Toranaga Creative Commons License 2019.08.08 0 0 9155

Köszönöm, akkor valószínűleg azt is beletervezem. A Yurtát én is nézegettem. Nektek bevált?

Olyat szeretnék, amelyben nagyjából fel is tudok állni. 174 centi vagyok. Ez elvileg elég magas. 

 

A Dekában néztem még ezt is. Ezzel kapcsolatban valakinek van tapasztalata?

 

https://www.decathlon.hu/horgaszsator-tanker-panoramax-id_8294992.html

Előzmény: sarajhwh (9154)
sarajhwh Creative Commons License 2019.08.07 0 0 9154

Szia!   A külső ponyvát nem felesleges megvenni,   mert nyáron valamivel hűvösebb lesz értelemszerűen,  valamivel sötétebb,  és nem utolsósorban kitűnő védelem az anyasátornak.

Nekünk Delphin Yurta sátor van,  de még "csak"  kempingezni használtuk  nagy megelégedéssel!

Előzmény: Yoshi Toranaga (9152)
balkan fanatic Creative Commons License 2019.08.07 0 1 9153

Igen. Kérdés ?

Előzmény: newlife87 (9151)
Yoshi Toranaga Creative Commons License 2019.08.07 0 0 9152

Sziasztok!

 

Itt is megkérdezem, talán valaki ért hozzá...

 

Sátor vásárlás előtt állok. Horgászsátrakat nézegettem, amelyhez lehet külön téli ponyvát is venni. Szinte csak nyáron használnám. Ha nyáron felteszem a téli ponyvát, akkor az a sátor hőmérsékletét hogy befolyásolja? Még melegebb lesz, vagy esetleg hűvösebb (mivel a külső ponyvát süti a nap)? Feleslegesen nem akarom megvenni hozzá a külön ponyvát is. 

 

Tapasztalat? 

 

newlife87 Creative Commons License 2019.08.06 0 0 9151

Sziasztok!

Valaki vadkempingezett már külföldön? Elsősorban ausztiriai tapasztalat érdekelne. Adataim közt ott az emailem, de én is szívesen felveszem a kapcsolatot azzal aki tudna pár kérdésemre válaszolni.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.07.28 0 0 9150
Üdv Mindenkinek
Mi ahelyzet a bélapátfalvi gyári tóvala,mint éjszakai biztonságos táborozás,wc esetletleges áramvételezés stb, s mennyirn szoktak ill
Vannak most?
deanka Creative Commons License 2019.07.14 0 0 9149

Sziasztok, keresek használt, nem leharcolt Arpenaz 4.1-es sátrat. (vagy hasonló paraméterekkel egyéb márkából, de ezt ismerem, és bevált)

CH-Croix Creative Commons License 2019.07.11 0 0 9148

Szia,

Részemről 90kg és 50 év. Csak olyan kempingekbe járunk, ahol termálfürdő is van. Ezek közül most nem is jut eszembe olyan, amelyikben csalódtam volna az elmúlt években. Ha érdekel ez a vonal, akkor kiindulásnak nézd meg a Termalfurdo.netoldalt. Jellemzően van a kempingeknek is honlapjuk fényképekkel, árakkal. Ha nagyon kicsi, akkor az önkorményzatnál lesz info. Arra készülj fel, hogy egy-egy felkapottabb helyen - pl Berekfürdő, Tiszakécske - alig hallasz magyar szót :) Jellemzően tiszták a mosdók, de egy kemping, nem a Hilton. Legalább pókháló, vagy szúnyog, légy biztos lesz.

Ágyikó szerintem is a - beázás mellett - talán a legfontosabb. Önfelfújókat nem ismertem. Párnából van ilyen Kínából, de nem igazán jött be. Anno Intex felfújható légágyakkal kezdtük az Auchanból. Csak dícsérni tudom, de kicsit zörög, ahogy mozgok rajta. Páran panaszkodnak rá, de pl nekünk sosem eresztett az egy-egy hetes kempingezések alatt. Legnagyobb bajom vele, hogy reggel, ébredéskor gyakorlatilag a földről kelek fel, de ez a gond lehet csak a korral jár, korábban fel sem tűnt :) Most ez a páros van helyette:  https://www.decathlon.hu/agykeret-kempingezeshez-id_8352099.html , https://jysk.hu/haloszoba/matracok/habszivacs-matracok/plus/osszehajthato-matrac-70x190-plus-f10-kek . Az ágyalátét kis helyet foglal. Jó keményre érdemes felfújni. Több évet vártam az ára miatt, mire rászántam magam a vételre, sosem volt akciós... A Jysk-es matrac sok helyet foglal, cserébe nagyon gyorsan lehet ki- és elpakolni. Ez így gyakorlatilag olyan, mintha egy rendes ágyban aludnál. Épp belefér a 15%-os "szatyros akcióba" :) Nem olcsó, mi is csak azért vettük meg őket - sőt a nejem még dormeo-kat is 50%-os akcióban - mert messze még a lakókocsi. Addig pedig sátrazunk.

Előzmény: N0rthF4c3 (9140)
vonalzoo Creative Commons License 2019.07.11 0 0 9147

Szia! Kumánia Kisújszálláson nagyon jó, tiszta, strand mellette, ingyen átjárás.

Előzmény: N0rthF4c3 (9140)
csogi_ Creative Commons License 2019.07.10 0 0 9146

Szia,

ha nem ragaszkodsz a határ innenső oldalához, akkor ezt a kempinget szeretni fogjátok:

https://www.campingturul.ro/index-hu.html

Többször voltunk már a gyerekekkel (kisbabával is); nagyon tiszta, kulturált, rengeteg árnyas hely van és egy magyar család üzemelteti.

Magyar határhoz közeli, csöndes kis faluban van; igazi nyugodt, kisgyerekes hely.

A környék rengeteg túralehetőséget kínál; barlangok, szurdokvölgyek, bányák.

A kemping közelében fut egy hegyi patak, a gyerekeink még 10-en évesen is órákat el tudnak ott tölteni bogarászással, "aranymosással".

Most hétvégén voltunk, kb. egyedül az egész kempingben.

Előzmény: N0rthF4c3 (9140)
sarajhwh Creative Commons License 2019.07.09 0 0 9145

Bocs!  Autós kemping a családdal, most elsősorban arra kellene,  de mivel elég sokat túrázunk,  jó lenne lecserélni a polifoam derékaljat is,  valami kompakt használható matracra.

Előzmény: TyuTyu-2 (9143)
Gzsolo Creative Commons License 2019.07.09 0 0 9144

Lehet, hogy meg leszek kövezve, vagy én vagyok nagyon puritán, vagy esetleg a 120 kilóm? Nem tudom, de hogy nem vennék ilyen 180 dolláros játékot az biztos. :-) Intex felfújható matrac, vagy amiben saját pumpa is van akciósan lehet kapni sokszor 4 ezer forintért. Míg sátoroztunk olyanon aludt a család, jobb volt mint itthon a 200 ezer forintos matracunk. Csak egy személyes szabad venni, gumis lepedő rá és ki kell tapasztalni a keménységét.  

Előzmény: TyuTyu-2 (9143)
TyuTyu-2 Creative Commons License 2019.07.09 0 0 9143

Meg mindig nem irtad, hogy hogy szallitanad, mennyire kell kicsinek es konnyunek lennie....

 

https://www.thermarest.com/mattresses/trek-travel/neoair-all-season-sv

Nem olcso, de hidegben is jo, pici helyen elfer, konnyu. Hatranya a fordulaskor "zizeg"

 

 

 

TyuTyu

Előzmény: sarajhwh (9142)
sarajhwh Creative Commons License 2019.07.08 0 0 9142

Szia!  Köszönöm a segítséget.   Hosszabb távra tervezünk,  és hát szuper dolog kipihenten ébredni,  így a magasabb minőség érdekelne.

Egyébként felfújhatós matracra gondoltál, önfelfújós helyett?

Ebben a kategóriában mik a legjobbak?       

Előzmény: TyuTyu-2 (9141)
TyuTyu-2 Creative Commons License 2019.07.08 0 0 9141

Hali,

 

Az igenyeidrol ha irtal volna pontosabb valaszt lehetne adni....Hogy szallitod, mi az elsodleges felhasznalas, stb...

 

Also kategoria: Aldi, Lidl
Vallalhato, best buy :-)

 

Kozep kategoria:
https://www.louis.de/artikel/nordkap-orsa-isomatten-selbstaufblasend/10009082?list=ef9f075854d73e3bff5689e57e10e323

es ott a 7,5cm vastag.... baromi kenyelmes es jo aron van. Csak ha kocsival mesz, mert nehez es nagy !!!
Ha nem akarsz rendelni, akkor az itthoni kepviselete a bazismotor: https://www.bazismotor.hu/

A motoros boltoknal jo a minoseg es az ar alacsony, mert ez csak "kiegeszito"

 

Felso ketegoriaban en a Thermarest (https://www.thermarest.com/) termekeire eskuszom, hazai forgalmazo pl. a Mountex (https://www.mountex.hu/)

 

BTW: sok ev hasznalat utan rajottem, a mai nem onfelfujo matracok jobbak meretben es azonos -ha nem jobb- kenyelmet adnak.

 

TyuTyu

Előzmény: sarajhwh (9137)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!