Keresés

Részletes keresés

Hemü Creative Commons License 1 napja -2 0 164448

A kórházakról meg Magyar Péter hazudott (legalábbis nagyrészben), lásd: Kormányinfo (tudom, fúj) 1:09-től.

https://www.youtube.com/watch?v=f7OFEJL95ec&t=4819s

Előzmény: pákosztos cica (164445)
pákosztos cica Creative Commons License 1 napja -2 1 164447

Köszi! :)

Előzmény: Hemü (164446)
Hemü Creative Commons License 1 napja -1 2 164446

Ezzel szemben a tűzijáték 2,4 milliárd forintba került, ahogy azt a Telex is megírta. A címben hazugság szerepelt korábban, az url-ben még most is látszik, de a cikkben leírják a valóságot. De ezt már megbeszéltük.

https://telex.hu/belfold/2024/07/04/augusztus-20-tuzijatek-15-milliard

Előzmény: pákosztos cica (164445)


pákosztos cica Creative Commons License 1 napja -4 2 164445

Jaj, és ezt is, ezt is! 

Különösen az egészségügyi állapotok ismeretében, meg hogy a napokban olvastam itt valami takaróról meg nyújtózkodásról.. 

 

Köszi!

 

 

Előzmény: pákosztos cica (164444)
pákosztos cica Creative Commons License 1 napja -3 2 164444

Állítólag ebben a topikban van valaki, aki nagyon jól tud keresni a neten..

Csekkolja már le nekem, hogy ezek a számok rendben vannak-e vagy nem! 

Köszi!

 

 

 

kobaka1 Creative Commons License 2 napja -1 2 164443

Valóban teljesen új épületeket kellene építeni, de ettől még a személyzet hozzáállása nem változna meg. A háziorvosi praxis ki lett szervezve, üzemeltetése a fenntartó dolga.

Előzmény: Boszorka (164442)
Boszorka Creative Commons License 2 napja -2 3 164442

No meg észszerűen meg kellene szervezni. Nem 150 éves kórházakat felújítani, hanem egy modern újat építeni, csoportos háziorvosi rendelőket jól felszerelni stb. A betegeket nem ide-oda küldözgetni, hanem lehetőleg egy helyen kicsizsgálni, stb.

Előzmény: kobaka1 (164437)
búvár-halász Creative Commons License 2 napja -2 4 164441

Kösz, ez tanulságos volt, én ebben élek konkrétan. Nem hibáztatok senkit, ezt a részét már elengedtem, egyszerűen első kézből tapasztalom, hogy így működik a rendszer, mert alulfinanszírozott. És tényleg szerencse kérdése már az is, hogy kijön-e a mentő, az egészségügy az őskáosz és az összeomlás közötti állapotban kóvályog valahol. Jelenleg más prioritások vannak felső szinten, amit én nem tudok ésszerűsíteni, ( dehogynem, csak itt nem akarom), de ettől még ebben kell éljünk, ez a valóság.

Előzmény: pákosztos cica (164436)
tadadadaaaam Creative Commons License 2 napja -3 1 164440

olyan jó, amikor az ember tudja, mit is akar megkeresni a neten és mit hol nézzen, hogyan értelmezzen és nem csak egy cikkben elé lökött számtól esik le az álla

Előzmény: tadadadaaaam (164438)
tadadadaaaam Creative Commons License 2 napja -2 1 164439

nem jeleníthető meg a tartalom

ebből se sokat tudtunk meg

Előzmény: pákosztos cica (164436)
tadadadaaaam Creative Commons License 2 napja -4 1 164438

10 %-a megy rá az összköltségvetésnek

....az lenne a kevés..khm

 

erre is van egy statisztika amúgy, hogy a totál közkiadásnak milyen aránya megy eüre a világban

 

Health spending as a share of total government expenditure, 2021 (ourworldindata.org)

 

 

Előzmény: kobaka1 (164437)
kobaka1 Creative Commons License 2 napja 0 0 164437

Sajnos ezeket átéltem én is, esélyed nincs semmire, hiába mondod az orvosoknak, hogy valami nem stimmel a gyógyszerezéssel, és esetleg más baj is van ( pl. fertőzés ), semelyik orvos nem vesz komolyan. Ez nem feltétlen pénz kérdése, mert a háziorvos már másból jól megszedte magát. Még mielőtt értelmetlen több oldalas értelmetlen szócsatába menne át, most is leírom, hogy ettől függetlenül én is egyetértek abban, hogy többet kellene áldozni állami szinten az egészségügyre.

Előzmény: pákosztos cica (164436)
pákosztos cica Creative Commons License 2 napja -5 5 164436

Egy kis hozzávaló adalék az egészségügyhöz. 

Friss, ropogós!

 

Aki csak a hús-vér IRL tapasztalatoknak hisz, ne kattintson, csak várjon, amíg rákerül a sor.. 

Csalitszeráf Creative Commons License 2 napja -3 4 164435

Egy nagy különbség azért van az esetek közt. A fidesz-közelieket külföldi oknyomozók csípték el, az ellenzékieket meg a magyar hatóságok. ;P Kérdés, ki fért hozzá több közpénzhez vajon. Költői, ne is felelj rá! :)

 

Voldemort viszont szerencsére szabadlábon van már: https://24.hu/belfold/2021/12/03/mengyi-roland-fidesz-vip-borton-kiengedtek-voldemort-nagyur/ :) De van már rá jelentkező, csak még nincs jogerős ítélet: https://telex.hu/belfold/2023/11/08/boldog-istvan-korrupcio-targyalas-hivatali-vesztegetes-2023 Mivel a Sötét Nagyúr szobája megürült 2021-ben, ezért melegen remélhetjük, Kiss úrnak is jut hely a kecskeméti VIP-dutyiban, és nem kell a pórnép között senyvednie a mezei sikkasztók közt. Persze ezért lehet, hogy át kell állnia a sötét oldalra. A versenyfutás megkezdődött, minden azon múlik, hogy kinek tudják jobban húzni az ügyeit a hatóságok és az ügyvédek. Tétre-helyre-befutóra: ki fog előbb ülni? Boldog vagy Kiss? :)

Előzmény: tadadadaaaam (164433)
tadadadaaaam Creative Commons License 2 napja -4 1 164433
Előzmény: tadadadaaaam (164432)
tadadadaaaam Creative Commons License 2 napja -4 1 164432
Előzmény: tadadadaaaam (164431)
tadadadaaaam Creative Commons License 2 napja -4 1 164431

olvasgatva a forbes listát és nézegetve az 1-3 mrd értékű magyar cégeket ez inkább megmosolyogtatott most

 

mondjuk úgy, hogy a legnagyobbak adóznak arányaiban a legkevesebbet, mert megtehetik, mert megvan a jogi apparátus mögöttük-és ezek nem ft milliárdokról szólnak

 

amúgy meg egyik kutya, másik eb

https://www.vg.hu/penz-es-tokepiac/2016/04/tovabb-dagad-az-offshore-botrany-volt-mszp-s-kepviselo-felesege-is-a-listan

 

https://www.origo.hu/itthon/2022/03/vallomas-az-mszps-baja-ferenc-is-kapott-30-millio-vesztegetesi-penzt-mn

parkolás, informatika, van itt minden

 

 

 

Előzmény: Csalitszeráf (164430)
Csalitszeráf Creative Commons License 2 napja 0 3 164430
Előzmény: Csalitszeráf (164428)
Csalitszeráf Creative Commons License 2 napja 0 3 164429

A szlovák rendszámozás végére már pontot tettek, B. Zsolt cikkgyártó kisiparos is lecserélte a rendszámát: https://www.vezess.hu/magazin/2011/05/13/az-ugyeskedes-vege/

Előzmény: tadadadaaaam (164425)
Csalitszeráf Creative Commons License 2 napja 0 2 164428
Előzmény: tadadadaaaam (164425)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2 napja -1 4 164427

Mellébeszélsz, terelsz.  :) Megint.

 

Amiket felsorolsz, azok egy részét nagyban művelik törvényesített, megengedett sikkasztásként a neresek...  Az átlagemberek küzdelmei a felszínen maradásért jelentéktelen aprópénzek csupán a sok-sok tízezer milliárdos .... hm...  lenyúlásokhoz képest...

Előzmény: tadadadaaaam (164425)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2 napja 0 3 164426

Tökéletes a példád! :)

 

Így kell extraprofithoz juttatni a fidernyákokat úgy, hogy az átlagpolgár ne hörrenjen fel. Többet nem kell fizetnie,  így a vállát megrántja, hiszen az állam veszít rajta, s állami pénz nem az övé ... hiszi ezt, tévesen.

Előzmény: Shangri-La (164421)
tadadadaaaam Creative Commons License 2 napja -3 1 164425

egyetlen cég beszámolóját sem fogod megtalálni számlánként részletezve sehol sem

 

+egy könyvvizsgálat is csak a materiális tételekkel foglalkozik, sőt nem is kell ugye biz. kritériumok mentén minden céget könyvvizsgálni--akkor most minden nem könyvvizsgált cég egy csaló lenne????

nyilván nem...naugye

 

ebből kell kiindulni, némi racionalitással

 

érdekes, azon senki nem rugózik, hogy nemzetgazdasági szinten a fekete munka vagy a"papíron minimálbérrel" vagy nagy cégek offshorozásai kapcsán vajon mennyi hiányzik a költségvetésből, és ezáltal az eüből....ha már keressük a pénzeket ugye...meg a forrásokat

hogy ez összegszerűleg mit is jelenthet vajon..

 

vagy hogy mennyi megy el olyan ellátásokra, ahol egy petákot jóformán nem fizettek be akik az igénybevevők

vagy ha már ennyire belemászunk, olyanok taníttatására, akik egy évet nem dolgoznak itthon, de az állam pénzén szereztek diplomát....(kvázi 8+4+4=16 évig az állambácsi finanszírozta a közoktatását)

és hosszan lehetne sorolni, a szlovákiában bejegyzett itthon rohangáló autók divatja egy időben etc...akik az itteni utakat terhelték, de adót nem itt fizettek..pl..

vagy ippeg az 50ezres katába bujtatott éves tizenmilliós keresetek (nem a fodrászokra körmösökre gondolok nyilván, hanem a magas profilú munkákra) által kieső források

 

stbstb

Előzmény: Rendszer.hiba (164420)
Csalitszeráf Creative Commons License 2 napja 0 1 164424

Ha ilyeneket akarsz, öt évre visszamenőleg (de lehet, hogy hét) megvannak a rezsiszámláink. :) Legutoljára akkor voltak elégetve a régiek, amikor egy temetésre a férjem is jött... Ráért, lementünk a tanyára, és a kemencében eltüzeltük az összes öt évnél régebbi számlákat. Várjál, megnézem a wikipédián, mikor halt meg az ismerős.

Előzmény: Shangri-La (164423)
Shangri-La Creative Commons License 2 napja 0 4 164423
Előzmény: Shangri-La (164421)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2 napja 0 3 164422

Igen. S van még ezernyi más is ... Egész biztosak lehetünk abban, hogy a lenyúlások többségével nem buknak le a gazemberek.


De ki ne hallott volna az aranyáron, mit arany? Gyémántáron vásárolt kvázi használhatatlan lélegeztetőgépekről? Vagy a piaci ár sokszorosáért beszerzett kínai vakcinákról?

Előzmény: Csalitszeráf (164417)
Shangri-La Creative Commons License 2 napja 0 4 164421

A részletekben bújik meg a kisördög!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Mint az áramszámla. Anno betettek egy összehasonlítást egy korábbi és egy aktuális áramszámláról. Elvileg lementettem, de most nem találom, ezért az ott szereplő arányokat csak hasraütésre mondom - pontosabban egy most nagy nehezen talált másik példa alapján. A végösszeg ugyanannyi, csak éppen a korábbi áramdíj a harmadára csökkent, helyette az átviteli díj a négyszeres lett. Itt nem értik az okot, abban találtak egy magyarázatot: előtte az erőmű volt Lölöé, innentől pedig a hálózat. Amit nem találok, ott talán még durvábbak voltak az arányik, ez egy napelemes számla, ami ugye speciális. Még keresek...

 

https://www.epitemahazam.hu/igy-valtozott-az-aram-ara-tavaly-felfigyeltel-az-apro-valtozasokra-is-napelemes-valtozasok-3-resz/

 

Szóval az, hogy van egy leírt összeg, arány, százalék, mögötte akármi is lehet...

Előzmény: Rendszer.hiba (164414)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2 napja -1 3 164420

Mellébeszélsz, csúsztatni akarsz... :)  Tudod Te azt, hogy miről van szó, csak az nem illeszkedik az érvrendszeredbe. :)


Te láttál olyan számlát, ahol a kórház berendelt pl 500 darab lepedőt X  forintért, 1000 darab Covid tesztet X forintért?  Mert az igencsak sántít, amikor annyi szerepel, hogy X cégnek X millió. S nem, ne a biztosítóval, meg a postával gyere ... Ezek nem tételek a gyógyításhoz szükséges eszközök, gyógyszerek stb-khez képest.

Előzmény: tadadadaaaam (164416)
Hemü Creative Commons License 2 napja 0 0 164419

Írtam, hogy az 50 000 valószínűleg nem stimmel, mert a táblázat alapján 27 844-re jön ki az első 10 év összege.

Azt is írtam, hogy a pénzügyhöz teljesen süket vagyok. A kettős könyvelést sem bírtam megtanulni. Amit belinkeltél, arra csak azért nem mondom, hogy nekem kínai, mert a kínai nyelvet már jobban értem.

A józan paraszti eszemmel annyit tudok, hogy összeszorzok adatokat, amiket a KSH oldalán találok. A 2023-as GDP-t elsődleges becslésként adta ki a Google, a 2022-2023-as százalékos ráfordításokat meg újságcikkekből szedtem. A többi a KSH oldalán volt.

Előzmény: tadadadaaaam (164412)
ValamiV2 Creative Commons License 2 napja -1 3 164418

Na most akkor én is mesélek neked egyet, LOL.:)))

 

Nálunk a rep.jegy közbeszereztetve van, nem lehet csak úgy megvenni (szállást pl. foglalhatok simán magam). Kinézem, hogy mivel szeretnék repülni, de nem  vehetem meg, hanem egy cég megveszi nekünk. És látom, hogy konkrétan min. háromszor annyiért, mint amennyiért, ha én rányomok megkapnám. Néha négyszer. Hát LOL, egy repjegy. :)) Mi lenne, ha ezt így konkrétan nem látnám át, akkor lehet hatszor annyi is lenne? :) LOL (És nyilván egy csomó ilyen tétel van, amit nem látok át ennyire egyszerűen, meg nem is kerülök vele közvetlenül kapcsolatba.)

Előzmény: tadadadaaaam (164416)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!