Keresés

Részletes keresés

chomskyanus Creative Commons License 2002.05.21 0 0 18
Ezzel az abraval szoktam operalni (a konyben is ez van)

Előzmény: nyestcsel (16)
chomskyanus Creative Commons License 2002.05.21 0 0 17
A midikben nem vagyok otthon, csak a filmekben hallottam roluk, viszont a valotronok mar regen motoszkalnak bennem... remelem nem ok irattak velem a konyvet... mert akkor ennyit a szabad akaratrol :-)

A valotronok olyan matematikai fogalmak, amiket a fizikusok, mint a valosag elemeit tapasztaljak meg. Kvazi a valotronok szintje az a szint, ahol osszeer a kepzelet es a valosag vagy meginkabb az a to, ahonnan mindket fogalmunk ered.

Kicsit meg gyujtom a gondolataimat... :)

Előzmény: nyestcsel (16)
nyestcsel Creative Commons License 2002.05.21 0 0 16
Megtaláltam. A mocskok csak szinopszist adják ingyér... :)

Kifejtenéd ezt a valotron-dolgot? A midikloriános történetet ismerem, de lesújtó véleménnyel vagyok róla.

Előzmény: chomskyanus (15)
chomskyanus Creative Commons License 2002.05.21 0 0 15
Valoban sok nagy dologra van benne alternativa, de talan ennek arakent marad meg jopar frissen belepo :)

Most toprengtem el eppen, hogy (csak verbalisan persze) lehetne kicsit deduktivebben megmagyarazni a valotronokkal a Baljos arnyakban felbukkant midiklorian eszmet...

Amugy koszi a megelolegezett bizalmat.

Előzmény: nyestcsel (13)
chomskyanus Creative Commons License 2002.05.21 0 0 14
A www.mekka.hu (Sci-fi pont alatt) elektronikusan kiadta, innen (1000 Ft-ert) letoltheto a nyomtathato e konyv.

Es most tervezem folyamatosan kitenni HTML-ben bongeszhetore a szineket; sorrendben-folytatasokban mindket reszt.

Előzmény: nyestcsel (13)
nyestcsel Creative Commons License 2002.05.21 0 0 13
Igen olvastam, csak kissé rövidnek találom ahhoz képest, hogy szinopszisnak hívod.

Szóval ez egy drámai formában megírt regény, amelyben föllebben a fátyol a legnagyobb titkokról? :))

Egyébként szívesen olvasnék belôle bôvebben is. Hátha jó! :)

Előzmény: chomskyanus (12)
chomskyanus Creative Commons License 2002.05.21 0 0 12
Van szinopszisa, nezted? Azert bevagom:

2031-ben a Duna mentén győz először a kiberdemokrácia. A felszínen ez a csúcs, ezt látja a
mindennapok embere egészen 2031. május 25-ig. Ezután már minden más. Az igen értelmes
beszámolókból viták nélkül éljük meg, amit a valóság testál ránk emberekre: megtudjuk kik vagyunk,
honnan jöttünk és hová tarthatunk.

Porba roppantó tudás, de lassan értünk minden érthetetlent: miért veszett el sok százmillió
embertársunk, miért haltak ki a dinoszauruszok, miért kérdezett Jézus a kereszten, miért a
matematika a természet nyelve.

A tudat szimfóniája c. sorozatból eddig két rész készült el: A Mikulás születése és Az elmúltak vére.
Mindkét rész drámai formában íródott (bár ennek ellentmondani látszhat a sok szereplő :) abban az
értelemben, hogy tipikus befogadóként az internetes csevegő programokon edződött olvasót vetítettem
magam elé az írás során.

Az írást elképzelésem szerint több skálán lehet forgatni, a szimpla, szórakoztató olvasástól a
kapcsolódó levelezési listán1 a részletek megvitatásán át, a mellékelt C nyelvu programok
kipróbálásáig.

Előzmény: nyestcsel (11)
nyestcsel Creative Commons License 2002.05.21 0 0 11
Öööö... aha.

Láttam a linked, de a demo lapokból nem sok jött át, öt fórumot pedig azt hiszem, nem olvasok végig. Mirôl szól ez a regény?

Előzmény: chomskyanus (9)
chomskyanus Creative Commons License 2002.05.21 0 0 9
Van egy fantasztikus mese felnotteknek, ez A tudat szimfoniaja... ez - az internetes csevegok mintajara :) - dramai formaban irodott, igy nelkulozi a leiro reszeket.

Viszont a harmadik resz (Egy tiszta gondolat cimu) mar klasszikus regeny formaban keszul majd. Ehhez bontom ki most publikusan a hatteret, mutatom be az igen ertelmes kozosseget es legfobb attributumat: a vetitest.

Remenyeim szerint itt, itt ebben a temaban is felebred valamilyen erdeklodes, esetleg beindul a
hatter boncolgatasa...

Előzmény: nyestcsel (8)
nyestcsel Creative Commons License 2002.05.21 0 0 8
Tisztelettel érdeklôdöm, mi a franc ez?
Előzmény: chomskyanus (6)
chomskyanus Creative Commons License 2002.05.21 0 0 7
Valoban nem rosszul, koszonom. Es tenyleg nem konnyu addig lelkesedni valamiert (vagy erdemben elitelni) amig nincs rola reklamfilm legalabb :-)))
Előzmény: Törölt nick (4)
chomskyanus Creative Commons License 2002.05.21 0 0 6
En nem trukkoztem pedig!
Előzmény: nyestcsel (5)
nyestcsel Creative Commons License 2002.05.21 0 0 5
Nyelvész, cseszd meg a linked, nem lehet visszalépni belôle!
chomskyanus Creative Commons License 2002.05.21 0 0 3
Pont a nev maradt le:

Barat Virag
relativ = 10.542.985
abszolut = 299.999,(vagy 24 db 9-es)82

Barat Noemi:
relativ = 320.911
abszolut = 236.804,82

Barat Virag a kesobbi V_IRAG_GAIA

Előzmény: chomskyanus (2)
chomskyanus Creative Commons License 2002.05.21 0 0 2
Csak viszonyitasul a trore humane marse vetitesi adataihoz:

relativ = 10.542.985
abszolut = 299.999,(vagy 24 db 9-es)82

Barat Noemi:
relativ = 320.911
abszolut = 236.804,82

Barat Virag a kesobbi V_IRAG_GAIA

Előzmény: chomskyanus (0)
chomskyanus Creative Commons License 2002.05.21 0 0 1
Mirol is van itt szo?

A tudat szimfoniaja dramai formaban irodott, igy nelkulozte a leiro jellegu reszeket. Viszont a harmadik resz mar klasszikus regeny formaban keszul. Ehhez bontom ki most publikusan a hatteret, mutatom be az igen ertelmes kozosseget es legfobb attributumat: a vetitest.

chomskyanus Creative Commons License 2002.05.18 0 0 0
Trore humane marse:


Átlagos magasság: 210 cm
Átlagos testtömeg: 110 kg
Átlagos agytömeg: 4000 g
Átlagos agyhullám frekvencia: 15,4 Hz
Átlagos relatív vetítési mutató: 177336 vee

Átlagos abszolút vetítési mutató: 159210.19 vee*

Nyelv: amore, kifejezési mód: mentális és verbális Észlelt hangtartomány: 9000 Hz - 70000 Hz Idegrendszer átlagos feldolg. seb.: 293 km/h, elektronikus kieg.: 470 MHz

A kar és a farokcsipesz magja erősen mágneses, 73%-a neodimiumvasborid (Nd2FeB4)

Az első trore humane marse világ földi idő szerint i.e. 100.977-ben csatlakozott a Féregnetre

Előzmény: chomskyanus (-)
chomskyanus Creative Commons License 2002.05.18 0 0 topiknyitó
A 14.756 faj kozul van itt az elso, a Trore humane marse.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!