Keresés

Részletes keresés

Troll Lee Creative Commons License 2018.03.25 0 0 2487

A kétkulcsos szja jelen esetben az arányosabb adózást jelentené

 

A százalék maga egy arányszám. Aki kétszer annyit keres, kétszer annyi adót is fizet.

Az aránytalanságot a különböző mértékű adókulcsok hoznák a rendszerbe.

Előzmény: Konrad (2485)
doncike Creative Commons License 2018.03.25 0 0 2486

"A csalási adókedvezménnyel egyetértek"

 

Azzal mindenki :D

Előzmény: Konrad (2485)
Konrad Creative Commons License 2018.03.25 0 0 2485

A kétkulcsos szja jelen esetben az arányosabb adózást jelentené. A kulcsok kérdése nem mindegy, tény, az MSZP alatt magas volt. Cserébe az áfa egy ideig 7%-al volt alacsonyabb, ami azért jelentős. Meg nem volt ennyire kiba drága a bankolás a cégeknek, mint most. Iszonyú pénzek elmennek. Az energia ára is magasabb, mint lehetne. Plusz van egy csomó adó, ami elég kemény. Ott van pl. a helyi adó - arra is sokkal többet kell fizetni cégként. Nem, az egykulcsos szja nem lenne hülyeség, csak éppen minden más meg növekedett. Ráadásként a legszegényebb munkavállalók is ugyanannyit adóznak arányában...

A csalási adókedvezménnyel egyetértek, az jó húzás.

A baj az, hogy a néhány jó mellett nagyon sok rossz van. A gazdaság lényegében romokban - a kkv réteg gyenge, nem a teljesítmény, hanem a kapcsolatok számítanak. Aki ügyeskedik, annak jobban megy, és ez nem jó irány. A gazdasági növekedésünk messze elmaradt a lehetségestől, ezt a szomszéd országok mutatják, bizonyítják. Az államadósság jelentősen nőtt, miközben az állami kiadások szerkezete teljesen abnormális. Tudnám hosszan folytatni. Az elmúlt 8 év gazdaságpolitikája egy olyan fenntarthatatlan pálya, ami az ország jövőjét tette taccsra, nem kicsit.

Előzmény: murray (2478)
doncike Creative Commons License 2018.03.25 0 0 2484

Semmilyen tényt nem mutattál be.

Belinkeltél egy önkormányzati rendeletet, meg szőttél köré egy mesét arról, hogy "Ungár miatt nincs víz".

De a kettő közötti állítólagos összefüggésre, hogy előbbiből hogyan következik utóbbi, meg csak annyit tudsz mondani, hogy "nyilvánvaló" meg hogy "kereshető".

 

Állítottál valamit és adós maradtál annak bizonyításával.

Itt tartunk, és láthatóan ennél komolyabb érvelésre nem vagy képes.

Előzmény: . kata31 (2482)
. kata31 Creative Commons License 2018.03.25 0 0 2483

Persze tudja ezt az LMP, be sem meri tenni a lábát a választókerületbe a képviselővita óta.

Előzmény: . kata31 (2482)
. kata31 Creative Commons License 2018.03.25 0 0 2482

Ne is hragudj.Én már lentebb válaszoltam,mi köze a saját városrészes BIF-hez és az abban már majd 90%-os Pio21-hez az LMP jelültnek. Megint kezded ezt a stílust és pont te nem válaszoltál a neked feltett kérdésre!

 

A Hegyvideéki övezet nem nagy ,nem a szentedrei út lakótelepe. Én tényeket mutattam be azokat közökve.A fröcsögést nem nálam keresheted!

Előzmény: doncike (2480)
doncike Creative Commons License 2018.03.25 0 0 2481

Miközben fizeted az EU legmagasabb áfáját, a világpiacinál 20-30%-kal drágább "rezsicsökkentett" energiaárakat stb.

 

Meg mi az, hogy "nem saját akaratából" tesz valamit egy miniszter? A "parancsra tettem" felment bárkit is bármilyen felelősség alól?

Előzmény: murray (2478)
doncike Creative Commons License 2018.03.25 0 0 2480

"Ez nevezséges kérdés.Kereshető,közismert."

 

Ja, hogy erre sem tudsz válaszolni.

Rendben, további önfeledt fröcsögést!

Előzmény: . kata31 (2474)
. kata31 Creative Commons License 2018.03.25 0 0 2479

Amúgy az LMP-s gyerek cégének saját városrészével miért kellettek a halottak ajánlásai,ha elgondolkozol?

 

Itt nem lett volna szabad elindulnia,de ezt már mondtam.

Előzmény: . kata31 (2474)
murray Creative Commons License 2018.03.25 0 0 2478

szerinted a Varga Mihály saját akaratából dobta meg Andyt ennyivel?  nem hinném..

 

nekem nem ez a fő bajom. hanem a kétkulcsos SZJA és a családi adókedvezmény.

nekem pl minden jövedelmem fehér. tisztán emlékszem még a Fletó alatt a fizum majdnem felét levonták. mindig mindenből. rohadt szar volt . 

most sokkal elviselhetőbb az adózás. és ott a gyerekkedvezmény is.   szóval.. 

Előzmény: papus_03 (2475)
papus_03 Creative Commons License 2018.03.25 0 0 2477

Látom nem értesz a szép szóból a negyedéves nick neveddel.

Piros x a jutalom.

nagyanyo5:1 Creative Commons License 2018.03.25 0 0 2476

Akire többen szavaznak, ilyen 1xű:)))))

papus_03 Creative Commons License 2018.03.25 0 0 2475

>>Varga Mihályhoz sokkal enyhébben befogott orr kellene.

Értem én végül is de azért azt nem felejtetted el, hogy mint nemzetgazdasági miniszter megdobta Andyt kb. 2 mrd-vel ?

Nagyon sok mindent kell végig gondolni, ebben egyetértek.

Én például nagyon nehezen viselem, ha az alkalmazottam megfenyeget - ugye nem felejtjük el, hogy az összes politikusnak mi vagyunk a munkaadói - és ezt már többen is megtették.

El kell menni szavazni.

 

Ha kérhetem a nem óbudaiak maradjanak az Aktuálpolitika többi topikjánál, mi itt békésen beszélgetünk.

Előzmény: H_G (2470)
. kata31 Creative Commons License 2018.03.24 0 0 2474

Ez nevezséges kérdés.Kereshető,közismert. 

Viszont adósom vagy az én kérdésemre feltet válasszal. Vagy alaptalanull jelentetted ki amit írtál?

Előzmény: doncike (2473)
doncike Creative Commons License 2018.03.24 0 0 2473

"az Ungár gyerek cége"

 

Milyen cége és mit csinál abban az Ungár?

Előzmény: . kata31 (2471)
doncike Creative Commons License 2018.03.24 0 0 2472

"Tanult tehetetlenség egyáltalán nem létezik, az a szerecsenmosdató ballib szociológia találmánya"

 

 

Tudod, van az a vicc, hogy áll a paraszt bácsi az Állatkertben a zsiráf kifutója előtt, nézi-nézi az állatot, aztán a fejét csóválva közli:

- Ilyen állat márpedig nincs.

 

Minden autoriter rendszert a tanult tehetetlenség tart hatalmon. És akkor buknak, amikor a többség elhiszi, hogy a rendszer leváltható.

 

Az ellenzék (a jelenlegi ellenzék) minőségével kapcsolatban nagyjából még egyet is érthetünk. És még azt is elfogadom, hogy ha valaki annyira nem tudja befogni az orrát, hogy DK-sra szavazzon.

A kérdés viszont az: maradjon-e ez a rendszer vagy le kell váltani.

 

Ha szerinted maradjon, akkor nyilván racionalizálni fogod magadnak ezt a döntést. Akár azzal, hogy az ellenzék miatt voltál kénytelen hatalomban tartani a Fideszt. ;-)

Előzmény: H_G (2468)
. kata31 Creative Commons License 2018.03.23 0 0 2471

Semit nem módosította és mivel az Ungár gyerek cége kellett ezeket a szabályokat betartsa,egyértemű,hogy miattuk nincs vize a csúcshegyieknek. Vagy megelapoznád a kijelentésed,ahogy én megtettem a bemutatott indokommal? Ő itt az LMP választókerületi jelöltje rá nem fogunk hálából szavazni,remélem logikus.

Előzmény: doncike (2467)
H_G Creative Commons License 2018.03.23 0 0 2470

Amúgy annyira befogott orr nem létezik, amivel én Niedermüller Péterre szavazhatnék, akinek a brüsszeli tevékenysége minimum határos volt a hazaárulással. Varga Mihályhoz sokkal enyhébben befogott orr kellene.

 

Előzmény: doncike (2465)
AntonioCoimbraCoronilla Creative Commons License 2018.03.23 0 0 2469

"a többség egyszerűen végiggondolja, hogy alkalmasabbnak látszik-e az ellenzéki pártok valamelyike a Fidesznél és arra jut, hogy ezek bizony nem."

Akinek van mivel gondolkodni, az végiggondolja, és hasonló következtetésre jut.

Előzmény: H_G (2468)
H_G Creative Commons License 2018.03.23 0 0 2468

Tanult tehetetlenség egyáltalán nem létezik, az a szerecsenmosdató ballib szociológia találmánya. Gondolj bele, a 33 éves Kádár-korszak után semmi gátlása nem volt a népnek, hogy ne küldje a korábbi állampártot a jelentéktelenségbe; vagy hogy 1000 év után milyen gyorsan megszokták a parasztfiatalok, hogy mehetnek egyetemre meg vezető pozíciókba, mihelyst megnyílt rá a lehetőség.

 

Nem, a többség egyszerűen végiggondolja, hogy alkalmasabbnak látszik-e az ellenzéki pártok valamelyike a Fidesznél és arra jut, hogy ezek bizony nem.

 

Előzmény: doncike (2465)
doncike Creative Commons License 2018.03.23 0 0 2467

Na, már elkezdted módosítani az állításodat ... de amire hivatkozol, az még mindig köszöni viszonyban sincs az "Ungár miatt nincs víz" konklúzióval.

 

A valóságnak ezzel az Origo-Tények szintű csavargatásával nem tudok és nem is akarok mit kezdeni; ha csak ennyire futotta sokadik nekifutásra is, akkor nyilván nincs mögötte komolyan vehető érv.

 

Értem, hogy neked nem szimpi, másra fogsz szavazni, rendben.

Előzmény: . kata31 (2466)
. kata31 Creative Commons License 2018.03.23 0 0 2466

ja igen és he elolvasod a linkelt rendeletet megtalálod,hogy a harsányéejtőről szól,meg arról az idézett pontban,hogy a fejlesztő a közművek méretezésénél figyelembe kell vegye a csúcshegyiek vízigényét! Enélkül UNgárék cége a saját városrészében meg sem kapta volna ez engdélyt az építkezések elindulásához! Azok folnyak ő meg a képviselői vitűn modta a kamerába,hgy azért nem épült ki,mert nem döntöték el kinek kell at kifizetni!

 

A rájuk vonatkozó rendelet tartalmát semmibe véve?

 

Neki ebben a választókerületben ,ahol a cége saját városrészének szomszédsága így járt,kár volt elindulnia!

Előzmény: doncike (2458)
doncike Creative Commons License 2018.03.23 -1 1 2465

"dühösek az emberek"

 

Én is így érzékelem.

Csak a dühük mellett a "tanult tehetetlenség" jelensége is működik bennük, vagyis nem hisznek abban, hogy bármi változik (konkrétan leváltható a Fidesz), ezért inkább nem mennek el szavazni.

Így persze nem is fog változni semmi.

 

Listán szinte mindegy, hogy melyik ellenzéki pártra szavaz az, aki kormányváltást akar. (Nyilván a bejutási küszöböt elérő pártok közül.)

 

 

Egyéniben kell okosan dönteni, hogy a legesélyesebb ellenzéki jelöltre összpontosuljanak a szavazatok (akár a visszalépés nélkül is).

Adott esetben ez "befogott orral" való szavazást is jelenthet.

 

De el kell menni, mert az Emőkék ott lesznek és biztosan kétharmadra szavazzák a Fideszt.

Előzmény: murray (2462)
Konrad Creative Commons License 2018.03.23 0 0 2464

Jót politizálni csak akkor lehet, ha a másik fél intelligens, és nem legyőzni akar, hanem meggyőzni. Ez van...

Előzmény: murray (2463)
murray Creative Commons License 2018.03.23 0 0 2463

köszönöm. 

már megbántam hogy belekezdtem :-) csak olyan fárasztó már mindenhol ez. 

 

életembe eccer jártam a Fő téri önkoriba mikor 15 éve nősülni akartam de olyan időpontot adtak hogy inkább Budakalászon intéztem a dolgot. :-)

 

 

Előzmény: Konrad (2454)
murray Creative Commons License 2018.03.23 0 0 2462

tegnap felhívott egy régi barátom . szerinte : Jobbik. :-)  ez pestmegye dél. 

 

beszéltem egy kollégával Budakesziről: szerinte Szél Berni . talán egy nő nem lop (annyit) 

 

dühösek az emberek. 

 

Előzmény: doncike (2441)
MoszerElek Creative Commons License 2018.03.23 0 0 2461

LMP áll nyerésre

nagyanyo5:1 Creative Commons License 2018.03.23 0 0 2460

Én az FBIra szavaznék!!!!

. kata31 Creative Commons License 2018.03.23 0 0 2459

Én a BIF ről beszéltem, a PIO-n keresztüli tulajdonlásról.ott egy kalapban vannak.Az érintn minket a saját városrészével ebben a választókerületben.

Előzmény: doncike (2458)
doncike Creative Commons License 2018.03.22 0 0 2458

Amit belinkeltél, abban nincs szó arról, amit állítottál.

 

Mindettől függetlenül is nevetséges és teljes közéleti tájékozatlanságról árulkodik (esetleg szimpla propaganda célú hazugság) Ungárt és az anyját egy kalap alá venni.

Előzmény: . kata31 (2449)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!