Keresés

Részletes keresés

arnoldj Creative Commons License 2011.02.14 0 0 454

Hőszigetelést raktál a teljes pincefalra, és három rétegű ablakokat? A pincéd is lakótér?

Én csak tárolásra használnám, és kb. így hőszigetelném csak le: (+ víz szig.)

Előzmény: true75 (453)
true75 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 453

nekem ősszel készült el a pincém

42m2, válaszfallal a gépészeti szobának és lépcsővel ami a majdani földszintre vezet 72000ft/m2-re jött ki úgy hogy két réteg vízszigetelés és 8centi hőszigetelés van a külső falon

még nincs meg a világítás ami neon armatúra lesz külső csőbe vezetett kábelekkel és hiányzik még a festés és a padló burkolása

van benne 3db 3rétegű üvegezésű 150x50-es ablak,  és egy full full biztonsági ajtó ami 170000ft volt

ha kompromisszumot tudsz kötni, hogy lépcsőznöd kell akkor pince

nem beszélve arról, hogy a melléképület értékes helyet vesz el a telekből

 

Előzmény: arnoldj (452)
arnoldj Creative Commons License 2011.02.14 0 0 452

Sziasztok!

Egy kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni.

Egyszer (talám) építendő házam alá pincét szeretnék, de szinte mindenki lebeszél róla, mert drága.

De én szeretnék egy fedett helyet az autónak, kerékpároknak, fűnyírónak, befőtteknek, stb...

Egy melléképület szerintem jóval drágább mint egy azonos alapterületű pince, nem?

Igaz, hogy jóval több lesz a földmunka és a pince víz szigetelése, de nem kell másik alap és tető neki, és nem kell kivülről szinezni sem.

A melléképületet előnye szerintem csak annyi, hogy késöbb is el lehet kezdeni, nem kell rögtön az amúgy sem olcsó ház építésével együtt kifizetni.

Valamit nem jól látok?

dinzol Creative Commons License 2011.01.31 0 0 451

természetesen, ha a szebb jövő beköszönt és  a falak kiszáradtak, akkor kezdenénk neki a munkálatoknak, egyenlőre addig szigetelést javító cégeket keresünk. Ha valaki ismer ilyet kérem írjon nekem, köszönöm.

Sajnos egyébként kell szivattyúzni, kazánház, felszerelt konyha garázs is ott van.......

Előzmény: fázunk (450)
fázunk Creative Commons License 2010.12.29 0 0 450

A helyedben ha nagyon muszály csak akkor szivattyuznék.Nálam kb 40cm víz van,minden cucc felpakolva,gumicsizma és várjuk a szebb jövőt.Szivattyúzáskor nálam a sarkokban szépen a visszaáramló víz hozta a folyohomokot be a pincébe az alap alól,nyilván én azért álltam le.Gondolom teknőszigetelésed van ateljes szuterin alatt,azért kiváncsi lennék azokra a "szakemberekre"akik most ezt a víznyomásos pincét Neked  leszigetelik vagy javítják a szigetelést./hacsak nem vákumkutazzák körbe a házad/

Előzmény: dinzol (448)
true75 Creative Commons License 2010.12.28 0 0 449

csak a 434-es hsz-ig kéne visszaolvasnod

Előzmény: dinzol (448)
dinzol Creative Commons License 2010.12.28 0 0 448

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni.
A pincénkben megjelent a talajvíz, szivattyúznunk kell 3 óránként hogy ne árassza el a teljes pincét a víz. A fal vizesedése azt mutatja hogy kb 60 cm magasan állna a pincében a víz.
A pincében anno készült bitumenes vízszigetelés de sajnos a jelen körülmények azt mutatják hogy rosszul.
Most kivitelezőt keresünk, és kérdezném, hogy ismertek-e  szigetelés javítással foglalkozó, megbízható  cégeket, akiket felkereshetnénk ez ügyben?

Köszönöm előre is a segítségeteket!!!!!!

Pompiere Creative Commons License 2010.12.17 0 0 447

Még egy kérdés. Mennyi az a lassabban? Hetek,hónapok,év? Természetesen csak nagyságrendileg. Jővő tavaszig mondjuk kihúzhatom?

 

Ezt nehéz megmondani. Jelentősen függ a talaj szerkezetétől. Én a helyedben ha csak nem életbevágóan fontos, nem szivattyúznék.

Előzmény: Svrend (446)
Svrend Creative Commons License 2010.12.14 0 0 446

Köszönöm a választ!

Még egy kérdés.

Mennyi az a lassabban?

Hetek,hónapok,év?

Természetesen csak nagyságrendileg.

Jővő tavaszig mondjuk kihúzhatom?

Előzmény: Pompiere (445)
Pompiere Creative Commons License 2010.12.13 0 0 445

Van jelentősége annak,hogy nem a pincéből,hanem a pince elött lévő lejáró aljából nyomatom ki a vizet?

 

Nincs. A vízerek pókhálószerűen vannak a talajban. Ha közel szivattyúzol az épülethez, szinte ugyan az történik mintha bent szivattyúznál, csak lassabban.

Előzmény: Svrend (444)
Svrend Creative Commons License 2010.12.12 0 0 444

Köszönöm!

Én sem hosszú távon gondolkodom ebben a tekintetben,az elmúlt hónapokig nem is volt túl gyakori,hogy a szivattyúk beindultak.

Nem is azért csináltam ezeket a víztelenítő zsompokat,hogy folyamatosan gyűjtsék a vízet. Sajnos azonban - annak ellenére,hogy a Velencei-tótól messze lakunk - a talajvízszint itt is jelentősen megemelkedett.

Van jelentősége annak,hogy nem a pincéből,hanem a pince elött lévő lejáró aljából nyomatom ki a vizet? 

Előzmény: Pompiere (443)
Pompiere Creative Commons License 2010.12.10 0 0 443

Bizonyára nem én vagyok az első aki megkérdezi,de pince víztelenítésére szabad használni búvárszivattyút vagy sem.

 

Szabadni szabad, de hosszú távon nem érdemes. A munkámból adódóan én azt szoktam javasolni, hogy ne szivattyúzzanak folyamatosan. Néha ki lehet rántani a vizet, de folyamatos szivattyúzással csak a vízereket tágítja ki az ember. Ami után még gyorsabban oda folyik a víz és ez csak fokozódik. Végül pedig megsüllyed(het) az épület.

Előzmény: Svrend (442)
Svrend Creative Commons License 2010.12.08 0 0 442

Üdv a Szakértőknek!

 

Bizonyára nem én vagyok az első aki megkérdezi,de pince víztelenítésére szabad használni búvárszivattyút vagy sem.

A helyzet a következő, sajnos nálunk is megemelkedett a talajvíz ebben az évben. Eddig csont száraz volt minden de azért a pince két bejárata elé kívűlről csináltam egy-egy víztelenítő zsompot. Idén nyárig csak ritkán kapcsoltak be,akkor is inkább csak akkor ha komolyabban esett az eső. Az elmúlt egy-két hónapban viszont naponta egy-két óránként beindulnak (a vizet az árokba vezetem, amelyet ma is takarítottam és - egyelőre - el is folyik). Olvastam és mondták is jópáran,hogy ezzel veszélyeztetem a ház stabilitásást,de olyan is akadt aki megnyugtatott,mivel nem a pincéből hanem előtte és utána szivattyúzok komoly baj nem lehet.

Szerintetek?

(Tudom a tökéletes megoldás a pince szigetelése,erre azonban jelenleg sem időm sem pénzem sincs).

      

Axióma Creative Commons License 2010.12.06 0 0 441

Semmi gond, a modik nem szedtek ki az enyemet vele (vagy en nem linkeltem veletlenul valasznak). Kicsit meg jo is hogy eszrevetted, tenyleg felreertheto volt, igy legalabb tiszta.

Előzmény: XPS epito (440)
XPS epito Creative Commons License 2010.12.06 0 0 440

akkor bocs.

Előzmény: Axióma (439)
Axióma Creative Commons License 2010.12.06 0 0 439

En a mar torolt hsz-re irtam, nem pedig a meg mindig lathato venuto-era.

Előzmény: XPS epito (438)
XPS epito Creative Commons License 2010.12.06 0 0 438

nekem megggyőző.

pár ezer hsz.el, nem spammolva, stb.

Te hogyan kürtölnéd világgá, ha elégedett lennél? Úgy hogy ne tünt marketingesnek?

Előzmény: Axióma (436)
XPS epito Creative Commons License 2010.12.06 0 0 437

Nagyapámék a Te első verziód szerint építettek egy pincét a terasz alá.

Az bevállt.

 

A "tuti módszer" sok mindentől függ.

Milyen magas a talajvíz?

Mennyire vacak a talaj?

Előzmény: gorkij74 (433)
Axióma Creative Commons License 2010.12.01 0 0 436

Mehetsz is toroltetni, szabalyzat megszegese miatt. Serto hogy azt hiszed, hogy elhisszuk,  hgoy elegedett vevo es nem onreklamozo vagy!!!

Előzmény: Törölt nick (435)
venuto Creative Commons License 2010.11.08 0 0 434

Barátaim :

 

Nedvesedtek  a  falaink . Nosza , szigeteles.lap.hu . Címek  kiír , rendszeresen  jönnek , asszonnyal  tartjuk  a  frontot . Messze  kiemelkedik  belőlük  ár--érték  arányban  egy  IZOMETÁL nevű  csapat  (  később  megtudtam , de  csak  mindenek  után ) , hogy  tartanak  előadásokat  a BME-n ). 12m  ára  186 000 ft . menetközben  jön  egy  telefon , hogy  látják , kéne  még  egy  13.  métert  is  csinálni . Mondok (  ,mint  göre  gábor  Uram ), nincs  pééz . De , ghogy  ők  azt  ingyen  megcsinálják . Mondok  ,  köszöni  nagyon  szépen . 3--4  nap  múlva  (!)  kerül  csak sor  a  fizetésre . Monják , vékonyabb  volt  a  fal , mint  amivel  kalkuláltak , csak

 

 

    124 000-t  kell  fizessek  ,  s  itt  van  még  a  króm-nikkel  lemezeikre  a  30  év  garancia . Tehát  nem  3--400 000-t  fizettünk . . .Bosszúból  a  többi  ganéj  ellen  közlöm  az  Izometál  koordinátáit :  Kafka  László  : 388--7480  és 309 515 937. 

 

gorkij74 Creative Commons License 2010.11.06 0 0 433

Sziasztok!

 

Mivel anno a házam alá nem építettünk pincét most igazán bánom a dolgot.

 

De valami megoldást szeretnék arra, hogy pl zöldségeket, fűnyírót, biciklit, nem fagyálló cserepes virágokat és egy kisebb boros állványt valahogy a föld alatt elhelyezhessek adott esetben.

 

Két dolgon gondolkodom.

 

Az egyik: 1. -van egy 6x3 méteres teraszom ami alapozva van. Esetleg ez alá be lehetne ásni és aláfalazással kialakítani egy fagyálló pinceszerűséget. Ha ez hülyeség akkor:

 

A másik: 2. a telken ami enyhén lejtős valahol kijelölnék egy helyet ahova egy ilyen kis kb.3x3-as pincét vagy inkább tárolót ásnék, körbefalaznám, lejtős lejáratot készítenék és valami födém elemekkel ellátva földdel befedném a tetejét.

 

A lehető legolcsóbb megoldást szeretném persze megbízható létesítmény létrehozására.

Pár évvel ezelőtt talán megbíztam volna egy kivitelezőt az egésszel, de mivel azóta legatyásodtam, maradt a "magad uram ha szolgád nincs" verzió.

Szóval max. az anyagokra tudok összekapargatni talán fokozatosan,

erősen körbejárva a piacot,.

 

Aki esetleg ötletekkel, szakértelemmel, anyagismerettel esetleg tervvel tudna nekem segíteni, mit hogyan merre csináljak, annak nagyon megköszönném. Tudom az alap válasz az, "építtessek egyet szakemberrel", de mint említettem ez anyagi okok miatt nem lehetséges.

 

Köszi a megértést és légyszi az okoskodó "akinek nincs pénze ne építsen semmit" válaszokat mellőzzétek. Megoldásra van szükségem. Köszönöm előre is.

 

Email címem: gorkij74@gmail.com

XPS epito Creative Commons License 2010.10.05 0 0 432
Pl. Masterplast draincsõ kapható gyári geotextília bevonattal is (TERFIL Drain),
Előzmény: XPS epito (431)
XPS epito Creative Commons License 2010.10.05 0 0 431
Na most megfogtál!
Határozottan emlékeztem, hogy azt írták, be kell tekerni, de pl az ACO ezt írja:
A szivárgócsöveket legalább 10-15 cm vastagságban minden oldalról 8/16 szemnagyságú kaviccsal, majd ezt opti-flor szûrôszövettel kell körülvenni. Így a talaj és az opti-drän csô közötti szûrôstabilitás kielégítô lesz.
de még keresek majd :-)

Alap lemez alatti kavicságyból kivezető DN50-es kifelé lejtő csövet sávalapnál megépítve látott valaki itthon?
Előzmény: hAnd (430)
hAnd Creative Commons License 2010.10.05 0 0 430
Ez már jobban hangzik!

Bár abben nem vagyok biztos, hogy érdemes feltartóztatni a mégis bejutó szemcséket a belső geotextillel. Ott ugyanis kisebb a felület, hamarabb eltömődhet, mint a külső geotextil szűrő. Lehet, ha átjut a külsőn valami, az jobb, ha inkább eltávozik a csövön keresztül.
Ezek azok a kérdések, amik sosem dőlnek el végleg. Mindenki másra esküszik, és mivel nincs két azonos talajszerkezet, nincs két azonos víznyomás, nincs két azonos árok-kialakítás és tömörítés, sosem derül ki az igazság.
Szép lenne kísérleteket végezni, de minden normális embernek ez az ügy csak apróság az építkezés többi feladatához képest, mindenki csak reménykedik, hogy jól döntött :)

Előzmény: Eddy N (428)
hAnd Creative Commons License 2010.10.05 0 0 429
Tudsz olyan szakcikket mutatni, ami ezt a geotextiliába tekerést és a körétett kulékavicsot javasolja? Én kerestem, nem találtam. Ellenben jó sok gyártót találtam, akik ilyet árulnak. Mondjuk, árulnak mágneses fogyasztáscsökkentő gyűrűt is autókhoz. Azt is megveszik.
Előzmény: XPS epito (427)
Eddy N Creative Commons License 2010.10.05 0 0 428
Mi geotextillel bevont dréncsövet vettünk, ezt tettük a kavicságyba, amit egy szintén geotextillel kibélelt árokba fektettünk. Így nem valószínű, hogy bejutnának nagyobb szemcsék a csőbe.
Előzmény: XPS epito (427)
XPS epito Creative Commons License 2010.10.05 0 0 427
ebben is van logika.
más leírások meg a dréncső geotextiliába tekerését és úgy kavicságyba helyezését propagálják.
nehéz okosnak lenni ha magadnak építkezel és ezért jót is szeretnél kihozni.
én már az ideiglenes kerítésem témájában is majdnem elvesztem
Előzmény: hAnd (423)
XPS epito Creative Commons License 2010.10.05 0 0 426
Magyarországon ez annak a módja, hogy legalább egy valaki legyen az építkezés helyszínén akinek némi fogalma van az építőmesteri szakmai kérdésekről.
És kellene még mellé két boxoló aki átveri a helyes módszereket az "iparosok" ellenkezésén...

Nincs szakképzés. Aki kicsit is ért ahhoz amit csinál az gyorsan igazgató lesz és az irodából küldi a félanalfabétákat a helyszínre.
Amikor megkérdezed őket, ki a "brigádvezető", szakmai vezető, csak zavartan tekintgetnek egymásra.
Előzmény: Axióma (424)
hAnd Creative Commons License 2010.10.05 0 0 425
Miután mindent lerajzoltam és elmondtam, másnap még megkérdezte, hogy akkor most melyik felét is kell a geotextiles drénlemeznek a fal felé tenni? A műanyagost vagy a geotextilest? Poizitívan fogtam fel a dolgot, mert egy ilyen kérdéssel megúszhattam volna a múltkor a fordítva feltett bitumenes lemezek miatti szívásokat.
Előzmény: Axióma (424)
Axióma Creative Commons License 2010.10.05 0 0 424
Nem kispalyazol:) Egyetemi eloadas megkeresese es feldolgozasa azert, hogy ne rontsak el a szakemberek, amit elvileg nekik kene tudniuk! Szerintem a szomoru az, hoghy erre idonkent tenyleg szukseg van...
Előzmény: hAnd (423)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!