Keresés

Részletes keresés

Öregépítész Creative Commons License 5 napja 0 0 15357

Sokan azt képzelik olvasgatnak el hisznek sok mindent majd több szaki igénybevételével kialakítanak egy drága nem mindig jól működő hőszivattyús rendszert.Elhiszik hogy ez náluk működni fog csodálatosan fillérekből .Először be kellene ismerni hogy ez normális tervek nélkül nem megy. A telepítők eladók is kellene hogy felelőséggel tartozzanak a drága berendezésekért és ne csak eladni hanem jó minőségben szolgáltatni akarjanak felhívják a figyelmet a minimális renszer követelményekre. A sokszor laikus megrendelőt könnyű befolyásolni elhitetni vele hogy neki ez jó lesz. Elhiszik a csodálatos adatokat hisznek a botcsinálta szakértőknek elkészittetik a renszert és jön a csalódás mégse annyi az annyi. 

Előzmény: Wattocsak (15353)
peterch Creative Commons License 5 napja 0 0 15355

Szia !

Wattocsak ezt írta :  " Én kimegyek nettó:40 ezerért és kérdezhet 2 ótán keresztül. "

Tehát nálad a helyszínen kérdezhetsz töle 2 órán keresztül . Igaz , ennek ára van , nettó 40 000 HUF .

Előzmény: szabi278 (15354)
szabi278 Creative Commons License 5 napja 0 0 15354

Az a gond én hiàba megyek be, fogalmam sincs mekkora hely kell a tartálynak és egyéb kiegészítőknek, hová férne el, hová célszerű tenni a kültérit, mi kell ahhoz, hogy a meglévő rendszerhez hozzáilleszék, stb...

Előzmény: Wattocsak (15353)
Wattocsak Creative Commons License 5 napja 0 0 15353

Bemegyek egy ügyvédhez -nem ő jön hozzám- fizetnem kell érte. Min 20-25 ezeret óránként.

Én kimegyek nettó:40 ezerért és kérdezhet 2 ótán keresztül. :-) Ja és nem tanácsot adok,hanem amit mondk felelőséget vállalok érte.Ha nem jön be a tanácsom én állom az átépítés cehjét. Szerintem korrekt! Szerinted?

Előzmény: szabi278 (15342)
Wattocsak Creative Commons License 5 napja 0 3 15352

A túlméretezés az én olvasatomban, feleseegesen kidobot pénz! Amúgy egy hőszivattyú az élettartamának 99%-ban túl van méretezve. Azaz, ha -15 fokra méretezed akkor lehet, hogy egész étetében. De ezt mindenki döntse el maga. Azt azért hozzáteszem, hogy ha egy hőszivattyú patront is használ (ésszel) akkor az még nem ördögtől való. Az arányokon van a hangsúly!

Előzmény: A.Hőszivattyú (15346)
dejódió Creative Commons License 6 napja 0 0 15350

Teljesen jól gondolod. El vagyunk ugyan havazva de kimegyünk gyorsan, és megnézzük sőt javaslatot is teszünk, beszélünk majd dilit kapsz mert 2 hétig nem  reagálunk de utána igen.:)

Előzmény: szabi278 (15342)
dejódió Creative Commons License 6 napja 0 0 15349

2x2 óra Elmü-Émász területen nem 7 óra.

Előzmény: A.Hőszivattyú (15346)
szabi278 Creative Commons License 6 napja 0 0 15347

Én azt gondoltam, hogy egy céget kihívok és ők mindent intéznek én meg kifizetem, de akkor ez tényleg nem egyszerű. 

Előzmény: A.Hőszivattyú (15344)
sylvanus67 Creative Commons License 6 napja 0 0 15345

Amelyik ház nem bír ki 2-3 óra hmv-készítés miatti fűtés kiesést, azt szigetelni kell. 

Előzmény: gabo011 (15333)
gabo011 Creative Commons License 6 napja 0 0 15343

Tud valaki segíteni CZ-TAW1-es wifi modul élesítésében?

Az aquarea smart cloud-ban a 3. lépés az eszköz jelszavának beállítása nem akar sikerülni.

Ezt a hibaüzenetet dobja folyamatosan:

szabi278 Creative Commons License 6 napja 0 0 15342

Normál esetben hogyan kezdődik el egy ilyen hőszivattyú beszerzési folyamat?

Eddig akinek én írtam, hogy szeretnék árajánlatot kérni vagy nem válaszolt, vagy azt mondta, hogy 2-3 hónapon belül tudnak küldeni ajánlatot, mert annyi munkájuk van az árajánlat készítőnek, vagy azt kérték, hogy küldjek fényképeket, meg rajzokat, hogy hová szeretném a készüléket, de senki nem ajánlotta fel, hogy kijön és megnézi miről lenne szó.

Lehet, hogy én vagyok régimódi, de én úgy képzelném el, hogy kijönnek megnézik, és az alapján megbeszéljük mit-hogyan lehetne, egyátalán lehetne-e.

Sajnos annyi kérdés van amit feltennék a telepítőnek, hogy szerintem ezt csak egy helyszíni felmérés alapján lehetne rendesen átbeszélni.

gabo011 Creative Commons License 6 napja 0 0 15341

Nekem inverter panel rémlik de lehet, hogy vezérlő panel.

ACXA73C54740R a kódja.

Remélem ez a hibás mert ha nem lehet október-novemberig nem fog kiderülni!

Előzmény: peterch (15340)
peterch Creative Commons License 6 napja 0 0 15340

"  inverter panelt "

Nem a vezérlöpanelt ? 

Mert gondolom nálad is van egy panel ami az egész rendszert höszipkán belül vezérli és van egy másik panel , ami a vezérlés alapján választja meg a frekvenciát  a kompresszornak , valamint figyeli az áramfelvételt  ( kompresszor védelem ).

Előzmény: gabo011 (15339)
gabo011 Creative Commons License 6 napja -1 1 15339

Én is ebben reménykedem! :-)

Pedig meg kell kapnod a márkanagyköveti pozíciót!

Hogy egy kis pozitívumot is írjak a forgalmazóról ma kapok kölcsön egy wifi egységet amin keresztül a szerviz nyomon tudja követni, hogy mi történik amikor nem megy normálisan a gép illetve megrendelték az inverter panelt is ami 1-2 hét alatt érkezik meg előre láthatóan.

Előzmény: A.Hőszivattyú (15338)
gabo011 Creative Commons License 6 napja 0 0 15335

Tévedsz! Szerintem egy kiváló gép a T-Cap és nem a világ legjobb gépei a J szériás hőszivattyúk!

Csak ez az elvakult ajánlgatás már sok. 

Azt azért nehéz megmagyarázni egy vásárlónak, hogy miért fizessen 0,7-1M forinttal többet egy T-cap -ért illetve az évenkénti 20-30e forintos szivárgásvizsgálat sem a T-Cap felé billenti a mérleget.

Nem használok patront hmv előállításra mert bőven van ideje megcsinálni napközben amikor nem fűt mert reggel felfűtötte a házat és estig talán 1x kapcsol be, hogy az északi szobákra ráfűtsön kicsit.

Előzmény: A.Hőszivattyú (15331)
gabo011 Creative Commons License 6 napja 0 1 15333

Te olvasol is vagy csak írsz?

7,2 az az 5,9 de mindegy is szerintem téged elő kellene léptetni T-Cap nagykövetté! 

Ezek szerint én nagyon bátor vagyok! Akinek meg nem elég 400l melegvíz naponta az erősen pocsékol vagy egy komplett focicsapatnyi gyereke van! :-)

Egyébként meg hányszor és napi hány órát van -15C????

Előzmény: A.Hőszivattyú (15330)
szabi278 Creative Commons License 6 napja 0 0 15332

Szerintem mindkét modellnek megvan az előnye-hátránya. Ha lenne T-capban R32-es verzió szinte biztos, hogy azt választanám, mert az biztos minden körülmények között befűti a házat, viszont én sajnos nem tudok megbarátkozni az éves szivárgásvizsgálattal (ez biztos az én hibám), ezért maradok a J szériánál vagy egyenlőre nem lesz hőszivattyúm.

Lenne egy plusz kérdésem: Mivel nekem jelenleg vegyes tüzelésű kazán van 1000 literes puffertartállyal, van egyátalán lehetőség, úgy bekötni a hőszivattyút, hogy a mostani rendszerem is megmaradjon vésztartaléknak. Mert ha jól tudom a rendszerben lévő apró szennyeződések nem tesznek jót a hőszivattyúnak, a vegyes tüzelésű kazánnal fűtött rendszerben meg azért elég sok szennyeződés lehet szerintem.

peterch Creative Commons License 6 napja 0 0 15329

Figyeld meg a Te gépedet amikor valós leolvasztás után újra indul a fütés . A Te gépeden is vannak olyan pillanatok , amikor többet mutat a kijelzö mint a gép nominális teljesítménye . De ezek csak nagyon rövid ideig tartanak . Hosszantartó üzemben ezt nem észleled . Mivel nincs höszipkám , így csak az elérhetö leírásokból tudok véleményt írni .

Az sem biztos , hogy jól okoskodom ! 

Annyi tudok ( gondolom én ) , hogy a T-cap az által , hogy plusz befecskendezést használ , a teljesítménye valóban csak a kompresszor hütöközeg mennyiségének a szállításával van limitálva . Amit a vezérlés okosan tud befolyásolni . Így lehetséges az , hogy egyenletesen képes leadni például a 9kW-ot +20°C-tól -15°C-ig . Tehát szerintem a kompresszor az az alkotó elem a T-cap-ban , ami túl van méretezve .

Előzmény: gabo011 (15328)
gabo011 Creative Commons License 6 napja 0 0 15328

Nem vitatom, hogy igazad van de valamiért ahogy t-cap fun gödöllői fórumtársunk is leírta csak többet tud teljesítményben mint amit ráírtak! :-)

Előzmény: peterch (15327)
peterch Creative Commons License 6 napja 0 0 15327

Szia !

Nem átneveztek nagyobbat kisebbre , hanem a technológia más . A T - cap plusz  befecskendezést is használ , ami ugye nagyobb elektromos energia felvétellel jár . Így tudja elérni a stabil höleadást . Valamiért valamit elven . :-) Ha dombra is 130-al akarsz haladni az autóval felfelé , akkor több üzemanyagra van sükség , de a sebesség megmarad ( ha a motor teljesítménye úgy van tervezve ) .

Szerintem .

Előzmény: gabo011 (15326)
gabo011 Creative Commons License 6 napja 0 0 15326

Tudjuk, hogy a T-cap a non-plus ultra neked de mielőtt leírsz konkrét számokat előtte jobban tennéd ha utána néznél! :-)

A J szériás 9kW-os gép -15C-ban tud 7,2 kW-ot és -20C-ban 6,2kW-ot!

És igen mindenki sejti/tudja, hogy a T-cap egy legalább 1 mérettel.nagyobb gépet nevezett át kisebbre, hogy a -15C-os teljesítményt tudja tartani! Tudod a fizikát nem lehet meg......!

Előzmény: A.Hőszivattyú (15325)
gabo011 Creative Commons License 6 napja 0 0 15324

Nálunk J szériás 9kW-os all in one gép van 32A H tarifán és erre van kötve a 3kW-os fűtőpatron is.

szabi278 Creative Commons License 6 napja 0 0 15321

Mindenképpen szeretnék majd H tarifát, arra gondoltam, hogy mivel az éjszakai áramra akkor már nem lenne szükségem, simán csak lecseréltetném azt a

H-tarifás mérőre, így nem kellene új kábelt kihúzni, szekrényt bővíteni, stb..., hanem a meglévő kábelezést használnám.

Az éjszaki mérőóra biztosítéka 25 amperes, nem tudom ez elegendő lenne-e (9KWattos készüléket szeretnék), illetve nem tudom, hogy erre mehet-e a kiegészítő fűtőpatron is, mert ha nem, akkor annak viszont csak kell külön kábelezni, vagy azt egyszerűen kihagyom belőle, ha lehet ilyet.

Előzmény: A Hőszivattyú (15320)
A Hőszivattyú Creative Commons License 2021.02.19 -1 6 15320

Hőszivattyúnál hogyan működik a hmv készítés? Télen h-tarifáról, nyáron pedig normál tarifáról megy?

H tarifa esetében igen

Geo tarifa esetében egész évben kedvezményes áron 24,5 Ft.

Ha már valaki hőszivattyút vásárlók érdemes hmv-vel kérni?

Érdemes, a HMV meleg vizát  hőszivattyúvak készíteni.

Jelenleg éjszakai áramról működő villanybojlerünk van, érdemes ezt lecserélni, olcsóbban jönnék ki a hőszivattyúval?

Hőszivattyúval minimum a felére csökkenne télen, nyáron még jobb az arány.

A hőszivattyút lehet kiegészítő fűtőbetét nélkül is üzemeltetni, 

Igen

mikor használja ezt a betétet?

Ha aktiválják a gépben , de általában csak akkor használja a fűtőbetétet, ha alul van méretezve a gép.

Csak a rendelkezésre álló amperszám miatt kérdezem.

Nem a nappali és nem az éjszakai áramot használja ha a kedvezményes H vagy Geo áramról használnád. Ez esetben  új külön órát kell igényelni a meglévőkhöz,

Előzmény: szabi278 (15319)
szabi278 Creative Commons License 2021.02.18 0 0 15319

Hőszivattyúnál hogyan működik a hmv készítés? Télen h-tarifáról, nyáron pedig normál tarifáról megy? Ha már valaki hőszivattyút vásárlók érdemes hmv-vel kérni? Jelenleg éjszakai áramról működő villanybojlerünk van, érdemes ezt lecserélni, olcsóbban jönnék ki a hőszivattyúval?

A hőszivattyút lehet kiegészítő fűtőbetét nélkül is üzemeltetni, mikor használja ezt a betétet? Csak a rendelkezésre álló amperszám miatt kérdezem.

Isti_1 Creative Commons License 2021.02.18 0 0 15318

Én nem tudom, hogy te forgalmazó vagy telepítő vagy-e, de szeretném megkérdezni, hogy Te Kecskemét környékén vállalsz-e hőszivattyú telepítést? Lehet-e ilyen ügyben keresni téged? A hozzászólásaid alapján úgy szűrtem le, hogy klíma és hőszivattyú telepítésekkel foglalkozol.

Előzmény: 1 valaki (15209)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.02.18 0 0 15316

Ez már a kiegyenlített állapot vagy a fűtés kezdetén?

Előzmény: Törölt nick (15313)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.02.18 -1 0 15315

Kösz, nem: így is magas a számla, meg szégyellem magam mikor más 18-20 fokban elvan kisgatyában, én meg melegítőben fázok 23 fokban.

Előzmény: Törölt nick (15310)
gabo011 Creative Commons License 2021.02.17 0 0 15314

Szia!

Szerintem ettől nem kell tartanod kellően csendes! 

10m-re a géptől már ha van környezeti zaj az simán elnyomja! Nem vettem észre, hogy hangosabb lenne ködös időben.

Ennek a hangját a harmadik szomszédból tuti nem hallod de a melletted lévő szomszédot sem fogja zavarni ha nem közvetlenül az ablaka alá teszed.

Mondjuk nálunk a nappali ablaka mellett van közvetlenül bent sem lehet hallani belőle semmit.

Zsalukő lábazatra van felcsavarozva rezgéscsillapító gumibakokkal. 

Előzmény: Isti_1 (15312)
Isti_1 Creative Commons License 2021.02.17 0 0 15312

Mivel olyan hőszivattyút tervezek mint a tied, visszanéztem a hozzászólásaidat.

Olvastam, hogy kicsit tartottál attól hogy esetleg hangos lesz a kültéri. Ettől én is tartok elsősorban a szomszédok miatt.

Megkérdezhetem így utólag a tapasztalatodat, mennyire zavaró a hangja üzem közben, főleg ködös időben? Olvastam olyan hozzászólást is, hogy van akinél 3 házzal odébb már hallani ugyanennek a típusnak a hangját, ez rád mennyire igaz?

Előzmény: gabo011 (15296)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!