Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2002.03.20 0 0 32
Hajnal négykor bezár a bazár, avagy jön a fájront, s fáj, ha rádront.
Előzmény: _cOlOs_ (28)
_cOlOs_ Creative Commons License 2002.03.20 0 0 31
Kösz az infókat!

Kaját még nem tudom hogyan oldjuk meg, de az italt nem vinnénk Pestről, hanem arra gondoltam, ha lenne a közelben (max Eger) egy italdiszkont, vagy valami ilyesmi, ami mondjuk 9-ig nyitva van, akkor ott megrendelnénk a piát, és csak beugranánk érte. Keresem a címeket, ötleteket továbbra is várok...

Előzmény: csite (30)
csite Creative Commons License 2002.03.20 0 0 30
- sátrazni(vadkemping) free!!! lakókocsisok is vannak, és sátrasok is
- ha nem zavar a zene másokat, és a sert se máson iszod akkor lehet
- hol kell 30 embernek a hely? a medencébe befértek!

- éjjelnappalit nem'tok
- büfé-kocsma ONE!!! demjénről tudok infót, kata presszo rugalmas nyitvatartás!!! eligazító táblája kerecsend felől jőve a falu közepe után nagyívű jobbkanyarban, ha nem kanyarodsz, hanem egyenesen tovább, akkor az első utca balra, aztán megint első u. balra, aztán utca vége felé baloldalt a TARGET(házinéni jófej! kajcsinak kérjetek sztrapacskát, vagy macok-ot(tót)!)

Előzmény: _cOlOs_ (28)
_cOlOs_ Creative Commons License 2002.03.20 0 0 29
Otta - Ott
abba - abban

stb... :(

_cOlOs_ Creative Commons License 2002.03.20 0 0 28
Aki mostanában járt otta, erősítsen már meg abba, hogy :

- nem gond ha ott sátorozunk és maradunk egész éjszaka
- nem gond ha zenét hallgatunk, és általunk vitt sörőkét iszogatunk
- van elég hely kb 30 ember számára

Valmint kérdezem:
- van - e a közelben esetleg Éjjel-Nappali?
- vagy legalább este 9-10 ig nyitvatartó büfé, kocsma.

Kösz.

csite Creative Commons License 2002.03.19 0 0 27
250HUF a felnőtt belépő, 100HUF a avtóparkoló, Egerből indulnak buszok oda(agria volán menetrendet keresd meg)
Előzmény: BahnScorper (25)
h-alga Creative Commons License 2002.03.19 0 0 26
buszok oda
Sajna nem tudok segíteni, de azért felmerül bennem a kérdés: Honnan?
Előzmény: BahnScorper (25)
BahnScorper Creative Commons License 2002.03.19 0 0 25
És k#rva drága lesz a belépő, és minden sznob f@sz odamegy...

Én speciel nem voltam még ott, de szeretem a termálvizet, így tulképpen tervbe van véve. Egy-két részletesebb infóval (buszok oda, árak, stb.) tudnátok szolgálni?

Előzmény: missparker (24)
missparker Creative Commons License 2002.03.19 0 0 24
Azért nem ilyen sötét a helyzet. A kocsmáros eddig is élt valamiből, de ezután majd nem járhat pancsolni a kedvenc helyére. A polgármester zsebe senkit nem érdekel a polgármesteren kivül, az iskolaigazgató meg nyugodtan pályázhat az önkormányzatnál a játszótérre.
A lakosság meg dühönghet, hogy tönkreteszik a tájat, zavaró a gépek zaja, nem tetszik a tervezett épület, nem járulnak hozzá az odavezető új út épitéséhez. Rákkeltő épitőanyagokat és feketemunkásokat használnak. És különben is rendkivül ritka dongófaj él a forrás környékén.
Előzmény: lükepék (23)
lükepék Creative Commons License 2002.03.19 0 0 23
Hát, magyarázd meg a Jóskának, akinek kocsmája van, és az összes munkás hozzá fog járni inni. Meg a polgármesternek, aki roppant kedvesen már ücsörögni fog a pénzecskéjén, mire befejezik az építkezést, és tönkremegy a táj. Meg az iskola igazgatójának pl., ahova egy kedves játszóteret ígért a multi. Úgy kb. ezek lehetnek a helyi vezető személyek....

:(

messzipista vagyok (ahogy H-alga monganá)...

Előzmény: Marcellus (22)
Marcellus Creative Commons License 2002.03.18 0 0 22
Csite mesterrel voltunk páran és egész klassz volt.
Bár nekem már fura volt,hogy belépőt+parkolo dijat kell fizetnem egy erdőben.Mondjuk ha azt veszem,hogy tisztán tartják,akkor egye fene,fizetek.
De az,hogy a multis fickok elbasszanak egy klassz helyet,azt már nem kéne hagyni és a környékbeli idegenforgalmat is megölik ezzel valamennyire.

:-((

missparker Creative Commons License 2002.03.18 0 0 21
El tudom képzelni, hogy egy szép tájbaillő valamit csinálnának.

De:

Akkor is tönkreteszik a jelenlegi varázsát, nem lesznek képesek környezetbarát módon épitkezni (zaj, légszennyezés stb.), a sok odaérkező vendég sem lesz képes környezetbarát módon élni egy luxusfalanszterben.
Igy aztán ki van segitve mindenki a polgármester úr válaszaival...

Előzmény: csite (20)
csite Creative Commons License 2002.03.18 0 0 20
talán ha a föld alá húzzák fel(le?) :))

leha: anno gyerekkoromban nyaralásaimkor(ami 2 faluval arréb történt) még a kivájt gödrökben ültek az emberek, és mi is a forró sárban dagonyáztunk, na az olyan "disznócsordás" volt :))

Előzmény: missparker (19)
missparker Creative Commons License 2002.03.18 0 0 19
Biztató.
Nem vagyok épitész, de biztos lehet tájbaillő épületet tervezni. És kivitelezni? Azt már valószinűleg nagyon nehéz lehet.
Előzmény: _cOlOs_ (17)
lükepék Creative Commons License 2002.03.18 0 0 18
Hát nem tudom...
Mit mondott az indexes hírre??? illetve tud róla?
Előzmény: _cOlOs_ (17)
_cOlOs_ Creative Commons License 2002.03.18 0 0 17
De telefonszámuk van. Sikerült beszélnem a polgármesterrel, aki nagyon kedvesen adott felvilágosítást arról, hogy:

- az építkezés csak 1 év múlva kezdődik
- a forrás folyamatosan látogatható (az építkezés alatt is) ez feltétel volt a beruházóval szemben
- a beruházás tájbaillő, és környezetbarát lesz

Ugyhogy a legénybúcsúm meg lesz tartva. :)
A többit majd meglátjuk.

Előzmény: lükepék (14)
leha Creative Commons License 2002.03.18 0 0 16
namost képzellyétek, hogy nekem valahol az elfekvőben olyan képem is van, hogy fönn állok ezen a fehér meszelésen, és az akkor még legális volt.
sehol semmi elkerítve, sehol semmi belépő ... és leginkább nem ette oda a fene azt a rengeteg embert ...
szóval lehet, hogy így lesz jobb ...
csite Creative Commons License 2002.03.18 0 0 15
a 7végén voltunk, és még mindig csudi a hely, kár, hogy megszűnik minden ami szép volt benne :(
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
lükepék Creative Commons License 2002.03.18 0 0 14
A honlapjuk valamelyik oldalán azt írták, hogy term.véd. területté lett nyilvánítva...
Azért ennek utána kellene kérdezni, valszleg a falubeliek az utolsók, akik erről megtudnak valamit, ha az önk. biznisze a dolog.
Megnéztem a képeket, ha szerencséjük van, akkor még a forrást (alatta levő kőzeteket, vízminőséget) is elapasztják, a magyar kirándulókedven kívül. Kicsit rossz a földmérőjük, vagy pancser a kivitelező, és teljesen tönkremegy.
Nem tudom, voltatok-e mostanában Egerben.. A város hemzseg a német és hollandus buszoktól, az idelátogatók átlagéletkora 65 és 70 év közé esik. Ott mondjuk a város közepén vannak a fürdők, de ez a szegény meg az erdőben.. :(( mennyi fát fognak ott is kivágni.. (külön kiemelték a honlapon, hogy festői hátteret szolgáltat a fenyves - vagy valami más zöldség ottan..)

A polgmesteri hiv.-nak persze nincs e-mailje.

Előzmény: _cOlOs_ (13)
_cOlOs_ Creative Commons License 2002.03.18 0 0 13
Érdekes hogy egerszalók honlapján (http://www.egerszalok.hu/2.html) azt írják, hogy a hőforrás és környéke természetvédelmi területté lesz nyilvánítva. Lehet hogy az eladást ezért sürgette meg az önkormányzat? Gondolom utánna már nehezebb lett volna építési engedélyt szerezni... Így meg kapnak egy jó kis összeget, és szétrombolnak egy nemzeti kincset.:(
lükepék Creative Commons License 2002.03.18 0 0 12
Közfelháborodás + pár tucat mila pengő segíthet. Nyilván az önkorm.-nak monétára van szüksége, és annak adja oda a kiépítési jogot, aki a legnagyobbat mondja (normál és átvitt értelemben is)..

lehet, hogy valami Unesco-s vagy más körny.ügyi nk-i főméltóságos atyaúristent kell a dologba sürgősséggel bevonni..

Előzmény: missparker (10)
leha Creative Commons License 2002.03.18 0 0 11
van ott pl egy kiváló hőforrás!
tojást lehet benne főzni, amikor feltör.
a kitörésgátlótól (asszem így híjják) 3-5 méteren belül csapódik ki a kén a vízből. úgy képzeld el, hogy az egész domboldal (a domb tetején a forrás) olyan, mintha jó vastagon lemeszelték volna (törökországi prospektusokban látni ilyet, csak ez picit kissebb). a lemeszelt domboldalon kissebb, a víz által kialakított (és kimeszelt : )) medencék, meg patakocskák

(az egész alján van egy medence, de az szóra sem érdemes, mert kicsi és sokan vannak benne, tehát piszkos)

nemost ezeknek a kis patakocskáknak a felső vége szőrös !!!
halványsárga, nagyon puha szőr-szerű képződményben válik ki a kén

na, ezt el fogják dózerolni, csinálnak oda valamit, ahova bazidrágáért (különben miért érné meg nekik) be lehet menni, de minek, mert az érzés semmivel sem lesz korrektebb, mint egy fasza ülőfürdő az otthoni fürdőkádban.

élményfürdőt (hullám medence, vizicsúszda, kiskutyafasza) meg lehetne ott is, ahol nem kell egy ilyen helyet szertebaszni ... de ugyebár pénz beszél ...
és a pénz azt mondja, hogy ha neki nem kell a szájbavert szállodájának fűtésére külön beruházni (meg a medence, meg a konferenciaközpont, meg az akármi), mert olyan meleg a víz, hogy csak győzzön fűtenivalót építeni, akkor az van, amit látsz ...

missparker Creative Commons License 2002.03.18 0 0 10
Én is erre gondoltam. Aztán még jó lehet megtudni, mi a véleménye Eger és Egerszalók lakosságának minderről. Hátha egy közfelháborodás segit.
Előzmény: lükepék (9)
lükepék Creative Commons License 2002.03.18 0 0 9
Izé, naiv is vagyok, meg nem ismerem annyira azt a környéket. Nincs véletlen valami körny.véd. szempontból fontos izé arrafelé, ami miatt meg lehet tiltani a szemétdomb-építést?
Greenpeace aktivisták?
Rémhírek terjesztése?
:)

nem tudom. utána kéne szagolni, mennyire komoly.

Előzmény: h-alga (7)
leha Creative Commons License 2002.03.18 0 0 8
én már akkor elkeseredtem, amikor felkapott lett a hely (kitelepedett egy kukoricaárus, és elkezdtek pénzt szedni. ja! és lezavartak mindenkit a domboldalról, merhogy tönkreteszik)

kiscsikó koromban nyáron hetente kimentünk. néha télen is. felmásztunk a domboldalra és belefeküdtünk a természetes kis medencékbe, mert melegebb volt a víz, meg tisztább és lehetett ökörködni egy akkora gyereknek, mint én. néha meglestük a nudistákat.
nem volt belépő, nem volt főtt kukorica, nem volt hideg víz (inni)
bazijóvolt

h-alga Creative Commons License 2002.03.18 0 0 7
Mit lehet tenni?
Előzmény: lükepék (6)
lükepék Creative Commons License 2002.03.18 0 0 6
Miért gondolja mindenki azt, hogy milliomosként boldogabban hal meg, mint normál emberként??

:(

ui. sosem lehessen tudni.. Sopronban is áll az erdőben 1-2 éve egy tábla, hogy "itt a közeljövőben 4csillagos szálloda épül", de még a csemetekertet sem számolták fel, ahol ez a tábla áll.. ki tudja, hátha történik valami..

ui2. vagy csináljunk valamit!

h-alga Creative Commons License 2002.03.18 0 0 5
Legutóbb márc 9-én voltam egy húzós gyalogtúra után megmerítőzni. Élmény volt megfáradt testemnek, meggyötört lábamnak, és fázó szervezetemnek.
El vagyok keseredve. :o(
uggrifules Creative Commons License 2002.03.18 0 0 4
Én is most voltam, hál'Istennek még nagyon barátságos hely. Nem kéne elb...-ni!
Csokis Creative Commons License 2002.03.18 0 0 3
Abcug Index! Ma' megin' kva lassu. :-( Es persze gratula!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!