Keresés

Részletes keresés

Lavina..együttes Creative Commons License 2002.03.13 0 0 110
Hát ez nem jött be!:-))))))))))
Lavina
Előzmény: subika (109)
subika Creative Commons License 2002.03.13 0 0 109
100???
subika Creative Commons License 2002.03.13 0 0 108
?
subika Creative Commons License 2002.03.13 0 0 107
hehehe...
subika Creative Commons License 2002.03.13 0 0 106
Kedves Lavina Úr!

Érdeklődnék, hogy az alábbi zenészek közül Önnek melyikről mi a véleménye:
John Myung (Dream Theater)
Joey DeMaio (Manowar)
mind2 a basszusgitár szakavatott kezelője...

Előzmény: Lavina..együttes (105)
Lavina..együttes Creative Commons License 2002.03.10 0 0 105
Szia!
Sajnos nem lehet kapni sehol a CD-t.
Egyrészt azért, mert nem lett kiadva, másrészt azért, mert amelyik ki lett adva, azt nem terjesztették megfelelően. (én pl. soha sehol nem láttam, pedig kerestem) :-((
Valóban jól olvastad, nem lépünk fel sehol.
Ennek egyrészt az az oka, hogy jelenleg arra van lehetőség, hogy discóban ugrálhassunk 15 percet play backre. Másrészt, az a korosztály, amelyiknek szólnak a nótáink, nem jár discóba. :-(
Dicsérő szavaidat köszönjük szépen. :-)))

Lavina

Előzmény: varadizalan (104)
varadizalan Creative Commons License 2002.03.10 0 0 104
Sziasztok!
Nemrég bukkantam a Lavina együttes oldalára, és nagyon tetszik! Töltöttem le zenéket. A mai, futtatott együttesek helyett végre jó volt hallani valami igényesebbet mind zenei, mind "szövegi" téren. Lehet valahol kapni lemezt tőletek? Olvastam a hozzászólásokat, és nem tudom jól vettem-e ki: mostanában nem léptek fel sehol?

üdv:
Fefe

Lavina..együttes Creative Commons License 2002.03.08 0 0 103
Már felkerült, és letölthető!
Lavina
Előzmény: anilla (101)
Lavina..együttes Creative Commons License 2002.03.08 0 0 102
Még ma felteszem A Lavina együttes oldalára
Lavina
Előzmény: anilla (101)
anilla Creative Commons License 2002.03.08 0 0 101
Tegnap kerestem a "Találd el, mirol szól a dal..."-t, és a kóbor kutyás dalt, de nem találtam. Hogy tudnám meghallgatni ezeket?
Anilla
Előzmény: Lavina..együttes (100)
Lavina..együttes Creative Commons License 2002.03.07 0 0 100
Nem csak a mi fellépésünk, hanem az összes fellépő meg van. (Csirkefater is)
Van jó pár koncertfelvétel.
Két videóklip "Dubrovnik", és "Veled is megtörténhet egyszer" (Ez készült a Jós utcai robbanásról)

A lemezfelvétel a fesztiválal egyidőben készült, és reméltük, hogy jó reklám lesz.
Hogy mikor lesz koncert nem tudom.

Segélykoncertek:
A koborkutyáknak menhelyet szerettek volna építeni, és szerveztek egy koncertet a Vigadóba nagy sztárok részvételével. Mi is meghívást kaptunk, de nem azért, mert sztárok voltunk, hanem azért, mert mi írtunk egy nótát "Dal a kobokutyákról" címmel, ami nagyon meghatotta a Fehérkereszt vezetőjét, és ragaszkodott a részvételünkhöz. Igazán nagy sikerünk lett. Többször is el kellett játszanunk a nótát.

A Jós utca szomszédunkban van, és ott történt az a robbanás, amitől 4 ember meghalt, és kb. 250 ember maradt lakás nélkül. Még a robbanás napján megírtuk a "Veled is megtörténhet egyszer" című nótát, és szerveztünk egy segélykoncertet, az "áldozatok" megsegítésére.
A nóta érdekessége, hogy Sztankay István mondja rajta a prózát. Első szóra jött segíteni, és amikor lemezre vettük a felvételt, egy fillért sem fogadott el érte, pedig aznap volt az Olympia premierje melyben főszerepet játszott, és a bankettet hagyta ott a kedvünkért.
Örökké hálásak leszünk érte.

Lavina

Előzmény: anilla (99)
anilla Creative Commons License 2002.03.07 0 0 99
Hát, tényleg nagyon kalandos volt ez a fesztivál. Fel van véve videóra a szereplésetek? Vagy valamelyik koncertetekrol készült felvétel? Úgy megnézném! A lemezfelvételetek ezután történt, vagy még korábban?
Koncertek: mikor lesz megint?? A kóbor kutyásról és a másik segélykoncertrol mesélj még!:)
Anilla
Lavina..együttes Creative Commons License 2002.03.07 0 0 98
Koncert helyszínek!

Békásmegyeri művelődési ház szombatonként, később
Globe színház szombatonként.
Óbudai művelődési ház
Óbudai iskolák.
High Life Budapest, Sopron.
Miske Pálmaliget.
Budakalászi Művelődési ház.
Budakalász szabadtéri koncert
Budapesti Vigadó (segélykoncert a koborkutyákért)
Németország, Bullay.
BM. „palota”
Önkormányzati üdülő szabadtéri koncert. Romaipart.
Segélykoncert a Jós utcai robbanás „áldozatainak” megsegítésére.

Több most nem jut eszembe.

Lavina

Előzmény: anilla (93)
Lavina..együttes Creative Commons License 2002.03.07 0 0 97
Táncdal fesztivál 1994.

Már a neve is egy vicc, de hát a hagyomány végett így hívták.
A dolog úgy indult, hogy meghirdették, és várták a jelentkezőket.
A versenykiírásban az állt, hogy a színpadon szereplő hangszereknek, az éneknek, vokálnak élőben kell szólnia, de lehet használni szekvenszer programot, vagyis a zenei alap mehet számítógépről.
Mi a „Diákszerelem”, és a „Találd, el miről szól a dal” című nótával jelentkeztünk.
A Találd el… bejutott az elődöntőbe.
A leadott demó nem volt valami nagy durranás, és nem véletlenül.
Ez már a sokadik „verseny” volt, amire jelentkeztünk, és már untuk, hogy csak a részvételi díjunkra tartanak igényt. Nem is hittük, hogy bejutunk, mivel láttuk már nemegyszer, hogy előre le vannak osztva a lapok.
Nagy meglepetés volt, és hinni kezdtük, hogy van lehetőségünk a sikerre, mivel 1400 pályázóból 60 nóta jutott be.
Mindenkit behívtak a Rádió 8-as stúdiójába, és elkészítették a felvételeket.
A hangmérnök: Szita Pista nagyon jó munkát végzett.
Én azt hiszem, hogy itt kezdődött a probléma.
Kiderült, hogy itt versenyzők vannak, és nem biztos, hogy a futottak még kategóriát akarják megcélozni.
És nem csak mi okoztunk meglepetést.
A szervező agytröszt összeült, és úgy döntött, hogy mindennek élőben kell szólni, és nem használható semmilyen segédeszköz.
Megnyugtattak, hogy semmi baj nem lesz, majd a nagyzenekar kísér minket.
Ne aggódjunk, újra hangszerelik a nótát, össze próbáljuk a nagyzenekarral, lesz idő mindenre.
Egy hétig naponta jártunk a Rádióba, ahol mindenki próbált, csak a mi nótánk hangszerelése nem készült el.
Az első elődöntőbe voltunk besorolva, ami egy szombati napon ment élőadásban, a Tv-ben.
Pénteken hangpróba volt a Televízióban reggel 10.-18. óráig. Mindenki próbált többször is de a mi nótánk hangszerelése csak 17. 45.-re készült el. Felhívtak minket a színpadra próbálni.
A zenekar elkezdett játszani egy teljesen ismeretlen nótát. Mi szóltunk, hogy ez nem az, de mondták, hogy igen.
Ekkor mi levonultunk a színpadról, megköszöntük a lehetőséget, és közöltük, hogy a Lavina együttes nem vesz részt a fesztiválon.
Ettől mindenki paff lett, mert el sem tudták képzelni, hogy ezt valaki megmeri csinálni.
Az első elődöntő lement, és a következő héten telefonokkal bombáztak minket, hogy ne csináljuk ezt, várnak minket a harmadik elődöntőben, szerezzünk addig vendég zenészeket.
Egy hétig szerveztük, hogy zenészeket találjunk.
Egy csütörtöki napra szerveztünk egy próbát, és két óra alatt összeraktuk a nótát.
Pénteken hangpróba, szombaton délelőtt kamerapróba, este élőadás.
A technikai körülmények siralmasak voltak. Nem kaptam normális kontrolt (nem hallottam, mit énekelek), a mikrofonon nem volt semmi effekt, pedig kértem, az állványból majdnem kiesett a mikrofon.
És még így is elég jó pontszámokat kaptunk. (122) 240 volt az adható maximum.
Végül is nem jutottunk a döntőbe, 124 pont kellett volna.
De még ott voltak a közönség szavazatok, amivel be lehetett jutni. 2455 szavazatot kaptunk.
Az első elődöntőben 830 szavazatot kapott a döntőbe jutó, a másodikban 724 szavazatot.
A harmadikban 4530 szavazattal Pap Rita jutott a döntőbe, és mindenki tudta, hogy Ö küldte magának a szavazatokat. Persze ezt mi is megtettük. 1000 szavazatot küldtünk magunkra, mert az előzményeket látva elégnek találtuk.
A fesztivált Bayer Friderika nyerte, és Ö képviselte hazánkat Dublinban, megérdemelten.

Csirkefater is indult, de nem jutott Ö sem a döntőbe (78).
Géza is úgy volt, hogy indul, de nagy volt az arca, ezért elküldték a hangpróbáról, és más énekelt helyette.

Na ennyi dióhéjban!:-)))

Lavina

Előzmény: anilla (93)
anilla Creative Commons License 2002.03.07 0 0 96
Géza: verselt?
És Csirkefater?
Mesélj, Lavina!:))
Anilla
Előzmény: Lavina..együttes (95)
Lavina..együttes Creative Commons License 2002.03.07 0 0 95
Egy kis érdekesség előlegbe!
Részt vett rajta a Csirkefater, és a Géza is!
Lavina
Előzmény: anilla (93)
Lavina..együttes Creative Commons License 2002.03.07 0 0 94
A fesztivál egy nagyon hosszú történet.
Éjszaka leírom!
Lavina
Előzmény: anilla (93)
anilla Creative Commons License 2002.03.07 0 0 93
Meséld el, hogyan szerepeltetek a Táncdalfesztiválon, és hol voltak a koncertjeitek!
Anilla

Lavina..együttes Creative Commons License 2002.03.07 0 0 92
Felhozom már a süllyesztésből!
Kérdés semmi?
Lavina
Lavina..együttes Creative Commons License 2002.02.25 0 0 91
Újra müködik a tar.hu!
Lavina
Lavina..együttes Creative Commons License 2002.02.25 0 0 90
Nem mi voltunk!
A név viszont a sajátunk, már 34 éve.
Lavina
Előzmény: régi vendég (89)
régi vendég Creative Commons License 2002.02.25 0 0 89
wáooo és ti voltatok a Bizottság előzenekara????

némiképpen +lepne nem túl rokon a stílus... de ha igen gratula!

Előzmény: Lavina..együttes (88)
Lavina..együttes Creative Commons License 2002.02.25 0 0 88
Lavina néven, már 1968.-ban (34 éve) zenélt egy zenekar!
A bassgitárost ha jól tudom Görög Lászlónak hívják, és lehet hogy még él!:-)))
Lavina
Előzmény: jimdixon (87)
jimdixon Creative Commons License 2002.02.25 0 0 87
Nem ismerem az együttest, de azért szólok ha nem tudnátok, hogy Lavina néven kb 20 éve zenéltek már mások.
Én kazettán hallottam őket mint a Bizottság előzenekara.
Ha jól tudom énekesük Nagy Attila volt és már meghalt.
régi vendég Creative Commons License 2002.02.25 0 0 86
+ neked is!
Előzmény: paula dé (85)
paula dé Creative Commons License 2002.02.25 0 0 85
Naakkor levél neked!
Előzmény: régi vendég (84)
régi vendég Creative Commons License 2002.02.25 0 0 84
szerintem sem ide való a téma ezért javaslom a levelezést, ha még valami fúrná az oldalad...:-)))

OFF
hát igen valakit ez érdekel valakit meg az... engem érdekelt h ki ő, miután közös nicket kívánt csinálni velünk meg ilyenek... és az elég nyilvánvaló volt h nem új ember tehát ismeri a díszes társaságot, ha sokat olvasgatsz akkor lehet h olvastad, lehet h nem, nem annyira érdekfeszítő szerintem. Ha nem késztet accociációra, hát nem késztet ennyi, nem tom mi köze lenne ennek ahoz, h ki mennyit indexel... én meg bizti olyan szőke vagyok, h itt nem látom az összefüggést... :-))))
semmi gondom azzal h olvasol, és azzal sem ha nem, bár erős a gyanúm miért tartok érdeklődésedre számot... :-))) de kit érdekel, nekem Te pl. szimpi voltál a talin és nincs veled semmi gondom. de hát egy oltári köcsög kategóriástól ez már lehet h sértés neeeeem????:-))))))
valszeg nem ua. sőt tuti h nem... stílus béli különbségek is vannak... valamit B_C nem valószínű h szimpátia nyilatkozatokat tesz 1x ide 1x oda.
és vajh melyik hiányzik Harry???? gondolkozzunk, gondolkozzunk.....:-))))

naugye! :-)))
ON

Előzmény: paula dé (83)
paula dé Creative Commons License 2002.02.25 0 0 83
Kedves Topiklakók! Ígérem leállok lassan! :))))

OFF
Valóban. Eddig nem keltett bennem olthatatlan kivácsiságot R_T kiléte, bár ezen rövid diskurzus kezdi úgymond felpöcögtetni bennem a tudásvágyt.
Az alábbi Sz. idézet továbbra sem késztet accociációra, bár lehet, hogy eccerűen csak frisshusi vagyok én ehhez, vagy nem mozgok eleget a zindexen. Ápropó, ha már itt tartok 1ben magyarázatot is adnék, hogy miképpen is lehetséges, hogy becses világodat szememmel illetém: vándorlok olykor topikról, topikra, a hozzászólók adatain keresztül másik topikra... ja, igen, mert aki belbeccsel bír, vagy esetleg oltári köcsög, az érdeklődésemre tarthat számot... :) aztán ez így megy. bizony. ...és hát Téged ugye szeméjesen is mosmár "ösmerlek" :))) és még érdekes is, amit írol, szal éééérteeedd?!!:)))) Szóval innen a zismeret, mert soxor kukkolok rídonliban császkálok :))) Szal, az idézet végképp bizonyíccsa, hogy R_T ≠ B_C, mivel utóbbi kollega valszeg befejezte volna azt, merthogy ő ennyire sem konfliktuskerülő. Mindazonáltal, Watson, egy szem még mindig hiányzik a lánzból! :)))
Ja, és hogy nem kell mindent véééresen komolyan venni; szíívemből beszélsz!
ON

Előzmény: régi vendég (79)
Lavina..együttes Creative Commons License 2002.02.25 0 0 82
Még mindig nem!:-(((
Lavina
Előzmény: Lavina..együttes (81)
Lavina..együttes Creative Commons License 2002.02.24 0 0 81
Sajnos nem müködik a tar.hu!:-((
Lavina

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!