Keresés

Részletes keresés

jm26 Creative Commons License 2004.02.16 0 0 106
köszi az infókat, különben USB 1.1-es... jön majd egy ismerősöm és rendberakja a gépemet. vissza a 98-at, beállít mindent, XP óta úgyis marha lassú. köszi a segítséget!
Előzmény: slaci (105)
slaci Creative Commons License 2004.02.06 0 0 105
USB 2.0-ás kártya? Azzal csak szívni fogsz w98 alatt (régi alaplappal). Ne legyél telhetetlen, vegyél 1.1-es USB kártyát, telepíteni sem kell, w98se kapásból felismeri. Saját káromon tanultam meg, utólag a boltban is megerősítették ezt a tapasztalatomat. Én is régi gépben próbáltam, ott csak USB 1.1-gyel fogsz Te is boldogulni:-( (Amikor azt az alaplapot gyártották, híre-hamva sem volt még a USB 2.0-nak, de talán még az 1.1-nek sem:-(((.)
Előzmény: BPuma (97)
mr_ricsi Creative Commons License 2004.02.06 0 0 104
Nem szeretem az XP-t, mert számítógépet pazarolni szörnyű dolog, de ezesetben nem járnál jobban a régebbiekkel.

Szerintem ez IRQ probléma, és a kártyát meg kellene próbálni másik pci slotokban is.

Előzmény: jm26 (103)
jm26 Creative Commons License 2004.02.05 0 0 103
pci usb kártya + xp szóval elvileg mindennek pikk-pakk kellene mennie, de mégsem... a régi sound blaster hangkártyát meg semmiképpen sem ismeri fel az xp, már azon gondolkodom, hogy visszateszem a 98-at vagy 2000-et. Hátha az jobban bevenné az usb-t.
Előzmény: mr_ricsi (102)
mr_ricsi Creative Commons License 2004.02.05 0 0 102
Alaplapi csatlakozóról próbálod, vagy kártyával, és milyen opredszerrel?
Előzmény: jm26 (101)
jm26 Creative Commons License 2004.02.05 0 0 101
sziasztok!
nekem is egy hasonló gondom lenne, mint Kolbee-nak. Gép felismerte a nyomtatót, már nyomtatott is egy tesztoldalt, meg nagy nehezen egy doksit, de azóta tök kuka. A nyomtatandó fájl bemegy a nyomtatandók sorbába, de nem töltődik be teljesen és csak áll a dolog. hogy lehet az, ha egyszer már sikerült neki, akkor most meg nem? Valami ütközés van vagy priorítás gond?
Másik, szegény digitfényképező is próbálkozik rádugás után: initializing usb, de nem sikerül neki.
help, pls...
Előzmény: Kolbee (81)
mr_ricsi Creative Commons License 2004.01.14 0 0 100
Ne viccelj, a PCI2.1 lefelé kompatibilis. (Meg különben is: az Intel VX-es alaplapban a PCI2.1-es VGAkártya csont nélkül működik. Akkor pedig az FX-esben is.)
Előzmény: BPuma (99)
BPuma Creative Commons License 2004.01.13 0 0 99
Sajnos nem ez a baja, hanem hogy nem támogatja ez a xar alaplap a PCI 2.1et vagy ujabbat :-(
Nem tudjátok, hogy hol lehet PCI 2.0-s USB-t kapni?
Eddig sehol nem találtam. :-((
mr_ricsi Creative Commons License 2004.01.11 0 0 98
A PCI-slotokat végigpróbálgattad? (Lehet, hogy csak IRQ-akadás)
Előzmény: BPuma (97)
BPuma Creative Commons License 2004.01.11 0 0 97
Sziasztok!
Lenne egy nagy gondom. Van egy Intel 430FX-as alaplap, amibe beraktam egy 82c861-es USB PCI-os kártyát. Win98SE felismerte, úgy néz ki, hogy működik, de mikor ráakasztok bármilyen USB-s eszközt, nem ismeri fel, s azonnal letiltja. Hiába engedélyezem és installálom hozzá a drivert, nem működik.
Hasonló a helyzet egy másik géppel is, ugyanezt a PCI-os USB kártyát raktam bele, de ott fel sem ismeri a Win98SE.
Mindkét kártyát leteszteltem egy másik, újabb gépben, hibátlanul teljesített.
Mi lehet a gond a két géppel? Miért nem akar működni az USB?
HELP! HELP! HELP! HELP! HELP! HELP!
krocus Creative Commons License 2004.01.10 0 0 96
Seitec usb bar security 2.0 hi-speed. Sajnos hozzá nem értő módon el lett "írva". Így aztán a rendszer nem ismeri fel usb eszközként és nem használható se 98, sem xp alatt. tudna valaki esetleg megoldást erre a gyakorlatilag új eszköz használatra bírására?
tomi271 Creative Commons License 2004.01.09 0 0 95
Na megcsináltam. farigcsáltam, rádugtam erre kék képernyővel indul a wingyóz.
persze lehet, hogy semmi köze hozzá, mert egyszer elindult rendesen is.
nem értem...
majd ma még próbálkozom.
Előzmény: mr_ricsi (94)
mr_ricsi Creative Commons License 2004.01.08 0 0 94
Bár ilyen határolófalas csatlakozóval még nem találkoztam, de nincs semmi vész: egy éles késsel le lehet vágni az USB-kivezetésről a felesleges lyukat.

Csak arra nagyon figyelj, hogy melyik 2 tüske a VCC, és nehogy fordítva dugd rá a csatlakozót!!!!!
A VCC-re a piros vezetéknek kell csatlakozni!!!

Előzmény: tomi271 (93)
tomi271 Creative Commons License 2004.01.08 0 0 93
dehogy tudom mit , miért csinálok:)
szóval a csatlakozó amibe bele kell dugni abban van 4 tű (pöcök) és körülötte van határolófal. Nem tudom másképp leírni, de nem hiszem, hogy belefér. Este meglátom:)
Előzmény: mr_ricsi (92)
mr_ricsi Creative Commons License 2004.01.08 0 0 92
Nem értem, hogy az 5-dik lyuk miért nem áll el a levegőben, de Te biztosan tudod, mit miért csinálsz.
Előzmény: tomi271 (91)
tomi271 Creative Commons License 2004.01.08 0 0 91
akkor barkácsolás lesz. le kell bontanom az 5-ik lukat:)
köszönöm a segítséget!
Előzmény: mr_ricsi (90)
mr_ricsi Creative Commons License 2004.01.07 0 0 90
Azok 5 tűsek. A lényeg, hogy a piros drótok az 1-es és az 5-ös pöcökre essenek, az ötödik lyuk nyugodtan lóghat a levegőben, mert az az előtte lévő GND vezeték duplázva.
Előzmény: tomi271 (89)
tomi271 Creative Commons License 2004.01.07 0 0 89
Mr_ricsi
2 sorban vannak. Nem emlékszem pontosan, hogy amit kapni lehet azok egyenként hány tűsek...
megnézem alaposabban.
Előzmény: mr_ricsi (88)
mr_ricsi Creative Commons License 2004.01.07 0 0 88
Tomi271:
Ha ezek 2 sorban helyezkednek el, akkor könnyű.
Így:
1 5
2 6
3 7
4 8

Vagy így:
1 8
2 7
3 6
4 5

Ha egyvonalban, akkor sem bonyolult, csak akkor kicsit barkácsolni kell.

Előzmény: tomi271 (87)
tomi271 Creative Commons License 2004.01.07 0 0 87
mr_ricsi
igen.
úgy nézem , mintha 2 db usb lenne egyben?
ideírom.

Pin Function
1 VCC
2 USB D0-
3 USB D0+
4 GND
5 VCC
6 USB D1-
7 USB D1+
8 GND

Előzmény: mr_ricsi (85)
mr_ricsi Creative Commons License 2004.01.06 0 0 86
Kolbee:
Az alaplapod manualját nem tudom letölteni. Neked megvan? Abban hány tűs az alaplapi USB csatlakozó?
Előzmény: Kolbee (81)
mr_ricsi Creative Commons License 2004.01.06 0 0 85
Tomi271:
Az alaplap leírásban meg van a 8tűs csati érintkezőinek leírása?
Előzmény: tomi271 (84)
tomi271 Creative Commons License 2004.01.06 0 0 84
Sziasztok!

Adott 1 alaplap ( Gigabyte 5AA) amin van alaplapi USB kivezetés, de egyszerűen nem kapok hozzá ilyen csatlakozót. Van valakinek tippje, hogy hol lehetne beszerezni? A csati az 8 tűs.

Előzmény: Kolbee (83)
Kolbee Creative Commons License 2004.01.06 0 0 83
Ez az alaplap:
http://www.pcchips.com.tw/M729.html
http://www.4gamers.com/UHardware/product1.asp?oItem=117
Ez pedig a chipset, ami BXCel, és itt kifejti, hogy ez mit is takar valójában:
http://www.plasma-online.de/index.html?content=http%3A//www.plasma-online.de/english/identify/picture/pcchips.html
Remélem ennyi info elég.
Előzmény: mr_ricsi (82)
mr_ricsi Creative Commons License 2004.01.06 0 0 82
Mi az alaplapod márkája és típusa?
Előzmény: Kolbee (81)
Kolbee Creative Commons License 2004.01.06 0 0 81
Sziasztok!

Wan egy 350 MHz-es PII-esem egy szutyok AT alaplappal, amin bár van USB, de csak ATX form carddal lehet rávarázsolni a kivezetést (ez egy alaplapi kivezetés, amitől lesz két USB portom, egy ps/2-m és egy infraportom). Mivel nem sikerült ilyet szereznem, vettem egy USB 1.0-ás PCI slotba dugható bővítőkártyát. Az BIOS-ban letiltottam az alaplapi USB-t. Szépen föltelepítette magának a Windows 98SE a kártyát, nyomtató fölismer, fölrak, összes program föltelepít hozzá.
Tünet a következő: ez a nyomorult nyomtató nem nyomtat. Nagy ritkán kicsikarok belőle egy-egy tesztoldalt, vagy kalibrációs oldalt, de utána bármit küldök rá nyomtatni, semmit nem csinál. Nem villog, nem kattog, csak úgy van. Mit csináljak vele?
Másik probléma: Digitális fényképező rádug USB-re, fényképező megtalálja gép, gép meghtalálja fényképező, tölteném a képeket, kiírja, hpogy adatátviteli hiba. Valami nem fasza ezzel az USB-vel. De mi?!
A nyomtató HP deskjet 3650, a fényképező HP photosmart 433, az USB kártyám pedig opti 82c861.

battag_ Creative Commons License 2003.12.07 0 0 80
sziasztok!

Lehet, hogy nem a legmegfelelőbb helyre írok, ezért bocs!

Van egy szünetmentes Tápenységem (APC)ami USB-vel csatlakozik a géphez. Mivel a gépen csak 2db usb van ezért vettem egy külső Usb -hubot amihez cstlakozi egy nyomtató, egy szkener és egy rádiós egér.
A problémám az lenn, hogy ha túlfeszültség keletkezik akkor a szünetmentes átugrik akkumlátorra és ilyenkor az USB hub nem kommunikál a hozzá dugodt eszközökkel. Pedig a piros lámpa, hogy kap áramot működik. Egy kis idő után amikor stabilizálódik a helyzet akkor a táp visszalép a hálózati áramra és akkor "visszazöldülnek" az USB-hubon az eszközök. A baj csak avval van, hogy ha példáúl nyomtatok vagy szkennelek akkor ez egész leáll, vagy ha sokáig ingadozik a feszültség, akkor egyáltalán nem tudom használni az egeret, ami WinXP alatt elég bosszantó. A helyzeten nem váltosztat semmit az sem ha a hub-hoz kapott tápkábelen keresztül egy külön konektoron kap áramot. Szóval nagyon nem akar működni. Sőt van olyan is, hogy egyáltalán nem akar visszaállni, még akkor sem amikor már rég nem aksiról kap a számítógép áramot.

Szinesíti a képet az is, hogy néha még közvetlen a géphez csatlakoztatott APC tápot sem ismeri fel a gép, kiírja, hogy nem találja, pedig azt nem dughatom a HUB-ba mert azt írta az APC, hogy USB-hubba nem csatlakoztatható!

Ha esetleg találkoztatok ilyen problémával légyszi segítsetek! Esetleg valami szoftveres megoldás kellene keresnem? Mondjuk az APC programjában? (de abban nem lehet semmit sem állítani! (PowerChute Personal Edition))

Minden segítséget és próbálkozást előre is köszönök!!!

battag@freemail.hu

Üdv.: BattaG

ronaldinho Creative Commons License 2003.11.20 0 0 79
A BIOS a megoldás, hurrá, sikerült!!!
Előzmény: mr_ricsi (78)
mr_ricsi Creative Commons License 2003.11.19 0 0 78
Mennyire régi a géped? (Konkrétan: milyen alaplapod van?)
Előzmény: ronaldinho (77)
ronaldinho Creative Commons License 2003.11.19 0 0 77
Sziasztok,

Van egy nagyon primitív USB-s problémám. Mivel régi szgépem van, nem volt eddig USB kimenetem. Vettem egy digi fényképezőgéopet, ehhez kellett. Ezért tegnap vettem egy 1.1-es USB kártyát. Egy noname, olcsó USB-ről van szó, telepítő Cd-t nem adtak hozzá, azt mondták Windows-sal könnyedén fel lehet telepíteni (nekem Win 98 van), de még sem sikerült jól a hardver telepítés, telepítés után azt írja ki, hogy a hardver nem rendeltetésszerűen működik...
Lehet, hogy a Bios-ban kéne átállítanom valamit???
Segítsetek légyszi, ha tudtok!

kösz ronaldinho

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!