Keresés

Részletes keresés

Barbara561 Creative Commons License 2018.12.11 0 0 3494

I

Törölt nick Creative Commons License 2018.12.07 0 0 3493

Sziasztok.

Tapasztalt valaki hasonlót mint amit én leírok?

Okozhatja a tüneteimet szerintetek egy nagyon nagy bal oldali mandula?

Sokszor nincs begyulladva, de gyerek koromban sokszor elhangzott, hogy jó lenne kiszedetni, mert annak bizony védelmi funkciója nincs.

 

 


Jó pár év óta bal oldalon alul hátulról a harmadik fogam alatt, tájékán (főleg huzatos idő után) feszítést érzek enyhén fülbe, vállba, nyakba lesugárzó fájdalmat is. Kb. 16-20éve itt rendszeresen gyulladt volt az íny.
Különböző ecsetelőkkel kezeltem magam, mert akkor még nagyon féltem a beavatkozásoktól.

Én a nyelvemmel úgy érzem a számban mintha meg lenne ott vastagodva az íny és gyökerek alatt belülről.
Fogorvosok  szerint nincs ott semmi probléma. Hozzátenném, hogy ez amalgánnal tömött fog. (valami oknál fogva nem említette egyik doki se, hogy kicserélné a tömést)
A fog abszolút nem érzékeny rágásra, ütögetésre, nem fáj. Fagyasztásos tesztnél viszont érez, tehát él, illetve elvileg nem lehet akkor gócos.


Voltam több fogorvosnál, több helyen készítettek panoráma röntgent, egyedi röntgent erről a fogról
Mindenhol egészségesnek bizonyult.

Elküldtek szájsebészetre, mert nyálkő is okozhat ilyen tüneteket, az is negatív lett. Nem állapítottak meg problémát.

Közben az megmagyarázhatatlan izületi problémák jöttek elő amik ugyancsak gócra utalnak.

Vérvétel krónikus gyulladást mutatott ki.

 

Elképzelhető, hogy fogászati problémának hitt dolgot mandula okozza?


Köszönöm ha tudtok valami okosat mondani.

Barbara561 Creative Commons License 2018.12.07 0 0 3492

Sziasztok! Ma egy hete mutottek koblacios műtéttel ugye..Hat sztem amúgy ahogy olvasgattam van aki hamarabb gyogyul van aki később van akinek jobban faj van akinek kevésbé úgy h sztem ez ember függő is!Nekem 4dik napig nem is igazán volt rossz..aztán 5naptol kezdődött a seblevalas nekem 2napalatt le vált és meg azért vannak rajta fehér foltok most is!Na az 5dik naptól roszabb ez..inkabb az h ha eszel iszol csip én ettől vagyok legjobban ki h nem tudok enni!Mert a fajdalom is ugye ezekben a napokban erosebb de az ki birhato mert ahogy erzed h kezd fájni vedd be a Cataflam v-t (oldható) egyből hat 1-2perc!sok víz akkor is ha faj vagy csip mert pár korty után nem csip már!En azt mondom h anyira nem vészes nem kell anyira ettől felni ki birhato és ha kikell venni ezért a pár nap “szenvedes” miatt ne halasza el senki főleg ha bajok vannak vagy lehetnek a mandulaja miatt!7diknapom van és reggel eléggé fajt be vettem cataflamot és kész el múlt azóta be sem vettem úgy h ma már a fajdalom eléggé le ült most fogok be venni cataflamot alvás előtt már azért kicsit érzem h kell!kivancsi leszek a holnapra mert ma már elég jo volt azon kívül h enni azért ma sem tudtam mert csip meg faj ha le nyelem a kajat vagy akar pidingot is az is csipi😅 De fájni magától nem fajt egész nap!Voltam tegnap komtrolon minden ok volt azt mondta az orvos hogy meg 3nap kb és jo lesz teljesen csak meg nagyon  vigyazzak ne eroltessem magam attól h már jól lesz a torkom és tudok majd enni😍 mert a 2hetet be kell tartani addig semmi megeroltetot nem szabad csinalni!majd meg irok h 2-3nap múlva mizu 

Barbara561 Creative Commons License 2018.12.03 0 0 3491

Ha valaki nézi az oldalt és tudja..meg írna nekem hogy hanyadik naptól lehet újra cigizni? Én kar birom 4napja de az az igazság h már egyre nehezebben 🥺😕

Barbara561 Creative Commons License 2018.12.03 0 0 3490

Sziasztok:) 4nap..Hajnalba 5korul eléggé fajt de (tűrhető volt)..Be veszem a cataflam V-t és el is mulik..Sztem ez inkabb kelemetlen mutet mint fajdalmas..Engem az idegesit jobban h nem ehetek rendesen és h nem tudok beszelni rendesen kb mint egy szellemi sérült úgy beszelek 😫Nekem nem faj a fülem egyaltalan és a torkom se igazan bár ha nem vennem be a gyogyszert ahogy el kezd fájni biztos bele állna egy nagyobb fajdalom de én mindig ahogy kicsit el kezd fájni veszem is be!Igy jo!Elvileg az 5/6-7nap a rossz ..hat holnap kiderul😅..Varom H meg gyogyulnom végre de mondom nem a fajdalom miatt ha nem mert éhes  vagyok!!!😂😫 Na és ugye a kelemetlensegek miatt...Ma is tejbe grizt ettem és rántottát eddig.. de lehet pudingot csokis v vaníliás esetleg baba piskótaval..kruplipure..és csak ilyen pepesebb dolgok egyelőre :)

Barbara561 Creative Commons License 2018.12.02 0 0 3489

Bocsi .. a telefonom az javítja magától amiket irok a nem vettem az be vettem lenne* remelem azért értitek amit le írtam:) Majd legközelebb jobban át nézem mielőtt el kuldom 😅

Barbara561 Creative Commons License 2018.12.02 0 0 3488

Sziasztok !Nekem is koblacios mandula mutetem volt..ez a 3dik napom..Hat én is korán mentem a mutet napján... kicsit feltem de amúgy nem kell..Igazából oda ertem le kelett fürödni kimondottan az ottani “tusfurdovel” ez valami fertotlenitos dolog..Aztán jön a nővér ad egy hányinger elleni gyogyszert+a kis málna szorpot (ebbe van az altato) én ettől el is aludtam.. akkor keltem fel amikor már toltak a műtőbe .. igazából ettől az altatotol elég kaba/bodult vagy és nem felsz minden hamar tortenik és már az agyadba kelsz fel úgy h magától a mutettol nem kell felni tényleg!Az ébredés nallam nem volt gaz kicsit sirtam és beszeltem de ez az altatastol volt.. egyébként nem ereztem fájdalmat sem!Esetleg nagyon minimálisat úgy h az ebredestol sem kell felni!kaptam rá nemsoka egy kis szűrt levest..ekkor sem fajt meg..nagyon éhes voltam sztem ez a lég roszabb az egészben h ennél de nem lehet :) estig kettő fajdalom csillapitot kaptam és a fajdalom tűrhető volt nemm igazán fajt inkabb kellemetlen kicsit olyan mintha meg lennel fazva és fajna a torkod ennyi..Este elég szakaszosan tudtam

aludni nekem folyt a nyalam..hajnalba 5kor jött a nővér kaptam fajdalom csillapitot meg merte a lazam stb jo volt minden és aludtam tovább 2orat egy huzamba ez jo volt:)Aztán jött az orvos el kondta h haza enged és mit egyek mit ne tanacsok stb és haha is jöttem.. itthon 11fele (délelőtt ) be vettem egy cataflam V-T és aludtam pár orat egy huzamba tok jo volt!Fel keltem ettem tejbe grizt..aztán rá nemsokea ujjra nem vettem cataflamot igazából nem azért mert anyira faj csak jobb akkor be venni amikor meg épp h kezd kicsiket kelemetlen lenni és így nem jön ki a nagyobb fajdalom nekem egyszer se fajt igazán meg eddig... vacsorára májkrémes kenyeret ettem aztán nem vettem meg elalvás előtt meg egy gyogyszert és aludtam ma hajnal 5ig ekkor fel keltem ittam és nem vettem egy gyogyszert mert kicsit fajt...aztán 9kor keltem nem fajt csak ittam és ez fontos mindig igyál este is az fel kelsz!Meha köhögés akar ram jonni de óvatosan köhögok .😅 A lenyeg hogy nem gaz ez a mandula mutet legalább is én egyelőre azt mondom h semmi ahoz kePest amiket mutet előtt olvastam olyan mint egy meg fazas (torokfajas) úgy h akinek kikell venni az vezesse ki ne varja meg még nagy baj lesz ! Elvileg majd az 5-6nap vaik le a feher réteg akkor majd kicsit szarabb lesz az érzés de majd meg irok hogy milyen volt a többi napom:)sziasztok 

Zoli8686 Creative Commons License 2018.09.20 0 0 3487

ÜDV mindenkinek.

Ma van a 8. Napom, tegnap volt kontroll minden rendben, rohadt jò volt kicsit autokázni, kicsit be is néztem a munkahelyemre, hogy "lássák még élek"

Egy pár napja irtam hogy a seb nagy része lejött, hát sajnos ezt benéztem, az a feher reteg valoban lekopott de ujratermelődött, doki mondta előfordulhat ha nem tökéletes még a gyògyulás :-(, a sebleválás még várat magára de valami történik 2. napja jobban fáj, ez ne riasszin meg senkit 10/6, de a bekészitett 6 doboz flectorbòl és a 3 doboz cataflambol még egy doboz sem fogyott el, ha annyira fajna ezzel enném a rántottát........

Érzem a fülem, de nem vészes.

Egy kis tonhalat reggeliztem nem volt kedvem rántottat csinálni és egesz jo a feherje és zsirsavak terén ez is kell az épitkezéshez ;-)

Kicsit már unom magam, sorozatokat nézek, vagy 32éves létemre játszom a xboxal......

Köhögés néha zaklat engem is bár én dohányzom (e-cigi) ìgy nem tudom, hogy a műtéttől vagy a cigitől de egyáltalán nem vészes.

Tüsszentés szerencsére még nem jött rám, volt 1-2 alkalom mikor reflexből már vettem a levegőt egy egészséges 300km/h-s tüszentéshez, majd piros lámpakigyullad  HÜLYEGYEREK FÁJ A TORKOD nehezen de leküzdöttem szerencsére....

Várom a sebleválast jolenne a hétvégéig megtörténne akkor hétfőn még kimennék horgászni egyett.

Hajrá mandulacsapat...

 

zebike11 Creative Commons License 2018.09.20 0 0 3486

Találtál dokit? Megoldódott a problémád? (Szívesen ajánlom az enyémet, ha még szükséged van rá..)

 

Előzmény: Btslilla (3425)
zebike11 Creative Commons License 2018.09.20 0 0 3485

Szia!

Nekem is gondom van a köhögéssel :( pont olyan, ahogy leírtad, Mivel tudtad csillapítani? Föleg akkor jelentkezik, ha lefekszem aludni. Arra ébredek köhögnöm kell, de nagyon.

Előzmény: Eszterke23 (3475)
zebike11 Creative Commons License 2018.09.20 0 0 3484

Jó ötlet volt a rántotta :D Mióta olvastam nálad, alig várom az ebédet! :D :D :D 

Előzmény: Zoli8686 (3482)
zebike11 Creative Commons License 2018.09.20 0 0 3483

Sziasztok!

Ma vagyok 3 napos :D

Sokat olvasgattalak titeket és ez nekem sokat segített, hogy felkészüljek a műtétre. Érdekelt a rádiófrekvenciás és a koblációs eljárás is, de végül nem ezek mellett döntöttem. Rájöttem, hogy a fájdalmat nem lehet megúszni és inkább az orvos munkájától függ, na meg az egyén regenerálódási képességétől, hogy ki- mennyire szenved.

Igyekeztem egy jó orvost kifogni, és sikerült is!

A műtétemet évek óta halogattam, viszont a fórumokat látogattam éveken át, figyeltem a ki- mit tapasztalt, milyen újabb eljárások vannak stb....

Idén tavasztól- őszig 4 mandulagyulladásom volt és a térdeim is fájnak. A vérvétel nem mutatott ki semmi kórósat, így nem is gyanakodtam a manduláimra, hogy esetleg nyugalmi állapotban is gond van velük. Kizárólag a 4 mandulagyuszi miatt telt be nálam a pohár.

A műtét napján korán kellett bemenni a kórházba éhgyomorral. Természetesen inni sem szabad már éjféltől. Nagyon éhes voltam végig és ez megnehezítette a várakozást.Voltak pillanatok, amikor rám tört a félelem, de hamar úrrá lettem rajta. Dél körül jött a műtős fiú és kérte vegyem le az összes ékszert, hajgumiba se legyen fém stb... majd betolt a műtőbe. Mivel elfelejtették beadni a nyugi tablettát, a saját lábamon átmásztam a műtő asztalra. Le kellett felül vetkőznöm teljesen és hanyatt fekve várakoztam. Betették a branült (remélem nem tévedek és ez a neve) a kézfejembe, na ez rossz volt, nem sikerült. Össze- vissza húzogatták stb....majd szóltak, hogy csípni fog, amit küldenek :) és valóban nagyon csípett. Előre jelezték, hogy picit szédülni is fogok, így is történt. Még picit beszélgettünk, hogy miről szeretnék álmodni, aztán jött a nagy semmi......... :D

Ágyamban ébredtem, felöltöztetve!

Oldalt volt a fejem, de nem folyt sem a vérem sem a nyálam. Zavaros volt minden. Sírtam is, de erre sem emlékszem tisztán, a szobatársam mondta, hogy aggódtam a kis gyerekeimért és hogy nekem soha senki nem segít...Gondolom féltem, hogy ha így maradok, ilyen állapotban mi lesz velük? Nem emlékszem rá, csak picit részletekre :D :D 

A fájdalom elviselhető volt, 10 skálán 5-6 - os. Itattak velem egy cataflant és szinte nem is éreztem semmit. Nem volt nehéz a nyelés sem és nem volt nagyon fájdalmas sem. Jobban zavart, hogy két helyen berepedt a szám. 

Az éjszaka jól telt. Beállítottuk a telefont a szobatársammal és 2 óránkét jelzett, hogy igyunk. A fájdalom csillapítót is szedtük! Sokat segített. Fontos, hogy a nem akkor kell bevenni, amikor már brutális nyelni, hanem amikor kezd fájni....

Most a cataflan a legjobb barátom :D Ha beveszem szinte semmit nem érzek. 10 skálán 1-2 fájdalom. Amikor megy ki a gyógyszer hatása, akkor viszont nagyon gyorsan érkezik a fájdalom....igyekszem gyorsabb lenni és időben bevenni, de húzni is ameddig csak lehet....

2 napon vagyok túl. Ma van a 3. Remélem minden rendben lesz! Tartok a bevérzéstől :(

Így utólag azt mondom, kár volt halogatni.... gyógyszerrel kibírható, sőt van hogy egyáltalán nem érzem... (Bízom benne, hogy az elkövetkező napok is ilyenek lesznek!)

:D 

 

Enni pedig mindent eszek, amit csak megkívánok (persze nem csípőset, forrót stb). Ma zabkását reggeliztem banánnal, tegnap tökfőzit ebédeltem.  Szerintem ma rántottát fog sütni a fehérje miatt. Ugyanis a gyógyuláshoz kell a megfelelő fehérje, szénhidrát mennyiség is... hogy legyen miből építkezni :D

Zoli8686 Creative Commons License 2018.09.18 0 0 3482

Hello mindenki!

Reggel 4kor keltem, kicsit kellemetlen torokérzésre.

Bedobtam egy flectort, ohhh mama de k..a jòl teszi a dolgát, pihi vissza, 8ig.

Egy kis semmittevés, 20 perc fogmosás ezt a cuccot szinte lehetetlen levakarni a fogakrol a nyelvemről nem is probálkoztam.

10kor reggeli, rántotta 6 tojásbol.

Kicsit sok lett de legyürtem, ilyenkor mindig leöblitem egy liter vizzel kortyonként nehogy beragadjon valami kaja, hmmm éreztem hogy csipi a viz, mi a fene? Gyors tükör, a seb 80÷a lejött, 

Halamas hiphip hurrá.....

Remélem hétfőn már mehetek melòzni

 

 

 

Zoli8686 Creative Commons License 2018.09.17 0 0 3481

Hello mindenki

Továbbra is jòl érzem magam

Fájdalomcsillapìto a szokásos adag (8:00,20:00)

Eszek szinte mindent leves, hal, kenyér, felvágott.

Zuhanyozni még nem mertem, :-( kemény szagom van már....de délután az is meglessz.

Remélem továbbra sem lesz semmi gond!!!!

Egyenlőre a koblácios eljárást mindenkinek csak ajánlani tudom,

csak magánba csinálják de ha megengedheted magadnak akkor csak hajrá....

 

Zoli8686 Creative Commons License 2018.09.16 0 0 3480

Üdv Mandulások és mandulátlanok!

Most kezdem a 3. napom műtét òta.

Fájdalomcsillapito reggel 8:00 + 20:00 (flector)

Ekkor sem azért mert fáj, inkább kezd igen kellemetlen lenni.

Avás sz...r a megdagadt nyelvcsapom miatt kicsiket tudoj aludni ilyen fél ülő-fekvő pozìciòban, napi 3-4 x 1-2 òra megvan, de éjszaka uncsi, párom alszik, tv-ban lòszar sincs........

Enni tudok szinte mindent, inni napi 3-4liter viz lemegy + 2x 300ml jumbo hardcore 1 adag kettészedve.

Műtétre valò felkészülés:

- c vitamin 2000mg (műtét után mar csak 1000mg)

- multivitamin (biotech one a day elég komplex)

- jumbo hardcore (erről egy kicsit bővebben)

    - ez egy komlpex táplálékkiegészitő ami többfajta szénhidrátot és fehérjét tartalmaz.

    - a sebgyògyulás első szakaszában a seb tisztitása+fibroblaszt keletkezese történik, mind a két folyamat igen nagy szénhidrát és energiaigénnyel jár, igy ezt rendesen csak minőségi tápanyagbòl lehet pòtolni, az átlagos otthoni táplálkozás csak "elégséges" ezekhez a folyamatokhoz de nem megfelelő.

   - sebgyògyulási masodik szakasz ami ismét komoly energiaigénnyel jár de itt már az épitő folyamatok (anabol) erőteljesen működnek nagy szükség van a fehérjére, azon belül is az argininra és a glutaminra, ezek a gyògyulás-seb "téglái".

Leforditva: gondold el hogy házat épitel és egyszercsak elfogy a tégla, mit tudsz mit csinálni elkezded lebontani a rossz melléképületet, hogy tudj haladni tovább, itt időt energiát vesztettünk, és itt most nem mennég bele hogy a szervezeted mérlegel hogy feláldozza azt az izmot a sebgyògyulás érdekében vagy sem. De ha megfelelő időben ott van a kőműves (szénhidrát) és a téglát (fehérje) sem a szomszédbol kell lebontani igy  hatékonyan tudunk haladni a gyògyulás ùtján.

Remélem érthetően irtam le ;-)

 

Zoli8686 Creative Commons License 2018.09.14 0 0 3479

Hello hello

 

Hát hogy is mondjam

Medicoverbe be reggel 7re, bevezettek a szobámba es közölték első vagyok :-( pánik ON......

Egy gyors zuhany, infuzio, kötény föl, kaptam malna izű bátoritot (dormicum) ez tuti volt, tök jo kedvem lett tőle.

Jött a taxis fiu, fel a műtőbe egy-ket kütyü, maszk, szippantottam és tente baba a következő kép zakatolok vissza a szobamba, itt azert kába voltam annyira hogy a telefonom melléraktam a szekrenyemnek pedig eskü ugy láttam hogy ott van....

Magamhoz tertem furi volt fajdalom minimális, a nyelv csapom megduzzadt igy csiklandozza a nyelvem ami ingerli a hányòs reflexet.

Hozták a teát furi volt de nem volt rosz reggelre le ment 3liter

+ a 0.5l szürt husleves ami a vacsi volt

Tovabbi semmiteves tv, telefon nyomkodas este kertem egy flektort szuperul tette a dolgát.

Aluni csak szakaszosan tudtam 

Reggeli vizit+1db flektor és már gyürtem is le két szelet májkrémes kenyeret nagyon jol esett.

Kiengedtek azota ettem ithon is és tévézem

Kobláció Creative Commons License 2018.09.13 0 0 3478

Kedves Zoli 8686! Nagyon várom válaszod, ha lehet ilyet kérni írnál az "élményeidről"! Kívánok gyors gyógyulást!

Zoli8686 Creative Commons License 2018.09.11 0 0 3477

Hello koblácio

Pénteken megmondom :-)

Csütörtökön erőszakolják a torkom koblátoros eljárással a medicoverben.

Addig is jò olvasgatást.

https://mandulamutet.blog.hu/?layout=5

Kobláció Creative Commons License 2018.09.10 0 0 3476

Szeretném megkérdezni, hogy valakinek volt már koblációs technikával végzett mandula műtéte? A tapasztalatok érdekelnének. Nagyon várom válaszotokat. Köszönöm

 

Eszterke23 Creative Commons License 2018.07.26 0 0 3475

Sziasztok! Először is köszöntök Mindenkit :) Én is mostmár a friss mandulaműtétesek táborát gyarapítom 31 éves fejjel. Jelenleg a 4.napom van. Tegnap óta sokszor "kapar"a torkom...olyan száraz,fojtó köhögés jön rám. Valakinek volt hasonló problémája?? Iszok pedig rengeteget...napi 4 liter minimum megvan. Próbálom a köhögést visszatartani....de sajnos nem mindig sikerül...a bevérzéstől meg egyenesen rettegek!   :/Néha a fagyi ami enyhíti valamennyire. Majd később leírom a műtéti tapasztalataimat is ezzel erőt és támogatást adva másoknak is. Aki még előtte áll annak bátorságot,aki meg túl van rajta annak kitartást kívánok! Szuper hogy van ilyen fórum :) Mindenkinek szép🌞ot!

porszem17 Creative Commons License 2018.07.07 0 0 3474

Kedves Mindenki!

 

Mandulaműtét előtt sűrűn olvastam a fórumokat ebben a témában. Vegyesen... jókat és rosszakat egyaránt. Sokszor voltam nyugtalan, máskor nyugodtabb, bíztam Istenben és az orvosok/nővérek szakértelmében. 

Ma a műtét utáni tizedik napon vagyok, és már alig fáj. Kevesebb fájdalomcsillapítót kell bevennem és éjjel is jól alszok. 

Sokkal rosszabbra számoltam a műtét és a lábadozási idő alatt. De nem volt annyira szörnyű...úgy voltam vele, hogy meg kell történjen (akár a szülés :D).

A műtét alatt nem éreztem semmit, inkább kellemetlen volt a matatás, de semmi fájdalomérzet nem volt. Az érzéstelenítő hatásának elmúlásával nagy fájdalmat éreztem, de majd csillapodott az is. 

A következő napokban fájdalomcsillapítón életem 5-6 óránként. Egy tanács: igyál sokat!!!! Tényleg ez a kulcsa az egésznek! 

Mandulaműtét után 1-3 napig pépeset ajánlok, én ehettem tejeset is. A kórházban a műtétet követő napon egy szelet üres kenyeret hoztak be, azt nem ettem meg... hisz az is kiszárítja, így anyukám egy étteremből vett krumplipürét és az már jól esett, sőt a rántott hús bundája beleázott a krumpliba és nagyon puha volt, ehető (a krumplipüré lágy, inkább folyós legyen). Negyedik napon az apró jól megrágott rántott húst is megettem... szóval szerintem, ha nem fáj annyira érdemes megpróbálni a darabos dolgokat is..persze a puhákat ebből is... 

Már (9nap) kenyeret is tudok enni apró darabokban és a fájdalom is enyhe. Holnap megyek kontrollra. 

Ne féljen a műtéttől senki... kibírható! :) 

Ha bárkinek kérdése van nyugodtan  írjon :) 

Isten áldjon és őrizzen meg mindenkit könnyebb és nehezebb időszakban egyaránt! :)

lxt Creative Commons License 2018.06.13 0 0 3473

Van egy nagyon rossz hírünk

 

ugyanez másként

 

Maradjanak a mandulák

 

 

A magam részéről, mindig azon a véleményen voltam: szerveink egyike (de még a szőrzeteink) se lehetnek feleslegesek (mármint élettanilag); annak ellenére ugye, hogy a XX.-XXI. századi eredetű hiedelmeink, valamint divathóbortjaink is, esetenként mást diktálnak.:-) (Nyilván vannak extrém helyzetek, kivételek.)

Így hát, a gyerekek mandulái is maradtak - persze voltak velük gondok (azért vannak); azóta is betöltik szerepüket.

Anduszka2018 Creative Commons License 2018.06.09 0 0 3472

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni tőletek.

El vagyok keseredve, de nagyon!

18 napja műtöttek és még mindig fáj a torkom.

Napi 2 Cataflamot szedek, hogy tudjak enni.

A torkom nagyon piros, nem csoda, hogy fáj a nyelés.

Láttam, hogy mások is voltak, akik nem úgy gyógyultak, ahogy az átlag.

Tőletek kérdezném, hogy nálatok mi segített?

Mennyi idő kellett, hogy meggyógyuljon a torkotok?

Jövő héten hétfőn felhívom az orvost és visszamegyek hozzá, de mégis mit tud ő ezzel kezdeni?

Kezelhető antibiotikummal? Az lehet a megoldás?

Mit tehetnék, hogy csökkentsem a gyulladást, a vörösséget?

Nem értem miért nem gyógyulok?

Kérem, akinek van hasonló tapasztalata nyugtasson meg, hogy én is meg fogok gyógyulni.

Jövő héten már dolgoznom kell, de így hogy? 2,5 hete vagyok itthon.  

Ennyi idő alatt gyógyultnak kellene már lennem! :(

 

Előzmény: ali_z (3466)
ArnoldMarcsek Creative Commons License 2018.05.13 0 0 3471

Szia Sári! Ha még itt vagy :) 

 

Még egy hét és csinálhatod szerintem, de én nem erőltetném, tekintve hogy a 9. Napon bevéreztél.

 

Bár az én számban nem volt még olyan, amit te szeretnél bevenni, de alapvetően a feleségemmel mi vártunk egy hónapot. Neked több dolgod van a száddal, mint egy férfinak. Szerintem nagyon fájna. Várd meg, amíg fájdalom nélkül tudsz ásítani :D

Előzmény: B.Sárii (3470)
B.Sárii Creative Commons License 2018.04.23 0 0 3470

Sziasztok,

 

Ha van itt még valaki, akkor a nem prűd fórumozóktól szex témában szeretném a tapasztalataitokat kérni... :)
12 napja estem át a műtéten, altatásban, a 9. napon bevéreztem, meg is műtöttek, így kezdődött minden előről... nagyon nehezen bírom.

 

A szexről senki nem ejt szót, mintha az emberek nem csinálnák... óvatosan lehet, nemlehet? Hallottam olyanról, aki finoman azért belevágott és nem lett baja, de elvileg ez is megemeli a pulzus, nem? Lehet, hogy velem van a baj, de ezt a részét is nehezen viselem, főleg hogy épp egy alakuló kapcsolatom van és a vágy elég erős... :)

A másik pikáns kérdésem a lányokhoz, akik túlestek a műtéten: Orális szexet mikor mertétek újra bevállalni és mik voltak a tapasztalatok? Fájt, fura volt? Nekem a műtét előtt is volt olyan, hogy elkezdett közben dőlni a torkomból a vér, azóta sem tudom, hogy mitől... 
Baromi türelmetlen vagyok, nem vagy ezen a téren, próbálom feszegetni a határokat, de azért hülyeséget csinálni nem szeretnék, nem hiányzik ez a kórházból ki-be mászkálás :S

 

Tegnap a doki meg már olyanokkal riogatott, hogy van aki 30 nap után is bevérzik... mondjatok kérlek valami bíztatót, mert elegem van! :S

Ilduszkaa Creative Commons License 2018.02.25 0 0 3469

Szia ArnoldMarcsek! 😊

olvastam pár bejegyzésedet, de örülök, hogy minden rendben van. Lassan , de biztosan mindenki felépül 🤗 Elmondhatjuk magunkról , hogy hősök vagyunk 😁😁

Előzmény: ArnoldMarcsek (3467)
Ilduszkaa Creative Commons License 2018.02.25 0 0 3468

Szia Alíz! 😊

Akkor joo ha Neked is ilyen volt , megnyugodtam 🙂 én vagyok türelmetlen 😅

A fehérség inkább mar nagyon lent van ahol mar kezdődik A torok. Max visszamegyek , már leszarom 😂 ( Bocsi a kifejezésért 😂) kapkodok állandóan , úgyhogy azért is jártam îgy mikor fogatmostam, de összetettem a két kezem mikor elállt 😅🙏🏻 

Màr biztos sokan várnak Teged a munkahelyeden🙂🙂🙂 de vigyázz magadra , hideg van biztos Nàlatok. Is 😂😂

A mozgás kikapcsol és erőt ad, felfrissít  , minden szempontból csaj ajànlani tudom 🤗 csak a kezdet nehéz. Keresni kell valami motivàciót , tűzz ki valamilyen célt és màris könyebb lesz 😇💪 úgyhogy hajraaa 😜 

Előzmény: ali_z (3466)
ArnoldMarcsek Creative Commons License 2018.02.25 0 0 3467

Helló Hölgyek!

 

Jelentem teljesen gyógyult vagyok, egy hete nem szedtem be fájdalomcsillapítót, teljes ember vagyok.

 

Mégegyszer nem csinálnám végig. Örök emlék marad, az biztos :) 

ali_z Creative Commons License 2018.02.25 0 0 3466

Szia Ilduszka! 😊

Igen, nekem is piros volt, legfokepp fent a szajpadlasomnal, de nyilvan bizonyos szinten mindenhol! Volt duzzanat is , eloszor azt hittem , hogy a doki nem vagta ki rendesen mert volt a mandulam helyen egy kis dudor is.. de aztan szepen visszahuzodott es mar tok mashol van az... a feherseg kb milyen merteku? Mert az enyem meg teljesen befedte szinte a jobb mandulam helyet. Jo nem ugy mint az elejen de kb 2-3 cm es korben. Szerintem nem kell aggodnod de ha visszamesz a dokihoz azzal nem vesztesz semmit! A fogkefes dolog ... hat a szivem osszeszorult mikor irtad.. en is ugy mostam fogat mint egy nyomi.. de szerencsere ilyen nem tortent. Jo h nem lett nagyobb bajod! A kinezetem szerintem hasonlo lehet a tiedhez, ha nem rosszabb😁😁 ugy izgulok h holnap megyek dolgozni, mintha az elso napom lenne😁 jo h irtad a kondit.. en nem vagyok egy sportember sajnos, de ugy terveztem , aprilis, majusban elkezdem en is! Biztosan jot tenne egy kis mozgas. Csak a kezdet nehez. Es en is le vagyok gyengulve. Teszek egy kort az udvaron es elfaradok 😬😬 de majd idovel visszarazodunk a regi” kerekvagasba😋

Előzmény: Ilduszkaa (3465)
Ilduszkaa Creative Commons License 2018.02.24 0 1 3465

Sziaaa Alîz! 😁

jajjjj, de örülök 🤗 , örülök , hogy megtudjuk beszélni ezeket A ”csodás” élményeket 😆  DE ÖRÜLÖK, hogy  jól vagy, örülök hogy minden rendben! 😊 ez egy nehéz idő volt számodra és ezt tényleg nem fogod soha elfelejteni, ezert tudlAk megérteni 😊 mert én is ebben a cipőben járok.... és tudom , hogy mit kellett átélni. Ők nem. Nincsen semmi baj ezzel, hogy még félted magad kicsit, hiszen nem egyről a kettőre gyógyul meg az ember. A szervezetedet meg kell még erôsíteni 🙂 Lesz még annyi időtök bulizni 😁 Először szerintem is vissza kell rázódni a munkába 😁 amikor pont ugyanazt fogod mondani amit leírtál 😅 Bocsi, hogy még mindig ezen lovagolok, de Neked is nagyon piros volt a műtét helye? Meg vannak rajta ilyen duzzanatok? Vagy voltak?  Nekem annyira nem tetszik...  de biztos már én reagálom túl... még van rajta egy kis fehérség is, lehet visszamegyek jövőhéten ha nem múlik a hőemelkedés sem,mert nekem nem volt a két hétben semmi és olyan furi, hogy most meg van. Már csak azért is , hogy megnyugtassam magam.  Meg tegnap este annyira béna voltam... mostam fogat és hátracsúszott .... hát felsértettem és vérzett , annyira megijedtem , hogy aludni se tudtam. 😅 Én 28 éves vagyok , mindenem a sport és már tűkön ülök , hogy mehessek futni , kondizni 😁 csak annyira legyengülgem 😟 műtét előtti nap délután  is elmentem futni egy jo 5 km-t annyira ideges voltam. Én még jövőhéten itthon vagyok , erősítem magam a munkára😅 meg tartok valami szépségnapot , mert úgy nézek ki mint egy kriptaszökevény 😂

Előzmény: ali_z (3464)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!