Keresés

Részletes keresés

Vesper Creative Commons License 2002.02.03 0 0 304
Off

Nana az írásjelekkel. Több topicban megfigyeltem, hogy ha valaki írásjelek nélkül ír vagy elgépel valé#@>amit máris a másik nekiesik, mint súlyos érv, hogy nalátod milyen bunkó vagy? Mondjuk ezek az emberek általában a saját nagyképűségüket vagy érvelni nemtudását, esetleg a sarokbaszorítottságukat próbálják ellentámadással eszközölni. Tipikus ösztönös (vagy nem) tárgyalástechnikai bravúr. Írásjelekről csak annyit, hogy vannak böngészők, amikkel nem lehet írni vagy az ékezeteket lehagyja és az baromi idegesítő. Mielőtt vádaskodsz nézz körül és utánna írkálj, mert magad égeted le.

Üdv. Vespertinus

On

Előzmény: Persona Non Grata (303)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.02 0 0 302
persona n g!
lejellemezted magad
huxley ugyan nem a kozhelyek tarhaza, annal inkabb asimov, aki hu de nagy regenyt akart irni az alapitvannyal, de tul nagy faba vagta a fejszejet
bar vannak nagyon jo novellai
te nagyon divatolvaso vagy :), ami nepszeru, az kell neked ;-)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.02 0 0 301
Milyen kár hogy nem hiteles. A "két tuskó levelezése" című darabot is illik ám úgy összehozni, hogy életszagú legyen. Mondjuk szánhattál volna rá még egy órát;-DD
Előzmény: BRoberto (268)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.02 0 0 299
Ah... micsoda hatasvadasz szoveg.
Maradok inkabb Orwell-nel, Huxley-nel, Bradbury-nel, Dick-nel... Asimov Alapitvanya szvsz sehol sincs ezekhez.
Daniele Steel-rol meg nem hallottam. Meselj nekem rola, te bizonyara jol ismered! :-)
patafizikus Creative Commons License 2002.02.02 0 0 297
Szerintem több benne a spiritusz. Ja, és neki nem kellett semmiféle gyűrű, ő önerejéből jutott le a lejtőn.:)
Előzmény: noway (294)
Buratínó Creative Commons License 2002.02.01 0 0 296
Ettől aztán a kardjába dől majd, az biztos.
Előzmény: Törölt nick (295)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.01 0 0 295
Ne is haragudj, de a Matrixot egy lapon emliteni a GyU-val, eleg durva. A Matrix egy nagy adak koppintas (lopas) + egy nagy adag hatasvadaszat.
Asimov meg sose tetszett, az Alapitvany foleg nem.
noway Creative Commons License 2002.02.01 0 0 294
Ha már párhuzamok, akkor Féregfark is elég sok közös vonást mutat Gollammal.
Előzmény: careless (289)
BRoberto Creative Commons License 2002.02.01 0 0 293
Kedves endi!
Szerintem a jó könyv hasonló témekörben pl. Robert Merle történelmi sorozata (ami a Csikóéveink-el kezdődik és momentán 13 kötet jelent meg magyarul). A valóság és a történelem lehet legalább olyan izgalmas mint a fikció... Persze ha a valóságtól elrugaszkodunk, akkor is van kedvencem: Isaac Asimov Alapítvány sorozata. "Jó film"? Ilyet sokat felsorolhatnék (Pulp fiction, vagy szinte bármelyik Hal Hartley film, vagy a populárisabbak közül a Mátrix, stb.).
De ezen a fórumon ilyesmiről nem illik írni, és kritizálni se szabad, úgy látom :-((
A többiek megbocsájtására nem vágyom különösebben, nem azért írtam ebbe a fórumba, hanem mert azt hittem itt azok is megszólalhatnak, akiknek esetleg nem tetszett a 2 film (ezzel egyébként nem vagyok egyedül,pl a "MOZI-Mit láttál a héten?" fórumban is elég sokan szotyizták le mind a 2 filmet...)
De megnyugtatásul közlöm, hogy itt ez volt az utolsó hozzáfűznivalóm a témához!
>>Rob<<
Előzmény: Törölt nick (287)
Vesper Creative Commons License 2002.01.31 0 0 292
o0-0o : O-óóó :)) Középföldén is voltak sötét elfek! Moriquendek a nevük. Legelső, akit említ közülük a Szilmarilok nem más, mint Éol. Elég csúnyán végzi :)

Üdv. Vespertinus

Előzmény: o0-0o (290)
gr657 Creative Commons License 2002.01.31 0 0 291
Szerintem nem erdemes tulporgetni ezt a koppintas-dolgot, kicsit olyan ize van, mint amikor a linkelest szabadalmaztatni akartak. Vagy, hogy minden rockzenekar a Beatlest koppintja.
Nem Tolkien volt az elso, aki varazslokat talalt ki, egy csomo dolog, amit csinalt nagyon termeszetes volt, az meg, hogy fantazianeveket mas
szerzok esetleg atvettek, csak egyszerusiti a dolgokat.
Előzmény: o0-0o (290)
o0-0o Creative Commons License 2002.01.31 0 0 290
careless***
A Gyűrűk Ura majdnem 50 éve íródott. Az volt minden fantasy alapja, "Egy történet mind fölött, Egy történet kegyetelen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen." hogy stílszerű legyek.
Ha egy troll, egy ork vagy egy félszerzet megjelenik valamely filmben az a filmkészítő már biztos olvasta a Gyűrűk Urát :-)

Nekem annak ellenére hogy eléggé GYU koppintás, eléggé tetszik a Forgotten Realms világa is. Középföldén nem voltak sötételfek, más is az egész, tömve van akcióval (mármint a Forgotten Realms). S "Baldur's Gate" a legjobb játék (bár a játékból készült regény eléggé felejthető kategória... sajnos nem Salvatore-ra hagyták a megírását)

Előzmény: careless (289)
careless Creative Commons License 2002.01.31 0 0 289
drast:... es igen, es ne is emlitsuk a Black Rider - Dementor párhuzamot, mind kinezet, mind emberekre (hobbitokra, stb)való hatas teren
Előzmény: drast (263)
careless Creative Commons License 2002.01.31 0 0 288
Hali.
nem birtam sajnos vegigolvasni az osszes eddigi hozzaszolast, mert a vege fele nemelyik kicsit atment 'vessuk meg azokat, akik mast szeretnek, mint mi'-be, de azert szivesen nyilvanitok velemenyt.
eddigi teljesitmenyem idorendi sorrendben: HP 1-4 magyar megjelenes elotti elolvasasa, LOTR-a film, LOTR-a könyv - elso kotet 4 napos reszidovel... haladok.
ami engem legjobban izgat: az eredetiben olvasok/nezok kozul volt-e masnak is olyan erzese, hogy Ms Rowling eroteljesen hasznalja Tolkien nev- es karaktervilagat. nekem az alabbiak utottek meg a szememet: Longbottom, Padfoot, Dark Lord (whom we do not name), Black Riders (alias Dementors?), stb. reg olvastam pottert, LOTR-t viszont most, de nekem olyan orditonak tunik...
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.30 0 0 287
BRoberto, ha elarulnad mi neked a jo konyv/film, sokminden kiderulne rolad. Lehet, hogy ingnoralnanak a tobbiek, es megbocsatananak. :)
amanibhavam Creative Commons License 2002.01.30 0 0 286
valami gond van az Operám beállításaival, bocs
Előzmény: Vesper (285)
Vesper Creative Commons License 2002.01.30 0 0 285
amani: Nem látom az ő betűidet! :) Sőt bővítem a dolgot, ha már beírtam: a quenya nyelvi levlisten se látom.

Üdv. Vespertinus

Előzmény: amanibhavam (282)
Louie Creative Commons License 2002.01.30 0 0 284
Szomorú, hogy "más lett a világ". :-(
Pedig már annyiszor írtam pár alapdolgot, és már belekoptak az ujjaim. Eh... :-(
Előzmény: deus (283)
deus Creative Commons License 2002.01.30 0 0 283

Egyetértek, Louie, abból hamarosan Gyűrűk Ura FUCK lenne :((
Előzmény: amanibhavam (282)
amanibhavam Creative Commons License 2002.01.30 0 0 282
minek? aki akar valamit tudni róla, úgyis megtalálja a megfelel? helyet, ahol kérdezhet; aki meg nem, az csak szétrombolná azt is
Előzmény: Louie (281)
Louie Creative Commons License 2002.01.30 0 0 281
Ne nyissunk egy Gyűrűk Ura FAQ topicot? :-))))
Előzmény: deus (280)
deus Creative Commons License 2002.01.30 0 0 280

Hagyd Louie,

erre mondja a művelt japán, hogy "Neko ni koban" avagy "Buta ni sindzsu" !

:)

Előzmény: Louie (278)
csirkics Creative Commons License 2002.01.30 0 0 279
Hi,

Te ugye nem vagy ennyire hülye? Megjátszod? Szeretnél?

tső

Előzmény: BRoberto (274)
Louie Creative Commons License 2002.01.30 0 0 278
Hej, de unom már x-edik embernek külön leírni... már csinálni kéne egy fakút, mert tényleg fárasztó ennyiszer leírni:

Ez a film A FILM egyharmada!!!!

Na akkor harmadoljuk el a Columbo-t. Na mit kapsz? Uezt... Csak ott nem mutatnak sok apró dolgot, csak a krimit. Dehát az más műfaj, és én is szerettem azt a sorozatot. :-))))

De úgy hiába ítélkezel, hogy sefüle-sefarka, ha a filmnek még nincs vége...! A HP-t azért tarthatod többre, mert mindegyik rész külön is élvezhető, nem szükséges hozzá a többi. ITT NEM ÍGY VAN!!! Itt a 3*3 (vagy 3*4,5) óra EGY FILM!!! És évente egy rész, a DVD-k mellett szerintem egészen tűrhető, ráadásul így is feszített a tempójuk.
Na egy HP-t meg összedobnak kevesebb, mint egy év alatt... Blue Box-al... Itt meg mindent külön elkészítettek, csiszoltak, építettek, ültettek és a lehető legkevesebb dolgot csinálták meg számítógéppel. Igyekeztek élővé varázsolni a tájat... Dehát aki trükkökön nőtt fel... :-))))

Előzmény: BRoberto (274)
deus Creative Commons License 2002.01.30 0 0 277

Balambér,
ahha, ezeket a részleteket nem tudtam. Köszi!
Előzmény: srábelbalambér (275)
deus Creative Commons License 2002.01.30 0 0 276

Roberto

Neked fingod nincs sem Tolkienről, sem a Gyűrűk Uráról. Ez nem baj, ehhez jogod van.

De ha valamiről nem tudsz semmit, akkor ne pocskondiázd le. Előbb talán olvass utána. Bár gondolom, meghaladná az erődet, hiszen a GYU könyvben jó 1200 oldal, és ez Tolkien életművének csak töredéke, akaszd fel magad.

A célközönség pedig az a sokmilliós rajongói tábor, akik értik és szeretik ezt a világot, de ehhez több agy kell, mint ahhoz, hogy a popcorn mellé sört is tudj kérni a büfében.

A történetről, amit te hiányolsz, csak annyit, hogy több ezer évnyi históriát ölel fel mindaz, amit Tolkien megírt, "aminek a nagyságát ésszel fel nem éred, és erre más mentséged nincs, csak az oktondiságod." (idézet a Gyűrűk Ura II. kötetéből.)

A GYU filmet a rajongóknak csinálták, nem a magadfajta tuskóknak. Nem kell megnézned a többi részt, senkinek se fogsz hiányozni.

(Csak azt tudnám, milyen indíttatással ülnek be a GYU-ra a moziba az ilyenek... Nem tud róla semmit, aztán csodálkozik, hogy nem azt kapja, amit a köcsög hollywoodi B-szemetekből megszokott...)

Eddig ez az 5. hozzászólásod, és egyiknek se volt sok veleje. Talán gondolkozz el ezen.

csá
Deus

Előzmény: BRoberto (274)
srábelbalambér Creative Commons License 2002.01.30 0 0 275
A per lezajlott, JKR-t azért perelte be a másik hölgy, mert az ő korábbi - egyáltalán nem sikeres - könyve is egy varázslóiskolában játszódik, gyerekekről szól és szerepel benne a Muggle (mugli) szó. A független angol bíróság úgy döntött, hogy - mivel Anglia egy szabad ország - bárki írhat varázslóiskolában játszódó történetet, oda viszont - ahogyan az alapfokú iskolák többségébe - gyerekek járnak, a Muggle szó pedig már a XVIII. század elején ismert volt az angol nyelvben. JKR nyert - első fokon.
Előzmény: deus (267)
BRoberto Creative Commons License 2002.01.30 0 0 274
Gondoltam, hogy fel fogom kavarni az állóvizet...
És bevallom, ez is volt a célom! Mindenesetre érdekes, hogy ki hogyan fogadja el a "halgattassék meg a másik fél is" című feledésbe merült szokást...
Ami a TV2-t illeti, hát nem rajongok érte és sört is éves szinten max. 4-5 dobozzal iszok. Amúgy nem én zsidóztam (még sose tettem ilyet, pedig manapság nagy divat sajnos), és voltam is párszor az USA-ban, de nem igazán tetszett annyira, hogy kint is maradjak az "őstermelő" barátomnál. Fasisztának meg nem kellene azért nevezni valakit, mert nem tetszett neki a Gy.U., éppenséggel _pont_ _itt_ kezdődik a fasizmus alapeszméje! Ja, Louie-nak üzenem, hogy pl. a Columbo egy szinvonalas és szorakoztató sorozat volt, ráadásul az egyes részeknek VOLT TÖRTÉNETE és nem 3 óra hosszan nyújtották a semmit. Ja, és persze eszem ágában sincs a többi részét megnézni a Gy.U.-nak...
Kedves kultúrális ellenőr! Ha elolvastad a hozzászólásom, akkor abban már megfogalmaztam, de akkor ismét leírom: én biza' ebből a gyenge felhozatalból a Harry Potter-re szavaznék, annak legalább van célközönsége (a 10-14 évesek). De ha már filmekről beszélünk, akkor mind a kettőt max. a TV-ben engedném leadni, mert ezért pénzt kérni (és nem is keveset...) pofátlanság.
Üdv mindenkinek
>>Rob<<
kultúrális ellenőr Creative Commons License 2002.01.29 0 0 273
elkopiztam a hozzászólásod utólagos engedelmeddel.. Kire Szavaznál? topicba remélem nem csak provokátor vagy! ;)
üdv
-ke-
Előzmény: BRoberto (268)
Louie Creative Commons License 2002.01.29 0 0 272
Na az ámérikái hősi szellem megnyilvánult... :-)))

Remélem nem ültök be megnézni a második és a harmadik részt, mert csak foglalnátok a helyet előlünk. Meg rontanátok a hangulaton... Aztán ha Gimli fejszéjével megyek moziba, akkor ne csodálkozz, ha élőben is megismerkedsz a csatajelenettel... :-))))))

Szóval legyen neked itt a film vége és hitesd el magaddal, hogy ez egy különálló rész volt és a Columbo is jobb ennél.
Ja, még valami: a színházakat és az Operát kerüld, mert ott már szédülés és hányinger fog kerülgetni... És ott nem árulnak sört sem. :-))

Előzmény: BRoberto (268)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!