Keresés

Részletes keresés

Zealander Creative Commons License 2005.03.14 0 0 1272

Nem érted. Arra céloztam, hogy ezeket a fogalmakat már letisztáztuk a topicban. Ha már vitatkozni akar az ember, akkor jó ha tudja, hogy miről is...

 

 

 

Zealander

Előzmény: Törölt nick (1267)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.13 0 0 1270
Az álmodóknak külön-külön világa van, a felébredetteké közös.

(Herakleitosz)
Előzmény: Törölt nick (1268)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.11 0 0 1267
"Komolyan nem értem, hogy minek írtunk annyit alapfogalmakról."

Talán azért mert közös terminológiával lehet megérteni igazán a másikat, és először az alapfogalmakat kell tisztázni.
Előzmény: Zealander (1263)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.11 0 0 1266
Kincs, ami nincs.
Előzmény: Yamcha (1262)
Zealander Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1263
Komolyan nem értem, hogy minek írtunk annyit alapfogalmakról. Az Akarat = Isten Akarata. Tehát van aki irányítsa.

A Hermit kiadó könyvei használhatatllanok. A fordítások fapados jelleggel készülnek és ez elfogadhatatlan.


Zealander
Előzmény: Törölt nick (1260)
Yamcha Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1262
Mi az, hogy egyetemes értelemben vett igazságdefinició?
Előzmény: Törölt nick (1261)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1261
Őszintén megmondom 'saját véleményre' egyáltalán nem vagyok kíváncsi. Sokkal inkább érdekel az, hogy ki-mit ért meg. Pl 2*2=4. és teljesen mindegy ha a te saját véleményed 5... Ld lentebb: 'a piros az piros' (miközben tagadhatatlanul a fehér fényből származik), és mellékes, hogy te rózsaszínnek látod vagy sem. A piros, nem piros színvakságot, a 2*2=5 pedig hibás értelmet takar. Még akkor is ha mind az 1-ből származnak. Nem szabad összekeverni a megnyilvánulás szintjeit, az analógia nem egyenlőséget, hanem megfelelést takar.

A vélemény meg mindössze vélekedést takar, nem tudást, igazságdefiníciód hasonló vélekedés, csak neked jelenti az igazságot, nem pedig egyetemes értelemben.
Előzmény: Törölt nick (1254)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1260
Egyébként az Akarat értelmetlen ömagában, ha nincs ami irányítsa.
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1259
Sötétkék? Az lehet.

És lehet, hogy a Hermit volt. A LAVL benne volt az elsö 5 kiadfványába, azóta ha hermitet látok ki se nyitom (bár tavaly egy-két egész jó kiadványuk volt).
Előzmény: Zealander (1255)
Zealander Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1258
Köszi, hogy szóltál. Az még a freewebes szolgáltatás része:P Ezért költöztettem arrébb az oldalt. Ezt a hibát már nem orvosoljuk, mert teljes design átlakítás lesz. (Kb két hét. Teljesen új oldal és rengeteg cikk, fordítás)


Zealander
Előzmény: Törölt nick (1257)
Zealander Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1256
Egyetlen egy változat van. Nem tudom, hogy mit láttál, de ilyen idézet nem létezik. Javaslom, hogy máskor nézz utána ha idézgetni akarsz. Én is utánanézek ha idézek valahonnan. (tudod...csak pontosan és szépen.)

A L.A.V.L. angolul és magyarul is megtalálható a weboldalunkon.



Zealander
Előzmény: Törölt nick (1251)
Zealander Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1255
Szvsz nem az volt. Az nem fekete-fehér. Kék borítója van. Nem tudom, hogy KAL mit látott, de az biztos, hogy nem a L.A.V.L.-t.

A domain költöztetés megtörtént végre. Újra megy a http://www.thelema.hu




Zealander
Előzmény: Törölt nick (1253)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.09 0 0 1252
"Noss... definiáltam, mi az igazság, te még nem tetted meg. Lássuk, neked mi a meghatározásod rá..."

Te komolyan gondolod, hogy képes vagy definiálni az igazságot?
Egészen elképesztő.

"Mindezt összevetve azt hiszem elé egyértelmű, hogy a válaszom: Nem, nem piros. :0))"

Teljesen igazad van a piros, nem piros... (?)
Előzmény: Törölt nick (1238)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.09 0 0 1251
Nem is tudtam, hogy ennyiféle változat van. ;-)

A Kálvin-téri aluljáró könyvesboltjában, 6 éve néztem bele. Kinyitottam és az említett idézetet olvastam benne. Le is tettem a könyvet, de megjegyeztem. Ha jól emlékszem A/5-ös kiadványszerű, fekete-fehér kötés volt.
Előzmény: Zealander (1242)
Zealander Creative Commons License 2005.03.09 0 0 1250
Ez továbbra sem a Mazdanan topic. Légyszíves te se itt tedd fel az ezzel kapcsolatos kérdéseidet.


Köszi.


Zealander
Előzmény: Törölt nick (1249)
Zealander Creative Commons License 2005.03.09 0 0 1248
Zoro,


Fogd már fel, hogy ez a topic nem a te szolgálati közleményeidnek a helye. Tudtommal én sem szemetelek a te topicodba. Értsük már meg egymást. (és ne adj feleslegesen annyi munkát a modiknak.)


Ebben a témában ez volt az utolsó észrevételem. (Ha tovább folytatod, akkor megkérem a modikat, hogy gondolkoztassanak el téged egy kis kitiltással.)



Zealander
Előzmény: Törölt nick (1246)
Zealander Creative Commons License 2005.03.08 0 0 1242

Kedves Kal

 

 

Engem is érdekelne a pontos forrás. Úgyis most frissítem a thelema weboldalat. Nem szeretnék hiányos L.A.V.L.-t felrakni.

 

 

Köszi.

 

 

 

Zealander

Előzmény: Törölt nick (1237)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.08 0 0 1237
"Lentebb már elmondtam, mi a baj a rendszer magjával, mi a baj a Szentháromsággal."

Számodra az, hogy nem érted, ezért aztán bajod van vele.

"Szerintem meg nem. Az igazság az entitások által érzékelt valóság-szelethez legközelebb álló, akár azzal megegyező ontológiai kijelentés."

Az egy 'ontológiai-kijelentés', nem pedig az Igazság. Arról gondolkoztál már, hogy Isten Önmaga révén bírja az Igazságot, mert egy vele?

Mellesleg az emberi butaság végtelensége mellett tettél ezzel hitet, hiszen az entitások függvényévé tetted az Igazságot, ami független tőlük, sőt pont fordított a függés. Vö. a piros, akkor is piros, ha te színvak vagy (ahogy a teremtmények többsége színvak ebből a szempontból.)

"*"Pusztíts el mindent ami örök."*
Honnan is van az idézet? Cím, oldalszám...?"

Liber al vel legis vhanyadik oldal, de meg nem tudom mondani, mert olyan gyorsan tettem le, ahogyan tudtam, s nem kívántam részesedni Crowley 'magasztos mélységű überbeavatott csodálatos bőcsességéből'. Ennek ellenére benne van, emlékszem rá, vedd le a polcról és keresd meg, bár szerintem ismered jól...

Persze, ha te azt AKAROD. (vö. Miatyánk, 'Legyen meg a Te akaratod, na persze ez némi alázattal kellene járjon)
Kár, hogy ez az AKARAT csak önszuggesztív és a pszichizmus szintjén vegetál.

"HA csak az írásra gondoltál, akkor mondd azt... a 'cselekedet', mint fogalom számtalan tettet, tett félét tartalmaz, ezért félreérthető."

Nem CSAK, hanem konkrétan a beírásaid cselekedetére gondoltam (igaz erre nem mutattam rá- dehát nagy tudásod számára megoldhatónak ítéltem a rejtélyt - tévedtem, bocs). Ha te elválasztod az egyiket a másiktól, nos a papoknál az ilyet szokják 'bort iszik és vizet prédikál'-nak hívni, tudósmagyarul pedig skizofréniának. (vö: "Csak egy kicsit megöltem, de jó ember vagyok, ez nem számít") Igyekszik az ember az egészet nézni és nem a részt...

" Semennyire... nevetek rajta... pláne, hogy ezek után te kérdezed, hogy személyeskedek-e... :0DD"

Nevess csak, ha jól ESIK.

Talán majd megtérsz, ha az Isten is úgy akarja.
Imádkozom érted.

(a képen egész normális gyereknek tűntél, nincs a fejedre írva, hogy sátánista vagy, opssz, akarom mondani/írni O.T.O.-ista)
Előzmény: Törölt nick (1200)
Zealander Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1235
Nem tűntem el, de én nem érek rá egész nap a neten lógni. Sajna dolgoznom is kell.
Ismered a mondást: '"Amilyen az adjonisten..." Te sem nagyon érvelgettél amikor bedobtad, hogy az O.T.O. szinkretista. A továbbiakat lásd a topicodban, mert itt ez nem téma.


Zealander
Előzmény: Törölt nick (1231)
aranyviktor Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1233

 

mely rendszerében tökéletes és mindig a tökéletes igazságot ábrázolja.

És mi ez a tökéletes igazság?

 

 

Előzmény: Törölt nick (1227)
Zealander Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1226

"Ha mondasz hasznos linkeket, akkor utánaolvasok. Nem lebecsülni akarom az O.T.O.-t, de úgy gondolom, nekem nem tudnak újat mondani - pedig láttam már egyet s mást."

 

Te egy boldog ember lehetsz, hogy nem tudnak neked újat mondani. Majd körbenézek aztán meglátom. Továbbra is javaslom a topic átolvasását, mert pl fordításaim egy részét is beraktam. Ha meg türelmes vagy, akkor hamarosan a megújuló honlapunkon tájékozódhatsz. (Épp költözetjük a domain nevet.)

 

"Az ezoterikusok pedig mindent ködbe burkolnak, ha mi mégis kimondjuk az igazat, akkor már "hímsoviniszta" vagy nem PC vagyok."

 

Ah ez ismerős valahonnan:)

 

 

 

Zealander

Előzmény: Törölt nick (1223)
Zealander Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1225

"A rózsakeresztesek az egyiptomi misztikából származtatják magukat, nem Tibetből."

 

Ez így ebben a formában nem igaz, de az tény, hogy belekeverik az egyiptomi szimbólumokat. (Nem a vallást és nem a hitet.)

 

 

 

Zealander

Előzmény: Törölt nick (1224)
Zealander Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1222

"Pl. oto-usa.org"

 

Ja így már minden világos. Bárki megnézheti, hogy mi minden van ezen a weboldalon. Kb 3 oldal ismertető magáról a szervezetről és egy oldal a fontosabb könyvekről. (+1 L.A.V.L. link) Hát ebből aztán lehet mértéktartó itéletet hozni. Melyik segített eldönteni, hogy milyen az O.T.O.?

 

"Kivételek mindig akadtak, de amit a vezetésről (és szellemi-spirituális fejlettségról írtam), arra nem válaszoltál. "

 

Nincs mit válaszolni. A Fáraó uralkodó és pap egyben. llyen egyszerű. Amúgy velem nincs vitád, mert én is azt mondom, hogy a férfinak és a nőnek is meg van a maga helye. Nem fix pontok, de olyan kapcsolódási rendszerek amik fontosak.

 

 

 

Zealander

Előzmény: Törölt nick (1221)
Zealander Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1220

"de nagyjából tudom, hogy mit képvisel (egyfajta teozófus-gnosztikus-kabbalista egyveleg). "

 

Hát ez tényleg nagyjából volt. (Erős túlzással.)

 

"Természetesen mindezekről én is hallottam, ill. tudom, hogy voltak - de ők nem szellemi vezetők voltak, hanem spirituálisak (ezért papnő és nem királynő!)."

 

Ha gondolod mondok egy-két női fáraót, hogy utána olvashass.

 

 

 

Zealander

 

 

 

Ui: "Ami az O.T.O.-t illeti, valóban nem olvastam a könyveiket (csak az amerikai neten 1-2 eredeti forrást - a saját honlapjaikat)," Pl melyik weboldalakat olvastad el? Érdekelne. Köszi.

Előzmény: Törölt nick (1219)
Bécikém Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1214

Az még mindig nem világos nekem, hogy ki vagy mi az az Abba? Ezt kérdeztem volna már az előbb is.

Na de azt már tényleg nem hiszem el, hogy a krisztussáválás csak biológiai folyamat lenne: esetleg gyúrni is kell hozzá? A többi dolgot értem, nem kell ismételned, csak ez nem megy a fejembe.

Előzmény: Törölt nick (1213)
Bécikém Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1210

--

"2 Jézus volt: az egyik zsidó (Jehoshua, ill. Józsué - e név gyakori lévén akkortájt és arrafelé), aki király akart lenni (hiszen Dávid király véréből származott, ld. a Lukács enangélium elején lévő lista); a másik perzsa (esszénus), aki Szpitáma (az első Zarathusztra, kb. Kr.e. 4000)"

--

Szóval Szpitáma lenne az Abba az "én és Abba egyek vagyunk"-ban? Elég szegényes, inkább maradok az én verziómnál.

Előzmény: Törölt nick (1173)
Zealander Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1201
"Hát, a topik mindig arról szól, amiről az emberek írnak bele, ráadásul itt egy kívülálló számára olyan nüansznyi különbségek vannak, hogy nem is érti, hogy miről van szó, szerintem. Amúgy arról ejthetnél egypár szót, hogy _szerinted_ miben különbözik az OTO és mondjuk a tradicionalizmus."

Óriási tévedésben vagy. A topic címében benne van, hogy mi az adott téma. Nem azért nyitottam, hogy bármi lehessen a téma, mert bizonyára marha érdekes a vajaskenyér nemi élete is, de én nem vagyok rá kiváncsi. Van tradícionalista topic, ha téged az érdekel, akkor menj oda. Az O.T.O. vs Tradíciót már kiveséztük amennyire csak lehet. Ha a mi véleményünk érdekel, akkor olvass vissza. (Halkan még megjegyezném, hogy olyan is létezik a világon, hogy a téma iránti tisztelet. Még ha minimális is..de lehetne.)


Zealander


Ui: Érdekes jelenség, hogy időről időre beözönlenek ide a tradícionalisták és itt próbálják terjeszteni az igét. Talán nem kellene. Bizonyára nagy koponya volt Guénon, de én tartózkodom a bálványimádástól.
Előzmény: nahat (1187)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.03 0 0 1199
No, de eleget OFF-oltam már itt. Bocsánat érette.

Üdv
Előzmény: Törölt nick (1198)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.03 0 0 1198
Nusrat Fatehtől nekem is van egy-két lemezem. Nem rossz.
Előzmény: nahat (1189)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.03 0 0 1197
"Persze, Buddha is mondja, hogy hülye lennék a csónakomat a hátamon cipelni, ha már egyszer átértem a túlsó partra. "

Ja, ez jó nagyon, és milyen igaza van. Az pedig sajnos igaz, hogy Pál az egyik legnépszerűbb. Nálam nem. Inkább János, no meg persze Jakab.
Előzmény: Bécikém (1161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!