Keresés

Részletes keresés

mirla Creative Commons License 2019.10.28 0 0 19398

Hub, 

erről konkrétan így nem hallottam, hogy "niksen", de azt tudom, hogy a hollandok sokkal relaxtebb életet élnek, mint a magyarok, több időt szánnak pihenésre, tudnak ünnepelni, kikapcsolódni, különbséget tenni ünnepnap, hétköznap és nyaralás között.   

Az  én holland szomszédasszonyom tud órákat ülni-sülni-napozni a kertjében, bevág egy mirelit kaját a mikróba vacsorára, én meg, ha kint vagyok a kertben, mindig azt nézem, mit kell csinálni, és órákat állok a konyhában, mert a magyar gyomor nem elégszik meg 2 db (kant en klaar) palacsintával vacsorára....   

Mindig az az érzésem, ha összehasonlítom magam velük, hogy én rosszul osztom be az időmet.

Fogalmam sincs, mikor cserélnek ágyneműt, takarítják ki a hűtőjüket, sütőjüket, rakják rendbe a szekrényeiket, irataikat, stb. Ezek mind időrabló, de nem látványos feladatok, amit elvileg minden háztartásban meg kell(ene) csinálni, de lehet, nem csinálják, mert ráérnek mindenre, kiterjedt szociális életet élnek, egyesületekben sportolnak, önkéntes munkát végeznek, stb. 

 

Szerintem össznemzeti szinten sem tudunk mi, magyarok kikapcsolódni, talán a mostani generáció fiataljai igen. Ők nem vállalnak vendégeket hétvégére, ők maguk mennek vendégségbe a szüleikhez, vagy étterembe...  Nyilván ennek pénztárca-vonatkozása is van, kivéve a mama-hotelnek...

 

Jó volt olvasni a cikket, köszi,  érdekes volt megismerkedni a legújabb életmód-trendekkel.

A mindfulnesst én is megpróbáltam gyakorolni, de sokra nem mentem vele, mert addig állt minden teendőm!:P

 

Az állást sikerrel megpályáztad?

Előzmény: HUBbAsztikus (19397)
HUBbAsztikus Creative Commons License 2019.10.26 0 0 19397

koszi, ez akkor nem tul jo hir, de ugy latszik valamit valamiert :)

 

mas

errol a niksen-rol mi a velemenyed? most olvasok rola eloszor

 

https://index.hu/kultur/eletmod/2019/10/26/niksen_lagom_hygge_skandinavia_eletmod_trend/

 

 

Előzmény: mirla (19396)
mirla Creative Commons License 2019.10.25 0 1 19396

Szia Hub!   Én 29 éve itt lakom, de olyanról nem hallottam, hogy munkáltató lakásvásárlási segítséget nyújtott volna. Ez mind banki ügylet, ha venni akarsz, illetve önkormányzati, ha lakást bérelni szeretne a dolgozó. amennyiben a fizetés alapján az illető a szociális kategóriába tartozik (és nem a vrije sector-ba, azaz oda, ahol nem vehet igénybe lakásbérlésre kedvezményt).

 

Én még emlékszem az otthoni mindenféle fajta bérkiegészítésre, ilyenről nem hallottam itt. 

Egyszer volt egy akció, ún. "fietsplan", a cégemen keresztül vásárolt bicikli kedvezményes volt valahogyan, de már nem emlékszem, hogy az ára volt alacsonyabb, vagy le lehetett vonni valahogy az adóból.

Talán másoknak más a tapasztalata.

 

Veel succes met je sollicitatie!:)

 

Előzmény: HUBbAsztikus (19395)
HUBbAsztikus Creative Commons License 2019.10.25 0 0 19395

tudnatok segiteni, hogy itt hollandiaban a munkaltato szokott-e a dolgozoinak lakasvasarlasi cellal kolcsont adni? otthon az en munkaltatom biztositott ilyet, raadasul kamatmentesen igaz asszem  az ingatlan ertekenek felet max , de az is nagy segitseg lenne. nemtudom itt van ilyen? ha igen mi a neve? mielott a hr-hez megyek nem akarok full kretennek tunni. mert pl, otthon van cafeteria rendszer itt meg max az utazi ktg terites van (0.19) (vagyis en errol tudok)

bedankt!!

mirla Creative Commons License 2019.10.18 0 0 19394

Sziasztok! Vendégem érkezik Eindhovenbe, onnan vasúton utazik tovább, Zuid-Hollandba. Kérdésem: Hol van most a reptéri shuttle busz megállója, amivel el lehet jutni az eindhoveni vasútállomásra? A múltkor, mikor jöttem, nagyon fel volt túrva a parkoló, mindenféle ponyvák nehezítették a tájékozódást. 

Leírnátok, hogy aki érkezik, és még sosem járt ott, hol találja meg a vasútállomásra menő buszt?

KÖSZÖNET!

Tommmer Creative Commons License 2019.10.10 0 0 19393

teged innen ki kellene tiltani. minnel hamarabb.

Előzmény: Phoenix984 (19392)
Phoenix984 Creative Commons License 2019.10.06 -1 0 19392

Kérlek segítsetek Leventének!


Minden kis adomány és Levente elérhetőségének megosztása sokat számít!Kkérlek oszd meg ismerőseid között az elérhetőségét :
https://www.facebook.com/LeventeSMA2/
Támogatás külföldön élőknek:
Gofundme euro:
https://www.gofundme.com/f/levente-sma-2

laciipacii Creative Commons License 2019.10.02 0 0 19391

abn amro-nal van angol nyelvu expat desk. emailre (idaig) 1napon belul valaszoltak es angolul tudok mindent intezni. havi ktg 1.3eur kp felvet/utalas (hollandian belul) ingyenes

Előzmény: nojbika85 (19384)
bereczkine.csilla Creative Commons License 2019.10.01 0 0 19390

Hello!

Segítséget szeretnék kérni!

Bentlakásos idősgondozói ápolást vállalnék. Olyan helyre ahol nem okoz gondot hogy nem beszélek csak magyarul.
Tudna valaki ebben segíteni ? (bereczkine.csilla2@gmail.com)

Előre is köszönöm,
Bereczki Gáborné

nojbika85 Creative Commons License 2019.10.01 0 0 19389

fg123!

 

Köszönöm a hasznos tanácsokat!!

Előzmény: fg123 (19387)
Busi Man Creative Commons License 2019.09.30 0 0 19388

Kikoltoznek Hollandiaba beinditani a sajat cegemet, egy kis segitseget kerek az indulashoz.

Angolul elboldogulok, de eleg keves infot talaltam eddig.

Olyan szallast keresek, ahol van szelessavu internet es elindithatom a cegemet.

Nem gond, ha tobben laknak a hazban es kozos a konyha es furdo es nem kell nagy szoba se.

Emilem publikus, orulnek minden segitsegnek, amit elore is koszonok.

 

fg123 Creative Commons License 2019.09.25 0 0 19387

Nojbika85

Szerintem kb ugyanarra figyelj mint ha itthon vállalnál munkát, legyen szerződésed, biztosításod. Én az ING-nél nyitottam számlát de csak azért mert az szombaton is nyitva volt. :D

Amire nagyon figyelj hogy ha szabadságon vagy akkor is legyen TB-d mert amikor munkatársam hazament 1-2 hétre akkor a közvetítő nem fizette a TB-jét.

Legyen európai egészségbiztosítási kártyád, azt tudsz igényelni itthon a TB-be, ingyenes és azonnal megkapod.

Mikor már van kint TB-d akkor igényelj E-106, E-104-et elvileg a közvetítő intézi és ezzel tudod igazolni hogy van TB-d (Magyarország felé). A közvetítő lehet hogy azt mondja hogy nem tudja mik ezek a nyomtatványok de csak le akarnak rázni. Velem ez történt, de itthon érdeklődj a TB-be és el fogják mondani.

Kb ennyi jutott most eszembe.

Sok sikert.

 

Előzmény: nojbika85 (19384)
nojbika85 Creative Commons License 2019.09.24 0 0 19384

Sziasztok!

Októberben kezdek hollandiában munkavállalóként. Tudnátok adni tanácsokat címszavakban? Pl. Melyik banknál nyissak számlát, mire figyeljek a munkáltatónál, milyen buktatók lehetnek? 
Köszönöm! 

yapeyape Creative Commons License 2019.09.16 0 0 19385

Szia Mirla,

Csak nem hagynak békén a Hollandok :D

Tudnánk vmi "privát" fórumon beszélni? (email, bármi) ?

 

Üdv

 

Előzmény: mirla (19379)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.01 0 0 19384

Sziasztok! Amszterdamba szerenék visszamenni dolgozni. Angolul beszélek kicsit. Éttermeket takarítottam,pubot,discót,irodaházat. Ha valaki tud nekem teljes munkaidős hasonló jellegű állást és egy szobát amit ki tudnék venni kérem írjon! moni0507@citromail.hu  köszönöm előre is a segítséget! Mónika

Audi 80 Creative Commons License 2019.07.04 0 0 19383

Sziasztok. Egy Misi nevű urat keresek aki vegyiparban dolgozik. Talán műszerész. Debrecenbe való. 

Laura1965 Creative Commons License 2019.06.27 0 0 19382

KEDVES MINDENKI 

AKI AMSTERDAM KÖRNYÉKEN LAKIK KERRSEK SÜRGŐSEN VALAKIT EGY 3 órás haztakaritasra ,€ 50 fizetek érte,ezt a 3 orara értendő 

konyha fürdőszoba nappali takarítás kérem akit érdekel írjon a hsooti32@gmail.com és írja meg az elérhetőséget 

Marslaky Creative Commons License 2019.06.18 0 0 19381

Sziasztok , üdvözlök mindenkit. 

Segitsegert fordulnek mint honfitárs . 15 év Angliában eltöltött évek után Hollandiába szeretnek koltozni a párommal és a kis kutyankal. Már a melonk is megvan már csak az albérlet keresésében szenvedünk. Találtunk a neten egy jó pár lakást s a barátaink próbálnak segitnei az albérlettel kapcsolatosan de sajnálatos módon a kutya a baj. Elég nehéz albérletet találni úgy, higy az embernek kutyaja van. Ő a legjobb barátom és nem szeretném elveszíteni vagy hónapokra megválni tőle. Érdeklődni szeretnek , hogy esettelg van olyan személy aki Roermond , Venlo környéken tudna ajánlani albérletet, egy szobás lakás, stúdió esettleg szoba is ahova a párommal és a legjobb barstunkal Lokival, jack russel szoa tiszta jól nevelt kutanakl betudn koltozni július közepén s ahova bejelentenének minket. Sajnos olyan helyzetben vagyunk , hogy ha átmenetileg is elfogadjuk a segítséget egy pár hónapra ameddig találunk valamit vagy nem is tudom csak a pánikokunk, hogy a kutya nélkül kell koltoznunk amit nem szeretnénk igazából de ha mégis szükség lenne rá akkor rá vennénk magunkat egy kis időre.

segitsegeteket előre is Köszönjük az e-mail cimem marslaky@icloud.com

udv mindenkinek . M&G&L

laciipacii Creative Commons License 2019.06.04 0 0 19380

dankjewel

Előzmény: mirla (19379)
mirla Creative Commons License 2019.05.27 0 0 19379

https://ind.nl/Nederlanderschap/Paginas/Naturalisatie.aspx

 

Szia Laci! A fenti linken a holland állampolgársággá válás törvényese feltételei olvashatók

. A 3 legfontosabb az 5 éves (folyamatos) bejelentett hollandiai tartózkodás (hogy dolgoztál ezalatt, vagy sem, nem számít), holland nyelvtudás + ingurgeringsdiploma.

 

A konténerlakhatási lehetőségeket nem ismerem.

 

 

kulcsszavak albérlet kereséséhez:

 

huur, huren, 

 

goedkope huurwoning (város neve)

 

kamerverhuur

 

Succes!:)

Előzmény: laciipacii (19378)
laciipacii Creative Commons License 2019.05.26 0 0 19378

hoi allemal,

 

tudnatok abban segiteni hogy jol tudom hogy 5 evnyi munka (vagy itt tartozkodas) utan kaphat 1 magyar allampolgar holland utlevelet? mi szamit, az hogy itt dolgozok, vagy az hogy itt vagyok a gemente-nel regisztralva?

 

ill. hol tudnek olcson alberletet berelni? antikraak? ilyen kontenerhazt lehet berelni? hogy van hollandul mire kell rakeresnem?

 

udv,

 

Busi Man Creative Commons License 2019.04.29 0 0 19377

Ha valakinek van Holland vagy mas EU-s orszagban cege es szeretne penzugyileg jelentosen erosodni, jelentosen tudok segiteni.

Az emilem publikus.

Laura1965 Creative Commons License 2019.04.26 0 0 19376

Az a holland király születésnapja aprilis 27 kooningday holnap

Előzmény: 54homer__ (19375)
54homer__ Creative Commons License 2019.04.26 0 0 19375

kiralynő nap??? azmi?

Előzmény: Laura1965 (19374)
Laura1965 Creative Commons License 2019.04.25 0 0 19374

Szia mindenki

keresek magyar hölgyet aki amsterdamban lakik és lenne kedve szombaton a kiralynő napon neki is árulni velem :) ezt úgy ertem mindenki a magajet ... csak gondoltam viccesebb lenne egyutt mint egyedül :) idő is gyorsabban telik és keresünk jó sok pénzt :)

Kelen1117 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 19373

Sziasztok! Érdekelne, hogy mi a tapasztalatotok Hollandia irányába és vissza a stoppolásról.

Lehet így utazni? Kikkel, kamionsofőrök felvesznek? Vagy személyautósok? Hol kell állni, van erre valamiféle egyezményes jel vagy csak egy táblát kell tartani? 

Van esetleg valami stoppos fórum?:)

Volt olyan, aki már így megtette az utat? Érdekelnének a tapasztalatok.

Köszi és szép napot!

Busi Man Creative Commons License 2019.04.10 0 0 19372

Elsosorban penzugyes allas erdekelne, olyan cegeknel, ahol van igeny a befektetesekre, portfolio menedzselesre, vagy csak erdekeltek abban, hogy a keszpenzt ne hagyjak nulla szazalekos bankszamlan heverni.;)

 

Esetleg magyar cegbe is betarsulnek, akiknek van erdekeltsege CRM, vagy legalabb PHP/SQL, esetleg Python programozas teren, de nyitott vagyok mas megoldasra is, ha jo az uzleti terv, vagy legalabb az otlet es az akarat megvan.

Bakaa Creative Commons License 2019.02.27 0 0 19371

Sziasztok! 

Észak- , Észak-Kelet Hollandia térségében keresek olyan magyar  akiknek babysitterre van szüksége. Férjemmel megyek ki, szóval nem szeretnék beköltözős dada lenni. 26 éves vagyok. Társalgási szinten beszélek angolul. Nem ijedek meg a ház körüli munkákról, szívesen sütök-főzök. Keressetek bátran! :) barabasreka0308@gmail. com

Reno83 Creative Commons License 2019.02.17 0 0 19370

Sziasztok!

 

Hollandiában szeretnék elhelyezkedni könyvelőként.

Magyarországon már 10 éve könyvelek.

Ha tudna valaki bármilyen lehetőséget , szívesen venném.

 

Körülbelül mennyi a havi átlagkereset kint, illetve melyik várost ajánlanátok?

Tudnátok ajánlani munkaerő közvetítő cégeket?

 

Köszönöm előre is

europass24 Creative Commons License 2019.02.06 0 0 19369

allaslehetoseg senior konyvelo KRotteredam.

holland nyelvtudas nem szukseges angol kotelezo, ORacle, HFm, USgaap min5ev tapasztalat. fulltime. ha erdekelj kuldj 1 e-mailt mihamarabb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!