Keresés

Részletes keresés

mersztelen Creative Commons License 2015.10.31 0 0 1507

Üdv!
Motorola CP040-re mennyire lenne igény valakinek?
 http://www.novofer.hu/novofer/termek/13

XANTIi Creative Commons License 2015.06.08 0 0 1505

Nem 2008, 2009, 10, 11 véletlenül? Azokhoz van.

15 pólusú D-SUB (PC-s) csati van rajta?

Előzmény: mpx (1504)
mpx Creative Commons License 2015.03.10 0 0 1504

Szép napot !

 

Becker AR2006/25 rádió install&operation manuál nincs meg pdf-ben valakinek ? Gugli nem barát, a gyár honlapjáról meg már leszedték....

 

Előre is köszi...!

X ANTI Creative Commons License 2014.02.07 0 0 1503

Semmi gond. Kék eget és jó leszállást!

Előzmény: MINDENHOVA (1502)
MINDENHOVA Creative Commons License 2014.02.06 0 0 1502

Bocsánat nem így értettem :)

Előzmény: X ANTI (1501)
X ANTI Creative Commons License 2014.02.06 0 0 1501

Ne sértsd meg a pilóta múltamat. Az, hogy most nem tudok néha a szarvkormányhoz ülni, kizárólag a remek gazdasági helyzetnek köszönhető.

Egy ex-PPL-es.

Előzmény: MINDENHOVA (1500)
MINDENHOVA Creative Commons License 2014.02.06 0 0 1500

Köszönöm a segítséged, szakértelmed, ötleteid és a támogatásod. Mindig jól jön az embernek a segítség, főleg ha nem a pilótaülésben ül. "Navigátor utolsó mondata: "...vagyis balra..." :) Üdv!

Előzmény: X ANTI (1499)
X ANTI Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1499

Gratulálok a sikerhez. Megdolgoztál érte.

Előzmény: MINDENHOVA (1498)
MINDENHOVA Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1498

Nem sikerült velük, mint kiderült az anyacég Svájci. Nem raktam kondikat, az antenna a szárnyon van, így nem zavar semmit, úgy tűnik hibátlanul működik.

Előzmény: X ANTI (1497)
X ANTI Creative Commons License 2014.02.03 0 0 1497

Ezek szerint az intercom a gyári kábele nélkül nem kompatibilis a rep szabvánnyal.

Innentől valóban csak az egyedi kísérletezés marad.

A gumiantenna közelsége bizony okozhat zavarokat. Egy távolabb elhelyezett rendes ellensúllyal ellátott antenna sokat segíthet ezen.

Az intercom árnyékoló dobozba helyezése is javíthat de a kábeleken is nagyon sok nagyfreki bejuthat. Ilyenkor a dobozba lépés pontján hidegítő kondik tudnak segíteni. 1 nF-os kis kerámia kondi minden ki és bemenő drótra a lehető legrövidebb lábakkal a testre.

 

Az olasszal nem sikerült zöld ágra vergődni eredeti kábel céljából?

Előzmény: MINDENHOVA (1496)
MINDENHOVA Creative Commons License 2014.02.02 0 0 1496

Ki és bemeneti ágba egy egy 33K-s ellenállással, a rádióban menüben a beépített mikrofon kikapcsolásával és a hang visszacsatolásával sikerült működésre bírni, a rádió kb. fél hangerőn rendesen érthető oda vissza, hangosabban még mindig torzít mint ami túl van lőve. Nem lett volna jobb egy negatív visszacsatolást berakni?

Bár a rádió antenna végét le kell fogni mert nagyon beleszór az intercomba, lehet, h. le is kell majd árnyékolni, mert eddig műanyag dobozban volt eddig. Szerintem a külső antennáról is összeszedi majd a sugárzást.

Előzmény: X ANTI (1495)
X ANTI Creative Commons License 2014.01.26 0 0 1495

Ha vonalszintű az intercom kimenete az pont a repülős mikrofon szint. Kb 300 mV. A VXA bemenete repülős szabványú, tehát ez nem lehet baj.

Csak adás közben sípol? Ha igen, akkor próbáld a rádió menüjében kikapcsolni az önhangot. Talán sidetone lehet a neve.

Előzmény: MINDENHOVA (1494)
MINDENHOVA Creative Commons License 2014.01.26 0 0 1494

Igen a CT-96-os kábelt vágtam vissza ill. alakítottam át a minidinre. Megpróbálok SMD-t sorbakötni bár nem lesz egyszerű. Egyébként a kimenete az intercomnak vonalszintű, tehát egyébként sem illeszkedik megfelelően a mikrofonhoz. A gerjedés amiről beszéltem valójában sípolás, olyan amikor túl van erősítve a mikrofon, és összegerjed a speakerrel.

Előzmény: X ANTI (1493)
X ANTI Creative Commons License 2014.01.25 0 0 1493

Nincs ilyen állítási lehetőség. Maximum az önhangot (adás közbeni visszahallást) lehet kikapcsolni.

A CT-kábellel jöttél ki a rádióból? A normál reprádió szabvány 300mV mikrofon szinttel és 1-3 V hallgató szinttel dolgozik.

Az lehet, hogy az intercom más, érzékenyebb beállításban van és az eredeti csatlakozó kábelekben van ellenállás vagy osztó. Ezt könnyen meg lehet tenni. Sorba kell tenni a mikrofon ággal és a hallgató ággal pár kOhm-ot.

Arra ügyelj, hogy adáskor az antenna ne szórja meg a intercomot, mert abból tényleg rusnya gerjedés lehet.

Előzmény: MINDENHOVA (1492)
MINDENHOVA Creative Commons License 2014.01.25 0 0 1492

Ez az apró trükk sajnos nem vált be, ugyanis az intercom kimenetén nagyobb jelszinttel érkezett a jel, és kezdeti zavart is okozott. Táppal már fordított lett a helyzet, így sikerült helyesen megtalálni a ki-bemeneteket, ám ha csatlakoztatom a két készüléket, jelentős probléma merült fel. Túl nagyok a ki-bemeneti jelszintek. A szinte csak bekapcsolni kell a rádiót, mert ha növelem a hangerőt egy picit is, akkor torzít, ha pedig adásba váltok sípol, gerjed a rendszer. Esetleg van valami beállítás a rádión amivel megváltoztatható a ki-bemeneti impedancia?

Előzmény: X ANTI (1490)
tontech Creative Commons License 2014.01.18 0 0 1491

Eladó egy ICOM IC-A6E kézi reprádió,  kifogástalan állapotban.

 

 Tartozékai:

- eredeti doboz,  kétnyelvű kezelési leirás -német - angol.

- kettő db soha nem használt  eredeti tartalék akku - amivel most működik, az csak  5-      6 órát bir vételben.

-szintén eredeti- egyszer használt szivargyújtó töltő dobozában

- hálózati töltő, nem eredeti, de ugyanolyan értékekkel

- kézi beszélő, japán, szerintem nem eredeti, de működik vele a készülék-

- gumiantenna, eredeti.

 

         irányár:  75 000 Ft.            e-mail publikus

X ANTI Creative Commons License 2014.01.16 0 0 1490

Egy apró trükk: az intercom kikapcsolt helyzetében is a rádió felől jövő vételhang bejut a pilóta fülesébe. Így ez is segít ezen bemenet beazonosításában.

A 100 Ohm azért kell sorba a hangfrekis vezetékbe, hogyha rossz csati pontra érinted a vezetéket, senkinek ne legyen baja belőle. Mindenképp valamilyen műsorforrás fejhallgató vagy póthangszóró kimenete legyen a kis impedancia miatt. Ezért nem jó egy Line kimenet.

Előzmény: X ANTI (1489)
X ANTI Creative Commons License 2014.01.16 0 0 1489

Ha van némi ismereted meg pár egyszerű eszközöd, meg esetleg egy órád a dologra, nem egy ördöngősség kiokumulálni a DIN bekötését.

 

Amit ugye keresni kell:

1 db test. No problem.

1 db táp. Sima.

1 db hangbemenet a rádió felől. Vételhang.

1 db hang kimenet a rádió mikrofonbemenetére.

1 db PTT.

 

Egy zsebrádióból 1 V körüli hangfrekit (fülhallg.csatl) egy 100 Ohm ellenállással beadsz minden lábra. Egyiknél meg fog jelenni a fejhallgatókban. Ez a hangbemenet.

Egy 9V-os elemből és 1 LED-ből álló "szakadásvizsgálóval" a PTT kikereshető. Sima Ohm mérő 1,5 V-os vizsgálófesze kevés lehet! Testre húz a PTT szál.

Ha a PTT is megvan, egy erősítő line bemenetére kötve a többi lábat kell meghallgatni, miközben nyomod a PTT-t. Kb. 300 mV nagyságú kimenő jelet ad, ha beszélsz a mikrofonba. Ez megy majd a rádió miki bemenetére.

MiniDIN dugó kapható. Néha hsználható, nem szétolvadó minőségű is.

Sok sikert!

 

5,23-as Jack a Conrad-nál rendelhető. Kb. 3000.- HUF.

Előzmény: MINDENHOVA (1488)
MINDENHOVA Creative Commons License 2014.01.16 0 0 1488

Közben csináltam egy tápot az intercomnak. A PTT-be is be van kötve a mic.

Előzmény: X ANTI (1487)
X ANTI Creative Commons License 2014.01.14 0 0 1487

A PTT aljban csak az adás szál lesz bekötve, a mike nem. A mikrofon és a hallgató általában külön bekötött földvezetékkel dolgozik, a hallgatóban is függetlenek. Így jön ki az 5 szál. Egy hallgattyú 4 szál. A PTT mindig a mikrofon földjét használja.

Ez így több évtizede bevált. Vannak ma már modernebb, egy dugós, külső tápos rendszerek. Bose és más ANR fejhallgatók. De az átlag repellős még a szénmikrofon szabványt használja.

Előzmény: MINDENHOVA (1486)
MINDENHOVA Creative Commons License 2014.01.13 0 0 1486

Csak azért nem értem, mert ugye a mikrofon két pólusú (sztereo) a PTT is két pólusú, (ennek a kettőnek egy-egy szála össze van kötve a nyákon) a speaker plusz egy pólus, az összesen már öt, de így minek is? Hacsak nem azért, h. egy PTT-s kézi mikrofont is be lehessen dugni a középső PTT aljzatba. Viszont így az is lehetséges, h. mindkettő tudja ugyan azt a funkciót, h. a mikrofon aljzat is PTT-s)? Már úgy értem, h. a PTT és a mikrofon aljzat ugyan azt a funkciót el tudja látni pl. egy PTT-s mikrofon esetén? Értelmetlenül nyilván, de mondjuk 4 ilyen kézimikrofont is rádughatnánk? Természetesen erről az intrcomoról beszélünk, lehet, h. másik másféleképpen van felépítve.

Előzmény: X ANTI (1485)
X ANTI Creative Commons License 2014.01.13 0 0 1485

Így legalább az 5,2-es aljból és dugóból csak 1 féle kell.

A gépeken pl. a kézi mikrofon használja is mindkettő szálat. Van pár fejhallgató is amin szintén van PTT.

De nyilván jobban szeretik a bot végére tett külön indító gombot.

Előzmény: MINDENHOVA (1484)
MINDENHOVA Creative Commons License 2014.01.13 0 0 1484

Igen tudom, azért nem is akartam használni. Egyébként ha már itt tartunk, a PTT foglalat miért sztereó? Ha csak egy PTT kapcsolót dugunk rá, mi értelme? A speaker mono csak azért kérdezem mert nyilván van valami funkciója, és a mic és a PTT a nyákon egyik pólusa össze is van kötve. Ill. a GND is természetesen.

Előzmény: X ANTI (1483)
X ANTI Creative Commons License 2014.01.13 0 0 1483

Repülésben sztereo kell. A hegye a PTT, a középső érintkező a mikrofon meleg ér. A töve meg a test.

Előzmény: MINDENHOVA (1482)
MINDENHOVA Creative Commons License 2014.01.13 0 0 1482

Úgy 20 éve még én is rádióamatőrködtem vagy inkább csak foglalkoztam hobby szinten elektronikával, így a PTT nem volt ismeretlen számomra. 5.2-es dugóm van, de mono. Anno használták elektroncsöves rádióknál is hangszórókivezetésnek. (A csatlakozó fején két csavarral lehetett rögzíteni a kábel meleg erét és a GND-t. Papírral vannak elválasztva a vezetők egymástól. Ez ma már nem célszerű, repülésben főleg nem biztonságos.)

Előzmény: X ANTI (1481)
X ANTI Creative Commons License 2014.01.13 0 0 1481

Az adó-vevő szakmában, rádióamatőrködésben ez a teljesen elfogadott beceneve az adóindító nyomógombnak.

Előzmény: MINDENHOVA (1479)
X ANTI Creative Commons License 2014.01.13 0 0 1480

Rendelhető külföldi kereskedőtől. Kb. 10 ojró/db. Egyébként sokan a létezését sem hiszik el.

Előzmény: MINDENHOVA (1479)
MINDENHOVA Creative Commons License 2014.01.13 0 0 1479

Próbálkoztak egy időben egyes gyártók a telefonokon is ezzel, nem sok sikerrel. Csak mellékesen, 5.2-es szerelhető dugó mennyire beszerezhető?

Előzmény: X ANTI (1478)
X ANTI Creative Commons License 2014.01.13 0 0 1478

PushToTalk

Előzmény: MINDENHOVA (1476)
X ANTI Creative Commons License 2014.01.13 0 0 1477

Így minden tiszta.

Előzmény: MINDENHOVA (1476)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!