Keresés

Részletes keresés

KisKirály Creative Commons License 2006.06.05 0 0 402

ha bárki lemaradna egy versenyről, ha mást nem is igazán, de eredményeket itt megtalál:

 

http://www.tornasport.hu

Előzmény: kori2 (401)
kori2 Creative Commons License 2006.05.07 0 0 401
Akinek van infója, hogy sikerült a vasárnapi szerenkénti döntő?? (-ez még eb)
Illetve a mai versenyt látta vki a Tornacsarnokban?-milyen volt?? Én szerettem volna menni, de üzleti tervet kell írnom, és annyira későn küldte a tanár az anyagot ami alapján kell, hogy nem tudtam elöbb megcsinálni, és halasztani sem a dolgot. ;o(((((

Aztán, vajon miért népszerűbb a médiában a férfi torna, mint a női??? Mert a FF-eb-t az eurosport reggel 8 körül, a mtv (m1) tegnap éjjel (fél egy fele) adta, míg a női eb-ről semmit nem adtak, sőt semmi hír sem volt a teletexen.. Pedig amit véghezvittek a lányok, az nagyon szép!! Hosszú idő óta végre sikerült előbbre lépni-viszonylag jó helyen végezni...
kori2 Creative Commons License 2006.04.29 0 0 400

Gratu neki!-nekik!!

Akkor azért mégiscsak van remény a "régi pozicióba" visszatérésre...

Márcsak a médiának kéne kicsit odafigyelni a sportágra....

HAjrá!

Mindent bele Vasárnap!!

 

yamashita Creative Commons License 2006.04.28 0 0 399
A juniorok 12.-ek lettek csapatban. Böczögő Dorina, egyedüli magyarként döntős vasárnap felemás korláton. Ez már rég sikerült magyar lánynak. 100-ból 8-ba jutni,szép eredmény. Mégis ügyes ez a lány.!
kori2 Creative Commons License 2006.04.28 0 0 398
Gratu nekik!! Ne legyünk tellhetetlenek!! 7 helyet javítva csapatként, és még szerenekénti döntő is... Örüljünk ennek, mert ez a 7 hely javítás szerintem nagyon szép és igéretes!!
yamashita Creative Commons License 2006.04.28 0 0 397
A felnőtt csapat 15.lett.Ez nagy előrelépés a legutóbbi 22-höz képest. Korcsmáros Enikő összetettben 17.Szarka Kriszti 22.Gombás Laura 25. Szerintem nem olyan rossz eredmény ez.Gratulálok nekik.Sajna senki sem jutott be a szerenkéntibe.
yamashita Creative Commons License 2006.04.26 0 0 396

Görögországban,Voloszban. Ma van a pódium edzés,holnap versenyeznek a felnőttek,pénteken a junior csapat és egyéni összetett.Szombat vasárnap szerenkénti.Reméljük jól fognak szerepelni a lányok.

klongold Creative Commons License 2006.04.26 0 0 395
Amúgy hol lesz és mikor az EB
kori2 Creative Commons License 2006.04.25 0 0 394
Nekem sincs ilyen csatornám... ;o((( És az mtv teletexen mégcsak rövid-hírként sincs róla szó... ;o((((((
Előzmény: Schafranek (392)
yamashita Creative Commons License 2006.04.25 0 0 393
Már akinek van olyan,mert sajnos én nem tudom fogni azt a csatornát.
Előzmény: Schafranek (392)
Schafranek Creative Commons License 2006.04.25 0 0 392

Ha senkinek semmi ötlete nincs a közvetítésről akkor a TVR2 tud kellemes meglepetést okozni!

kori2 Creative Commons License 2006.04.24 0 0 391

Sajnos nem! De engem is érdekelne... az Eurosport mindezidáig nem jelezte, hogy leadja (hírlevélre beregisztráltam annó, különböző sport események közv.időpontját illetően..)

Ha vkinek van bármi infója, akár on-line követhetőség is írja ide legyen kedves!!

Kiskirály hogy sikerült a fősulis verseny Egerben??

yamashita Creative Commons License 2006.04.21 0 0 390
Nem hallottatok róla,hogy valamelyik TV közvetíti-e a jövő heti EB-t? Segítsetek légyszi!
yamashita Creative Commons License 2006.04.16 0 0 389
Most indultak Tatára a jövöhéten Eb-re utazó lányok.Azt a "lelkesedést"látni kellett volna.Mintha temetési gyászmenet lett volna. Ez sok mindent elárul.Nem hinném,hogy tornászni nem szeretnek,mert nem dolgoznának napi 8 órát évek óta. De valamiért nagyon maguk alatt voltak ezek a lányok. Az újság április 7-i számában olvastam tornáról,leginkább Böczögő Dorináról volt szó."Bajnokpalánta négy szeren" a címe.
sportika Creative Commons License 2006.04.16 0 0 388

sziasztok!

 

abszolút egyet kell értsek azzal, hogy nem elfogadható módszer, amikor megalázzák, és olykor brutálisan bántalmazzák az edzők a tanítványukat.így riasztja el a gyereket és a szülőt is a tornától.meg úgy hiszem, hogy az az edző, aki kezet emel a tanítványára, vagy szavakkal alázza porig nem másról, mint saját magáról állít ki véleményt.tornázni csak közvetve, kiegészítőként tornáztam, de a saját sportágamban (nem hagyományos) sosem volt divat, hogy akár csak üvöltve beszélnének velünk.meg próbálnák meg!

azt hiszem abban a pillanatban mennék.főleg ha még mondjuk a tornában tehetségnek vagyok kikiáltva, akkor főleg vigyázniuk kellene, nehogy bántódásom essék...persze a torna ebben is más!egyet viszont nem vitatok.nagy az eredménykényszer, és ha nincs eredmény akkor jön a feszültség a munkában, az edzésen...aztán ebből adódnak a bajok.feszütségben nem lehet dolgozni, vagy a szegény tornászpalántának is lehet baja, éppen megy a hasa, vagy rossz jegyet kapott,vagy összzördülés volt otthon, vagy ha lány éppen menstruál...úgy hiszem ezeket a tényezőket sem lehet teljesen figyelmen kivül hagyni.

alkottam ezt a véleményt úgy, hogy csak belekóstóltam a torna világába.

kérlek benneteket osszátok meg velem a véleményetek ilyen szempontból, :)

Előzmény: yamashita (379)
sportika Creative Commons License 2006.04.16 0 0 387

hey.

melyik számban olvastál tornát?sajnos sehol sem tudtam eddig utolérni a cikket:(

ha tudsz kérlek segíts :)

Előzmény: yamashita (384)
klongold Creative Commons License 2006.04.10 0 0 386

Hello mindenkinek

A hétvégén volt valami tornaverseny Romániában (a TVR2 közvetítette)

tudja valaki, hogy mi volt ez és, hogy hol volt?

kori2 Creative Commons License 2006.04.08 0 0 385

Hát a film eléggé felkavarta most az álló vizet minden szempontból én úgy látom..

Minap éjszaka, mikor "félholtan" diköltem a számítógép elöl és elmentem aludni (szakdogát írok) épp elcsíptem egy beszélgetés végét, Hajdú Szabolcs a film rendezője, és Fazekas Csaba a szövetségi kapitány volt a kúltúrház vendége, és  az alkalmazott "nevelési eszközökről" folyt a vita, hogy mennyire reális vagy nem az ami a filben van. Hát még mindíg nem sikerült eljutnom egy moziba,hogy megnézzem a filmet, de úgy látom ez a momentum eléggé érzékenyen érintette az illetékeseket... ->már úgy értem akik beleszólhatnak a torna sport alakulásába...

Mindenesetre ngyon nem nyilatkozott szimpatikusan a szöv. kapitány, és bár nagyon imádoma  tornát, de ha lenne gyerekem bármennyire könyörögne, hogy tornázni szeretne ilyen szövetségi kaőitány mellé nem adnám az tuti!! Olyan sunyi volt a tekintete valahogy nem éreztem öszintének a szavait.. Lehet a tv is csalóka.... DE...! és ott van az a "DE!" ....

yamashita Creative Commons License 2006.04.07 0 0 384
A Szabad Földben tornászokról olvastam. Még a végén foglalkozni fog valaki velük? Hihetetlen!
yamashita Creative Commons License 2006.03.28 0 0 383
Ha még nem maradtam le az infóval,4.lett Laura a Vk-n. Gratulálok neki. Szép teljesítmény.
zinaida Creative Commons License 2006.03.28 0 0 382
Hallotátok, hogy Gombás Laura döntőbe jutott Németországban ? Nem tud valaki részletesebb infot ?
Gál Robit nagyon sajnálom, remélem hamar fellépül és sérülése, nem fogja a későbbiekben zavarni a felkészülését.
Ha jól tudom Varga Adrienn is egy ilyen Achilles in szakadás után vonult vissza :-((
KisKirály Creative Commons License 2006.03.17 0 0 381
Azt hiszem, az új pontozástól nem lesz bevállalósabb a torna, mert minden elemből mindenféle kis hibáért vonni kell, így csak tökéletes elemet éri majd meg csinálni...
Schafranek Creative Commons License 2006.03.16 0 0 380
Én mindenképpen pozitív dolognak tartom az új pontozásos rendszert, szerintem így sokkal látványosabb és bevállalósabb sportág lesz a torna.
yamashita Creative Commons License 2006.03.15 0 0 379
Biztos forrásból tudom,hogy a mai napig nem igen változott az edzésmódszer. Egy-egy pofon elcsattan, az általános megaláztatásról nem is beszélve. De mit szóltok az új pontozási rendszerhez. Személy szerint nagyon kíváncsi vagyok, mi fog kisűlni ebből, és nagyon hiányozni fog a 10 pont. Így is elérhetetlen volt szinte,nem tudom volt-e ennek értelme? Szerintetek?
zinaida Creative Commons License 2006.03.10 0 0 378
Ilyen információ nagyon sok eljutott már ide, meg hallottunk a médiából. Egy szovjet tornásznő nyiltakozta, hogy anno teherbe kellett esnie (mert a terheség elején olyan hormonok termelődnek, amittől jobban versenyez vagy valami hasonló okból) az olimpiára, majd utánna elvetették vele a babát. Ez már szélsőségesen durva dolog, de tény rengeteg ilyen van. Ezek után meg a szülő átgondolja 1000 x is, hogy levigye a gyerekét tornázni. Amúgy is ha az edző megbizható kitűnő edző és tiszteli a tanítványát akkor is egy tornásznak rengeteget kell szenvednie mirre senior versenyző lesz belőle. Gondoljuk csak bele hányszor esett le Ponor a gerendáról mire olimpiai bajnok lett.. HA még ráadásba az edző viselkedése is hagy kivetni valót biztos nem fognak sorban állni a szülők, hogy beirasák a gyereküket szertornázni.
Előzmény: Schafranek (377)
Schafranek Creative Commons License 2006.03.10 0 0 377

Ez csak a jéghegy csúcsa, szerintem ha egy kicsit jobban elgondolkodnék

akkor érdekes dolgokat  tudnék mesélni. Szóval így mentek a dolgok nálunk Debrecenben.

Előzmény: zinaida (376)
zinaida Creative Commons License 2006.03.10 0 0 376
Ilyen körülmények között csoda, hogy még van magyar torna..
Nagyon durva amitt írtál és nagyon elszomorító.
Előzmény: Schafranek (374)
kori2 Creative Commons License 2006.03.10 0 0 375

hát igen!

Most sajna nem tudom megcsinálni (idő és energia hiány miatt) de majd bedigizem, és felteszem vhova.

De én ugyanezt éreztem a beszélgetésből, pedig soha életemben nem tornáztam (sajnos!)

De az tuti, hogy nagyon gáz volt a jelenlegi elnök, mind hozzáállásban, mint mentalitásban, és abból amit láttam emberileg sem tartom valami nagyra. ->bár ilyet nem szabad mondani, anélkül, hogy ismerné az ember... de szomorú volt hallgatni miközben meg felháborító is.

És ami az érdekessége az, hogy azon lovagoltak, hogy nincs pénz normális edzőkre és központosított iskolákra, na és amikor egy ilyet tervezett volna létrehozni tök ingyen Bp.-en Károlyi Béla, és nem kellett ->mert legalábbis nem jött létre.... akkor most mi van?????

 

Schafranek Creative Commons License 2006.03.10 0 0 374

Én nem láttam a beszélgetést sajnos, de pontosan tudom miért tart itt a tornasport ahol tart. Én úgy gondolom, hogy amíg gyökerében nem változtatnak a dolgokon (kezdve a onnantól, hogy még azt a kevés lóvét is zsebre teszik ami van ill lenne és folytatva az idióta edzők nevelési módszerével pl: a saját példámból kiindulva nekem ott lett tele a tököm az egésszel amikor Pesten versenyen leestem a nyújtóról és az edzőm négyszemközt az öltözőben betörte az orrom vagy a 4 napig látszódó pofon

és a többi nyalánkságról még nem is beszéltem. Ezek azért rendkívűl jól esnek egy 11-12 éves  gyereknek.) addig biztos, hogy semmi nem fog változni. Az állami támogatásról meg inkább szót sem ejtek, mert mint tudjuk nálunk csak a focira van pénz (eredményektől függetlenül).

Előzmény: kori2 (373)
kori2 Creative Commons License 2006.03.09 0 0 373

Sajnos én még nem jutottam el oda, hogy megnézzem a filmet, de mindenképpen meg fogom. Viszont ahogy látom elég nagy port kavart... ugyanis tegnap elött éjszaka, amire nem is emlékszem mikor volt példa utoljára, az M2-ön a Tornaszövetség volt és jelenlegi elnökével illetve Kalmár Zsuzsával beszélgettek a női szakág helyzetéről. Sajnos az elejét nem (de ott csak arra a körkérdésre válaszoltak, látták-e a filmet, és azzal kapcsolatos megjegyz) nem tudtam felvenni, mert kazit kerestem, de a lényeg az megvan. Igen érdekes volt a beszélgetés, és komolyan mondom, elnézve a jelenlegi elnököt negyon nem csodálom, hogy itt tart a torna sport ahol tart...... annyira az jött le róla, hogy szarik az egészbe, őt csak az érdekli, minnél többet tegyen a saját zsebébe.... Ez szinte sütött minden válaszából is! Gyanítom, amig ilyen mentalitással és ilyen ember lesz az elnök, sok változás nem várható.....

Esetleg aki szintén látta a beszélgetést, vagy benfentes.... vélemény?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!