Keresés

Részletes keresés

KataMama Creative Commons License 2004.01.08 0 0 1083
Nem voltam, bocs. Akkor inkább íme mezei módszerrel:
http://kep.tar.hu/katamama/index.phtml?aid=27593129&pid=4187709&beginnum=36
Előzmény: KataMama (1082)
KataMama Creative Commons License 2004.01.08 0 0 1082
Sziasztok, BUÉK!
Az unszolásnak engedve napok óta készülök, hogy feltegyem az angyalkámat, de csak most sikerült időt találni hozzá. Remélem, leszek elég kreatív, hogy sikerüljön :).
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

csirketojas Creative Commons License 2003.12.29 0 0 1081
En is megneznem...:))))

A karacsonyfa diszek kifestese nem valosult meg maximalisan. Vettem vegul kontur matricat a Kreativ Hobby boltban, olyan angyalkasat, es azt felragasztottam a diszekre.De kifesteni mar nem maradt idom, teljesen elhavazodtam. :( Nem baj, majd jovore! :))))

Koszi meg egyszer a tippeket! Es remelem, jol es bekesen telt a karacsonyotok, klassz ajandekokat kaptatok es a gyerkoceitek is nagyon elveztek az esemenyt! :)))
Pussz,
Cst.

Előzmény: KataMama (1079)
PUMUKLI Creative Commons License 2003.12.23 0 0 1080
Én azért néhány nap múlva is örömmel megnézném őket!
Pumukli
Előzmény: KataMama (1079)
KataMama Creative Commons License 2003.12.23 0 0 1079
Sziasztok!
Végre elkészültek ma délre az angyalkák :) és végül szinte egész másak lettek, mint amilyenre akartam őket. De gyönyörűek :) .
Szóval fémfólia csomagolópapírból lett a ruhájuk kiszabva, és kétoldaló ragszalagcsíkokkal rögzítve. A csomagolópapír fehér pókhálómintás, alóla nagyon leheletnyien látszik ki az ezüstszín. A nyaka köré, és haj gyanánt anyagában csillagokkal díszített barnásbordó boa került, a végeket simán csak összecsavarva, hogy sálnak tűnhet. A lecsukott szempillákat arany lakkfilccel, a szájakat piros alkoholos filccel rajzoltam fel.
Itt vigyorog egy 11 fős angyalhad a monitorom előtt, olyan jó kedvem lett tőlük :). (Csak azt sajnálom, hogy nincs digi gépünk, hogy rögtön meg is mutassam őket :( .)

Mindannyiótoknak nagyon boldog Karácsonyt!

Előzmény: Eribari (1072)
WoD (Wings of Desire) Creative Commons License 2003.12.22 0 0 1078
hát egész éjjel nem is, de jelentős időt bóklásztam a megadott oldalakon :)) igen lelkesítőek, sajna, most jön a karácsony (és még nem ITT VAN), szóval mennem kell dógzani, bár kitört rajtam 3 napja a semmihez nincs kedvem, ami a betűvel kezdődik (a mosogatás, a felmosás, az ablakpucolás...)
ha lesz a kettő ünnep köze, akkor lehet, hoyg bepróbálkozok egy babatakaróval, az már régta az álmom...

WoD és a méltatlanul elhanyagolt kislapát

Előzmény: Briella (1074)
csirketojas Creative Commons License 2003.12.22 0 0 1077
Koszonom szepen az otleteket, remelem, meg marad idom kiprobalni Karacsonyig. Kisse elhavazodtam momentan. :-(
HA sikerul valami ertelmeset lakotni, beszamolok rola! :)
Meg egyszer nagyon koszi,
Cst.
Előzmény: mormika (1070)
Briella Creative Commons License 2003.12.21 0 0 1076
Köszönöm Lienka. Hogy sokkal szebbek, azt azért nem mondanám. Mások. Én tavaly karácsonyra csináltam őket. Az viszont biztos, hogy rengeteg van, illetve volt, mert sok ajándékba ment (2 karácsonyfára elegendő gömböt legyártottam). A mennyiségből adódóan aztán az idén csak nézegettem a maradék szalagokat, de nemigen volt értelme nekiállni. Majd talán jövőre megint meglepek velük valakit.
Előzmény: Törölt nick (1075)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.21 0 0 1075
Én pedig megnéztem az oldaladat. Most látom, hogy neked is vannak articsóka munkáid. Sokkal több mint nekem, és sokkal szebbek! Gratulálok.

Lehet, hogy én is megint kedvet kapok majd hozzá. :c)

Előzmény: Briella (1074)
Briella Creative Commons License 2003.12.20 0 0 1074
Köszönöm Lienka, máris töltögetem a sablonokat.

Lányok, a patchworkben én csak virtuálisan tudok segíteni, ugyanis elég messze lakom Budapesttől. Viszont itt az Indexen van egy másik topik (szintén a Törzsasztalban), a neve: Kötés, varrás, szövés, hobbi (ha jól emlékszem, de ha beírjátok az oldal keresőjébe, hogy kötés, az első találat ez lesz). Naszóval itt nálam jóval gyakorlottabbak is meg szoktak jelenni, nagyon szívesen és készségesen segítenek mindenben, és nagyon jókat szoktunk "eszmecserélni". Várunk oda mindenkit.

A neten is rengeteg patchworkos oldalt lehet találni. Létezik a startlapon is egy linkgyűjtemény: foltvarras.lap.hu.
A kedvenc oldalaim közül az egyik, ahol nagyon sokat lehet tanulni, csak jó alaposan körül kell nézni (igaz, hogy angol nyelvű, de a képek magukért beszélnek): http://www.quilterscache.com
A másik, ahol bizti, hogy tátva marad a szátok a csodálkozástól: http://www.amishcountrylanes.com - Csak akkor álljatok neki, ha rengeteg időtök van, mert nem lehet abbahagyni! :)))

Előzmény: Törölt nick (1071)
Eribari Creative Commons License 2003.12.20 0 0 1073
na, a lényeget lefelejtettem: ha nem fodrosra szeretnéd (bár lehet, hogy meghuzkodva valamennyire fodros lesz) akkor talán vagdost be az alját - tudod, mint a szaloncukornak...
Előzmény: Eribari (1072)
Eribari Creative Commons License 2003.12.20 0 0 1072
:))) Szivesen! :))
Ha a fiam erőt vesz magán (és nem a "bábuival" akar harcolosat játszani) akkor mi is kerepp papirral fogjuk bevonni az itthon kallódó kéztörlőpapir gurigákat, úgy, hogy a két végén túl lógjon, aztán összeköt, esetleg (miután zöld és piros van itthon) az ellenkező szinüböl masnit rá...
Az angyalka nekem is tetszene, de az már "túl bonyolult" :))))

Eribari

Előzmény: KataMama (1064)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.19 0 0 1071
Ide teszem a sablonokat, hátha valaki mást is érdekel. Jó sok ám!

Sablonok 1.
Sablonok 2.
Sablonok 3.

Előzmény: Briella (1053)
mormika Creative Commons License 2003.12.19 0 0 1070
Cst,

Megnéztem a füzetkémet és nincs külön tanács a gömb formára vonatkozóan, igaz, ott a matricafestékes motívumok elég aprók ahhoz, hogy ne legyen gond a hajlás. Ja, olyan műanyag keretszerűséget én is láttam, de a matricafestékes kontúrfesték, ugyanúgy, mint az üvegfestékes, a festékek egybefolyását akadályozza (illetve a lehúzhatóságot biztosítja). Tehát egyszerűen aláteszed a nejlondosszié alá a papírt, amire le van rajzolva a motívum és a kontúrfestékkel lerajzolod. Felesleges ilyen műanyag valamiket venni...

Jó szórakozást és számolj be, hogy sikerült!

M.

Előzmény: mormika (1065)
tünde.sz Creative Commons License 2003.12.19 0 0 1069
KataMama!

én vmi hasonlót egyszer úgy oldottam meg, hogy vettem azt a torták alá való papíralátétet, ami kicsit csipkeszerű
azt ragasztottam ruhának az angyalkákra, illetve lehet ebből aranyszínűt is kapni; vagy a papírt is befújhatod a keréktárcsafestékkel, csak nem gyúllad föl vagy ilyesmi :))))
és utána jöhet az öltöztetés

esetleg arany színű csomagolópapírból kivágva vmi szoknyácska, meg akármicske?

vagy arany színű szalag, van abból jó széles is, és akkor igazi szoknyája lehet

ergo vagy papírbolt, vagy rövidárus lenne a célpont
ha vmelyik esetleg van a közelben, és a 2 gyerkőccel belefér

T :)

Előzmény: KataMama (1066)
tünde.sz Creative Commons License 2003.12.19 0 0 1068
még egy ötlet
lehet kapni átlátszó öntapadós tapétát (papírboltban, tapétaboltban)
arra vízszintes állapotában festhetsz mintákat, és utána körbevágod, és ráragasztod a gömbre

uúgy átjön rajta a fény, meg minden, mint a sima üvegfestett mintákon
és erre elég a hagyományos üvegfestéket megvenni, aminek keverhetők a színei (tehát szinte elég a 3 alapszín :-) ), meg kicsit szebben lehet vele dolgozni

T ;)

Előzmény: csirketojas (1060)
mzsperx Creative Commons License 2003.12.19 0 0 1067
én is az üvegfesték kontúrjára gondoltam! :-) de jó persze a felragasztható is, dfe az ilyesmi félkész dolgokat vagyonokért vesztegetik :-(
KataMama Creative Commons License 2003.12.19 0 0 1066
Nem a _fehér_ angyival van a gond, hanem azzal, hogy nagyon látszik, hogy pohár a ruhája :( (redőzött a pohár :( ).
Alkohol filcből csak piros-fekete-kék-zöldeket tudok itthon :), nem próbáltam még őket más színben. Gondoltam a lakkfilcre, meg van itthon zselés arany (de az nem lenne elég a 12 angyalkára :(), de most a 2 beteg csemetével nem tudok anyagért szaladgálni :( .
Előzmény: WoD (Wings of Desire) (1061)
mormika Creative Commons License 2003.12.19 0 0 1065
Szia Cst,

az üvegfestékhez is van kontúr, azzal megrajzolod a mintát, megszárad és kitöltöd a normál üvegfestéssel. ha ügyes vagy, egyszerre csak egy oldalát fested a gömbnek, úgy, hogy az nagyjából vízszintes legyen (én ki szoktam támasztani, hogy ne tudjon elgurulni), és azt kifested, aztán vársz, amíg legalább nagyjából megszárad (fél nap). Nem mondom, hogy nem macerás. A sötét vagy élénk színű üveggömbökön lehet, hogy módosulnak a színek, pl és festettem élénkpirosra, azon az ezüst, arany, a sárga és az élénkzöld mutattak jól, de mondjuk nem látszott volna a sötétkék. Ki kell próbálni esetleg, letörölni még le tudod.

A matricafesték sem rossz, csak annál gondolsan meg kell tervezni a gömb forma miatt. Szvsz legjobb, ha a nejlondossziát, amire készíted (most tehát a lehúzható matricafestékes technikáról beszélek), valahogy rögzíteni a gömbre. Ezt még nem próbáltam őszintén szólva. De van olyan füzetem, amiben van erre tanács, majd mindjárt utánanézek és még írok, oké?

Mormika

Előzmény: csirketojas (1060)
KataMama Creative Commons License 2003.12.19 0 0 1064
Tök jó ötlet a krepp papír :), és akkor lehetne a ruhájuk alja fodros (nem tudom, minden krepp fodrozható-e annyira, mint a virágosoké, abból van itthon gyönyörű zöld :) ). Köszi.
Előzmény: Eribari (1059)
csirketojas Creative Commons License 2003.12.19 0 0 1063
Szia MZS,
lattam a Hobbymuvesz katalogusban valami konturmatricat. Az van melle irva, hogy uvegre ragaszthato es kifestheto. Esetleg ezt a konturt felhasznva es kifestve? Csak nem tudom, megy-e igy a dolog.
Koszi,
Cst.
Előzmény: mzsperx (1062)
mzsperx Creative Commons License 2003.12.19 0 0 1062
csontúrt vennél? és nem teljesen befestenéd, scak vonalakat, indákat, mittoménmiket rejzolnál rá? mondjuk nem próbáltam még, de nem hiszem, hogy lejönne! gömbre nehéz üvegfestékkel festeni, mert megfolyik. a kontúr viszont nem. mondjuka kékre ezüstkontúrral, pirosra arannyal...
na? :-)
Előzmény: csirketojas (1060)
WoD (Wings of Desire) Creative Commons License 2003.12.19 0 0 1061
Sima alkoholos filccel díszíteni? Ez persze nem teljes fedés...
De miért nem jó a sima feér angyi, mondjuk arany szárnnyla? Végül is az angyikat én mindig fehérben (esetleg vkékben) képzelem, na jó, esetleg öntapadós arany csíkkal.. mármint a krea angyikat,a valóságosak szerintem nem használnak dekor"kozmetikumokat" :)))

de szerintem még nem késő cserépre váltani :)) vannak azok a helyes kis méretű terrakotta cserepek, az arany ahhoz is passzol, a fehér fejecskét pedig simán filccel meg lehet rajzolni.

keress a google-on angel craft keresőkkel nagyon jópofák vannak, és biztos jobban tudsz ötletet meríteni a képekből.

ja, a cserépangyiknál nálunk a raffia isnagyon bejött, még a szárny is raffiamasniból készült hozzá :))

MÁS patchwork - kit érdekelne? akár önképzőkör jelleggel is? ha lennénk páran, már megérné foglalkozni a hely szerzésével.

WoD

Előzmény: KataMama (1058)
csirketojas Creative Commons License 2003.12.19 0 0 1060
Sziasztok,
beleolvasgattam a topic-ba, de mivel ilyen kerdest nem talaltam, ezert batorkodom feltenni :-) :

Arra gondoltam, hogy a karacsonyfadiszeinket feldobnam valamivel, kezzel festenek rajuk mintat (en, a ketbalkezes :-) ). Ezek a diszek sima, piros vagy kek fenyes uveggombok. Nem tudom, hogy ezeket lehet a Hobbymuveszben arult uvegfestekkel festeni? Mert mindenhol csak arrol olvasok, hogy atlatszo uveggombot dekoralnak kezi festessel, de arrol egy szo sincs, hogy lehet-e ezeket a szinesre festetteket mintazni, nem potyog-e le rola az uvegfestek. Mivel eleg draga az uvegfestek, ezert addig nem szeretnek beruhazni ra, amig nem vagyok benne biztos, hogy erdemes. Valaki esetleg probalt mar ilyet?

Koszi szepen,
Cst.

Eribari Creative Commons License 2003.12.19 0 0 1059
Csak egy 5let... esetleg krepp-papírból nem lehetne őket felöltöztetni?

Én pedig napok óta próbálom rávenni a fiam szaloncukor-dísz készítésre (eddig semmi siker), amivel végre elhasználhatnánk a fiam által féltve őrzött kéztörlőpapír és wcpapír gurigákat...

Eribari

Előzmény: KataMama (1058)
KataMama Creative Commons License 2003.12.19 0 0 1058
Sziasztok!
Lovászi angyalkáin nagyon belelkesültem. Kávés műa pohár jó pár leledzett itthon, fejnek pingponglabdát vettem, gyönyörű aranyszállal fel is fűztem (fejből nekiálltam a "receptnek", utána néztem csak meg a neten, hogy inkább utána kelett volna). Valamit sejthettem, mert egy fejnélküli poháron próbáltam először ki az arany műhót. :( . Nem oszlott el szépen. Na jó, tegnap vettem aranyszínű keréktárcsa-festéksprayt. Itt már élből próbapoháron indítottam, kint a nyitott folyosón. Festéskor nem volt gond, a szép kis poharat letettem kívülre az ablakpárkányra, mi meg bentről időnként rálestünk. Nem ragozom, kb fél óra alatt a jó 6 (?) cm magas pohár úgy 1,5 centire ment össze :(, a festék reakcióba léphetett a műanyaggal :(.
Kályhafestékkel nem találkoztam még, az van aranyban is? Az nem oldja a műanyagot?
Segítsetek lécci 12 árva fehér pucér angyalkán.
Köszi.
Előzmény: Lovászi (1018)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.19 0 0 1057
aaah de jól hangziiiik :)
Előzmény: WoD (Wings of Desire) (1056)
WoD (Wings of Desire) Creative Commons License 2003.12.19 0 0 1056
... és úgy elterveztem, hogy majd GYED alatt milyen tök jó lesz, belevetem magam a kézimunkákba, de eddig valahogy másképp alakult :)) örülök, ha a mosás, babázás, vacsifőzés, takarítás, melóhelyre "bedolgozás" mellett jut kicsi időm pihenni is.
Ami rám még bőven férne, ha lenne honnan akasztani.

De: álmom egy patchwork tanfolyam kismamáknak, ahol egymást tanítva meg egymás jermekére figyelve tök jól el lehetne tölteni hetente egy délelőttöt / délutánt. Nem létezik iylen? Bri, te nem vállalnál ilyesmit, ha találnánk helyet?

Mondjuk én budai lévén fővárosban tudom elképzelni.

WoD

Előzmény: Törölt nick (1055)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.19 0 0 1055
juj, ezt én is írhattam volna :)
Előzmény: WoD (Wings of Desire) (1054)
WoD (Wings of Desire) Creative Commons License 2003.12.19 0 0 1054
Bri, nagyon szépeket készítesz.
Én eddig csak szemeztem a foltozással, de a gyerek zoknijain kívül máshol még nem próbáltam..
tudsz kezdőknek ajánlani valami eccerű, követhetőt? egy ósdi varrógépem van, de nekem igazán azok az amish kézi cuccok tetszenek. esetleg némi internetes lelőhely welcome (ilyen hobbikönyvet megvenni momentán nem tudnék, OEP diétán tart minket lassan három hónapja...)

WoD

Előzmény: Briella (1053)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!