Keresés

Részletes keresés

p.tomi75 Creative Commons License 2022.11.21 -3 0 2881

gorentacar.pt

 

Renault Clio ou Similar(24-ZX-13)

230 eur 8 napra.

SCDW - 6.00€ / dia
Seguro Pneus e Jantes - 2.00€ / dia

 

ezekkel együtt, reptéren fel ill. leadva. Így nem zárolnak semmit a kártyádon, és teljesen biztosítva van autód.

 

kétszer béreltünk már tőlük. pontosak, jó autókat hoznak.

Előzmény: Csipilady (2880)
Csipilady Creative Commons License 2022.11.21 -3 0 2880

Sziasztok! Most november 29-én utazunk Azorira férjemmel Ponda Delgada reptérről szeretnénk bérelni,  illetve oda is vinnénk vissza. 8 napra. A közvetítő oldalakon olyan cégeket ajánlanak amik máshol rákeresve szörnyű értèkeléseket kaptak. A férjem elképzelése hogy 30 euró/nap környéki áron találjunk jó minőségű céget. Plusz biztosítás?!  A sógorom a Magic Islands pt oldalt ajánlotta, ők onnan béreltek, de januárig be van telve minden időpont. Tudnátok segíteni/ajánlani olyan autó bérléses céget ami ár/érték arányban jó? Vagy ami nektek bevált? Nem akarunk sok pénzt otthagyni de a lehúzástól is félünk, nagyon sok rosszat olvastam már, és már tudom hogy utolsó pillanatban vagyunk, de hirtelen jött felindulásból jött az út. Előre is köszönöm/köszönjük!

Mr. Hadley Creative Commons License 2022.10.23 -4 2 2879

Miért is?
Mert találtál egy négy éves grafikont?

Szerintem NE fuss neki mégegyszer...

Előzmény: rfc (2871)
Dydand Creative Commons License 2022.10.22 -4 2 2878

Akkor mégegyszer leírom, hátha átsiklottál felette: ötödször vagyok a szigeten, és ezzel az úttal együtt több, mint 50 napot töltöttem eddig itt ;) Több ananász- és  teaültetvény is már évekkel ezelőtt megvolt (Gorreánában kóstoltad a fagyit, mert isteni?!), a Gorreana teaültetvény mellett gyakorlatilag naponta megyek el most is (mert Maiaban vagyok), viszont fedeztem fel újabb banánültetvényeket is az eddigieken kívül. 

Előzmény: rfc (2875)
Dydand Creative Commons License 2022.10.22 -2 1 2877

Megvolt ;) Naptej is voltm napsütés is volt, meleg is volt (a naptej a szálláson :D :D :D, de napozás utáni, és égés utáni hab van, szóval semmi gond ) De az a qrva hosszú szántóföldes szakasz, az valami irgalmatlan. Egy szurdik (szurdok, ki hogy hívja) kétoldalt kukorica, néha tehenekkel tarkítva, na az sík unalmas volt ;) A vége viszont gyönyörű!!!!!

Előzmény: tyta1 (2870)
rfc Creative Commons License 2022.10.22 -3 0 2876

Furnasban a vulkánnál, ahol a cozidot elássák, szokott lenni egy kukoricás tata, akit szintén ott főz. Egy euróért árulja és finom. Ez jutott még eszembe.

rfc Creative Commons License 2022.10.22 -2 0 2875

Az Arruda-ananászültetvényt nézzétek meg. 5 euró körül van egy ananász (a boltban 1 körül), de egyszer érdemes kipróbálni, valamivel finomabb, mint a bolti (de nem annyival, mint amennyivel drágább, mert a bolti is helyi). A Gorreana-teaültetvény érdekes még, ingyen kipróbálhatod a teát, amiből helyben vehetsz is.

Előzmény: Dydand (2874)
Dydand Creative Commons License 2022.10.22 -3 1 2874

Igen, erre. Minden évben enni szoktam ott, legutóbb három napja látogattam meg ismét. Isteni 30 dkg-s steakek ;)

Vila Franca do Campo szigete okt. 14-ig látogatható csak ;) Kettő vagy három éve már voltam ott, és fürödtem is benne, ahogy a blogomon meg is írtam anno (jelenleg ötödik alkalommal vagyok kint). Furnas szintén megvolt már az első alkalommal, maga a Terra Nostra park szép, a fürdő nekem felejtős ;) De ha már park, akkor Ponta Delgadában a Jardim Jozé do Canto nekem a személyes favoritom.

Előzmény: rfc (2872)
Dydand Creative Commons License 2022.10.22 -2 1 2873

Köszi az infót, nekünk ez lesz az egyik mai program ;)

Előzmény: tyta1 (2870)
rfc Creative Commons License 2022.10.21 -3 0 2872

Erre gondolsz?

https://www.restauranteaasm.com/en/index.php/the-restaurant

Ott a legjobb a bitoque.

 

Érdemes szakítani egy napot és átmenni strandolni a Vila Franca szigetre (kaját vigyél, mert csak egy mosdó van és semmi más). Ha háborog a tenger és nem jár a hajó, ill. piros zászló van a strandon, Ribeira Grandén van egy jó medencés strand ami nem zsúfolt. (Vagy lehet dagonyázni Furnasban a forró büdösvízben, ami szintén szenzációs.)

Előzmény: Dydand (2867)
rfc Creative Commons License 2022.10.21 -3 2 2871

Itt nincs rezsiszilárdság, de nem hallok siránkozást sem, mert itt egy pedagógus összerak ennyit három-négy óra melóval.

 

Szerintem fuss neki a portugál fizetéseknek még egyszer. A legszegényebb nyugati ország.

 

Előzmény: Mr. Hadley (2858)
tyta1 Creative Commons License 2022.10.15 -3 2 2870

Üdv.

A Jenela do Inferno túrán kb. 1 hete voltunk. Nekünk nagyon tetszett. 2.5 órát írnak. Nekünk 3 volt, de sok helyen megálltunk nézelődni. Könnyű túra. A tapasztalatok: Mivel az elején nyílt terepen haladtunk és meleg volt elég erős UV-val, kellett a kalap + napszemüveg. Van egy viszonylag hosszú alagút, ami kb. 1,50 magas és roggyantott járással, erős hajlongással lehetett benne közlekedni.  Fejre vigyázni! Vittünk lámpát, így elkerülhettünk néhány dagonyát. A vízesés alatt nem sok víz volt, mert elfolyt. Nem olyan, mint a Grená parkban, ahol lehetett úszkálni a vízesés alatt. A másik alagútban kényelmesen lehetett haladni. Az erdő és maga a környezet is nagyon szép. Először mikor ott voltunk szemerkélt az eső, nem volt hideg, de így utólag is úgy látom, hogy jobb volt szép időben megtenni a túrát, mert még az unalmasabb, nem erdőben lévő út is sokkal szebb volt így.

Jó utat és szép időt nektek.

Előzmény: Dydand (2819)
Mr. Hadley Creative Commons License 2022.10.13 -2 1 2869

Javítanám.
Az Os Melos egyenlőre felejtős. A kinálatuk kétségbeejtő.

Előzmény: Mr. Hadley (2868)
Mr. Hadley Creative Commons License 2022.10.12 -3 1 2868

Idén kihagyom a traktorbutikot, önkielégítőkbe járunk - mert látnom kell mi kerül a tányéromra.

Ennek a magyarázata az, hogy második gyermekkoromat élem és éppen a második fogváltásom előtt állok. Tudod tej -> csont -> mobil.

 

A lenti ötösből az Ildebertó kínálja a legnagyobb választékot. 12:30 előtt nem érdemes érkezni, mert akkor kezdik kihordani a köreteket. A vendégek zöme nyuggerekből és szerintem valami felsőfokú oktatási intézmény koleszeseiből áll. Olyan 70-100 személyesre becsülöm a méretét.

Két féle levest követően halas és sertés cuccok vannak. Marhát, csirkét nem láttam. Köret sok féle van sült, főtt, párolt, nyers. Van sütemény és fagylalt. A googlen megtévesztő a hozzászólása egy illetőnek, hogy az árban az ital is benne van. Már nincs. Egy coca 1.50.

 

A második helyezett az O Raiao, amelyik tényleg egy autentikus vidéki zabálós hely.

Figyelni kell a kínálatot, mert a félhomályban múltkor párolt káposztának néztem a sült vért. Idén még nem léptem meg, mert valahogy nem esett útba.

 

A Lagoa Azul a harmadik, de őket utoljára néhány éve láttam belülről. Tavaly annyian voltak, hogy minden hely foglalt volt. Digitális foglalási lehetőségük nincsen, a telefonnal én meg semmire sem megyek.

Most éppen tervben van hogy oda megyek.

 

Az Os Melos és Paco Azul nem azért lett a negyedik-ötödik, mert ők rosszabbak a többinél, hanem azért mert egyrészt kicsi a választék, másrészt nincs alternatíva. Achadinhától keletre meg már nincs semmi.

Előzmény: Dydand (2867)
Dydand Creative Commons License 2022.10.12 -2 1 2867

Szuper ajánlók, mi biztos élni fogunk vele! ;) A Poco Azul amúgy gyönyörű, a hozzá vezető (majd a felfelé vezető) út UTÓLAG már rendben is van, de közben... :D :D :D 

Azért egy ajánlási sorrendet megköszönnék ;)

 

Traktorgyár bejátszott már?

Előzmény: Mr. Hadley (2866)
Mr. Hadley Creative Commons License 2022.10.12 -3 1 2866

Büfé jellegű etetők Sao Miguelen:

Os Melos

Poco Azul

O Ildeberto

O Raião

Lagoa Azul

 

 

 

 

boris73 Creative Commons License 2022.10.12 -3 0 2865

Ponta Delgada-ban lakunk, de korán indulunk és későn jövünk vissza, nagyjából mindenfelé vagyunk.😉

Előzmény: Dydand (2864)
Dydand Creative Commons License 2022.10.11 -2 0 2864

Ti merre vagytok a szigeten?

Előzmény: boris73 (2861)
gyura62 Creative Commons License 2022.10.11 -3 1 2863

Szupi! Ismét a megszokott színvonal.

Szegény Ryan-t lehagytad a támogatók közül, pedig milyen pontos! :) 

Én biza hálás vagyok nekik, ha még emlékszel a velem történtekre 21 nyarán...

Előzmény: Mr. Hadley (2862)
Mr. Hadley Creative Commons License 2022.10.10 -3 2 2862
boris73 Creative Commons License 2022.10.10 -3 1 2861

Mi szombaton érkeztünk, eddig pazar az idő, dög meleg van a partokon, a víz jó nagyon, sokat úsztunk.

Dydand Creative Commons License 2022.10.10 0 0 2860

olvasD, és nyavaJgás, of course ;)

Előzmény: Dydand (2859)
Dydand Creative Commons License 2022.10.10 -3 1 2859

Na persze, mert Te minden egyes nap lenyomsz egy hatalmas utat furikázás néven ;) (olvas csak vissza a beszámolóidat...)

Elég a nyavalygásból, a végén majd nagyon megsajnállak! ;)
Fürcsi, turcsi, szercsi, lávcsi, romcsi indul, azt kész.

Rabo do Peixe mióta Chicago? Eddig nem volt az (hacsak az emeletes házakra nem céloztál vele). Normális környék, neked is tessék így viselkedni ;) 

Előzmény: Mr. Hadley (2858)
Mr. Hadley Creative Commons License 2022.10.10 -4 1 2858

Nemsokára - talán ma este - megosztom a gyötrelmeimet :)

 

Három nap alatt eldurrantottam 19 rugót dieselre 

Itt nincs rezsiszilárdság, de nem hallok siránkozást sem, mert itt egy pedagógus összerak ennyit három-négy óra melóval. 

 

Fura egy hely azért ez a sziget. Minden harmadik kecón ott villog a riasztó. Ha meg fel van szerelve, akkor annak oka van.

Egyébként áthajtottam tegnap Rabo de Peixén, a helyi zombilandon. Bokáig ér az utcákon a szemét, sok olyan alak járkál itt mint anno a Hős utcában.

 

Előzmény: gyura62 (2857)
gyura62 Creative Commons License 2022.10.10 -2 0 2857

Ez a beszéd! Bár még nem élesítetted, ahogy látom. De akkor lesz olvasnivaló. Köszönjük a nép nevében ;-) 

Egyébként hogyan is utaztál? Minden okés volt?

Előzmény: Mr. Hadley (2856)
Mr. Hadley Creative Commons License 2022.10.10 -3 2 2856

Elkezdtem.

Sajna érzem rajta, hogy savanyú.

Nem vagyok depressziós, nem vagyok elégedetlen a sorsommal, mégis olyan matt az egész, legalábbis az amit eddig sikerült összeraknom.

 

Ma reggelre a nappaliban legalább 15 méter hosszú mikrohangya vonulás fogadott.

Valahol a bejárat mellett látom a sor egyik végét, a másik vége pedig a konyhapulton nyitva felejtett cukortartóban van.

 

A szállásom olyan mint egy drogéria, tele van mindenféle vegyszerrel. Sajna a tulaj valami érthetetlen oknál fogva minden lötyit átcsomagol ezer féle pompás, spricnis, vödrös biszbaszokba és ráír valamit vastag kék filctollal. Az meg biz kifog a google fordítón. Eddig egyedül a mosószert sikerült beazonosítanom, amiről meg azt hittem hogy öblítő - mert ott volt mellette - az valami hideg zsíroldó lehetett, mert a kezemről eltűntek az ujjlenyomatok. Igy most a hangya irtásra kizárólagosan az egyesével történő levadászás maradt, ami köztudottan időigényes ennél a fajnál.

 

A vegyszerek szaglás alapú beazonosítása nálam már nem működik, mert a három pfizer után olyan éles lett a szaglásom, hogy jobban állom a vadat, mint Géza bácsi vizslája. Talán emiatt megyek a Continentébe is vizibalerinás orrcsipesszel.

Előzmény: kabret (2855)
kabret Creative Commons License 2022.10.09 -3 1 2855

Sok pihenést nektek! A blogot meg majd ha van kedved írd tovább. Szeretjük olvasni.

Előzmény: Mr. Hadley (2852)
gyura62 Creative Commons License 2022.10.09 -3 1 2854

Akkor hajrá!

Látom a videón, jó időtök van.

Előzmény: Mr. Hadley (2852)
COOP Creative Commons License 2022.10.09 -2 1 2853

láttam a képeidet a Fb-on is:) szuper időd van. :)

Előzmény: Mr. Hadley (2850)
Mr. Hadley Creative Commons License 2022.10.09 -3 1 2852

Olááá Gyura!
Totál ki vagyok égve, azt hiszem ez az ősz a rehabé, így nem terveztem most a blogot írni.

De egyre többen noszogatnak, úgyhogy ha sikerül agyilag talpra állnom, akkor neki fogok kezdeni.

 

Monte Palace Hotel Ruins

Valamikor szebb neve volt.

https://www.youtube.com/watch?v=X0SBZBz3kFo

Előzmény: gyura62 (2851)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!