Keresés

Részletes keresés

Holgery Creative Commons License 2014.02.09 0 0 7919

A síugrás kedvelői is felrobbannak a méregtől! Iszonyúan ki van itt tolva mindenkivel!  :-(

Előzmény: esz-ki-mo (7918)
esz-ki-mo Creative Commons License 2014.02.09 0 0 7918

Az oroszok több képet adnak egy időben, ez mindig így van évtizedek óta.

A stúdióban döntik el, melyiket adják be közülük. (mármint az élő adásoknál, s felvételről menőknél meg pláne)

Itt úgy döntöttek, hogy a szánkót adják, mert az olyan különlegesen egzotikus. Illetve Gombos apukát, mert ő szintén, hiszen a fia személyében  magyar ember is képes volt lécre állni , sőt még puskát is visz a hátán.

 

Én nem az mtv-t szidom alapvetően, hanem azt, aki a közvetítési jogokat ilyen elven (területi kizárólagos) adta el.

 

Épp amiatt, hogy csak néhány (tíz)ezer igazi rajongó van, aki az Eurosportot nézte volna, ez nem ártott volna a köztévének (legalábbis hazánkban, külföldön lehet, hogy másképp van)

 

Nem tudom , ez a jelenlegi helyzet mennyire sok embernek fáj, de nekem nagyon, az biztos.

 

Eszk

Előzmény: armadillo_ (7915)
swedski Creative Commons License 2014.02.09 0 0 7917

Knézi szerint OEB még nős és Santer a felesége. Mint hallhattuk.

slybácsi Creative Commons License 2014.02.09 0 0 7916

persze, hogy azt adják, amit az oroszoktól kapnak. pontosabban, amit megvesznek. de ezek nem vesznek meg semmit, mert másra kell a köztévé pénze. le kell nyúlni választási kampányra. mindegy, ez nem politikai fórum, de sajnos itt a politika mindenbe belemászott.

 

az osotbaságról meg csak annyit, hogy egyáltalán nem a kommentátorokról volt szó, hanem a fejesekről. Szujó meg aztán tényleg nagy biatlon szakértő...  Gombos papával meg lehet beszélgetni a verseny után is, ez is csak szervezés kérdése.

Előzmény: armadillo_ (7915)
armadillo_ Creative Commons License 2014.02.09 0 0 7915

Részben igazatok van, részben meg hülyeségeket írtok.

 

Gombos papa túltengése engem is zavart (ahogy néztem a vendéglátót is), de ha már behívták, nyilván nem dobhatják ki.

 

A közvetítésről: mivel nincs ott saját közvetítési lehetőség a tv-nek, így azt adnak, amit az oroszoktól kapnak - akik nem túl profik, pláne a hagyományos európai versenyeken megszokott színvonalhoz képest. A saját versenyzőikre fókuszálnak, és valahogy úgy tűnt mintha nem igazán ismernék a mezőnyt. Erről tehát a hazai tv nemigen tehet.

Az a vád is ostobaság, hogy elmentek a jók a csatornától; merthogy épp a sport csapatnál évek, évtizedek óta nagyjából ugyanazok vannak, ráadásul most ott van Szujó Z., Szabó G., stb.

 

A 'tízezrek' mint szakértő néző - ez finoman szólva naivitás. Ezrek talán. És mivel az m1 nem tematikus tv csatorna, nyilván nem a néhány hozzáértőnek ad (pláne 'hozott' anyagból), hanem a tömegeknek, mert ez a dolga.

esz-ki-mo Creative Commons License 2014.02.08 0 0 7914

Azzal, hogy az Eurosport nem közvetítheti az olimpiát, el van szúrva az egész.

A közszolg. csatorna eleve nem rendelkezik olyan rutinnal, szakértelemmel, amellyel hasonló színvonalon meg lehetne csinálni a közvetítéseket, s az egészet megtetézik ezzel a dilettáns hozzáállással.

Egyértelmű a kiindulópont: a téli olimpia, s ezen belül a téli sportok többsége egzotikus dolog a magyarok döntő részének, ezért megmutogatjuk, mint valami ritka érdekességet.

Ez lehet, hogy sok emberre nézve igaz, de a néhány ezer (tízezer) igazi rajongónak teljes tönkreteszik az élményt, amit egy olimpia jelent(hetne)

Én dühömben majdnem sírtam, amikor a legizgalmasabb részeknél a kedves apukát kellett néznem, amint nagyon elégedett volt a fia lövőteljesítményével (egyébként joggal, más kérdés, hogy így is mire volt ez elég) és egy katartikus OEB győzelem helyett egy torzót, egy töredéket láthattam.

 

És a szörnyű, hogy Rióval is ez lesz, és utána még ki tudja, hány olimpiával...

Eszk

slybácsi Creative Commons License 2014.02.08 0 0 7913

Ne haragudj, tudom, hogy új vagyok a fórumon és nem is akarok arcoskodni, de az pl szégyen, hogy egy interjút vágnak be, mikor dobogóra esélyesek lőnek. Nem akarok megbántani senkit, de nem a 79. helyezett apukájára vagyok kíváncsi az olimpián, hanem Shipulinra meg a többire. Kövezzetek meg érte. Björndalen befutóját meg pl nem mutatták. Utána meg már a közvetítéssel sem bajlódtak, valami k*b@szott főzős műsor volt. Gondolom azt többen nézték, mint ahányan az olimpiát nézték volna. Ja, holnap a női sprint helyett meg valami idióta tizenhárom éves sárkányos filmet tolnak. Sajnos az van itt, hogy aki értett valamihez, azt kitakarították a köztévéből, mára csak a seggnyalók maradtak.

Előzmény: armadillo_ (7912)
armadillo_ Creative Commons License 2014.02.08 0 0 7912

Mi a szégyen? Azt közvetít, amit kap.

Előzmény: malactarja (7910)
Holgery Creative Commons License 2014.02.08 0 0 7911

Érthetetlen az adásrendező döntése, hogy a jól felvezetett, és beharangozott biatlon versenyt szinte teljesen beáldozták, hogy egy szánkófutam töredékét megmutassák. (A szánkó egyáltalán nem olyan népszerű sport Magyarországon, hogy attól kelljen tartania, hogy tüntetők vonulnának a Kunigunda utcába! Ráadásul a biatlon után, a 3 legjobb szánkós csúszását leadták újra ismétlésben.) Gyakorlatilag nem láttunk senkit, semmi lényeges momentumban a versenyről. Nem láttuk  Bjørndalen-t befutni sem, pedig biztosan izgalmas lehetett, ahogy 1 mp-re befutott Landertinger elé, nem láttuk Fourcade-ot a számára ma sorsdöntő fekvő lövészetben, Svendsenből szinte semmit nem láttunk ...

 

Ennél már egy nem élő, de ésszel összevágott utólagosan leadott félórával is jobban jártunk volna!

Előzmény: malactarja (7910)
malactarja Creative Commons License 2014.02.08 0 0 7910

Bravó OEB!

(Szégyen az MTV közvetítése.)

armadillo_ Creative Commons License 2014.02.08 0 0 7909

40 évesen, 1 lövőhibával, fantasztikus.

A többi norvég nem villogott ezúttal lövésben.

Előzmény: armadillo_ (7908)
armadillo_ Creative Commons License 2014.02.08 0 0 7908

OEB, a norvég 'öreg' megnyeri a sprintet:-))

 

Gombos K. egy lövőhibával, 3,30 hátránnyal jól ment.

slybácsi Creative Commons License 2014.02.08 0 0 7907

sziasztok!

 

 

tudna valaki linket adni, ahol élőben lehet nézni az olimpiai biatlont neten? előre is köszönöm.

Eliane Creative Commons License 2014.02.05 0 0 7906

És azt nem tudjátok, indulhat magyar az olimpia után a hátralevő VK futamokon? Gombos Karcsira gondolok.

Chopoker Creative Commons License 2014.02.04 0 0 7905

Nem tudjátok, hogy szombaton délelőtt is tudunk magyar fiúnak szurkolni (IBU Cup-Osrblie) vagy egyedül marad Karesz a délutáni fő attrakcióban?

 

Hajrá Karesz!!!

Butch Cassidy Creative Commons License 2014.02.03 0 0 7904

Ja! :)

Előzmény: biathlon (7903)
biathlon Creative Commons License 2014.02.02 0 0 7903

A bolondok háza szokott sárga lenni, tudtommal.... ;-)

Előzmény: Butch Cassidy (7902)
Butch Cassidy Creative Commons License 2014.02.02 0 0 7902

Sárgára? Ismerem a toll és kátrány intézményét, de a sárgára festés nekem új.

Előzmény: biathlon (7901)
biathlon Creative Commons License 2014.02.02 0 0 7901

Már az is elkeserítö, hogy az èszaki szakág nem állt ki a versenyzöért, illetve ezek szerint, kivétel volt a Bigyó, de az hogy nem tesznek semmit azért, hogy a versenyzökkel legyen edzö? Hogy ehhez a szövetség a nevét adja? Olimpia edzö nélkül? Senki nem szólal fel? Hol vannak a nagy szakemberek? Akiknek fogalmuk van arról miröl szól a biatlon? Hogy oda "nem csak" sít kell vaxolni, hanem be kell lövetni a versenyzöt,..... a Vaxos és az edzö két különbözö dolog. Az, hogy a VK-n ez müködik, az is szomorú. De hogy egy Olimpiára így viszik ki a csapatot?

Az ember csak ordítana legszívesebben! Sárgára kell festeni a szövetséget......

Van még a szövetségben valaki, akiket az északi szakág versenyzöi érdekelnek?????

swedski Creative Commons License 2014.01.24 0 0 7900

Soha sem fog  kiállni, nem érdeke, és nem is érdekli.

Jó ez így neki.

És kik választották meg ?

Kik nem választanak egy újat helyette ?

Ön gól !!!

Előzmény: biathlon (7899)
biathlon Creative Commons License 2014.01.24 0 0 7899

Gondoltam felteszem ide is, valahol hátha olvassa valami illetékes. Hol van például ilyenkor egy Molnár László? Ö miért nem áll ki a versenyzökért?

Előzmény: biathlon (7898)
biathlon Creative Commons License 2014.01.24 0 0 7898

"A sportági szövetségeknek péntek délig kell jelezniük a nevezéseket a Magyar Olimpiai Bizottságnál." írja a cikk. Még be lehetne vonni hozzáértöket és változtatni a döntésen ......

Előzmény: biathlon (7897)
biathlon Creative Commons License 2014.01.24 0 0 7897

Ès most a nevesítve is. Miért nem megy sífutó? Miért az Emöke indul 2 sportágban? Eleve azt írja a cikk, hogy azt még nem tudni melyik számban indul, hiszen ha bejut az üldözöbe, sprinten nem tud indulni. De ha bejut az üldözöbe, nekem azt bizonyítja, hogy jó formában van. Ha a programon jól olvastam, a 10 km klasszikus 1 nappal van az egyéni biatlon verseny elött. Akkor kockáztatja a biatlonban a szereplését? Nem szeretnék senkit se megbántani, de nem érzem úgy, hogy Emöke olyan klasszis lenne, h mindent kiadva magából a sífutasba, hogy a lehetö legjobb eredményt érje el, hiszen azért megy Olimpiára (meg minden versenyre) a sportoló, hogy élete legjobbját fuss, másnap a 15km-es biatlonban szintén a legjobb teljesítményt tudja kiadni magából. Vagy ha jó formában van, üldöz,.... akkor majd azt mondják, nem kockáztatunk, hiszen biatlonosról van szó. Maradunk a biatlonnál. Ès akkor nem indult senki nöi sífutásba. Vagy jó lesz itt is meg ott is egy valamilyen eredmény? Biztosan én vagyok a hülye, a naív és az aki azt sem tudja, hogy lépjek a kötésbe...... de nekem ez magas és érthetetlen.

Előzmény: biathlon (7896)
biathlon Creative Commons License 2014.01.24 0 0 7896

Hát igen, ez az amiért inkább beszéljünk a múltról, sztorizgassunk, emlékezzünk,de felejtsük el a jelent és a jövöt ebben a sportágban. Szomorú, de így van. Persze én ebben otthon már nem élek benne (szomorú, de azt kell mondanom, hogy hála Istennek), de azért az ember tájékozódik, hallja a dolgokat. Ès mivel ezt csináltam, annó ez volt az életem, tudom mit érez az, a 16. versenyzö, aki itthon marad. Ès igazából szerencse, hogy nem egy 18-20 éves „gyerekröl“ van szó, hanem egy 30 éves felnöttröl, aki így hamarabb fel fog állni, pedig rendesen a földbe tiporták. Csodálkoznak, hogy nincs utánpótlás? Bár igazából lehet, hogy ez a céljuk, a földdel egyenlövé tenni ezt a gyönyörü sportágat. Nagyon szomorú. Nem tudom, ez miért érdekük, de szomorú. Miért neveljen bárki utánpótlást, ha az utolsó pillanatban meg lehet változtatni a szabályokat. Bele lehet rugni mindenkibe, át lehet gázolni mindenkin, aki keményen küzd, edz.... Miért tenné ki ennek bárki is a gyerekét, versenyzöjét?.....

Előzmény: biathlon (7895)
biathlon Creative Commons License 2014.01.24 0 0 7895
Előzmény: Butch Cassidy (7894)
Butch Cassidy Creative Commons License 2014.01.23 0 0 7894

Állat!

 

Akkor most már csak egy kérdés maradt: ki lesz a női sífutó?

Előzmény: Eliane (7893)
Eliane Creative Commons License 2014.01.23 0 0 7893
swedski Creative Commons License 2014.01.17 0 0 7892

Viszont mínuszok esetén mindig kéznél van mint itató,etető állomás ! :O)

 

Előzmény: Butch Cassidy (7891)
Butch Cassidy Creative Commons License 2014.01.16 0 0 7891

Ez a szakáll önmagában fél perc légellenállás...

Előzmény: Eliane (7890)
Eliane Creative Commons License 2014.01.16 0 0 7890

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!