Keresés

Részletes keresés

manhattan Creative Commons License 2008.02.24 0 0 2999
Az örök téma: engem nem érdekelnek a tagok, mert heterogénebbek mint a szivárvány. Úgyhogy megfejteni nem tudnám öket.
Előzmény: vérslapaj (2998)
vérslapaj Creative Commons License 2008.02.24 0 0 2998

25 bázispontot mondanék, nem annyira a ráció, mint inkább a tagok megosztottsága és a döntési mechanizmus okán. Volt már ilyen, hogy azt mondtuk, mindegy, hogy 0 vagy 50, csak 25 ne legyen, és juszt is 25 lett, mert ebben tudtak "megállapodni".

Aztán majd futunk megint a piac után, mert aki a múlt héten 25-öt mondott, az hétfőn már keveselni fogja. Egy jó indoklás sokat segíthet.

Előzmény: manhattan (2997)
manhattan Creative Commons License 2008.02.24 0 0 2997

A döntés hitelességi kérdés. Semmi több, de az nagyon.

A keddi beige bookban részletesebben le lesz irva, hogy nincsenek csodák, a nemzetközi infla trend emelkedö prognózisú, a pénzpaici válságok globálisan büntetik a subprime nivójú adósokat - tehát Mo-ot is. Végülis én már nyár eleje óta mondom, hogy a subprime válság lecsengését elöbb ki kell várni, hogy hogyan hat majd a nemzetközi tökeátrendezödés. Mostanában hatogat.

 

Ezekivül ott van az infla jelentés, amiröl tudnivélik, hogy a 2009-es cél megint el lesz löve. Szóval ha csak nem jön egy célértékhez nagyon közeli prognózis, akkor e téren sincs más alternativa, mint a szigoritás.

 

Másrészt azért teljesen egyértelmü, hogy 1%-os növekedés mellett (ja, tetszettek volna megint nem 3%-os növekedést prognosztizálni)   - miközben kinálati oldalú az infla nyomás - teljesen értelmetlen a kondiciók szigoritása. Viszont ugye 3%-os GDP növekedési kilátás akkor azt jelenti, hogy van mit még szükiteni a keresleten, igy tehát nem lehet ölbe tett kézzel nézni a romló folyamatokat.

Na szóval kissé komolyabbra forditva:

 

25 bp-os emelés

 

rodlak Creative Commons License 2008.02.24 0 0 2996
Elnézést a betolakodásért a (választ a VMT-karzatra várom), de nem érthetőek ro-hu kijelentései az MNB kommunikációjáról. Valamit implikál, ami nincs kifejtve, és a VMT tagjait is nyilván érdkekli, hogy voltaképpen mire is gondol. Azt írja:
"A ritka alacsony színvonalú kommunikáció miatt a hitelesség inog"
"a jegybankot betolták a sarokba (vagy a jegybank hagyta magára húzni a piacot a szegényes kommunikációjával - értelmezés kérdése)"
"az biztos, hogy egy döntés nem elég, most valami okos indoklás és üzenet kell, mert ez itt most nagyon el lett baszva, magyarosan mondva."
Kérdésem: miről van szó? Mit jelent az alacsony színvonalú kommunikáció és miben állt volna a magasabb színvonalú? Mit jelent, hogy "a jegybank hagyta magára húzni a piacot a szegényes kommunikációjával"? Mi lett itt most nagyon elbaszva?
Ismét bocsánat, de szerintem a döntés szempontjából fontos, kérdésekről van szó.
rosencrantzhu Creative Commons License 2008.02.22 0 0 2995
már eléggé lerágott, de nem megemésztett a téma, úgyhogy nagyon röviden két dimenzióban, négy szemszögből

I. pozitív megközelítés

a) fundamentális alapról:
- sok a sokk, hiába hiszünk a szűkülő kereslet jótékony hatásában, várakozásokról nem tudunk semmit

- elvileg hihetünk a jó bérmegállapodásban meg a piaci szolgáltató infla által közvetített pozitív üzenetben - de igazából abban hiszünk, amiben csak akarunk. egy biztos: az infla nem mostanában megy a cél környékére. A ritka alacsony színvonalú kommunikáció miatt a hitelesség inog, ahhoz, hogy galambok legyünk, most valami nagyon jó és hihető fundamentális indoklás kellene, ilyen nem nagyon van a tarsolyban

b) piaci alapról
- a jegybankot betolták a sarokba (vagy a jegybank hagyta magára húzni a piacot a szegényes kommunikációjával - értelmezés kérdése)
- most akkor lehetünk kemények, hogy megmutassuk, hogy nekünk a piac nem diktál és tartunk - csak most kicsit drága mulatságnak tűnik.
- próbálhatunk valamit visszaszedni a hitelességből egy határozott lépéssel (50 bp), amire nyílhat is lehetőség, mert a piac egy része még nem emésztette meg az 50-es emelés lehetőségét (ld. pl. Reuters vs. Portfolio.hu poll differencia)
- az biztos, hogy egy döntés nem elég, most valami okos indoklás és üzenet kell, mert ez itt most nagyon el lett baszva, magyarosan mondva.

II. normatív megközelítés

a) kamatdöntő üzemmód
a fentieket is figyelembe véve +50 bp, valami ultra jó indoklással és ritka nagy transzparenciát felmutatva

b) előrejelző üzemmód
na ez az amin még gondolkodom egy hétvégét, várom a többiek hozzászólását is.
Előzmény: Törölt nick (2994)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.22 0 0 2994

T. Kollegak,

 

Az ules nyitva all, lehet ajanlani. Nincs konnyu dolgunk, sot talan messze a legnehezebb dontes elott allunk hosszu ido ota. Ugyhogy tessek jobban indokolni, hogy talaljunk vmi megoldast.

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.21 0 0 2993

Nocsak, milyen nagy reszvetel van, amikor konnyu a dontes:)

A VMT egyhanguan az alapkamat tartasarol dontott.

vérslapaj Creative Commons License 2008.01.21 0 0 2992

Tartás kartácsak!

 

skonto Creative Commons License 2008.01.20 0 0 2991
hja, az inflációnak nyolc,
nekünk pedig tartás,
ennyi az ajánlás.
Előzmény: manhattan (2990)
manhattan Creative Commons License 2008.01.20 0 0 2990

Tartás, mert egyrészt nincs új a nap alatt, másrészt a robbanás még elöttünk van.

Egyelöre a rövid hozamok az elmúlt hónapokban befagytak illetve kiárazóditt a csökkentés. A nemzetközi és hazai részvénymozgások továbbra is tükrözik a hosszabbtávú orientáció labilis mivoltát. A ft árfolyam is gyengülö trenden van.

Érdekes azonban, hogy a külföldiek által birtokolt áp állomány az elmúlt 1 hónapban 200 md-dal nött, de csak a Y3, Y5-ös áp-k hozamán lehet annak a nyomát felfedezni, miszerint itt esetleg egy safe heavan mozgásnak lehetünk tanúi. Egyéb lejáratokon a befektetöi itélet nagativabbra értékelhetö a korábbi periódusokhoz hasonlitva.

Na és hogy el ne feledjük: nincsenek jó hirek a hazai inflációs fronton.

gyrk Creative Commons License 2008.01.20 0 0 2989
nem egészen tudom már követni, az ügyeket. (lekéstem-e vagy nem) minden esetre tuti tartás lesz holnap.
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.19 0 0 2988

Koszi, hogy beraktad, mert elszamoltam magam egy hettel.

Azt hiszem, konnyu dolgunk lesz, nincs okunk es lehetosegunk valtoztatni az alapkamaton. Egyelore maradjon a status quo.

Előzmény: manhattan (2987)
manhattan Creative Commons License 2008.01.19 0 0 2987

Ülésezési rend 2008 H1:

 

 

 

2008. január 21. (2008. február 15.)

2008. február 25. (2008. március 21.)  

2008. március 31. (2008. április 18.)

2008. április 28. (2008. május 16.) 

2008. május 26. (2008. június 13.)  

2008. június 23. (2008. július 11.)

 

 

Zárójelben a jegyzökönyv megjelenésének az idöpontja

rosencrantzhu Creative Commons License 2008.01.19 0 0 2986
Akkor megkezdem én:

szerintem nem lesz bonyolult, az esetleg ingadozóbb tagokat is eltántorítja a kamatvágástól a nemzetközi környezet. amúgy sincs sok ok a vágásra, az infla nem lett fényes, bérek a vártnak megfelelően alakultak, a ft gyengülgetett kissé - szóval tartás.
Előzmény: gyulahut (2985)
gyulahut Creative Commons License 2008.01.19 0 0 2985
Űlésezés?
manhattan Creative Commons License 2007.12.27 0 0 2984

A tagság bövitésére szabály van, amely kimondja, hogy bövitésre akkor kerül sor ha az elnök ciklusa lejár.

 

Ez most nem áll fenn, egyébiránt meg elmondhatjuk, hogy amikor adott volt a lehetöség, mi akartuk.

 

Amúgy meg minden tag nézzen be a mailjébe.

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.26 0 0 2983
A tagsag boviteserol azert esetleg lehetne beszelni...
Előzmény: manhattan (2981)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.26 0 0 2982

Hát akkor Boldog(abb) Új Esztendőt!

Mindenkinek.

 

Előzmény: manhattan (2980)
manhattan Creative Commons License 2007.12.26 0 0 2981

Az ujevrol meg szavazunk:)

 

Ebböl egy szót se értek. De ha rajtam áll, akkor szavazzuk meg, hogy legyen újév!

 

Egyébiránt az évvégi admin feladataimat a tapasztalatok tükrében rövidre fogom:

 

1. A tradiciókhoz hiven Hecse elnök úrnak amnesztiátz adok az egy esetbéli hibájához és igy 2008-at tiszta lappal kezdheti.

 

2. A szokásos SZMSZ változást nem hirdetem meg, mert eddig se volt se érdeklödö, se szavazó, igy akinek az nem tetszik az irja be, s majd meglátjuk mihez kezdjünk vele.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2977)
manhattan Creative Commons License 2007.12.26 0 0 2980
Trendyesen kifejezve: az értékelöre az év közepén reformot hirdettem. Bevallom, outsourcingoltam az egészet.
Előzmény: Törölt nick (2978)
rosencrantzhu Creative Commons License 2007.12.21 0 0 2979
hasonló jókat kívánok mindenkinek!
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.21 0 0 2978

OFF

Mikorra várhatjuk a szokásos évértékelődet?

ON

 

Előzmény: manhattan (2976)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.21 0 0 2977
Szinten hasonlokat kivanok mindenkinek, aki jelenletevel es ajanlasaival hozzajarult a dontesekhez. Az ujevrol meg szavazunk:)
Előzmény: manhattan (2976)
manhattan Creative Commons License 2007.12.20 0 0 2976

Akkor csak röviden. Az éves intenziv fáradalmak és depressziv forradalmak után:

 

 

 

 

 

KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET!

skonto Creative Commons License 2007.12.17 0 0 2975
Közlemény a Monetáris Tanács 2007. december 17-i üléséről

A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa 2007. december 17-i ülésén változatlanul hagyta a jegybanki kamatkondíciókat.
gyrk Creative Commons License 2007.12.17 0 0 2974

megkésve bár, de természetesen: tartás. mi más lehetne?

(esetleg még emelés :-)

Előzmény: Törölt nick (2973)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.17 0 0 2973

Bocsanat, hogy nem hivtam ossze az ulest, de mozgalmasabb hetvegem volt, mint amire szamitottam. Szerencsere a kollegak nem estek ketsegbe, es ajanlottak maguktol.

A VMT a tartas mellett dont, mas opcio nem is igazan merul fel komolyan.

skonto Creative Commons License 2007.12.16 0 0 2972
Csökkenteni nincs lehetőség, emelni nincs túlnyomó ok. Tehát tartás.
rosencrantzhu Creative Commons License 2007.12.16 0 0 2971
(értem, értem, nem is ellenkezésként, csak kiegészítésként írtam.)
Előzmény: manhattan (2970)
manhattan Creative Commons License 2007.12.16 0 0 2970
Tudnivaló, hogy én nem MT döntéselöjelzö vagyok hanem a magam véleményét nyilvánitom ki. Ez alapján a "helyzet" változatlansága nem a szervezetre vonatkozott, hanem a monpolt érintö adatok, folymatok helyzetére.
Előzmény: rosencrantzhu (2969)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!