Keresés

Részletes keresés

4Hópihe Creative Commons License 2007.11.26 0 0 759

akkor mondok mást ha a bör és a selyem nem jön be. persze lehet,hogy nem titok. mikor a papirfecnitartomat készitettem a papir éppen akkora mint a beépitett perem... egy szalagot vezettem alá és volt egy rés z ahol nem volt perem igy a szalag segitségével kibuktatható volt a papir...

visszakerestem neked.

 nézd meg miröl beszélek.

http://home-and-garden.webshots.com/photo/2476682080033477440dDoceq

 aztán eszembe jutott,hogy a fa doboz nagyon elegáns, de esetleg egy papirtáskát is készithetsz hozzá...és a fadoboz,meg másnak lesz a tárháza..

Előzmény: GPF (758)
GPF Creative Commons License 2007.11.26 0 0 758

Tök rendesek vagytok! Kösz a segítséget!

 

Ez szerintem is jó ötlet, kéne pontosítani, mert nem tudom, hogyan megvalósítható. A kártya nem gyűrődhet!

 

Bőr+selyem? Én pasi vagyok, nem tudok ilyeneket. Meg nem is szeretem a selymet. (Illetve azért van szitu, ahol szeretem:) de ez nem az.)

Előzmény: missparker (756)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.26 0 0 757

szalvétagyürü börböl selyembéléssel,hogy kicsusszon..

 missparker ötlete remek.)))

 ha ezek a méreteid akkor majd kiboritható lesz a kártya egységenként.!

arra is kalkulálj,mennyi kérdés hány lap milyen vastagságban,mert ha a dobozhoz készited a kártáykat, kicsit nehezebb dolgod van, és a kártya mennyiség növekedésével a doboz is egyszer megtelitödik...

Előzmény: GPF (755)
missparker Creative Commons License 2007.11.26 0 0 756
Szerintem ne tokokat csinálj a kártyáknak, hanem valamilyen szép összefogó elemet. Mint a szalvétagyűrű, csak kártyákra specializálva.
Előzmény: GPF (755)
GPF Creative Commons License 2007.11.26 0 0 755

16-szor 16-os a doboz. Az nagyon nagy kártyának. 8*8-as bőven elég lenne. És akkor elférne 4 egymás alatt-mellett.

 

Előzmény: 4Hópihe (754)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.26 0 0 754

ragasztás után egy rétegként vágod...

 ha ide nem mutatod be. akkor hozz egy linket róla ne kelljen keresgélnem.. kiváncsi vagyok...

 talán könnyebb belenyulni és kivenni ha kicsit nagyobb a doboz,mint a kártyák.

Előzmény: GPF (753)
GPF Creative Commons License 2007.11.26 0 0 753

Van egy fa doboz, abban vannak a fából készült elemek. Egyben a doboz teteje néhány feladványhoz táblaként is funkcionál. Ebbe tegyem ömlesztve a kártyákat? Az csak akkor lenne jó, ha a kártya akkora lenne, mint a doboz, de az túl nagy.

 

Nem akarok titokzatoskodni, még le kell viaszolni és felteszek képeket a Hobbiasztalosba.

 

Mi az hogy 120 g kétszer? Még a kártyákat is ragasszam? Na, azt nem. Béna vagyok, két ragasztott papírt nem lehet összecsiszolni, nem lenne pontos.

Előzmény: 4Hópihe (752)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.26 0 0 752
doboz is meg tok is?? nem sok ez??120gr os kétszer -megerösitésnek egy példánnyal a nyomiga is simán megbirkozik..ha pasi akkor nátronpapir szinü vagy meleg barnaaz az oldal ahol a kérdés és válasz van az fehérvagy a barna olyan árnyalata ahol még jól olvashatóak a betük..
Előzmény: GPF (751)
GPF Creative Commons License 2007.11.26 0 0 751

Oké. Akkor egy vagy kettő jópofa tok a kérdés a kártyáknak.

Persze az is, hogy milyen papírra nyomtassak. Száznál több kártyáról van szó, lehet őket tematizálni. Erős legyen, de beférjen a nyomtatómba. Meg legyen szép, de ne habos-babos, pasinak lesz.

Előzmény: 4Hópihe (750)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.26 0 0 750
kártya.)
Előzmény: GPF (748)
missparker Creative Commons License 2007.11.26 0 0 749
Egyértelműen a kártya nyer a könyvvel szemben.
Előzmény: GPF (748)
GPF Creative Commons License 2007.11.26 0 0 748

Felnőttnek lesz, de tanár. Úgyhogy lehet, hogy gyerek kézbe is kerül, de a gyerekek is gimnazisták... Egyáltalán nem kell  szabvány méretekben gondolkodni, inkább a doboz méreteihez igazítanám a kártyákat is.

 

Doboz már van, abban van a játék. Valami guszta borítékszerű vagy ilyesmi kellene a dobozba...

 

De akkor mindkettőtöknek jobban tetszik a kártyás megoldás, ugye?

Előzmény: 4Hópihe (746)
GPF Creative Commons License 2007.11.26 0 0 747

Mármint a második paklin a feladványok is meg a megoldások is rajta vannak?

Hö. Ez nem is rossz ötlet...

Előzmény: missparker (745)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.26 0 0 746

én buta vagyok biztosan belesnék. de játék közben mások is figyelnének csalok e viszont rögtön kéznél a megoldás és biztos,hogy nem fujja el a szél a megoldás kártyákat mivel egy lapon szerepelnek...

ha két kártyára tervezed mindenképpen valami azonositó ami gyorsan felismerhetö kellene a kártáykra,hogy melyik feladványnak melyik a megoldása....

 és a kártáyk méretének kétszer akkora rekeszes doboz.. egyik fel a kérdéssel  a másik fele a megoldásokkal..ha felnött kézbe tervezed a7 is lehet gyerek kézbe azért a6  a kényelmesebb kártyaméretvagy ennek hasonló b változata.

Előzmény: GPF (744)
missparker Creative Commons License 2007.11.26 0 0 745
Legyen egy pakli feladványkártya, amin csak a feladványok vannak. És legyen egy pakli olyan kártya, ahol a hátulján a megoldások vannak. Ebben az a jó, hogy azt a paklit használják, amelyiket akarják, és nem sokkal több, mintha lenne külön megoldáspakli és feladványpakli.
Előzmény: GPF (744)
GPF Creative Commons License 2007.11.26 0 0 744

Tanácsra lenne szükségem.

 

Csináltam ajándékba egy kirakós játékot, amihez nagyon sok feladvány van. De hogyan közöljem a feladványokat?

 

Először arra gondoltam, hogy egy könyvecskét csinálok.  

A verzió: Az oldal egyik felén a feladvány a másik felén a megoldás.

B verzió: A könyv elején a feladványok, a végén a megoldások.

 

De nem annyira tetszik a könyves megoldás. Egyrész mi van, ha menet közben még újabb feladványokat találunk ki? Másrészt egy könyvet kicsit nehezebb kezelni.

 

Aztán kártyákra gondoltam. Minden kártya elején a feladvány, hátulján a megoldás. Ez nem rossz, azt hiszem, ezt kellene továbbfejleszteni. 

Problémák:

1. Hogyan nem keverednek el, esnek szét a kártyák?

2. A doboz, amiben az egész játék van 16*16 cm-es. Kb. fél centi magas hely van a kártyáknak, de eggy kártya lehetne sokkal kisebb is. Jó lenne minél térkitöltöbben megoldani a dolgot, mert sok kártya lenne.

3. Ha ti ilyesmit kapnátok, meg tudnátok állni, hogy a kártya hátuljára pillantsatok? Nem lenne jobb külön kártyán? Vagy esetleg a megoldások egy kis könyvben Összeszámozva a feladványokkal?

 

Hajaj. Az a baj, hogy nem tudom pontosan mit szeretnék. A játék maga nagyon szépre sikerült, nem akarom elszúrni a használati utasítással.

pinterzsu Creative Commons License 2007.10.03 0 0 743
Bocsánat! Természetesen ez annak is szól, akivel még nem "találkoztam" :)
Előzmény: pinterzsu (742)
pinterzsu Creative Commons License 2007.10.03 0 0 742
Sziasztok! Véletlenül keveredtem ide, és most csak ámulok! A dekus fórumon már tapasztaltam, de most végképp meggyőződhettem róla, hogy hihetetlenül szép dolgokat csináltok. Minden elismerésem a Tiétek :)
4Hópihe Creative Commons License 2007.09.30 0 0 741

szia.

 van egy minivitrin ujságom abban találs z ötleteket és szabásmintákat..

 elpostázom neked mazsolázz belöle kedvedre..

Előzmény: prumi (740)
prumi Creative Commons License 2007.09.30 0 0 740
Üdv,

babaház berendezéséhez kellene kartonból ágyakat, székeket, asztalokat, szekrényeket csinálnom. Ezekhez keresek rajzokat, leirásokat.

elöre is köszönöm a segitséget.
4Hópihe Creative Commons License 2007.08.24 0 0 739
remélhetöleg embert sem.élesen szuróak a kihegyzett müanyag kanalak.
Előzmény: Szorgos (738)
Szorgos Creative Commons License 2007.08.24 0 0 738
De ugye nem gyilkoltál le ve egy állatot sem!?
Előzmény: N.viktor (737)
N.viktor Creative Commons License 2007.07.24 0 0 737

Hi all!

Igen müködött! Kiszámoltam az erejét a lövésemnek és a neten találtam egy táblázatot hogy hány kiló mekkora állat leterítéséhez felelne meg és ez a papír íjpuska egy nyulat vagy az annál kissebb állatok leterítésére lenne alkalmas! szerintem egész jól sikerült! És mindezt az íjpuskát 2 és negyed óra alatt készítettem el! Anyagok: 4 db hírlap , 1 tekercs ragasztószalag vagy technokol , 1 db beföttes gumi , és egy müanyag kanálnak a nyele kihegyezve a löszer! Szóval ne túl bonyolult az egész! De most valami olyat akarok készíteni aminek erösebb a lövése és nem papírból hanem bármilyen anyagból! Ha valaki kedvet kapott az elkészítéséhez akkor küldjön e-mailt vagy írjon ide! e-mail:n-viktor@freemail.hu

GPF Creative Commons License 2007.07.23 0 0 736
Működőt?
Előzmény: N.viktor (735)
N.viktor Creative Commons License 2007.07.23 0 0 735
Hi! én készítettem papírból egy számszeríjjat!
Szorgos Creative Commons License 2007.06.24 0 0 734
Gondoltam! Így azért sokkal szebb, mint ahogy kinézett! :))
Előzmény: 4Hópihe (733)
4Hópihe Creative Commons License 2007.06.24 0 0 733

felismerted ez a te csattos dobozkád!!!

azért készült eli ilyen gyorsan az uj ruhája,mert csak ruha kellett. a doboz megadatott.!!

Előzmény: Szorgos (732)
Szorgos Creative Commons License 2007.06.21 0 0 732
Nagyon sépek a dobozkáid, de miért nem hozod át őket a kép.lapba?
Előzmény: 4Hópihe (717)
Szpidi99 Creative Commons License 2007.06.21 0 0 731

Persze a vonatos is domborítva van mert alá kellett férjen a lyukban levő 3d. Nem a fülekkel hanem a ragasztó kockákkal csináltam.

A macisról amikor megvettem rögtön ez ugrott be.

Előzmény: 4Hópihe (730)
4Hópihe Creative Commons License 2007.06.21 0 0 730

 itt is elfér,papir ez is..

 a mozdonyfstjét megdomboritottad??

macis olyan,mintha direkt ehhez találták volna ki a hajtogatást..

Előzmény: Szpidi99 (728)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!