Keresés

Részletes keresés

djkalo Creative Commons License 2001.10.05 0 0 157
Ja és eszembe jutott még egy idézet a filmből.

"Always two, no more, no less: a master and an apprantice"

djkalo Creative Commons License 2001.10.05 0 0 156
jaja....az a comitee...az rémlett...csak úgy nem tudtam hogy megalkotni a mondatot magamban....

A discusst viszont én mindig disgusting-nak gondoltam. Az viszont nem jó érv, hogy szenátusban ilyet nem mond....Persze nem mond, akkor ha normálisan beszél, de ezt már végső felháborodásában mondja, itt már nem azért mondja, hogy hátha ettől magukhoz térnek és segitenek, hanem azért mert betelik neki a pohár, kiakad, nem birja tovább cérnálva, elveszti a fejét, stb...sorolhatom még. Egyszóval kijön a sodrából, és ha pl velem történik meg ilyesmit én is mondok ennél sokkal cifrábbat is, szóval ez lenne a legkevesebb...

part Creative Commons License 2001.10.03 0 0 155
jóságos tervezőm..!
NagyAnd Creative Commons License 2001.10.03 0 0 154
"Te mondod nekem, hogy üresfejü, Te, akinek feje sincs?!"

(3PO)

Zombie Creative Commons License 2001.10.03 0 0 153
Az utolso az nem egeszen igy van:

"I was not elected to watch my people suffer and die while you discuss this invasion in a committee."

Olyat hogy "disgusting" nem mondanak szenatusban plane nem Amidala :)

Előzmény: djkalo (152)
djkalo Creative Commons License 2001.10.02 0 0 152
Episode 1-ból??? Dehogynem, de csak angolul, mert feliratosan vettem meg....az eredeti hangot jobban szeretem, főleg mióta a Darth Vader magyat hang is egyre szarabb lett....Legutóbb már Jockey volt Vader. Amit irtatok a Piet ügyről, holnap berakom újra azt a részt, úgy látszik, ezt rosszul jegyeztem meg, pedig ez volt az egyik kedvenc idézetem :((

vigyázat nyelvtani hibák lehetnek benne :)))

Episode 1:

"This is IMPOSSIBLE" - amikor a pajzzsilipet is lezárják ezt mondja a Viceroy.

"The federation is gone too far this time." - Amidala mikor a Kereskedelmi szövetséggel tárgyal.

"Comunication disruption mean any one thing: INVASION" - a Naboo minisztere mondja mikor megszakad az adás

"I was not elected watch my people suffer and die by disgusting invasion" - ez azt hiszem nem teljes, egyébként Amidala mondja a szenátusban.

állati emlék Creative Commons License 2001.10.02 0 0 151
Ez a rész most készül, szerény közreműködésemmel. Nehezen vettek rá, de végül elvállaltam a fôszerepet.
Előzmény: maczilaci (146)
NagyAnd Creative Commons License 2001.10.02 0 0 150
Jajjj, a legjobb!!!

Elore is elnezest kerek, ha nem pontosan ideznem, javitsatok ki:

"Egy jó lézerstukkerrel többre mész öcsi mint ezzel a spádévalmeg az egész humbuggal. Humbug ez, én mondom, meg hókuszpókusz."

(Han Solo)

NagyAnd Creative Commons License 2001.10.02 0 0 149
"Episode One:onnan nincsenek idezetek?"

Ugy latszik, azt meg senki nem latta tizenötször ;-)))

- Maar reegootaa feeneem raad aa foogaam
- Csak vigyázz, belém ne törjön!

(Han es a fejvadasz parbeszedenek vege az ürkikotoben)

"Felzárkózni!"

"Hadd menjen, az elülsô a fontos."

"Az erô van ezzel"

"Khhhh püüü khhhh püüüü..."

(Darth Vader)

Előzmény: Törölt nick (147)
maczilaci Creative Commons License 2001.10.02 0 0 148
Sőt!
"THE Force" helyett "A Force"

Azaz minden hatodik szó hibás volt!!

Egy ilyen szent ügy esetén ez megengedhetetlen!!
Sérti a tisztelt hívők érzelmeit!!

:-))))

Előzmény: Törölt nick (147)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.02 0 0 147
3:07 kor kimarad eg IS,es majdnem a fejemet veszik:)))
egyebkent sorry.

Episode One:onnan nincsenek idezetek?

Előzmény: maczilaci (139)
maczilaci Creative Commons License 2001.10.02 0 0 146
csobolyó:
Ez melyik részben volt???

"Nem, én sem szeretlek."

(C3PO R2D2-nek a Csillagokban)

Előzmény: állati emlék (145)
állati emlék Creative Commons License 2001.10.01 0 0 145
Ni!
Hát ez a topic még megvan?

(Csobolyó, EP III.)

maczilaci Creative Commons License 2001.10.01 0 0 144
:-))
Előzmény: part (143)
part Creative Commons License 2001.10.01 0 0 143
igazad lehet...
Előzmény: maczilaci (138)
DRT Creative Commons License 2001.10.01 0 0 142
U-u-u-úúúú!!!!!!!!!

Csubakka

BadMoon Creative Commons License 2001.10.01 0 0 141
- Hiperűrugrást programozni nem olyan egyszerű, mint kukoricát hántani, fiacskám.
Zombie Creative Commons License 2001.10.01 0 0 140
A "nem haragszom onre" nem tudom honnan jon (a konyveket nagyon reg olvastam), de a filmben ez van: "Apology accepted, Captain Needa.", ami kb annyit tesz, hogy "Elfogadom a bocsanatkerest, Needa kapitany."
maczilaci Creative Commons License 2001.10.01 0 0 139
a sas:

"THE force IS with you, young Skywalker, but you aren't a Jedi, yet!"

Skacok, ne kezdjünk el már egy ilyen komoly témánál általános iskolás bakikat nyomni (már az elgépelést leszámítva...)

:-))

Előzmény: Törölt nick (135)
maczilaci Creative Commons License 2001.10.01 0 0 138
"..the Emperor is not is forgiving, is I am.."

part, gondolom, csak félregépeltél:

"..the Emperor is not AS forgiving, AS I am.."

Előzmény: part (127)
maczilaci Creative Commons License 2001.10.01 0 0 137
Szokásom szerint hübele válaszoltam az első hozzászólásra, aztán olvastam...

No, a könyvben (Birodalom):

1. Ozzel a Hoth rendszerhez túl közel lép ki a hipertérből, emiatt Vader kipurcantja (saját "erőileg").

Ekkor odaszólítja:
"Piett KAPITÁNY!"-t, és parancsot ad neki a rohaosztagok felkészítésére, és a flotta szétszórására.
Miközben a háttérben Ozzel fuldoklott, Vader előlépteti: "ön a parancsnok, Piett ADMIRÁLIS".

2. Needa az Avangerről átmegy jelentést tenni Vadernek, amikor a meteorit-mezőből kilépve elveszti a Falcont, amely mellesleg a saját hajójára tapadt rá...
És Vader, mint az várható volt, undorodva adta meg a jelt a kapitány kivégzésére".

(Tisztelt Gömöri Péter fordító úr!! Az volt várható, hogy megadta, nem az, hogy undorodva... Bsszameg, szent könyveket nem illik ilyen slamposan fordítani!!!)

De az említett mondat (Nem haragszom önre "akárki") a könyvben nincs benne.

Előzmény: maczilaci (136)
maczilaci Creative Commons License 2001.10.01 0 0 136
Nem, nem Neked, hiszen te minden bizonnyal azt idézted, amit hallottál.
A JUJJ a filmnek szól, mert a könyvben egész másképp zajlik, illetve ott nincs "nem haragszom magára..." rész!!

(Elő kell vegyem a kazikat, habár sajnálom csak ezért nyúzni...)

Előzmény: djkalo (128)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.30 0 0 135
"A Force with you young Skywalker,but you arent a Jedi,yet!"
Darth Vader a Bespinen,mikor Luke az Ero segitsegevel kezebe repiti a fenykardot.
part Creative Commons License 2001.09.30 0 0 134
:))))))
Előzmény: gumipapucs (133)
gumipapucs Creative Commons License 2001.09.29 0 0 133
de beirta.. mi a fene van velem? nem látok csak nézek.. na megyek elásom magam
Előzmény: gumipapucs (131)
bazsi Creative Commons License 2001.09.29 0 0 132
"(höööö) Do not underestimate the power of the dark side, my son! (hööö - asztmás levegővétel)"
gumipapucs Creative Commons License 2001.09.29 0 0 131
Nah és ha az utolsó hozzászólást is elolvasom és nem kezdek el rögtön valászolni akkor nem koptattam volna feleslegesen a billentyüzetem:) BOCSI
Sebaj legalább a csillagrombolók nevét nem irta le part, meg azért irtam két idézetet.
gumipapucs Creative Commons License 2001.09.29 0 0 130
djkalo nézd meg újra a filmet:))
maczilacinak van igaza, Ozzel volt a flotta admirálisa, Piet az Executor csillagromboló kapitánya és miután Ozzel heveny légszomjban elhalálozott Piet kapitány gyors előmenetelének lehettünk szemtanui:)
Needa az A Birodalom Visszavágban az Avenger csillagromboló kapitánya.
Bocs, hogy itt akadékoskodom:))

"Legyőztelek de ne akard, hogy elpusztítsalak"
"Hasztalan ellenszegülnöd fiam."
Vader

Előzmény: djkalo (128)
part Creative Commons License 2001.09.29 0 0 129
ozzel admirális a hoth bolygó hibás megközelítése
miatt veszíti el az állását, no meg az életét..
piett itt kapja meg a főparancsnoki tisztet, amit
az executor szupercsillagromboló második halál-
csillaggal való ütközéséig be is tölt.
needa a milennium falcon elszalasztásáért
bűnhődik halállal, ő az avenger csillagromboló
parancsnoka...( volt).
Előzmény: djkalo (128)
djkalo Creative Commons License 2001.09.29 0 0 128
Maczilaczi ez a jujj nekem szólt????
Mert az tuti, hogy a mi verziónkban, a régiben és a felújítottban is a Needatól veszi el a főparancsnokságot Darth Vader és a Piet-nek adja, aki ugye a Jedi visszatér végéig tevékenykedik.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!