Keresés

Részletes keresés

trash Creative Commons License 2001.08.02 0 0 133
off
pdia, mielőtt elhatalmasodna rajtad az üldözési mánia, vedd észre, hogy senki nem írt neked, és nem is írt volna, ha nem próbász meg valakit kitessékelni ebből a topikból, egy teljesen normális hangvételű hozzászólás után. Ráadásul valami egész különleges kettős mércével.

A nevem meg neked van kitalálva, hogy ne kelljen sokat gondolkodnod a besorolásomról :-)))

Előzmény: pdia (113)
Csülök Creative Commons License 2001.08.02 0 0 132
Szasz kedves oregmedve!
1. Egy kétéves gyereket soha, sehol nem hagy egyedül egy normális szülő.
2. A példád 1 azaz egy darab szörnyű esetből általánosít. Ha minden ilyen esetet kizáró oknak minősítenénk, már rég kihalt volna az emberiség. Biztos olvastál olyan esetet is, ahol egy anya! kínozta halálra a kisgyerekét (ráadásul biztosan többször mint kutyás esetet). Ezek szerint ne tartsunk anyát a gyerekeink mellett, amíg meg nem tudják védeni magukat? Ugye mekkora marhaság ez?
Előzmény: oregmedve (126)
Opi Creative Commons License 2001.08.02 0 0 131
Hopp, az uszkárhoz kapcsolódva: legnagyobb részük túltenyésztett, és nagyon buta.:( És persze, ha nem megfelelően nevelik, akkor ugrabugra zsebzsarnok válik belőle. Meg talán nem is igazán udvari kutya. (Kissé régen volt már, hogy vadászkutyából "előlépett" ölebbé...)
Előzmény: mizandria (127)
Oriás Pöffeteg Creative Commons License 2001.08.02 0 0 130
10-12 eves kor alatt szerintem felesleges, meg nem alakult ki a felelossegtudat..
Utana lehet, jo nagyot!
Opi Creative Commons License 2001.08.02 0 0 129
Christiane

(Nem tudom ki írt hasonlót, az előző személyeskedések jó részét átugortam.)
Két éves gyerek mellé első kutyát venni, nem biztos, hogy a legjobb ötlet, sőt, megkockáztatom, felelőtlenség.

westi (és bármilyen fajta terrier vagy tacskó):
Mindenképpen falkavezér akar lenni, és az is lesz. (Kivéve, ha egy valóban erős személyiségű és kezű gazda "keze közé kerül". - Nekünk "csak" egy tacsink van, ráadásul szuka, tehát (elvileg) kevésbé kötekedő és erőszakos, mégis jó néhány hónapig eltartott, amíg sikerült meggyőzni arról, hogy nem ő a falkavezér.)

Ha már mindenáron kutyát akarnak (a döntés veszélyeit ismerve, és _valóban_ megértve), akkor leginkább egy középtermetű, keverék szuka lenne a megfelelő.

De _sosem_ szabad elfeledkezni arról, hogy a kutyát nem csak szeretni kell, de nevelni is. Márpedig, ha "jajjdeédesüngyülübüngyülü"-ként kezelik (az embereknél többnyire ezt jelenti a kutya "szeretete" :( sajnos), akkor ott nevelés ne lesz.

Nem mintha érdekelne bárkit is a véleményem, de igenis jobb lenne várni vele 3-4 évet, mondjuk a gyerek iskolás koráig, addig inkább a barátoknál/ismerősöknél - szülői felügyelettel! - gyakorolni a kutya szeretetét, és a vele való bánásmódot, beszerezni pár szakkönyvet, beszélgetni kutyásokkal, és utána dönteni. És ez a gyakorlás annál is inkább szükséges, mert, mint írtad: elevenrossz gyerek...

Csülök Creative Commons License 2001.08.02 0 0 128
la Vendetta, írod: "Addig meg lehet neki venni számítógépet, aranyhörcsögöt, légpuskát, íjat,"
Gratulálok, tényleg... :(
Előzmény: la Vendetta (104)
mizandria Creative Commons License 2001.08.02 0 0 127
a hugom mellett szuletesetol fogva volt kutya es imadta, ketevesen is, es soha semmi baj nem volt...szerintem a golden retriver, ir szetter jo valasztas...de a totalisan artalmatlan es imadnivalo top 1. az uszkar :)
oregmedve Creative Commons License 2001.08.02 0 0 126
Szasz kedves pdia,
en is itt vagyok neked! Ha fiu lennel, talan jobban erezned a jelenteset annak, hogy "szellel szemben pisilni". Ra se rants a sok baromallatra, csak neked lehet igazad, csak ugy lehet elni, ahogy te elsz, csak ugy lehet mindent jol csinalni, ahogy te csinalod.

Gyereknek kutya:
csatlakozom azokhoz, akik szerint korai a dolog. Nem latja be egy ilyen kis gyerek az allattartas ertekeit. Sokkal nagyobb oromet okozhat, ha mar o is vagyik ra, es ugy kapja meg, hogy erti is, mit vallal vele.
A masik a biztonsag. A kutya egy allat, egy keteves gyerek nincs biztonsagban mellette, mert nem tud vedekezni, ha a kutya ratamad. Az, hogy valaki mindennap atszalad a zautopalyan, es nem eri baj evekig, meg nem jelenti azt, hogy atszaladni a z autopalyan biztonsagos lenne (ezt azoknak, akik azzal jonnek, hogy hulye vagyok, mert az o kutyajuk sose bantana a gyereket: lasta malamut-esetet).

Kedves pdia, gyerunk, ne fogd vissza magad, tiporj a sarba engem is, kerlek!

fönök Creative Commons License 2001.08.02 0 0 125
Rendben, de én is így értettem, ezért írtam azt amit.
Előzmény: biohazard (124)
biohazard Creative Commons License 2001.08.02 0 0 124
Bocs ha félreérthető voltam, a levelem utolsó kétharmada nem Neked szól, de ha elolvasod az előző hozzászólásokat, akkor ez egyértelmű lesz.
Előzmény: fönök (123)
fönök Creative Commons License 2001.08.02 0 0 123
Te összekeversz engem valakivel!
Előzmény: biohazard (122)
biohazard Creative Commons License 2001.08.02 0 0 122
főnök,

Majdnem. És igaza van több embernek, hogy "kellene a gyerek mellé egy kutya" felkiáltással nem érdemes kutyát venni, DE ITT NEM ERRŐL VAN SZÓ! Itt arról van szó, hogy kellene egy kutya, ami gyerek mellé IS jó.

És ettől még lehet búvárkodni, úszni, snowboardozni, motorozni, hegyet mászni, biciklizni, görkorizni, jégkorongozni, sütni-főzni stb. Mindet csinálom, ha nem is rendszeresen.

Az a véleményem, hogy az emberek 97%-a tehetetlen, 1% zseni, és 1% hülye. A maradék egy százalék úgy éli az életét, ahogy szeretné, és eléri azt az életben, amit ezt lehetővé teszi.

Ha valaki a kutya mellet nem tud kikapcsolódni és szórakozni, az nálam a tehetetlen hülye kategória.

Előzmény: fönök (90)
la Vendetta Creative Commons License 2001.08.02 0 0 121
Humor? Bonbon? Rumos-mézes? Holholholholholholholholholholhol?
Előzmény: pdia (117)
pdia Creative Commons License 2001.08.02 0 0 120
Abszolút. Története van. De nem egy nagy szám... Csak nekem kedves. De nem szemét és nem bosszú a jelentése...:-))
Előzmény: fönök (118)
la Vendetta Creative Commons License 2001.08.02 0 0 119
Lord Iffy,

Ha figyelmesebben (és lassabban) olvasol, akkor már kétszer is belebotlhattál az "életkortól függöen" kifejezésbe. Ezt nem kötöszóként használtam, hanem lényeges elemként. A topicban felvetett kérdés ugyanis sok ember számára kérdés, nemcsak a topicnyitónak. Ennek a sok embernek pedig különbözö korú gyermeke lehet.

Én csak azt szeretném, ha a kutyatartást kellö megfontoltság birtokában kezdenék meg az urak/hölgyek/gyermekek. Amit szintén írtam: "... nem játékszer, amit ha megunok majd az anyuci felteszi a legfelsö polcra..." Ebben az egyben talán egyetértenek a szembenálló felek.

Azt hogy pdiát cikizem, talán bántom is, ne csodáld. Nem neked szól. Aki olyanokat ír, mint ö korábban, az készüljön fel arra, hogy nem fogják tisztelni.

Előzmény: Lord Iffy (107)
fönök Creative Commons License 2001.08.02 0 0 118
Beszédes név?
Előzmény: pdia (115)
pdia Creative Commons License 2001.08.02 0 0 117
Hatott a humorbonbon, fiúka?
Előzmény: la Vendetta (116)
la Vendetta Creative Commons License 2001.08.02 0 0 116
Nem kétéves gyereknek. Akkora gyereknek, amekkorának kutyát lehet (akarhat valaki) venni. (Jó mi? Nnna megyek, veszek magamnak én is egy társat)

HA valamit nem értesz akkor gondolkodj. Ha még mindig nem érted, akkor kérd meg a kutyulimutyulit hogy magyarázza el neked.

Előzmény: pdia (105)
pdia Creative Commons License 2001.08.02 0 0 115
Mi a szándékod ezzel a kérdéssel?
Előzmény: fönök (114)
fönök Creative Commons License 2001.08.02 0 0 114
jewish princess?
Előzmény: pdia (113)
pdia Creative Commons License 2001.08.02 0 0 113
trash, la Vendetta, már a nicketek is beszédes...
Miért nem nyittok egy külön topicot, mondjuk "hogyan gyalázzuk pdiát?" vagy ilyesmi címmel, és akkor ott kedvetekre élvezkedhetnétek. Engem nem zavarna.
trash, te olyan átgondolatlan vagy, hogy az már fáj.
fönök Creative Commons License 2001.08.02 0 0 112
Nem rád gondoltam, hanem általában filozofáltam. Én nem vagyok személyeskedö tipus, és szivesen elismerem a mások véleményét is.
Előzmény: Lord Iffy (109)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.08.02 0 0 111
a snaci nem terrier(tipus) te ......fej.
Előzmény: la Vendetta (110)
la Vendetta Creative Commons License 2001.08.02 0 0 110
Egyszerűen hülyére veszik az embert...:-)
Hm. Ilyesmit tapasztaltál? Én az okát is sejtem..... :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Előzmény: pdia (101)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.08.02 0 0 109
nem vagyok városi ha erre gondoltáá.:O))
de kötözködni azt (én is) tudok. :o))))))))))))
Előzmény: fönök (106)
trash Creative Commons License 2001.08.02 0 0 108
pdia, megint el akarsz küldeni valakit a topikból pár hozászólás után, offtopikolás címen, miközben a másik topikban legalább száz ugyanúgy nem a konkrét kérdésre válaszoló hozzászólást írsz, ráadásul - óvatosan fogalmazva - gyakran nem éppen tárgyilagos stílusban. Mivel tudod ezt az ellentmondást saját magadnak megmagyarázni? Vagy nem is veszed észre?
Előzmény: pdia (95)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.08.02 0 0 107
miért nem ajánlasz rögtön atomrakéta épitési szakkönyveket, maghasadást gyakoroltató szerkezetet vagy például ültethetne rizst a mezőn. ajánlom még hogy vegyenek neki egy motorcsónakot, a buvárkodás az olyan snassssz egy két éves gyereknek. :-DD
Előzmény: la Vendetta (104)
fönök Creative Commons License 2001.08.02 0 0 106
Látod már behúzom fülem-farkam, mert a városi ember már annyira elrugaszkodott a természettöl, hogy ledorongol mindenkit, aki a dplgokat a helyére teszi.
Esélye kicsi, de mindenképpen egy betegségforrás lehet, a sok másik mellé. Terhesekre is veszélyes, ha valaki nem tudná. (Toxoplazmózis)
Előzmény: Lord Iffy (103)
pdia Creative Commons License 2001.08.02 0 0 105
Szakácskönyv, számítógép stb. egy kétéves gyereknek?!

Kutyázással eltökölt idő?! HAHAHAHAHAHAHAHHAHAH!!!!!

Rólad a klasszikus vicc poénja jut az eszembe:
"...húzott volna apád, akkor most én ülnék le!"

Előzmény: la Vendetta (104)
la Vendetta Creative Commons License 2001.08.02 0 0 104
És ugyan mondd már te setétben bujkáló rémalak, hogy akkor milyen kutyát is ajánlasz gyerek mellé?

Semmilyent. Majd ha ö akar, a szülöi lebeszélés ellenére is, és láthatóan elég elszánt és álhatatos, akkor majd az életkorának megfelelö tulajdonságú kutyát. (pl.: gazdievö giga-pitbullt :-)))
Addig meg lehet neki venni számítógépet, aranyhörcsögöt, légpuskát, íjat, (neeeemmm! hegedüt azt nem), fényképezögépet, távcsövet, szakácskönyvet - ha lány - (akkor talán lefoglalja magát a fözéssel és nem b**gatja az indexen az asztaltársakat).
Lehet venni neki könyveket ami épp érdekli, útleírásokat, regényt, tudományos ismeretterjesztö könyvet, mikroszkópot, vagy éppen kifestökönyvet (életkortől függöen), legót, fémépítőt, ezutóbbiak a térlátást, a kézügyességet nagyon fejlesztik
Lehet venni biciklit, uszonytalpakat, búvárszemüveget, meg lehet tanítani úszni a gyereket, az 100ezerszer többet ér mintha kutyázással pocsékolja el az idejét. Ha nagyobb, lehet neki venni komplett búvárfelszerelést is a szülök anyagi helyzetétöl függöen.
És még rengeteg mindent, a fantáziátokra bízom. Annyi értelmes, értékes elfoglaltság van, a kutyázással eltökölt idö helyett.

Előzmény: pdia (95)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!