Keresés

Részletes keresés

nurej Creative Commons License 2001.08.22 0 0 918
Nem. Ez egyelőre az én saját, de mindenki számára megfontolásra javasolt ötletem.

Tudom, tudom... Nem tetszene a szomszédos országok illetékeseinek. Tényleg. Akkor inkább ne. De vajon mi kifogásuk lehetne ellene?

nurej

Előzmény: HJM (917)
HJM Creative Commons License 2001.08.22 0 0 917
Ezt az 5letedet egyeztetted már a külüggyel és a szomszédos országok illetékeseivel is?
Előzmény: nurej (916)
nurej Creative Commons License 2001.08.22 0 0 916
Vinni kéne a Koronát nemcsak Esztergomba, hanem a határon túli magyar területekre is. Nagy megtartó erő, esemény lehetne.

Pl. minden évben, aug 15-én vagy más jeles napon ellátogathatna a Korona évenként más-más helyszínre, történelmi városokba, kegyhelyekre.

Szép hagyományt lehetne teremteni vele.

nurej

fanfan13 Creative Commons License 2001.08.22 0 0 915
Ez nem komoly történelmi esemény.... Ez egy legenda....
Előzmény: Peter_007 (877)
fanfan13 Creative Commons License 2001.08.22 0 0 914
Válaszolni látom normálisan nem tudsz! Nem baj...
Az én felfogásommalpedig nincs baj! Nem az enyémmel van! Olvasd vissza az irásokat és meglátod igazam van!
Előzmény: feneszelid (856)
szoke_lany Creative Commons License 2001.08.22 0 0 913

Hagy idézzek én is:

Isten tízparancsolata

I. Uradat, Istenedet imádd, és csak neki szolgálj!
II. Isten nevét hiába ne vedd!
III. Az Úr napját szenteld meg!
IV. Atyádat és anyádat tiszteld!
V. Ne ölj !
VI. Ne paráználkodj !
VII. Ne lopj !
VIlI. Ne hazudj, és mások becsületében kárt ne tégy!
IX. Felebarátod házastársát ne kívánd!
X. Mások tulajdonát ne kívánd!

Ugye ezeket minden keresztény szó szerint betartja?! :-)

Vagy ami nagyon tetszik:

A hét "főbűn"
Önmagukban talán nem mindig nagy bűnök, de sok súlyos bűnnek forrásává, "fejévé" lehetnek:
1. A kevélység.
2. A fösvénység.
3. A bujaság.
4. Az irigység.
5. A torkosság.
6. A harag.
7. A jóra való restség.

Akár a "fijjug" kormányprogramja is lehetne!

Előzmény: HJM (911)
MORPHEUSZ Creative Commons License 2001.08.22 0 0 912
Sajnos én sem tudok segíteni, mindezeket csak idéztem az újságból.....
Nem értem én sem az egészet, nincs még elég "szent értékünk" ezért keresgélünk...... kutatgatunk.... stb. (Legalább az újságoknak van miről írniuk.)
Előzmény: Bard (910)
HJM Creative Commons License 2001.08.22 0 0 911

http://www.katolikus.hu

Az Egyház ünnepei
(gy.k.:mármint a r. katolikusé)

Főünnepek:

  • Vízkereszt
  • márc. 19. (Szent József)
  • márc. 25. (Gyümölcsoltó Boldogasszony);
  • Húsvét,
  • Urunk Mennybemenetele
  • Pünkösd
  • Szentháromság vasárnapja
  • Úrnapja
  • Jézus Szíve péntekje
  • jún. 24. (Keresztelő Szent János)
  • jún. 29. (Szent Péter és Pál)
  • aug.15. (Nagyboldogasszony)
  • aug. 20. (Szent István király)
  • okt. 8. (Magyarok Nagyasszonya);
  • nov. 1. (Mindenszentek);
  • Krisztus Király
  • dec. 8. (Szeplőtelen Fogantatás)
  • dec. 25. (Karácsony);
  • jan. 1. (Karácsony nyolcada)
  • továbbá a helyi fővédőszent és templomunk felszentelésének évfordulója.

A főünnepeket "méltó és igazságos" szentmisével, zsolozsmával, ünnepi imádságokkal megtartani. A magyar egyházban ez idő szerint kötelező a szentmisén való részvétel és lehetőség szerint a munkaszünet a vasárnapokon, a vasárnapra eső ünnepeken kívül

  • január 1-én,
  • augusztus 15-én és
  • december 25-én.

Ünnepek:

  • Krisztus megkeresztelkedése (I. évközi vasárnap); január 18. és 25,
  • febr. 2, 22, 24,
  • ápr. 25,
  • máj. 3,
  • jún. 27,
  • júl. 2, 3, 25,
  • aug. 6,10, 24,
  • szept. 8, 14, 21, 24, 29,
  • okt. 18, 28,
  • nov. 5, 9, 19, 30,
  • dec. 26, 27, 28,
  • valamint a Szent Család ünnepe (Karácsony utáni vasárnap).
Az ünnepeken is ajánlatos, "illő és üdvösséges" a szentmisén részt vennünk.
Előzmény: feneszelid (892)
Bard Creative Commons License 2001.08.22 0 0 910
Na nem lettem okosabb...

De ha belegondoltok, mi alapján végzik el a vizsgálatot? Az új csontok DNS-ét összevethetik a régi csontokéval, de a régi csontokat mivel hasonlitjak össze? Szent István géntérképét nem ismerjük...

Előzmény: MORPHEUSZ (907)
feneszelid Creative Commons License 2001.08.22 0 0 909
Na ja, és ki parancsolta neked (a Szilveszter éjszakáján elfogyasztott tetemes mennyiségű alkoholnon kívül), az elmúlt 50 esztendőben, hogy munkaszüneti nap legyen? Az egyház?
Május elseje pedig egészen 89-ig parancsolt ünnep volt, misehallgatási kötelezettséggel. Egyébként ha valahol fellelem öraganyám századelejei Kincses Kalendáriumát, bizonyára találok neked egyházi ünnepet márc. 15-re és okt. 23-ra is. Csak mert hogy majd minden napra esik valami inciri finciri szent.
Előzmény: krezeda (908)
krezeda Creative Commons License 2001.08.22 0 0 908
Erre vártam :-)

Január 1. (karácsony nyolcada) a r. k. egyházban "parancsolt ünnep" (misehallgatási kötelezettséggel), május 1. Munkás Szent József ünnepe (misehallgatási kötelezettség nélkül) :-)

Előzmény: feneszelid (905)
MORPHEUSZ Creative Commons License 2001.08.22 0 0 907
Nem akartam "reklámot csinálni" de a mai BLIKK írta..... (jó! tudom mire gondolsz most).
Az idézet szerinti neves művészettörténész pedig Farkas Attila....
"...Az Anatómiai Intézet is részt vesz az eredetiség megállapításában, amelyet egyébként a Szent István Lovagrend nagymestere, Ferenc Csaba egyetemi professzor vezet."
Előzmény: Bard (906)
Bard Creative Commons License 2001.08.22 0 0 906
OFF

Eddig az Árpád-házi királyok közül egyedül III. Béla csontvázáról bizonyosodott be, hogy valójában kié is.

Hát ezen meg lennék lepve... Ki is ez a művtörténész? És milyen ujságba jelent meg?

ON

Előzmény: MORPHEUSZ (904)
feneszelid Creative Commons License 2001.08.22 0 0 905
Igen, az Újév és a Május elseje kimondottan katolikus ünnep.
A Karácsonyt pedig a legvérmesebb ortodox zsidókon kívül mindenki tarja. Mi maradt még a Húsvét? Az is inkább a gyerekek ünnepe.
Előzmény: krezeda (902)
MORPHEUSZ Creative Commons License 2001.08.22 0 0 904
OFF/ (csak egy kicsit, mert nem találtam Szt.Istvánról szóló topicot)
Az egyik mai újságban találtam:
"Izotoppal ellenőrzik a megtalált három ujjperccsontot,VIZSGÁLJÁK A SZENT BAL EREDETISÉGÉT."
"Ha minden sikerül, a Szent Jobb mellé kerülhet a Szent Bal is".....
"...a neves művészett történész szerint a DNS vizsgálatot igenis el kell végezni, mert minden kétséget kizáróan csak így bizonyítható be az eredetiség. Ez egyébként még magáról a Szent Jobbról sem sikerült.....Eddig az Árpád-házi királyok közül egyedül III. Béla csontvázáról bizonyosodott be, hogy valójában kié is. .... Egyenlőre azt próbálják tisztázni hogy valóban emberi csontokat talált-e a berzencei pap"
Szóval akkor mostmár a "bal oldal" is megnyugodhat végre(?)Helyre áll az egyensúly a két "oldal között" (?!)Tessék mondani akkor a Szt.Balt is körül fogják vinni körmenet keretében?
szoke_lany Creative Commons License 2001.08.22 0 0 903

Ne zavarj megint össze, pedig már olyan világosnak tünt! :-)

Mert akkor már az is zavarna, hogy 1038-ban még nem volt Szent István, legfeljebb Rex Stephan, goldolkodóba ejthetne, hogy milyen "történelmi tény" lehet Mária mennybemenetele?
stb.

Előzmény: Peter_007 (900)
krezeda Creative Commons License 2001.08.22 0 0 902
Igen.

Helyesen valóban r. k. egyházat kellett volna írnom.

Előzmény: feneszelid (897)
MORPHEUSZ Creative Commons License 2001.08.22 0 0 901
Hát ennyire azért nem bonyolult a dolog a dátumok körül...... (Egy biztosan stimmel az 1000 év, hogy milyen volt azt már tudjuk, de hogy milyen lesz a következő az már rajtunk is múlhat!!!
Tulajdonképpen mindegy, hogy mit, mindegy hogy mikor csak ünnepelhessünk szemléletet soha nem szerettem.
Tudod a magyar ember csak akkor iszik, ha
- jól megy dolga,
- ha rosszul meg a dolga,
- ha nagyon örül valaminek,
- ha nagyon bántja valami,
- ha esik az eső,
- ha nem esik az eső
és így tovább, és így tovább és így tovább....
Annyiban egyetértek (Levinfiuval), hogy ne szórjuk a pénzt arra, hogy magunkat ünnepeltessük!!!!!
Előzmény: szoke_lany (895)
Peter_007 Creative Commons License 2001.08.22 0 0 900
Miért érzem azt, hogy fehér folt van a történelemtudásod helyén?
Előzmény: szoke_lany (895)
Peter_007 Creative Commons License 2001.08.22 0 0 899
Utánanéztem, és abban teljesen igazad van, hogy a hagyomány szerint van nagyboldogasszony napja, másnéven Szűz Mária menybemenetele.
Előzmény: MORPHEUSZ (893)
Peter_007 Creative Commons License 2001.08.22 0 0 898
Figy olvasd a dátumokat, az lehet, hogy még megy...
1038.augusztus 15. Szent ISván felajánlja az Országot a Szűzanyának
1517.okt.31 Luther Márton egy Zwikkau anabatista szerzetes kifüggeszti a Wittembergi várkapura 99 pontját kezdetét veszi a reformáció.
Előzmény: szoke_lany (895)
feneszelid Creative Commons License 2001.08.22 0 0 897
már bocsájnat genosse krezeda úr! Beszélni Ön magyar nyelv?
"egyházi is" = katolikus?
Előzmény: krezeda (896)
krezeda Creative Commons License 2001.08.22 0 0 896
Március 15-ét és októbéer 23-át kivéve minden munkaszüneti nap egyben egyházi ünnep is.
Előzmény: feneszelid (892)
szoke_lany Creative Commons License 2001.08.22 0 0 895

Most már minden tökéletesen érthető!

A katolikus Szent István felajánlotta a református országot a zsidó szüzanyának 1038-ban, és a lényeg, hogy ennek a milleniuma most volt, január 1-én, nagyboldogasszony napján!

Így már teljesen tiszta minden!

Előzmény: Peter_007 (890)
feneszelid Creative Commons License 2001.08.22 0 0 894
"Ennek a romlott társaságnak mennie kell: az Orbán vircsaftnak véget kell vetni, érvényt kell szerezni a Köztársaság törvényeinek!"

Há hogyne! Éljen az MSZP! Éljen a szociáldemokrata Horn! Éljen a proletár Medgyessy! Éljen a szociális érzékenységű Bokros! Éljen az éljen! Éljen házaséletet!

Mondsza fijam, nem vagy te véletlenül fizetett pártalkalmazott?

Előzmény: Lewinfiú (876)
MORPHEUSZ Creative Commons License 2001.08.22 0 0 893
Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltál.
(Az előbb véletlenül kétszer is rátenyereltem az enterre, bocs.)Nem akartam off/lenni(!)értem amit írtál, tudom, hogy hármas ünnepet ünnepeltünk, tudom, hogy mik a történelmi hátterek stb. stb. Azt azért mégis megköszönném, ha meg tudnád írni, hol van ez a dátum leírva a Bibliában - mármint SZ.Mária mennybemenetele - azaz augusztus 15-e,vagyis Nagyboldog Asszony napja.(Ha nem írod meg akkor sincs "harag", talán valaki tudja.
Üdv. Morph.
Előzmény: Peter_007 (890)
feneszelid Creative Commons License 2001.08.22 0 0 892
tündérke egyetlen egy katolikus ünnepet mondjál, ami munkaszüneti nap. Ezen az egyszeri egy aug. 15-én kívül.
Amúgy meg kegyetlen rendőrszag árad belőled.
Előzmény: szoke_lany (875)
PROWL Creative Commons License 2001.08.22 0 0 891
Ezt tanáltam:

http://www.hetek.hu/index.php?cikk=21830&print=1

háttaztán lehet, hogy valaki már megelőzött, söth: be is linkelte. Én meg nem néztem.

Peter_007 Creative Commons License 2001.08.22 0 0 890
Nos, tisztázzuk a dolgokat.
Most augusztus 15.én azt ünnepeltük, hogy Szent István 1038.augusztus15.-én halála napján felajánlotta az országot a Szűzanyának.Mivel most van az 1000 éves államiság ünnepe, és ez egybeesik egy másik katolikus ünnepel ezért egyben megünnepelték.DE!!ITT ÉS MOST NEM A NAGYBOLDOGASSZONY NAPJA VOLT A FŐ, HANEM A MILLENIUM!!!!EZT KELLENE MEGÉRTENI.
Azért ment a korona Esztergomba, mert 1001.január 1-én ott koronázták meg Szent Istvánt.

Előzmény: MORPHEUSZ (889)
MORPHEUSZ Creative Commons License 2001.08.22 0 0 889
T. Péter-007!
A 804.sz. hozzászólásodban így írtál
"1. Miféle bizonytalan legenda?"
Szeretnélek megkérni arra, hogy írd ide nekünk; hol van a Bibliában leírva az, hogy augusztus 15-én ment fel Szűz Mária a mennybe.(?)
Gondolom velem együtt sokan lehetünk akik nem tudjuk. Mert ugyebár a Nagyboldog Asszony-ünnep ezt jelenti, hogy aznap ment fel a Mennybe?!
Most ne István (I.királyunk) halálának napjáról, vagy arról, hogy halála előtt Isten és Sz.Mária oltalmába ajánlotta az országot - amiről valóban lehetnek történelmi tények - kifejezetten a Nagyboldog-Asszonyi ünnepnapról azaz augusztus 15-ről szeretnék tudni valamit.
Előre is megköszönöm.
Morph.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!