Keresés

Részletes keresés

mosiah Creative Commons License 2008.10.30 0 0 309
Én most itt egy weboldalt szeretnék reklámozni.

Az internetet böngészve azt tapasztaltam, hogy nem található a weben olyan oldal - néhány cikket leszámítva - amely méltó emléket állítana a Syriusnak, ennek a fantasztikus, de hányatott sorsú zenekarnak. Úgy döntöttem megpróbálok összehozni egy weboldalt, amely talán pótolhatja ezt a hiányosságot.

Bár az oldal még egyáltalán nem készült el teljes mértékben, sőt, eléggé foghíjas - sajnos jelen pillanatban nincsen időm, energiám vele foglalkozni - mégis úgy gondolom megérett egy kis népszerűsítésre.

A Syrius együttes nem hivatalos emlékoldala a http://syriusband.extra.hu címen érhető el.
Szeretném felhívni a figyelmet az ott üzemelő Fórumra is.

http://syriusband.extra.hu
szücs laca Creative Commons License 2008.10.14 0 0 308
...az én forrásom is Theátrum felvétel ügyben a Szendrey Pisti féle recording. (Zolika, ha felteszitek a net-re a számokat, kérlek- meg a Pistit is- a "Vasajtó" címü szörnyedményt/szörvedményt NE! A többi az ok., jó húzós nóták, nem kíméltük a közönséget, ritka vendég volt a 4/4. A "Vasajtó"-val inkább csak magunkat nem kíméltük.
Mikor egy kvázi jazz-zenész popzenét próbál játszani, avagy Pavarotti énekli a Lady Madonnát)
syrius Creative Commons License 2008.10.08 0 0 307

off: Azóta én is megtaláltam néhány felvételét a neten (pl. youtube-on matyooo-ként, de van saját oldala is) Élőben meg többek közt Barabás Lőrinccel lehet hallani (ideje lenne)

http://www.premecz.atw.hu/

On: Azért jó érzékkel talált rá Jackie annak idején.

Előzmény: eref (306)
eref Creative Commons License 2008.10.08 0 0 306
Premecz Mátyás
Előzmény: eref (249)
dandozolika Creative Commons License 2008.10.07 0 0 305

Igen nekem!

 

Putyi dobos, akkor volt a zenekarban , amikor az Attila hirdelen disszidált, azonnal beugrott egy időre.

A P.Mobil Fradi pályás buliján ütőhangszeres, és a Neotonban is perkás volt 84-85-ben.

1986-ban az Universal dobosa volt.

Játszott Delhusával, Szandival ......stb

Ő annak idején egy társaságban volt velük és ő vette fel a próbákat .

Nekem is jó barátom így összedolgoztunk ebben az ügyben, mivel 34 ! év után is nagyjából vágta a dolgokat.

 

hello

eref Creative Commons License 2008.10.07 0 0 304
Huh...! Neked van az a kiváló csatornád a YouTube-on? (Ki az a Szendrey Putyi és mit-mikor csinált a Colorban?)
Előzmény: dandozolika (302)
dandozolika Creative Commons License 2008.10.06 0 0 303
egy kép
dandozolika Creative Commons License 2008.10.06 0 0 302

Sziasztok!

 

Dandó Zolika vagyok, Pipó fia.
Én digitalizáltam szalagról a Theátrum felvételeket a közelmúltban.
Még a Kovács Faszitól kaptam úgy 10 éve, nem sokkal azelott, hogy szerencsétlen bennégett  a lakásában.
6 dal van rajta és egy konferansz.
5 dal mono-ban félsebességgel, és 1 stereóban duplán.
Ez utóbbi elég jó, mert szeparálva van az ének és a zenekar, és így jól hangszínezheto volt az egész.
Hála Szendrey Putyi barátomnak ( ex. Color, Universal, Neoton, ...stb),aki annak idején rögzítette egy tyúkkelteton, és maradandót alkotott a felvételekkel, magnójával.
Sajnos a rádiófelvételek nincsenek meg a rádióban.
Más forrásból tudom, hogy az 1974-es felvételek egy része letörlodött.(minden bizonnyal magától...)
Ez nem jelenti azt, hogy valakinek ne lehetne meg egy akkor kimásolt kópia, mondjuk ez necces.

Van egy két jó promó-fotóm abból az idobol, ha megkerestem, belinkelem.

Sziasztok!

D. péter Creative Commons License 2008.10.01 0 0 301
Régóta .
Előzmény: D. péter (300)
D. péter Creative Commons License 2008.10.01 0 0 300
Nem, nem az. A műsorújság viszont nekem nincs meg, és réta keresem.
Előzmény: Dick17 (299)
Dick17 Creative Commons License 2008.09.30 0 0 299
Érdekel. Be tudod szkennelni és elküldeni eMailben? (Kivéve, ha az 1973-as diósgyőri Popfesztivál műsorújságjából való. Az megvan.) Előre is köszönöm!
Előzmény: D. péter (298)
D. péter Creative Commons License 2008.09.30 0 0 298

Köszönöm!

Egy újságcikk egyébként van a birtokomban a Theátrumról,ha valakit érdekel,szóljon.

Előzmény: szücs laca (294)
bootlegger Creative Commons License 2008.09.29 0 0 297
Kedves Mindenki:)

Marcia Hines - Shines
1975 Ausztrália
Basszuson bizonyos Jackie Orszaczky:
http://rapidshare.com/files/142005557/Marcia_WAVS_1.zip
http://rapidshare.com/files/142008244/Marcia_WAVS_2.zip
vagy ugyanez 320-as mp3-ban:
http://rapidshare.com/files/142002873/marcia_mp3s.zip

aztán még egy, igaz, csak mp3-ban:
http://crotchbat.blogspot.com/2008/08/various-gtk-tapes-australia-1969-1974.html
az egész érdekes, különösen a Vol.2. 7. szám:
GTK Theme/Strawberry Fields Forever - Syrius

én is csak találtam, töltéstek amíg lehet:)
syrius Creative Commons License 2008.09.29 0 0 296
Most vettem fel a Filmmúzeumból a filmet. A héten leadják párszor. Szerintem kitehetnék az 50-es karikát:-) Kex, Syrius és sok egyéb történelmi szereplő valami rémségbe ágyazva Balázsovits-csal, meg Zala Márkkal. Persze nekünk ez az életünk része volt, már készítem is magam az Ifjúsági Parkos jelenetekre:-) No meg a Syriusra a Csanádiban.
Előzmény: Dick17 (295)
Dick17 Creative Commons License 2008.09.28 0 0 295

Egy 1970-es film részlet:

http://www.youtube.com/watch?v=igGUZjspjS4

 

 

szücs laca Creative Commons License 2008.09.24 0 0 294
Köszi az ötletet! Addig is amíg ez meg nem történik, ha van kedvetek, nézzetek be a youtube-ba, például:

http://www.youtube.com/watch?v=vmYKIg8ktaE

Ez a berlini Tränenpalast-koncertünk része a Man Doki Soulmates-vel, Ian Anderson/Al DiMeola/Bill Evans/Chris Thompson plusz Laci meg jómagam felállításban. A vonósnégyes szintén magyar, Sturz András quartettje.
Inkább csak kuriózitás értéke van a múlt hónapi györi buliból a "Smoke on the water" Bobby Kimball/Chris Thompson/Tony Carey (Rainbow)/Frenreisz Karesz összeállítással:

http://de.youtube.com/watch?v=yqNBRxGlmKs

vagy:

http://de.youtube.com/watch?v=iIbJBIx4nJg

ez azért érdekes, mert a mellettem a Hammond-nál álló ösz öregember a John Lord! A kopaszodó gitáros meg a Peter Frampton, a basszista Victor Bailey
kozakz Creative Commons License 2008.09.24 0 0 293
A rádioba szerintem egyszerűen. Meg kell öket keresni hogy mi vagyunk a Teatrum és meg van még a felvétel? Aztán majd csak lesz valami.

A 74-es felvételt ha van rá mód ne csak mp3 szemétben rakjátok ki hanem FLAC formátumban is (tömöritett wave file). Ha kell segitség akkor szivesen segitek!

Előzmény: szücs laca (292)
szücs laca Creative Commons License 2008.09.23 0 0 292
Hi evribádi!

@syrius:
túl sokat beszéltem? Sorry, de ez csak így kijött belölem. Az utóbbi idöben többször is szó esett a régi idökröl, Pataki Lacival elemeztük egy pár napja a net-en (youtube) található Syrius-felvételek (zenei) minöségét, s állapítottuk meg, hogy nagyon sok dolgot még mai hallással is kimondottan jónak találunk.

@D. péter:
Igen! 1974-ben, mikor már a Konzerv- helyett a Sörgyárban próbáltunk, ott vettünk fel egy ca. 30 perces anyagot, Kovács/Dandó/Torontáli/Pálmai/Szücs felallításban. Hallható rajta többek között "Apokalipszis" címü suite-ünk, amiröl büszkén elmondhatom, hogy bartóki/emerson-i ritmus-és harmóniavilágának köszönhetöen nem telt el negyed óra sem, mig kiürült a köbányai Ifipark.
Ezt az anyagot be fogjuk tenni a hálóba, Szendrey Pisti barátom hozzájárulásával, mivel ö készítette a felvételt. Mindenféleképpen értesíteni foglak benneteket, hogy hol mikor és miért.
Teorétikusan lenne mégegy felvétel, a Rádió 8-as stúdiójában vettük fel, két Kadosa-etüdöt dolgoztunk fel. Nem tudom, hogy lehetne beférközni az arhívumba, ha lenne valami ötletetek...
syrius Creative Commons License 2008.09.15 0 0 291
Huhhhhhhhh, még levegő után kapkodok:-)
Előzmény: szücs laca (289)
D. péter Creative Commons License 2008.09.12 0 0 290
Kösz!Felvételek egyébként maradtak a Theatrum után?
Előzmény: szücs laca (289)
szücs laca Creative Commons License 2008.09.12 0 0 289
Szívélyes Helló mindenkinek!
Nagyon örültem, mikor - véletlenül - megtaláltam ezt a topicot. Tudniillik van egy kis közöm a dologhoz. A "Theátrum"-ot adtam be a gugliba, s nemsokára rátok akadtam. Egy-két helyesbítést szeretnék bevinni a topicba. Az elsöt a zenekar névsorához: nem Szücs András volt a billentyüs, hanem Szücs László. Ezt onnan tudom, mert az én vagyok;-)) 1972 végen alakultunk - azt hiszem ; szégyen gyalázat, de már nem emlékszem pontosan, itt is a Gézát-pardon-a Torontálit kéne megkérdezni-, Dandó Péter/Kovács Péter/Solti Jánoska/Torontáli István (akit mi csak Berecki Gézának hívtunk) és jómagam összeállításban. Itt lenne a következö helyesbítés: Jánoska volt az alapító dobos. Utána jött Fekete Gabi, akit aztán a Frenreisz Karesz nagyon gyorsan elvitt tölünk a Skorpióba. Nem is igen csodálkoztunk, Gabi egy "sztár"-bandából, a Hungáriából cseppent be hozzánk, úgymond egy pár hónapig valami igényes zenét is játszani. Nagyon szerette, de hát a státusz nem stimmelt. Öt követte Pálmai Zoli. Öt a Schuszter Lóránt csábította el a P-Mobilba. Utána Németh Gabi volt a soron, akivel jó sokáig húztuk, de jó is volt vele. Ne feledkezzünk meg Kántor Petiröl, Multi-Instrumentalist, nálunk szaxofon-hegedü-miegymáson játszott (ma Norvégiában él ,és - most kapaszkodjatok meg - HEAVY-METAL-TANÀR!. mert ugye gitározni is nagyon jól tudott) Szintén oszlopos tagja volt a csapatnak "Alkalmas" is, dito multihangszeres, aki a Pop-együttesbtöl jött át hozzánk, mikor Kántor Petya jazz-sztár lett, és a Szabados-Quartetthez (Quintett?) szegödött. Mint látjátok, ez az állandó tagcsere volt a Theátrum végzete. Mi egy ugródeszka voltunk. A zene túl elvont volt ahhoz, hogy valamiféle anyagi sikert lehetett volna elérni vele. Én is mehettem volna egy rakás bandába, ahol jobban kereshettem volna. Csak én még a Konziba jártam - 17 éves voltam - , elöször zeneszerzésre, utána jazz-zongorára, anyukám meg kente a lekváros kenyeret, tehát nekem ok. volt a szituáció. De a többieket a dolog már keményebben érintette. Mind Kovács Peti és Dandó Pipó gázóraleolvasásból keresték a betevöt, legalább is egy ideig.
Minket kvázi a Syrius "fedezett fel", mivel Zöldi Károly - az én elödöm az Arthur Blues Band-ben - a Syriusos Pataki Laci jó barátja volt, s lehozta öt a Gyümölcs és Fözelék Konzervgyárban elterülö próbahelyünkre. Még emlékszem, nyílik az ajtó, belép Pataki, s Jánoska kiejti a kezéböl a dobveröt a megilletödöttségtöl. ("hova rondítsak?)
Egy következö helyesbítés jönne: a Syrius sokat és sokáig játszott a Bem-rakparton. Ausztráliából visszatérve - szerintem, de lehet, hogy tévedek - ott volt az elsö állandó klubjuk, szombatonként ( MINI volt vasárnap, mint már 387 éve). Tölük vettük át a szombatot a Theátrummal, mikor ök a Bercsényibe költöztek. Erre még jól emlékszem: mikor a Syrius vidéken játszott egy szombati napon, nem lehetett beférni hozzánk a rakparton. Különben: no problem...
Valaki említi a Brunó és Barátait: ez egy tipikus elsikeredett próbálkozás volt kijönni a jazz-ghetto-ból: csináltuk, mert meg kellett élni valamiböl, de mert nem szívvel-lélekkel csináltuk, érezhetö volt, s nem is volt jó. Bele is fulladtunk. Mint abba is , amit szívvel-lélekkel csináltunk. Na, k...a jó...
1975 márciusában, egy lazy szombat koradélután cseng a telefon. Karvaly Lajos haknikirály. Hogy mit csinálok éppen. Az orromban turkálok. Hogy lenne egy hakni. Most, azonnal. Dabason. Jazzrock koncert. Mi a program? Nincs program, majd meglátjuk. Kik a zenészek? Azt majd még meglátjuk. Mert az énekes vörös zászlókat tördelt a Margit-hídon, és ezért éppen börtönben ül. Hogy tudok-e énekelni? Tudok, de ezt nem ereszteném rá az emberiségre. Na jó, akkor majd ö énekel. De mit? Azt majd meglátjuk.
A Barkas busz mellett én is megláttam egy nagyon hosszú haju faszit. Pedig nekem is nagyon hosszú hajam volt. Mondtam hogy én vagyok a Laca. Ö meg mondta hogy ö aLaci. A Mándoki. Hát, ez a találkozás jelentette számomra a Theátrum végét. Evvel a fószerral nagyon jóba lettem, pár hét múlva, mikor már eléggé megismertük egymást, elmondta, hogy ö egy kis csoporttal disszidálni fog.És hogy kvázi lenne még egy hely. Pár héttel késöbb rábólintottam.
Ezen döntésem nem tett túl jót a Theátrumnak. Ám, évtizedekkel késöbb is, azt hiszem életem legjobb döntése volt. De NEM A THEÀTRUM MIATT!!! Az egy nagyon jó kis banda volt, szerintem az egyik , ha talán nem a legjobb, feltörekvö zenekar. Persze minden hibájával együtt. Ott és akkor az egész társadalommal plusz a politikai szituval volt nagyon nagy baj. Mint Erdös Péter megfogalmazta: nem a Syriusra baszik a magyar..ez volt a megfelelö idö a hazát elhagyni.
Nagyon sajnálom, hogy csak ma akadtam rátok, nem egészen két héttel ezelött volt egy szép koncertünk Györött, Boby Kimball/Toto, Chris Thompson/Manfred Mann, Tony Carey/Rainbow ésatöbbi tagokkal. Ez a mi bandánk a Lacival idestova ca. 17 éve. Soulmates-nek hívják, és szerintem mint megboldogult, mint hál Istennek életben lévö Syrius/Theátrum tagoknak is megnyerné tetszését. A lemezeken szerepel még Ian Anderson/Jethro Thull, Jack Bruce/Cream, David Clayton-Thomas/Blood, Sweat & Tears, Steve Lukhater/szintén Toto, Nick Kershaw, Chaka Khan, meg egy rakás félelmetes jazzista, mint a Brecker Brothers, Anthony Jackson, Victor Bailey, Bill Evans, Mike Stern, Al DiMeola, Steve Khan etc. Evvel a project-vel próbáljuk fenntartani azt a müvészi/szellemi örökséget, amit annak idején, 1972-ben, egy szombati napon a Bem-rakparton éltem át, elöször hallva Magyarország, de talán Európa egyik legjobb csoportját a SYRIUS-t.
syrius Creative Commons License 2008.09.03 0 0 288

Merczel András is elment:-(

Hogy jön ez ide? Számomra a Liversing a Syrius előfutára volt - márcsak Pataki miatt is. És Merczel András dobolt ott (talán elsőként Magyarországon, Jimi Hendrixet, Cream-et - illetve Mitch Mitchel-t, Ginger Bakert)

65 éves volt. RIP.

Dick17 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 287
hát ez a link nekem így nem működött... :-( de a Hangtárba belelépve igen...
Előzmény: tomki (286)
tomki Creative Commons License 2008.02.25 0 0 286
A műsor helye változott:

http://hangtar.fikszradio.hu/~_REGI_MUSOROK/In_memoriam/In_memoriam_20050613_Syrius_egyuttes.mp3

bootlegger Creative Commons License 2008.02.06 0 0 285
még mindíg se nem köpök, se nem nyelek....

http://quart.hu/cikk.php?id=2183
Előzmény: Dick17 (284)
Dick17 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 284

A www.fikszradio.hu Hangtárában az In memoriam műsorok között van egy ilyen: 

In_memoriam_20050613_Syrius_egyuttes.mp3 

 

Interjú, beszélgetés Veszelinov Andrással....

Dick17 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 283
Dick17 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 282
Ma délután a www.fikszradio.hu portálon Orszáczky Jackie és Syrius zenék szólnak.
Dick17 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 281

Február 6-ról 7-re virradóra az m1-en:

    00:17 Jackie Orszaczky emlékére

Koncertek az A38 hajón

 

http://www.hirado.hu/tvmusor.php?id=1&day=1202295600

 

 
 

Dick17 Creative Commons License 2008.02.04 0 0 280

http://quart.hu/cikk.php?id=2168

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!