Keresés

Részletes keresés

E-ditke Creative Commons License 2010.09.26 0 0 5432

Duna Plaza környéke: Madarász, Szekszárdi, Duna Terasz (utóbbiban rengeteg eladatlan lakás van), Marina part. Nna jó, utóbbi kettő kicsit magasabb árfekvésű. :)

 

3-as metró, 105-ös busz gyakorlatilag helyben. Ja, és zöldövezet, ha ez számít.

 

Persze kérdés a "mekkora" és "mennyiért". :)

Előzmény: Pista_papa (5429)
Glück Creative Commons License 2010.09.26 0 0 5431
A "Kárpát Ház"-ban és a "Cézár Ház"- ban is van kitéve "ELADÓ" felirat.
Előzmény: Pista_papa (5429)
Venyerin Creative Commons License 2010.09.23 0 0 5430
Szerintem a külsőbb részeken (a Hungáriától északra) érdemesebb nézelődnöd, sokkal nyugisabb vidék jobb levegővel, rengeteg új házzal.
Előzmény: Pista_papa (5429)
Pista_papa Creative Commons License 2010.09.23 0 0 5429

Sziasztok!

Merre erdemes lakast venni a 13 kerben? Nem szeretnem h este hazafele belemkossenek:)

Mit gondoltok a Visegradi ut, Gogol utca kornyekrol? Sztem kozlekedes szempontjabol eleg jo, meg arrafele van par ujabb epitesu lakas (merthogy ilyenre adtam a fejem).

Vagy tud vki esetleg vmi tuti helyet ahol jo a kozlekedes meg a biztonsag sem tul rossz?

Koszi!

Glück Creative Commons License 2010.08.11 0 0 5426
Az a Lehel út vasút felöli oldalán van, nem?
Előzmény: Törölt nick (5425)
Glück Creative Commons License 2010.08.08 0 0 5424
A homlokzata elég jellegzetes volt, biztos meg lehetett volna menteni...
Mi épül ott (Bulcsú utca- Váci út sarok) tud valaki biztosat?
Előzmény: tomajer (5423)
tomajer Creative Commons License 2010.08.03 0 0 5423
Túl vagyunk rajta.

Lebontották, a híres Lipót központot is.

Nem mintha túl szép lett volna. Csak valahogy most már fáj minden elvesző Váci úti épület.

Pár hete az Elzet is eltűnt a föld színéről.
Előzmény: Törölt nick (5422)
ikg Creative Commons License 2010.06.30 0 0 5421

Hello!

A mellékelt 3 képet azt követően készítettem, miután a hátam mögött egy épület bontása közben a Váci útra szóródott a törmelék átszakítva az ezt megakadályozni hivatott támfalat is.

A Váci út és Dévai utca kereszteződésében történik a régi épület bontása. A járdát ugyan lezárták a gyalogosforgalom elől, azonban az út szélén továbbra is zavartalan az átkelés a lezárt területen kívül. A támfalakra az épp leparkolni készülő autókból nem látható méretben feltüntetésre került, hogy parkolni csak saját felelősségre. Szép és stílusos megoldás...

Én pedig mindössze néhány másodperccel haladtam el korábban az épület mellett, a hatalmas robajra lettem figyelmes. Megfordultam, és láttam, néhány nem sokon múlott az életem, az autók pedig vakon közlekednek eközben a Váci úton. Kíváncsi lennék, hány szabályt is szegtek meg a bontás közben. Érdeklődve várom a bontás folytatását, és az esetleges következményeket, mert ha ez így megy tovább, biztosan lesz!

Üdv,
ikg

Épület bontás magyar módraÉpület bontás magyar módra 2Épület bontás magyar módra 3
Venyerin Creative Commons License 2010.02.03 0 0 5420
Országos politikára van más terep, erre célzott a kartárs.
Előzmény: mamikam (5419)
mamikam Creative Commons License 2010.02.03 0 0 5419

Nem értem miért polidili? E szerint lépjek le, vagy csak fecsegünk és annyi?

Előzmény: tomajer (5418)
tomajer Creative Commons License 2010.02.02 0 0 5418
Nem szóltak, hogy ez nem a polidili?:-)
Előzmény: mamikam (5417)
mamikam Creative Commons License 2010.02.02 0 0 5417

Ma kaptam az alábbi levelet egy MDF szimpatizáns barátomtól kíváncsi vagyok mi a véleményetek?

 

Én azt gondolom, felelőtlen az a választó, aki úgy szavaz 2010-ben az ország és saját maga jövőjéről, hogy azt sem tudja mit akar az úgynevezett kormányozni akaró jobbos párt..

Tehát a nép garanciákat akar, hogy tudja kire szavazzon.
Ha Orbán programot nem hirdet, és nem áll TV vitára, a lakosság nem fogja tudni, mire számíthat.

Ha orbán elhallgatja programját, akkor a választókat bizonytalanságban tartja.
Ha mégis kormányra kerülne programhirdetés nélkül, akkor a nép fellázadhat, ha Orbán olyan programot akar majd véghez vinni, amit a nép egyébként nem akart volna, ha Orbán előre elmondja.

Orbán Viktor ha elhallgatja programját, akkor a demokrácia ellen vét, hiszen a nép nem fogja tudni, milyen programhoz adjon választói felhatalmazást.

A demokráciában az embereknek joga van tudni, joga van szabadon választani a pártok programjai között.

AKi e demokratikus jogok gyakorlását oly módon befolyásolja, hogy elmulasztja a párjának programjának a bemutatását, az a Párt jelen esetben a Fidesz tévedésben hagyja az embereket.

A Fidesz mivel több tagja is jogot végzett tudnia kell, hogy a
,,szándékos megtévesztés", vagy ,,tévedésben tartás" milyen következményekkel jár.

A helyzetet súlyosbítja az a körülmény, hogy Orbán Viktor és a Fidesz programjának megismertetése nélkül, egy egész országot tévedésben tartva akar választást nyerni.

Ti hogy vélekedtek erről az Orbáni technikáról?

Szeretnénk tudni, hogyan vélekedtek mint lakosság vagy mint jogászok erről a kérdésről, erről a Fidesz magatartásról a kampányban?

Én azt gondolom:
Az emberek garanciákat akarnak hallani, nem felelőtlen ígéreteket:

ilyeneket például:
A mi pártunk azt szeretné, ha továbbra is az Unió tagja lennénk.
A mi pártunk biztosít arról, hogy tulajdonodban fog maradni minden vagyonod,
és nem tervezünk semmiféle magánvagyon beállamosítást.
A mi Pártunk nem fogja korlátozni a szabad véleménynyilvánítást, a szabad sajtót, és
biztosítja továbbra is a szabad internetet, és nem szűkíti a pártok TV-s megnyilvánulásának idejét.
Mindenkinek biztosítjuk a szabad médiát, így a magyar kereskedelmi TV-k számát nem áll szándékunkban csökkenteni stb.

Ti hogy vélekedtek?

blade36 Creative Commons License 2010.02.01 0 0 5416
Ki tud róla, hogy a 13.kerületben, a szegedi uti szakrendelőben a Dr. Mannah nőgyógyász miért nem rendel?
mamikam Creative Commons License 2010.01.29 0 0 5415

Sziasztok!

Figyelmembe ajánlotta egy barátnőm a fórumotokat, mert mi is itt élünk és azt gondoltuk itt tudunk a legjobban tájékozódni szökebb pátriánkban történő eseményekről.

Végigolvastam a fórumlakók hozzászólásait és csak remélni merem, hogy befogadtok

úgy látom nagyon összeszokott csapat van itt és szinte mindenki őslakó én a "szomszédban" születtem, itt már több mint 30 éve élek házasságkötésem révén, hát nem furcsa az élet, anno zsenge tinikoromban a két jerület ősellenségek voltak és nem volt szombat este, hogy a két kerület srácai ne akaszkodtak volna össze, mára azt hiszem ez már megszünt.

Jól érzem itt magam e kerület az otthonommá vált különösen azért mert mióta itt élek komoly változások történtek.

 

Nem túl nagy méretű az otthonunk, de mióta ketten maradtunk a párommal elférünk,

lenne lehetőség elköltözni, de maradunk, mert elégedettek vagyunk a kerületi Önkormányzattal, pontosabban a képviselőnkkel és a polgármesterrel is, jó lenne, ha ők maradnának a jövőben is.

 

Szeretném olvasni mások véleményét is előre is köszi, ha megtiszteltek vele!

kockasfulunyul Creative Commons License 2010.01.29 0 0 5414
jársz még erre? hova ment végül a gyerkőc suliba?
Előzmény: Törölt nick (5405)
mamikam Creative Commons License 2010.01.29 0 0 5413

Szia!

Miért keresed a Forgách utcai lakókat?

Előzmény: najk (5377)
E-ditke Creative Commons License 2009.02.26 0 0 5411

Itt próbáltad már?

 

Vagy a keresőbe beírni, hogy "comenius logo letöltés" :)

Előzmény: Törölt nick (5410)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.25 0 0 5410
Vki nem tudná nekem megmondani h hol lehet letölteni a Comenius Logot? Vagy estleg akinek megvan az küdje el nekem a felberszimonetta@freemail.hu-ra a programot nagyon fontos lenne mára lenne jó aki elküldené nekem annak nagyon megköszöném!Help!!!!!!!
macinagyi Creative Commons License 2009.01.03 0 0 5409
Bocsánat!!!
Ezt a Tétényiknek írtam!)
Én lassan 42 éve élek itt...de ha még lehet kivánni...szeretnék elköltözni...Budafok környékére
macinagyi Creative Commons License 2009.01.03 0 0 5408
Bocsánat, hogy, "mint obligon kivül"/nem volt netem 2-3 napig..és nem vagyok Budafok-Tétényi/
Kivánok : nagyon boldog és sikeres évet Mindannyiatoknak...és remélem még sok szépet sikerül tenni a környezetetekért.
Csendescsodáló...aki sokat jár Budafokra, Téténybe.
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.05 0 0 5407
az ötödik kerületbe jár oviba, a tiéd?
nekem a fehér iskola egész okés, pláne most hogy felújítják. tudod, kinek a pap... A Rogers iskoláról nem tudsz valamit?
Keresel még gyerekfogászt? Mert nekünk van egy jó...
Előzmény: kockasfulunyul (5406)
kockasfulunyul Creative Commons License 2008.12.04 0 0 5406
Ez érdekes. Nekem pedig pont ez nem az. Nekem a Fehér iskola az. Amúgy ha a tömeg zavar, mi egy órával későbbmentünk tanulva a tavalyi tapasztalatokból és mert kisbabával mentünk és nagyon kellemes volt, kevesen voltak és a tanárok abszolút elérhetőek voltak. Melyik oviba jár most a gyerkőc?
Előzmény: Törölt nick (5405)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.04 0 0 5405
az az épület nagyon nyomasztó volt.
Előzmény: kockasfulunyul (5404)
kockasfulunyul Creative Commons License 2008.12.04 0 0 5404
Borzadva? Miért?
Előzmény: Törölt nick (5403)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.04 0 0 5403
Hello:)
voltunk, voltunk, el is szaladtunk némiképp borzadva:). ti?
Előzmény: kockasfulunyul (5402)
kockasfulunyul Creative Commons License 2008.12.01 0 0 5402
Gárdonyiban megvolt az első őszi szöszmötölő pénteken, voltatok?
Előzmény: Törölt nick (5399)
kkelecsnyi Creative Commons License 2008.12.01 0 0 5401
Másfél évig lezárva a Margit híd: Miért?

Ezért!!! - Tervek és a felújítás utáni állapot!
kockasfulunyul Creative Commons License 2008.11.06 0 0 5400
Körzethatárokat nem tudok, de ha felhívod az önkormányzat oktatási osztályát és bemondod a címet, akkor megmondják melyik a körzetes iskola. Amúgy ezen a környéken ha a Pozsonyihoz közel vagytok, akkor az a Hermann. Az iskolákat is meg lehet kérdezni esetleg.
Előzmény: Törölt nick (5399)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.06 0 0 5399
Köszi nagyon!:)
Remélem lesz majd valaki, aki "testközelből" tud majd mesélni a hangulatról, olvasás-írástanítási módszerekről, osztálylétszámról, stb.
Mi is a Jászaihoz lakunk közelebb, de egy jó suli kedvéért simán utazunk egy kicsit.
Körzethatárokat nem tudod véletlenül?
Én a Hermannról eddig csak rémeket hallottam, kíváncsi vagyok a többire is.
Előzmény: kockasfulunyul (5398)
kockasfulunyul Creative Commons License 2008.11.06 0 0 5398
Akkor kis infó: én tavaly már végigfutottam ezeket a köröket. A 'fehér' iskola az részben német kéttannyelvű. Nekem az és a 'kék' kiesett, mert mi a Jászaihoz lakunk közel. Nálunk szóba jöhetne a Hermann és a Gárdonyi. Ezek közül a Gárdonyi jóhírű, iskolaotthonos, részben angol, részben francia tagozatos, a Hermann pedig napközis, angol tagozat is van, kislétszámú, van ismerősöm, aki odavitte a gyerekét, mert úgy érezte ott jobban babusgatják a gyereket. Amúgy ebben a kettőben tartanak ismerkedő napokat, a Gárdonyiban kézműveskedés van, közben lehet infokat szerezni a leendő tanárokról, a tanárok megismerik a gyerekeket, stb, nagyon jópofa. A Hermannban pedig szintén vannak ilyen délutánok , de oda nem mentünk. Igyekszem nem befolyásolni most. Tudtommal a Fehér iskolában most van iskola előkészítő is.
Előzmény: Törölt nick (5397)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!